Şimdi Ara

Corsair de SSD pazarına girdi; 128GB'lık ilk model satışta

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
3.007
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Önümüzdeki yıllarda mekanik disklerin yerini alması beklenen NAND flash tabanlı katı hâl diskleri yani SSD'ler yaygınlaşmaya devam ediyor. Seagate gibi depolama teknolojilerinde lider firmaların pazara giriş yapması beklenedursun Dominator serisi yüksek performanslı sistem bellekleriyle tanınan Corsair, hazırladığı 128GB kapasiteli yeni SSD modelini kullanıma sunarak pazara hızlı bir giriş yaptı.

Corsair'in 2.5-inç boyutundaki yeni SSD modeli, MLC (Multi Level Cell) tipi NAND flash yongalarını kullanıyor. 128GB'lık depolama kapasitesine sahip olan yeni SSD'nin 90MB/sn'lik okuma ve 70MB/sn'lik yazma hızlarını desteklediği belirtiliyor. SATA-II arabirimiyle uyumlu olan ve okuma esnasında 0.48 Watt, yazma durumunda ise 0.46 Watt'lık güç tüketimine sahip SSD, bir milyon saatlik kullanım ömrü sunuyor.

Corsair'in 69.85x9.5mm boyutlarında ve 72 gram ağırlığında olduğu belirtilen yeni SSD'si yaklaşık 400$ seviyesinden yurt dışında satışa sunulmuş durumda.

• corsair yapar bu ıslerı de bıraz gec kaldı sankı?
  • Nedense etiketi kaldırınca altından Samsung yazısı çıkacak gibi bir his uyandırıyor.
  • 200MB'lık okuma hızlarına sahip nand flash diskler piyasaya çıkmışken 90MB biraz az gibi gözüktü bana...
  • hala çok pahalılar bunların 1tb lıkları çıksada bizde 250gb olanlardan alsak
  • ilerde yapacağım en azından yapmayı düşündüğüm HTPC'ye böyle birşey almam lazım... umarım beklediğim bordlar gelene kadar bu veya buna benzer ürünlerde gelir... :)
  • ssd ler için hiç geç kalınmış sayılmaz çünkü daha alınacak seviyeye gelmediler
  • Daha 1.5 sene sürer yaygınlaşması ve ucuzlaması hdd ye devam maalesef.
  • quote:

Orjinalden alıntı: secrettruths

Nedense etiketi kaldırınca altından Samsung yazısı çıkacak gibi bir his uyandırıyor.

Bende merak ediyorum, acaba çipleri kendimi üretiyor
  • quote:

Orjinalden alıntı: musandia

quote:

Orjinalden alıntı: secrettruths

Nedense etiketi kaldırınca altından Samsung yazısı çıkacak gibi bir his uyandırıyor.

Bende merak ediyorum, acaba çipleri kendimi üretiyor

nasıl sattıkları ramleri kendileri üretmiyor ram chiplerini birleştirip satıyorsa burda da aynı yöntem ordan burdan chipleri bul 2.5 inç lik kasa tasarımı yap fireware yaz ve sat
  • Corsair ramlar çok iyi overclock potansiyeline sahip.
    Acaba SSD disklerde overclock mümkün mü?(Ciddi soruyorum)
  • İyi İyi bu kadar üretici pazara girdiyse en kısa zamanda ucuzlar.
  • gelsin gelsin rekabet artsin fiyatlar düşsün kalite yükselsin
  • quote:

Orjinalden alıntı: Batuist

200MB'lık okuma hızlarına sahip nand flash diskler piyasaya çıkmışken 90MB biraz az gibi gözüktü bana...

O hızlara pratikte ulaşamıyorlar ama.
  • 100$ dan fazla etmez bunlar. Yüksekten alıştırıyorlar ki 300$ a düşünce atlasın kek ler
  • quote:

Orjinalden alıntı: şampiyon bilo

Corsair ramlar çok iyi overclock potansiyeline sahip.

teknik olarak mümkün ama böyle bir opsiyon sunulacağını sanmıyorum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: şampiyon bilo

Corsair ramlar çok iyi overclock potansiyeline sahip.

RAİD

• Corsair gibi bir markanın bu kadar düşük hızlarda SSD'yi piyasaya sürmesi yazık. OCZ'nin 200 Mb üstü okuma hızına sahip ssd'leri piyasada gezmekte.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.