Şimdi Ara

Nintendo Revolution ve Nintendo Micro hepsi burda

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
4.812
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Los Angles'da düzenlenen E3 Gaming Conferance'da, Microsoft ve Sony'nin yeni nesil oyun konsollarını tanıtmalarının ardından gözler Nintendo ve firmanın yeni nesil oyun konsolu Nintendo Revolution'a çevrildi. Firma yeni nesil konsolu hakkında çok fazla detay vermedi hatta bir çok kişi E3 de çalışır bir durumda Nintendo Revolution olmadığı hakkında hemfikir. Nintendo'nun E3'de tek bulunma nedeni Nintendo Revolution değil, firmanın kullanıcılara başka süprizleride var.

Nintendo Game Boy Micro

Nintendo, yeni nesil konsolunun çalışan bir halini E3'de katılımcılara gösteremese de, üretilmiş en küçük oyun konsolu olan Game Boy Micro'yu katılımcılara tanıttı. Game Boy Micro, Game Boy Advance'in gömlek cebinizde taşıyabileceğiniz kadar küçültülmüş hali. Hedef olarak cep telefonundan oyun oynamayı seven kullanıcıları seçen Game Boy Micro, asla Game Boy DS'in bir rakini olarak düşünülmemeli. Çift dokunmatik ekranlı DS in yerine daha basit ve taşıması daha kolay bir cihaz olan Game Boy Micro oyun oynamayı seven fakat fazla yük taşımaktan hoşlanmayan kişiler için iyi bir alternatif.

Cihaz, 2'' boyutlarında ve belirtildiğine göre şu an kadar Game Boy lar için üretilmiş en iyi LCD ekrana sahip. 10x5x1.7 cm boyutlarında olan Game Boy Micro, 80 gram ağırlığında. Üzerinde yön tuşları, start, select, A ve B butonları bulunmakta. Cihaz son baharda piyasaya sürülecek, fiyatı hakkında henüz bir bilgi bulunmamakta. Bu güne kadar üretilen 700 Game Boy Advance oyunu düşünülürse cep telefonlarıyla oyun oynayan kullanıcıların ilgisini çekeceği kesin.

Nintendo Revolution

Nintendo Game Cube ile büyük bir hayal kırıklığı yaşasada taşınabilir konsol pazarında Game Boy ile sürdürdüğü başarılı grafiği 2005'de de devam ettirdi. Game Cube'un XBox ve PlayStation 2'nin gölgesinde kalan satışları firmanın fiyatı yarı yarıya aşağı çekmesiyle biraz artsada asla yeterli olmadı. Hatta firmanın bir ara ev konsolu işinden çekileceği söylentileri bile çıktı, fakat Nintendo E3'de Revulotion'ın çalışır bir hali ile olmasada kasası ve açıklamalarıyla yerini aldı.

Yeni konsol XBox 360 ve PlayStation 3 çıktıntan sonra piyasaya sürülecek. Konsol donanımsal açıdan rakipleri kadar iddialı değil, Game Cube'ün iki (2) katı güçte olacağı ifade ediliyor ve bu güne kadar çıkmış olan bütün Nintendo oyun konsolları ile uyumlu olacağı açıkalmalar arasında. NES, SNES, Nintendo 64, Game Cube için üretilmiş olan piyasadaki bütün oyunlar Nintendo Revolution'da da çalıştırılabilecekler.

Konsolun teknik özellikleri oldukça yüzeysel. Nintendo ayrıntıya girmekten kaçınıyor, konsol hakkında ulaşabildiğimiz teknik özellikler şöyle; 512 MB sistem belleği, kablosuz gamepad'lere destek, iki (2) USB 2.0 portu, tam belli olmasada kablosuz ağ desteği, Broadway kod isimli IBM üretimi 2.5 Ghz hızında işlemci, Hollywood kod isimli ATI üretimi grafik yongası. Grafik yongasının hızı ve teknik yapısı hakkında bilgi verilmemekte.

Görünen o ki Nintendo Revolution, rakiplerine göre oldukça düşük özellikler içermekte. Her ne kadar Nintendo XBox 360 ve PlayStation 3'e göre çok düşük bir fiyatla Revolution'ı satışa çıkartacak olsada hem rakiplerinden sonra çıkıyor olması hem de neredeyse rakiplerinin 1/3 ü gücünde olması konsolun başarı şansını kısıtlıyor. Mario hayranları belki geriye uyumluluğu ve küçük yapısı ile yeni nesil Nintendo'yu alabilirler fakat daha fazla birşey beklemek oldukça zor. Konsol DVD filmleri oynatabilmekte fakat müzik CD'lerini çalamıyor. Eğer Nintendo konsolun medya yeteneklerini arttırırsa belki küçük yapısı ve geriye uyumluluğu ile belli bir kitleye ulaşabilir.

