Şimdi Ara

EVGA, GeForce GTX 285 SSC modelini kullanıma sunuyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
2.435
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Nvidia'nın onay vermesi ile birlikte resmi satışı geçtiğimiz hafta başlayan GeForce GTX 285 için üretici firmalar fabrika çıkışı hız aşırtılmış modelleri de kullanıma sunmaya başladı. X58 Classified isimli yeni anakartıyla günemde olan EVGA, saat hızlarıyla dikkat çeken GeForce GTX 285 Super Super Clocked Edition modelini kullanıcılar ile buluşturmaya başlıyor.

Sadece Nvidia tabanlı ekran kartları hazırlayan EVGA'nın GeForce GTX 285 SSC modeli 512-bit bellek veri yolu desteğine ve 1024MB GDDR3 (0.8ns) belleğe sahip. 240x paralel işlem birimiyle donatılan yeni modelin grafik işlemcisi 702MHz'de, paralel işlemcileri 1584MHz'de ve bellekleri de 2646MHz'de görev yapıyor ayrıca 169.3GB/sn'lik bant genişliği destekleniyor.

Nvidia'nın referans tasarımını koruyan ve çift slot soğutucu ile gelen ekran kartı, PureVideo HD teknolojisiyle HD Videolar için GPU tabanlı donanımsal hızlandırma da yapabiliyor. Destek veren anakartlarda ikinci ve üçüncü ekran kartlarıyla SLI ve Triple SLI kurulumlarına olanak tanıyan GTX 285 SSC üzerinde çift DVI ve HDTV konnektörleri yer alıyor.

EVGA GeForce GTX 285 SSC'nin Amerika satış fiyatı 424.99$ olarak belirlenmiş.

• Performansı oldukca iyi fiyatının 425$ olması cok normal.Türkiye gelmesini pek beklemiyorum XFX ve Evganın
  • Evga çok kaliteli ürünler sunuyor.
  • E hani 55nm avantajı ile daha uygun fiyatlı olacaktı bunlar?

GTX280 SSC 343$ şu anda...
    http://www.miamitechsolutions.com/proddetail.asp?prod=DH01GP31284AR

Demekki Nvidia'nın 55nm ye geçmekteki derdi kartları daha uyguna mâl edip daha ucuza satabilmek değil, daha uyguna mâl edip daha yüksek kâr edebilmekmiş.
  • newegg de satışa sunulalı 3 gün oluyor
  • Amerika fiyatı 435 dolar ise burada en az 500 olur.Bence asırı pahalı son derece gereksiz.Ati eger 4870 in fiyatını biraz daha indirirse bu ekonomik krizde en ideal kart 4870 olur.

Ayrıca sunuda belirteyim 2 tane 4850 nin fiyatı gtx285 ile aynı yani, 4850 yi crosfire yapılırsa hem fiyat hem de performans olarak bu kartı gecer diye düsünüyorum.Ben gtx 285 e fazla ilgi olacagını düsünmüyorum.
  • bence son zaman larda nvidia atiden daha başarılı bundada başarılı olucak bu ati fanatikleri amacı ne bilmiş değillim
  • Arkadaslar ekran kartı olarak size sunu soriyim:

1- 2 x HIS HD4850 IceQ 4 Turbo = 2 x 200$

2 EVGA, GeForce GTX 285 = Yaklasık 450$ (Henüz türkiye satısını bilmiyorum)

Sizce Fiyat/Performans olarak hangisi iyi.Lüfen objektif bakınız.
  • rengi çok güzel silah gibi maşşşşşallah ülkemizdede 1000 TL üstü giriş yapar
  • quote:

Orjinalden alıntı: BLADE66

rengi çok güzel silah gibi maşşşşşallah ülkemizdede 1000 TL üstü giriş yapar

Orası belli.
  • quote:

Orjinalden alıntı: YunusYENEROGLU_69_

Arkadaslar ekran kartı olarak size sunu soriyim:

