Şimdi Ara

AMD'den Intel'e yanıt; Phenom II işlemcilerde %20 indirim

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
67
Cevap
0
Favori
7.226
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Intel'in dört çekirdekli işlemci fiyatlarında modeline göre 200$'a varan fiyat indirimine gitmesi ve Core 2 Quad Q9550'nin fiyatını 50$'lık indirim ile Phenom II X4 940 Black Edition modelinin altına çekmesi sonrasında AMD'nin nasıl bir adım atacağı merak ediliyordu. Hardware-Infos sitesinin haberine göre AMD, 8 Ocak'ta kullanıma sunduğu Phenom II işlemcilerinde ilk fiyat indirimine hazırlanıyor.

Her ne kadar AMD cephesinden henüz fiyat indirimine yönelik resmi bir açıklama yapılmış olmasa da Intel'in agresif indirimi ve Q7500 gibi maliyet odaklı yeni bir dört çekirdekli modelin pazara sunulacağının açıklanması sonrasında AMD'nin de indirim yönünde adım atması bekleniyordu. Gelen habere göre firma Phenom II işlemcilerinde %20 oranında indirim yaparak fiyatları 40-50$ aşağı çekmeye hazırlanıyor.

Yapılacağı söylenen olası indirim sonrasında Sıvı Azot ile 6GHz seviyesine ulaşabilen Phenom II X4 940 işlemcisinin 275$'dan 225$'a, Phenom II X4 920 modelinin ise 235$'dan 195$'a çekileceği konuşuluyor. AMD'nin 45nm üretim teknolojisiyle hazırladığı, 6MB büyüklüğünde seviye 3 belleğe sahip olan dört çekirdekli işlemcileri DDR2-1066MHz işlemci desteğine sahipler ve Soket AM2/AM2+ anakartlarla kullanılabiliyorlar.

Kaynak;

http://www.hardware-infos.com/news.php?news=2673

• İndirin indirin... bizde alalım :D
  • helal olsun amd rekabet hiç bu kadar güzel olmamıştı :D
  • ne güsel, intelden yeni bi cevap bekliyoruz, habire muhabbet etsinler böyle, muhabbet kuşları
  • socket am2 anakartlarla uyumlu olduğu nu soyledınız bır yanlıslık yok değilmi
  • rekabet iyidir haliyle son kullanıcıda bu indirimlerden yararlanacaktır güzelce
  • Rekabet her zaman iyidir. İsterimki 3. üretici de olsun.
  • quote:

Orjinalden alıntı: pascall35

socket am2 anakartlarla uyumlu olduğu nu soyledınız bır yanlıslık yok değilmi

Soket AM2+ işlemciler Soket AM2 anakartlarda hatta Soket AM3 işlemciler AM2+ ve AM2 anakartlarda çalışabiliyor. Bu noktada anakart üreticisinin vereceği destek önemli. Kaldı ki Soket AM2+ formundaki Phenom II işlemciler için yıllar öncesinin nForce 3 250 yonga setli anakartıyla destek sunacağını açıklayan üretici bile var.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • amd sistem toplayacaktım biraz daha bekleyeyim
  • O zaman Turkiye satis fiyatlari yaklasik soyle olur;
    Phenom II 920= 219$+kdv
    Phenom II 940= 249$+kdv

Gelde alma.
  • amd phenom 2 bulunda önce sonra indirimi düşünün :D

bu arada bir soru sormak istiyorum. phenom II anakarta takıldığı zaman direkt çalışır mı yoksa eski bir amd işlemci ile bios güncellemesi yapmak mı gerekiyor????
  • dogru phenom 2 yi daha göremedik bizde ama bu haber bence cok iyi oldu.Ortalık iyice kızıstı.Amd nin de sansı daha phenom 2 ler yeni cıktı üzerinden cok gecmeden indirim mecburiyeti dogdu :O))
  • PhenomII 920 265$ ve 940 312$ dan gigatekte ön siparişte.
    Umarız indirimli ürünler Ülkemize gelir de biz de erkenden yararlanabiliriz.
  • İşte rekabet dediğin böyle olmalı :)
  • Bencede simdi istermisin intel bir indirim daha yapsın.O zaman DÖVÜS cıkar :O)
  • Ben olaya değişik bir bakış açısı getireyim: Intel sayesinde AMD fiyat indirdi. Intel'de cevap verir umarım bu indirime ve fiyat savaşları başlar ekonomik kriz ortasında. :)
  • Şimdi de Intel Q9650'nin fiyatını yeni bir indirimle 266 $'a indirirse ortalık düğün yerine döner.
  • tanrım tanrım bu bir rüya olmalı
  • indirin indirin süper olur valla bizlere yarar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Berk__ -- 19 Ocak 2009; 20:18:32 >
  • Halen Phenom 2 lerin intel muadillerinin q9500 ve q9400 olduğunu bilmeyenler var ve core i7 lerle p/f anlamında kıyaslamaya çalışıyor. Biraz performans testlerini okuyun yahu. Ya da en azından benim son yazımı okuyun.
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.