• bence ps3 ve x-box un yanında hiç şansı yok
  • quote:

Orjinalden alıntı: faruk

quote:

Orjinalden alıntı: YaYa

bence ps3 ve x-box un yanında hiç şansı yok

zaten onlarla kıyaslanamaz ki,baksana en küçük gameboy diye tanıtılmış

Merhaba,
    YaYa Nintendo Revolution dan söz ediyor. Sizlerden ricam haberleri daha dikkatli okumanız. Forumda genel olarak haberleri tam okumama sonrada Fiyatı ne? Nerde satılıyor? gibi mesajlar atma eğilimi fazla. Haberler sasdece resimlerden ibaret değillerdir. Lütfen dikkat edelim.
  • Kısaca.

geç kalmış çürük elma ...
  • nintendo hakkında yorum yapmayı bile yersiz buluyorum

geber nintendo

gamespotda bi aratın bakalım 99 mario oyunu var yeter be yeter

• quote:

Orjinalden alıntı: devilmycry

nintendo hakkında yorum yapmayı bile yersiz buluyorum

geber nintendo

gamespotda bi aratın bakalım 99 mario oyunu var yeter be yeter

+ 1 milyon

adamlar 3 tane daha yeni mario oyunu müjdesi vermiş

bunlar az bile

• nintendo kendini biraz daha sıkıp adam gibi özellikler eklemezse konsola sega gibi çekilcek konsol piyasasından burası kesin
  • fiyatı ne kadar?
  • Hadi ordan microsoft sony sega acından ölüyoken NİNTENDO en iyi oyun konsolunu üretmişti,
    firma içi aksaklıklar onlardan kötü olduğunu göstermez. Sony ve xbox a tekrar haddini bildirecek
    ağar olalım lütfen ne bu yargısız infazlar böyle hayret bişey. NINTENDO FOREVER
  • Nintendo'nun oyunlarının fanatikleri mevcut. Zelda, Mario, Metroid Prime vs. oynamak isteyecek bu fanatikler mutlaka alırlar konsolu.
  • Nintendo ds nin psp karşısında ki hezimeti sonrası Nintendo artık emekli olsa iyi olur.
  • eskiden azmı oynardık şu nintendoyu o zamanlar çok büyüktü tabi
    şimdilerde pek fazla tutulmuyor
  • @kartalizma,

kendini aşabilse yine büyük olurdu..

Hala şu köhnemiş Gameboy mantığı..

Daha kaç jenerasyona yedirecekler bunu ya..

Yerse Tabi

Daha gözünü açar açmaz N-GAGE Gizmondo ve PSP yi gören bir nesil de var ortada...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Acharad -- 6 Temmuz 2005, 16:16:58 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: berdush

Nintendo ds nin psp karşısında ki hezimeti sonrası Nintendo artık emekli olsa iyi olur.

aslın öyle bi şey yoh çünkü nintendo bi açıklama yapmış ve ds ee multiplayer oyunlar çıkarıcağını bu oyunları her yerden oynucağınızı söylemiştir
    veeee ds de karşındaki kişi ile net bi görüşme yapabilecek mişin

kaynak level dergisi
  • Arkadaşlar görüyorumki burda nintendo, playstation ve xbox gibi gruplaşmalar var

oncelikle sunu soylemek isterim ben ne bir playstation hayranıyım ne xbox ne nintendo ama bana hangisini almak istersen derseniz Nintendo derim... Nedenler cok basit...

1. Nintendo nun oyunu sadece nintendodadır ve her zaman cok eglencelidir. Başkalarında olan oyunlarda ise nintendo versiyonları her zaman biraz daha farklıdır... bu nintendonun oyun firmaları ile anlaşmasıdır sadece bu yüzden konsolu farklı kılan bir özelliktir.

2. Nintendo daha az sistem kaynagı kullanarak bile diger makinelerdeki grafikleri aynı performans seviyesinde yakalayabilen aletler üretir...

3. Nintendo basitliği öncelik bilir cunku bu makineleri 20 yas ve ustu kullanacagı gibi 5 - 20 yas arasıda kullanacaktır... o yuzden kucuk cocukların degerini bilmedigi cdleri nintendo kartus cd lerde veya direk kartuslarda uretir.. basitlik oncedir.

