Şimdi Ara

*** SERVİSE GİTMEYEN FIAT KULLANICILARI *** 7 / 24 # 31 ÜYE OLDUK.!!! # (7. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
577
Cevap
2
Favori
50.334
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • aynanın altına parça bulabilir miyim sanayide linea için

*** SERVİSE GİTMEYEN FIAT KULLANICILARI  *** 7 / 24 # 31 ÜYE OLDUK.!!! #

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iyi kötü çirkin -- 31 Ocak 2009; 17:56:56 >
  • Nerede oturuyorsunuz bilmiyorum ama çıkmacılarda bulursunuz gibi.
  • 1983 model bir araç ile tabiiki servis yolu nerdedir bilmem.benide eklerseniz sevinirim.
  • WAAYY İBRAHİM ABİ HOŞGELDİN.
    Senin için
  • Vayyyy,Mahmut'um,HOŞBULDUK.

Sağolasın,gösterin için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kıraslan -- 31 Ocak 2009; 19:01:35 >
  • Debriyaj pedalı yukarıda kavrıyodu.Bugün onun ayarını yaptım.Bi de akünün eksi kutbunun şaseye bağlanan kısmını sökemedim ama.13 pipo veya t anahtarı lazım.Oda ben de yog
  • Arkadaşlar herkese merhaba. İstanbul Buluşmasını gördükten sonra Ankara buluşması düzenleyelim diyerekten bir işe giriştik. Katılmak isteyen arkadaşlara duyrulur.

http://forum.donanimhaber.com/m_29459192/tm.htm
  • quote:

Orjinalden alıntı: Energetic

Sağolasın kardeşim. Çok yardımcı oldun. Tamirci kazık fiyat çıkaramaz artık sayende aydınlanmış oldum.

sende saoL kardeŞ ...her zamn burdayız..!!seninde payLaşımLarını bekLeRiz..!! zaten gereken iLgiyi gösteriyoRsun tşk edeRiz...
  • quote:

Orjinalden alıntı: ^^miHARBİ^^

1983 model bir araç ile tabiiki servis yolu nerdedir bilmem.benide eklerseniz sevinirim.

ibrahim abi araç detayLarını veRiRsen hemne Listeye adını kaydeteceğim.!!(modeL,renk Vb..)
  • - araç 1.2.3. viteste te aynı 4 e çekince müthiş bir sessizlik 5 e atınca yine aynı ince viiileme sesi bu ses neden olabilir? Şanzımandanmı yoksa motorun normal sesi midir? Dediğim gibi arabada şanzıman ne durumda bilmiyorum söktürüp baktırsam nelerle karşılaşırım onuda bilmiyorum tavsiyeleriniz nedir ?

@orginal kartal

arkadaşım sen şanzımana bugüne kadaR eyer heç baktımrdıysa o araç şanzıman yağsız büyük bir ihtimal şanzıman dişLilerini yakmış ve şuanda diŞliLer ağLıyor yani sanayii tabiri iLe 4.vites yanmamış sen iLk oLarak şanzıman yağını kontroL ettir ama gene ötecektir yarayı aLmış anLaşıLan artık ağızına kadarda yağ iLe doLdursan o şanzıman iş yapmaz..aLacaksın kompLe bir şanzıman üzerindekini atacaksın çıkma aLdın şanzımanı koyacaksın üzerine...

şanzıman çıkması konusundada yardımcı oLuruz..ister atLa geL bizim buraya en uygun fiyata şanzımanı atarız üzerine işçiLik konusunda şanzıman aL geL sen..???

• quote:

Orjinalden alıntı: ^^miHARBİ^^

1983 model bir araç ile tabiiki servis yolu nerdedir bilmem.benide eklerseniz sevinirim.

ibraHim abi tmm ekLedim...payLaşımLarını bekLiyoRuz.!!!hoşgeLdin..
  • quote:

Orjinalden alıntı: Fdd24

- araç 1.2.3. viteste te aynı 4 e çekince müthiş bir sessizlik 5 e atınca yine aynı ince viiileme sesi bu ses neden olabilir? Şanzımandanmı yoksa motorun normal sesi midir? Dediğim gibi arabada şanzıman ne durumda bilmiyorum söktürüp baktırsam nelerle karşılaşırım onuda bilmiyorum tavsiyeleriniz nedir ?

@orginal kartal

arkadaşım sen şanzımana bugüne kadaR eyer heç baktımrdıysa o araç şanzıman yağsız büyük bir ihtimal şanzıman dişLilerini yakmış ve şuanda diŞliLer ağLıyor yani sanayii tabiri iLe 4.vites yanmamış sen iLk oLarak şanzıman yağını kontroL ettir ama gene ötecektir yarayı aLmış anLaşıLan artık ağızına kadarda yağ iLe doLdursan o şanzıman iş yapmaz..aLacaksın kompLe bir şanzıman üzerindekini atacaksın çıkma aLdın şanzımanı koyacaksın üzerine...

