Şimdi Ara

Spire'dan Core i7 işlemciler için yeni soğutucu; CoolWave i7

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
4.273
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Komponent üreticisi Spire, Intel'in yeni nesil Core i7 işlemcileri için hazırladığı yeni soğutucusunu duyurdu. Bilindiği üzere Intel'in LGA1366 formundaki Core i7 modellerini, LGA775 uyumlu soğutucularla kullanabilmek eğer üretici firması tarafından hazırlanan herhangi bir montaj kiti yoksa pek mümkün değil. İşte bu noktada LGA1366 işlemciler için hazırlanan yeni soğutucular gündeme geliyor. Spire firması tarafından duyurusu yapılan LGA1366 destekli CoolWave i7 isimli yeni soğutucu, yüksek performanstan öte maliyet gözetilerek hazırlanmış.

Core i7 işlemciler ile gelen standart soğutucunun zarar görmesi veya düşük maliyetli yeni bir soğutucuya ihtiyaç duyulması halinde değerlendirilebilecek alternatif soğutucunun özellikle Core i7 920 ve Core i7 940 modelleri için hazırlandığı belirtiliyor. Alüminyum yapraklara ve Bakır tabanlı yüzeye sahip olan soğutucuda 92mm'lik fana yer verilmiş. 3400 devir/dakika hızında çalışan fanın 68.5CFM'lik hava üfleyebildiği ve 44 dbA seviyesinde gürültü yarattığı belirtiliyor. Önümüzdeki haftalarda kullanıma sunulması beklenen CoolWave i7'nin fiyatı ise henüz açıklanmadı.

• 44 dbA'mı Jet motoru
  • 3400 devir/dakika .....maşallah
    ( 1700 den fazlası ses yapar 3000 de traktör sesi çıkartır )
    işlemcinin kendi fanını kullanmak çok daha iyi

kızılayda aynısından gördüm bakır olanı 25 ytl satılıyordu herhalde bu 20 ytl dir

SONY MDR-J10/L KAFA BANTSIZ KULAKLIK........104 db / 2 = 52 db
    http://www.hepsisende.com/pinfo.asp?pid=12265

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yenerbalcı -- 19 Ocak 2009; 22:00:00 >
  • bu ne yaaaaaaa soğutucu diya kim alır bunu stok fan daha iyidir
  • kamyondan sökmüşler
  • Kim alır bunu?? Kesin zarar etcekler yazık. İntel bile daha kaliteli.Malzemeleri çok adı.Çok küçük . Ses konusuna hiç değinmiyorum
  • stok fanlara göre havayı toplama yerleri kapanmış bu da iyi birşey

önemli olan içindeki bakır oranı bakınız

Spire'dan Core i7 işlemciler için yeni soğutucu; CoolWave i7

sol taraftaki q6600 den ve e6xxx serisinden sonra kullanılan fanlar

sağ taraf ise e2xxx e1xxx serisi fanları

bu yüzden hemen karara varmamak lazım fiyatı ucuzsa alınabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K.Kahriman -- 19 Ocak 2009; 22:45:30 >
  • Bu şekildeki alüminyum bloklar soğutmada paralel yapraklı standart bloklar kadar başarılı değil, üstelik imalatıda diğerine göre daha zor. 92mm fan ve 3200 devir sonucu 68.5CFM havada bana az geldi, yaprakların tasarımı problemli sanırım.. 44 dbA ses düzeyi ise bu malzemenin ancak gürültülü bir şantiyede kullanılması gerektiğine işaret ediyor.
  • akvaryum motorlarını andırıyor
  • şimdi iyi bir yününü arıyorum oda yok adamlara maliyeti bubu 5 ytl geçmez kullanılan malmeze 0 rezalet fx57 koymasaydın keşke bunları :)
  • ne çirkin bir fan ayyyy....
  • default heatsink e hızlı bir fan çok baştan sağma olmuş
  • intel eski işlemci soğutucularına benziyor...
  • dünaynın parasını ver işlemciye yapılan soğutuculara bak :))

ben o kadar para werip İ7 alsam bunu alıp üstüne takmam bile :)
  • quote:

Orjinalden alıntı: kokomoko

dünaynın parasını ver işlemciye yapılan soğutuculara bak :))

ben o kadar para werip İ7 alsam bunu alıp üstüne takmam bile :)

bunu zaten bedavaya vermiyolar parayla satıyolarmış
  • i7 alacak adam bunun yuzune bakmaz :D
  • çook iğrenç:D şahsen i7 olsa bende bedavaya verseler htta üstüne birazda para verseler yine takmam:D
  • bunu intel stok fan olarak kullanmasaydıki aynısının yandan yemişi olmuş hepiniz bayılırdınız dikkatli bakın aslında çok sevimli bi soğutucu :D birazdaha iyi ve kapalı bi fan süper olurdu ama bence bunu kimse almaz gibime geliyor
  • hahahaha alinin dediği gibi kotum yaaa KAMYONDAN SÖKMÜŞLER BİDE ALİMİNYUM EKLEMİŞLER O KADAR:d:dd:d:d:d:d:d
  • şaka gibi :)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.