4. Teknolojisi hiç bir zaman geri degildir. Onlar yaptı bizde yapabiliriz gibi bir boy gostermesi yapmaz... Kendi şirket içi standartlarını korur ve ona gore hareket eder. Sega bu yuzden kaybetmiştir...

5. Playstation'ın neredeyse tum oyunları zaten pc dede vardır hatta daha guzellerdir pc versiyonları o yuzden pc'im varken playstation almam

6. XBox zaten microsofttun makinesidir ve pc ile aynı calısır hiç bir farkı yoktur. işletim sisteminin cekirdegi zaten xp den gelir... yani 5. maddeki anlattıgım sey XBox içinde geçerlidir.

7. Nintendo oynayanlar bilirler. bir oyun bir kere oynandımı yıllar geçse bile oynanmak istenir ve oynanırsada aynı tat, zevk ve heyecan alınır/duyulur.

bu nedenlerden dolayı işte nintendo derim...

Sevgiler...

• quote:

Orjinalden alıntı: freakmaxi

Arkadaşlar görüyorumki burda nintendo, playstation ve xbox gibi gruplaşmalar var

oncelikle sunu soylemek isterim ben ne bir playstation hayranıyım ne xbox ne nintendo ama bana hangisini almak istersen derseniz Nintendo derim... Nedenler cok basit...

1. Nintendo nun oyunu sadece nintendodadır ve her zaman cok eglencelidir. Başkalarında olan oyunlarda ise nintendo versiyonları her zaman biraz daha farklıdır... bu nintendonun oyun firmaları ile anlaşmasıdır sadece bu yüzden konsolu farklı kılan bir özelliktir.

2. Nintendo daha az sistem kaynagı kullanarak bile diger makinelerdeki grafikleri aynı performans seviyesinde yakalayabilen aletler üretir...

3. Nintendo basitliği öncelik bilir cunku bu makineleri 20 yas ve ustu kullanacagı gibi 5 - 20 yas arasıda kullanacaktır... o yuzden kucuk cocukların degerini bilmedigi cdleri nintendo kartus cd lerde veya direk kartuslarda uretir.. basitlik oncedir.

4. Teknolojisi hiç bir zaman geri degildir. Onlar yaptı bizde yapabiliriz gibi bir boy gostermesi yapmaz... Kendi şirket içi standartlarını korur ve ona gore hareket eder. Sega bu yuzden kaybetmiştir...

5. Playstation'ın neredeyse tum oyunları zaten pc dede vardır hatta daha guzellerdir pc versiyonları o yuzden pc'im varken playstation almam

6. XBox zaten microsofttun makinesidir ve pc ile aynı calısır hiç bir farkı yoktur. işletim sisteminin cekirdegi zaten xp den gelir... yani 5. maddeki anlattıgım sey XBox içinde geçerlidir.

7. Nintendo oynayanlar bilirler. bir oyun bir kere oynandımı yıllar geçse bile oynanmak istenir ve oynanırsada aynı tat, zevk ve heyecan alınır/duyulur.

Sevgiler...

Doğru söze ne denir!!

Nintendo fanatikleri her zaman ona bağlı kalmışlardır. Ama kötü bir özelliği var, seven bırakamıyor sevmeyen de sevemiyor şu nintendoyu. 99 Mario daha çıksa oynarım, Metroid'i kimselere değişmem, zevk meselesi tabi, herkesin delisi olduğu pes serisi benim hiç ilgimi çekmezken Mario DS yi 10. kez bitirmek üzereyim ve hala da keyifli

Nintendo firmasını ve daha önemlisi kullanıcılarını aşağılayan arkadaşları kınıyorum...

• quote:

Orjinalden alıntı: unformat

quote:

Arkadaşlar görüyorumki burda nintendo, playstation ve xbox gibi gruplaşmalar var

Sevgiler...

Doğru söze ne denir!!

Nintendo fanatikleri her zaman ona bağlı kalmışlardır. Ama kötü bir özelliği var, seven bırakamıyor sevmeyen de sevemiyor şu nintendoyu. 99 Mario daha çıksa oynarım, Metroid'i kimselere değişmem, zevk meselesi tabi, herkesin delisi olduğu pes serisi benim hiç ilgimi çekmezken Mario DS yi 10. kez bitirmek üzereyim ve hala da keyifli

Nintendo firmasını ve daha önemlisi kullanıcılarını aşağılayan arkadaşları kınıyorum...