şanzıman çıkması konusundada yardımcı oLuruz..ister atLa geL bizim buraya en uygun fiyata şanzımanı atarız üzerine işçiLik konusunda şanzıman aL geL sen..???

Hocam şanzıman komple değiştirecek kadar varmıdır gerçekten? Sadece bir kere şanzıman yağını değiştirdim ondada bana şöyle demişlerdi şanzıman yağı değiştirilmez eksildikce üzerine eklenir falan demişlerdi ama ben komple yeni yağ alıp koymuştum, ne kadar sürede bir değişmesi lazım bu yağın ben değiştirileri 1 yıl falan oldu.

• Hocam ben de akücüyüm ve bi tofaş kullanıcsıyım.Arabam 86 model şahin ilk sahibiyim.Rengi mavi
  • quote:

Orjinalden alıntı: akücü_amet

Hocam ben de akücüyüm ve bi tofaş kullanıcsıyım.Arabam 86 model şahin ilk sahibiyim.Rengi mavi

Hoşgeldin kardeş.
  • Fdd24,aracımla ilgili birşeyler biliyormuşsun zaten,bak listeye eklemişsin bile.TEŞEKKÜRLER.

Arkadaşlar elimden geldiğince bu grupta aktif bir üye olarak bilgileri paylaşmaya devam edeceğim.

Aracım daha öncede belirttiğim gibi 1983 model 1600 motor,5 vites Murat 131 Doğan.Onu alalı 2 sene oldu.Servis nerdedir bilmem,zaten kerata beni bugüne kadar yoldada bırakmadı.Bu grubu biraz geç farkettim ama dedim,tam bana göre.Tabi eski model bir araba,yaşına rağmen yolda bırakmasa bile sürekli masraf isteyen bir araba.Mesela arabaya 4 tane amörtisör almam gerekecek.Sonra dün farkettim,ön fren hortumları çatlamış,onları değiştirmem gerekecek.Tabiiki en önemlisi arabanın ön takımı tamamen yenilenecek.
  • Millet tofaşlara teneke vs. lakaplar takabilir.Ama araba yağ yaksın motor istiyo olsun gene de yolda bırakmıyo.Ekle yağını suyunu bin.İstediğin yere git.Tabi bunu tofaşın ayrıcalığını tadanlar bilir.
  •  *** SERVİSE GİTMEYEN FIAT KULLANICILARI  *** 7 / 24 # 31 ÜYE OLDUK.!!! #

Galiba olay bu işte
  • Fdd24 !

Bir sorum var sana son zamanlarda vites topuzu anormal bir şekilde titremeye başladı yani araç hareket halindeyken vites topuzundan tiz bir ses geliyor, elimle dokununca ses gidiyor bırakınca yine aynı tizzli bir ses geliyor topuzdan bunun sebebi ne olabilir, tıpkı cep telefonunun titreşimi gibi bir ses yapmaya başladı önceden böyle birşey yapmıyodu yardımını bekliyorum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: orginal_kartal

Fdd24 !

Bir sorum var sana son zamanlarda vites topuzu anormal bir şekilde titremeye başladı yani araç hareket halindeyken vites topuzundan tiz bir ses geliyor, elimle dokununca ses gidiyor bırakınca yine aynı tizzli bir ses geliyor topuzdan bunun sebebi ne olabilir, tıpkı cep telefonunun titreşimi gibi bir ses yapmaya başladı önceden böyle birşey yapmıyodu yardımını bekliyorum.

bu titreme sesini baskıdan yapıyoR...yada motor takozLarında.şanzıman arka takozLarına baktırcaksın ama takozLarda yoksa bişey büyük bir ihtimaL baskıdan yapaR..onLara bir baktır..iLk oLaraka motor ve şanzıman takozLarına baktır onLarda bir progLem yoksa basKı-baLata......

Şanzıman yağı işine geLince bu şanzıman yağı değişmez ett ben soğu kez de söLedim kaçak faLan yaptı zamn noksanLattı zamn ekLersin yani şanzıman yağı ne zman içi açıLırsa ozamn yağını yeni oLarak koyarsın onun haricinde değişmek gibi bir sorunLuLuğu yoktuR.. şanzıman yağının heh servisLerde değiştiriyorLar ama heç gereksiz yere sadece garanti kapsamında ki araçLarın değiştiryoRLar oda mecbur bişey yaparsa adamLar garantiye sokamaz..

onun için sen şanzıman yağını 1 yıL önce değiştirdiysen korkma yane bişey oLmaz ama senin 1.2.3.5.diŞli yanık haberin oLsun..bunLarı tamir ettircene kompLe şanzıman aL daha iyi oLuR..!!

yarın nasip oLursa çıkmacıya gidicem istersen kompLe SLX şanımanı sorayım...????

• quote:

Orjinalden alıntı: akücü_amet

Hocam ben de akücüyüm ve bi tofaş kullanıcsıyım.Arabam 86 model şahin ilk sahibiyim.Rengi mavi

tm arkadaşım listeye ekLedim...payLaşımLarını bekLeRiz....

HOŞGELDİN.......!!!
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.