1- 2 x HIS HD4850 IceQ 4 Turbo = 2 x 200$

2 EVGA, GeForce GTX 285 = Yaklasık 450$ (Henüz türkiye satısını bilmiyorum)

Sizce Fiyat/Performans olarak hangisi iyi.Lüfen objektif bakınız.

crossfire destekli anakarta ayrı masraf yapıcan sonra ona doğru düzgün sürücü yüklenmiycek hemde her oyun crossfire desteklemiyor bazı oyunları hiç açamıycan ati daha tek gpu için x58 sürücüsü yapamamış crossfire sürücüsünü nası yapıcak, yetermi??
  • drkayzer kardes amd nin cift ekran kartı slotlu anakartları gayet uygun fiyatta bence 1. katılmadıgım nokta bu.2 sürücü konusuna katılmıyorum ekran kartı testlerine bak oyun ve 3d marklardaki performanslarına bir bak.Eger testlerdeki o basarı herhalde hava degil :O)
  • quote:

Orjinalden alıntı: drkayzer

crossfire destekli anakarta ayrı masraf yapıcan sonra ona doğru düzgün sürücü yüklenmiycek hemde her oyun crossfire desteklemiyor bazı oyunları hiç açamıycan ati daha tek gpu için x58 sürücüsü yapamamış crossfire sürücüsünü nası yapıcak, yetermi??

Söylediklerinden sadece koyu olan kısım mantıklı, gerisi tamamen atmasyon. (x58'de 8.12 çalışmıyor sadece, tek sürücüye özel bir sorun o, 9.1 ile düzelir)
  • quote:

Orjinalden alıntı: TiesTorN

quote:

Orjinalden alıntı: drkayzer

Söylediklerinden sadece koyu olan kısım mantıklı, gerisi tamamen atmasyon. (x58'de 8.12 çalışmıyor sadece, tek sürücüye özel bir sorun o, 9.1 ile düzelir)

her oyun crossfire destekliyormu bunun neresi atmasyon gta4 de crossfire çalışıyormu bi bak sonra karşıma gel

• SLI'ın çalıştığı her oyunda Crossfire da çalışıyor... ha GTA4 gibi 1-2 örnek var, o da zaten oyun yapımcısının salaklığı tamamen. Adamlar oyunu yaparken ne düşünüyordu bilmiyorum. ATI'ye alerjisi var o oyunun. Başka hiçbir oyun yok SLI'ın çalışıpta CF'nin çalışmadığı.
  • GDDR3 'ün sınırlarına geldiler artık iyice zorluyolar. Zorlama işte geç GDDR4 mü yapıcan GDDR5 mi yapıcan.
  • quote:

Orjinalden alıntı: GuitarMania

GDDR3 'ün sınırlarına geldiler artık iyice zorluyolar. Zorlama işte geç GDDR4 mü yapıcan GDDR5 mi yapıcan.

gt212'ler çıkınca büyük ihtimalle 256bit ddr5 kullanacak 40nm'nin avantajıyla 1.8m transistor ile dahi 300mm2'nin altında bir gpu zarına sahip olucakmış böylellikle daha güçlü bir kart daha ucuz olucak anlamına gelir acele edip gtx285 almanın hiç manası yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cpt. Miller -- 19 Ocak 2009; 20:24:07 >
  • ben nvidia'nın nm kücülmesinde fiyatları yukarı cekecegini düsünüyorum ama insallah yanılıyorumdur.
  • quote:

Orjinalden alıntı: TiesTorN

SLI'ın çalıştığı her oyunda Crossfire da çalışıyor... ha GTA4 gibi 1-2 örnek var, o da zaten oyun yapımcısının salaklığı tamamen. Adamlar oyunu yaparken ne düşünüyordu bilmiyorum. ATI'ye alerjisi var o oyunun. Başka hiçbir oyun yok SLI'ın çalışıpta CF'nin çalışmadığı.

Crysisin gta4 un lost planetin onun bunun atiye alarisi var ne kaldı geriye
  • Crysis Warhead'da CF çalışıyor. ilk Crysis oyununda SLI bile çalışmıyordu, sonradan patchle geldi.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.