nintendo rezil bi firmadir isi sadece ve sadece oyun ve oyun konsolu yapmak olan bi firma kendisinden sonra çikan bütün konsollara boyun egmistir

nintendo 64 : 22 milyon

gamecube : 19 milyon

satmistir dünya genelinde

psone : 130 milyon

ps2 : 90 milyon

toplam : 220 milyon

simdi bak bakalim hangi konsol daha çok seviliyor hangi konsolun hatran kitlesi daha fazla

sony nin çeyregi bile olamamis 3 yildir piyasada olan xbox altina almis nintendoyu

senelerdir mario -zelda pokemon pikmin zirvaliklariyla ugrasiyorlar hiç bi zaman sony e rakip olamadilar cesaretsiz basiretsiz adamlar

bat nintendo defol oyun dünyasindan senin gibi bebe konsollarina yer yok defolllllllllllllllllll

• quote:

Orjinalden alıntı: ereneren

quote:

Orjinalden alıntı: unformat

quote:

Sevgiler...

Doğru söze ne denir!!

nintendo rezil bi firmadir isi sadece ve sadece oyun ve oyun konsolu yapmak olan bi firma kendisinden sonra çikan bütün konsollara boyun egmistir

nintendo 64 : 22 milyon

gamecube : 19 milyon

satmistir dünya genelinde

psone : 130 milyon

ps2 : 90 milyon

toplam : 220 milyon

simdi bak bakalim hangi konsol daha çok seviliyor hangi konsolun hatran kitlesi daha fazla

sony nin çeyregi bile olamamis 3 yildir piyasada olan xbox altina almis nintendoyu

senelerdir mario -zelda pokemon pikmin zirvaliklariyla ugrasiyorlar hiç bi zaman sony e rakip olamadilar cesaretsiz basiretsiz adamlar

bat nintendo defol oyun dünyasindan senin gibi bebe konsollarina yer yok defolllllllllllllllllll

Forumun amacı tabi tartışmak, ama seviyeli olması da en önemli şartı

Satış rakamlarının doğru olup olmadığını bilmiyorum, çok da beni ilgilendirmiyor çünkü ben nintendonun diğerlerinden daha fazla satıldığını iddia etmedim, etmem de. Sony veya Microsoft'u aşağılamadım aşağılamam da. Tabi bu arada kimseye de hakaret etmedim, bana da edilmemesini isterim.

Benim cevabımda yanlış anlaşılacak birşey yok, Nintendonun da belli bir hayran kitlesi olduğunu, ve sevenin tam sevdiğini sevmeyenin ise bir türlü ısınamadığını belirttim. Oyun dünyasında nintendonun her zaman bir yeri olacaktır. Küçük bir kitleye hitap etse de, en az satılan marka olsa da kimse kimseye "bebe" diyemez bunun için. Ben Nintendo'yu hem firma olarak seviyorum hem de ürünlerini beğeniyorum. Mario zelda metroid gibi klasiklerin de her zaman devam etmesinden yanayım, çünkü oynamak hoşuma gidiyor. Bunun dışında yeni oyunlar da çıkıyor zaten yeterince..

Son olarak, kimse kimseye zorla birşey satmıyor oynatmıyor, beğenmeyene zaten lafım yok bu bir zevk meselesi tartışmanın lüzumu yok. Ama kullanılan üslup çok yanlış, arkadaş ortamında değil forumdayız, okuyarak ve daha önemlisi anlayarak yazalım cevapları

• dediklerimden vazgeçecek degilim nintendoya ve onu sevenlere saygi duymak zorundada degilim

ayrica buranin forum olmasi benim nintendoyu asagilamama engelde degil

ben böyle yaz mak istedim hepsi bu zaten ben nintendo kullananlara bisey demedim banane benim tüm sözlerim nintendonun kendisine

ve tekrar söylüyorum

seganin yanina gömül nintendo
  • quote:

Orjinalden alıntı: ereneren

dediklerimden vazgeçecek degilim nintendoya ve onu sevenlere saygi duymak zorundada degilim

ayrica buranin forum olmasi benim nintendoyu asagilamama engelde degil

ben böyle yaz mak istedim hepsi bu zaten ben nintendo kullananlara bisey demedim banane benim tüm sözlerim nintendonun kendisine

ve tekrar söylüyorum

seganin yanina gömül nintendo

Nintendo yada başka bir ürün yada markayı ve sevenlerini sevmek zorunda değilsiniz, ancak saygı duymak zorundasınız. Sanırım bir ufak ifade hatası yaptınız.

Daha dikkatli yazacağınızı umut eder iyi forumlar dilerim. Kişisel tartışmalardan da uzak duralım lütfen...

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.