- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
Windows açılmıyor ( Vista ) /boot/bcd
12 Cevap6145 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

2509 Mesaj
19 Ocak 2009; 0:57:40 

Vistayı normal bir şekilde '' Yeniden başlat '' dedim . Fakat bilgisayar tekrar açıldığında şu hatayı veriyor ;

Windows boot manager

/boot/bcd

0x000000f

enter ( continue ) esc ( exit )

Vista dvd sinide taksam xp cdsinide taksam birşey değişmiyor , ne format atabiliyorum nede kurtarabiliyorum . Yardım için şimdiden teşekkürler

0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PROTON -- 19 Ocak 2009; 1:19:49 >

2509 Mesaj
19 Ocak 2009; 1:22:38 

yardım lütfen

2509 Mesaj
19 Ocak 2009; 1:48:58 

up

4138 Mesaj
19 Ocak 2009; 3:13:04 

File: \Boot\BCD
Status: 0xc000000f
Info: An error occured while attempting to read the boot configuration data.

Şunu doğru yazsaydın veya resim düzgün olsaydı daha çabuk cevap alırdınız. CD'den BOOT ayarlamak için; işletim sistemi (Vista) CD yi tak restart yap..

Bilgisayar açılırken DELETE tuşuna bas.. (bu tuş cihaza ve bios tipine göre değişebilir)
(birkaç kez basmak gerekebilir)

1

BIOS a gireceksiniz. BIOS da Advanced BIOS Fautures e girin...

0

Firs Boot Device yazan yere gel CDROM yap veya uygun olanını seç...

0

Klavyeden F10 bas gelen soruyada Y tuşuna bas. bilgisayar tekrar restart atacak..

Daha sonra re-start yapınca önyükleme için bir tuşa basın... mesajını göreceksiniz. Herhangi bir tuşa bastığınız anda sistem takılı olan XP CD-ROM'undan sistem dosyalarını yükleyecektir ve kurulum başlayacaktır. İlk önce bir onarmayı deneyebilirsiniz;
vista da MBR tamiri;
vista dvd sinde install now penceresinde Repair your computer a tiklayalim, sonra vista kurulu hd yi secip next dielim, sonra command prompt u secelim..
bootrec.exe /fixMBR
bootrec.exe /fixBoot

"Eğitimli insanlar topluma borçludurlar. Bir işin nasıl yapılabileceğini biliyorken bir başkasının yapamadığını görüp susmaları kendilerini yetiştiren o topluma ihanettir. Bilgi paylaştıkça çoğalır."

2509 Mesaj
19 Ocak 2009; 3:54:14 

teşekkürler

47 Mesaj
19 Ocak 2009; 12:17:04 

quote:

Orjinalden alıntı: nihat35nihat

File: \Boot\BCD
Status: 0xc000000f
Info: An error occured while attempting to read the boot configuration data.

Şunu doğru yazsaydın veya resim düzgün olsaydı daha çabuk cevap alırdınız. CD'den BOOT ayarlamak için; işletim sistemi (Vista) CD yi tak restart yap..

Bilgisayar açılırken DELETE tuşuna bas.. (bu tuş cihaza ve bios tipine göre değişebilir)
(birkaç kez basmak gerekebilir)

1

BIOS a gireceksiniz. BIOS da Advanced BIOS Fautures e girin...

0

Firs Boot Device yazan yere gel CDROM yap veya uygun olanını seç...

0

Klavyeden F10 bas gelen soruyada Y tuşuna bas. bilgisayar tekrar restart atacak..

Daha sonra re-start yapınca önyükleme için bir tuşa basın... mesajını göreceksiniz. Herhangi bir tuşa bastığınız anda sistem takılı olan XP CD-ROM'undan sistem dosyalarını yükleyecektir ve kurulum başlayacaktır. İlk önce bir onarmayı deneyebilirsiniz;
vista da MBR tamiri;
vista dvd sinde install now penceresinde Repair your computer a tiklayalim, sonra vista kurulu hd yi secip next dielim, sonra command prompt u secelim..
bootrec.exe /fixMBR
bootrec.exe /fixBoot

Bu dediklerini yapıyorum ve sorun çözülüyor fakat aynı sorunla tekrar tekrar karşılaşıyorum. İki günde bir bu siyah ekran karşıma çıkıyor. Nasıl çözebilirim?

4138 Mesaj
19 Ocak 2009; 18:32:59 

quote:

[font="Papyrus"]@cynext
Bu dediklerini yapıyorum ve sorun çözülüyor fakat aynı sorunla tekrar tekrar karşılaşıyorum. İki günde bir bu siyah ekran karşıma çıkıyor. Nasıl çözebilirim?

[font="Tahoma"]İki günde bir bu siyah ekranla karşılaşmanız, bir boot virüsü ile ilgili veyaHDD'deki bir problem olabilir.
[font="Comic Sans MS"]
HD tune programlı ile harddisk testi (resimli anlatım)
konusunu inceleyin.

"Eğitimli insanlar topluma borçludurlar. Bir işin nasıl yapılabileceğini biliyorken bir başkasının yapamadığını görüp susmaları kendilerini yetiştiren o topluma ihanettir. Bilgi paylaştıkça çoğalır."

4 Mesaj
13 Temmuz 2010; 16:26:38 

Selam arkadaşlar buradaki sorun bugün benim başıma gelen sorunla birebir aynıdır. Fakat sizin söylediklerinizi yaptığımda kesinlikle bios ayarlarına girmiyor.. delete ide denedim f8 ide f10 ve f11 ide denedim.. olmadı. sizin bahsettiğininz işletim cd si şumudur: recovery dvd asustek computer Inc. diğer adı: windows vista recovery media for windows vista products 32-bit

bende bu cd war..

yardımcı olursanız sevinirim arkadaş bu sorunu halledebilmiş ama ben halledeedim..

saygılar..

arkadaşlar first boot device i buldum vistada çok farklı yerdeymiş.. dediklerinizi yaptım f10 a basıp pc yi yeniden başlattım fakat gene aynı ekram geliyor karşıma.. önyükleme için bir tuşa basın mesajını göremiyorum

lütfen bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olun..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi darth24 -- 13 Temmuz 2010; 17:31:20 >

4 Mesaj
13 Temmuz 2010; 18:25:49 

beyler yardım edecek yokmu... bekliyorum

4 Mesaj
13 Temmuz 2010; 23:14:46 

hala burda bekliyorum beyler bilgisi olan paylaşsın lütfen.. okuyup geçmeyin.. sizde benim yerimde olabilrisiniz ozaman ben geçmezdim emin olun..

saygılar tekrar

beyler hiçbi bilgisi olan yok :(

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi darth24 -- 14 Temmuz 2010; 23:54:31 >

15 Mesaj
13 Ağustos 2010; 15:17:19 

darth24 arkadaşım. sorunu halledebildin mi? aynı sorun bende de var. [font="Times New Roman"]

4 Mesaj
14 Ekim 2010; 17:45:37 

dostum mesajını geç gördüm kusura bakma ama halledememiştim.. formata gitmişti pc..
tek başına halledilecek bişi diil. format attır dostum..

1 Mesaj
3 Mayıs 2011; 2:49:47 

Bende buna benzer bir sorun var. sadece sonlara doğru;

File: /Boot/BCD

Status: 0xc000000e

info: An error occurred while attempting to read the boot configuration data.

yazıyor. ne yapmam gerek?

windows7 kullanıyorum. laptop ım acer 430 emanchines

yardımcı olursanız sevinirim.

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Donanım / Hardware] » Teknik Yardım » Windows açılmıyor ( Vista ) /boot/bcd
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.453