- x
Sınavda kopyayla yakalanmak??(üniversite)>>
98 Cevap24077 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

558 Mesaj
17 Ocak 2009; 0:20:06 

olay ünv.de oluyor...Arkadaşım bugün sınavda kopyayla yakalnamış hoca sınav ve kopya kağıdını almş ve birbirine zımbalamış...bunun sonu nereye varır veya varabilir acaba uzaklaştırma falan diye duydum ama tam bilmiyorum bileniniz varsa yardımcı olabilir mi? ve bundan sonra cezayı hafifletmek için ne yapılabilir :/

[link=http://forum.donanimhaber.com/m_2873466/mpage_1/key_/tm.htm]
ESKİŞEHİR D.H.Tüm Eskişehir'lilerin Buluşma Noktası

606 Mesaj
17 Ocak 2009; 0:22:46 

böle nası desem CUK diye oluyo çok hızlı oluyo ama off içim karardı

Hukuk okuyor, istanbul-ankara arası git-gel yapıyor, angaralı.
'14 Seat Leon 1.6 TDI Style
(Eskisi-Seat Altea Stylance 1.6 MPI)

evet evet senin araban mükemmel geri kalan herkesinki berbat

252 Mesaj
17 Ocak 2009; 0:24:11 

Kopya çekmek sanattır.Herkes beceremez.

1597 Mesaj
17 Ocak 2009; 0:24:50 

hıcanın insafına kalmış bi durum

Su sesi,Para sesi,Fan sesi

558 Mesaj
17 Ocak 2009; 0:25:42 

hoca bişey yapmak istemese kopya kağıdını soru kağıdına zımbalamaz sanırım,bişeyler olucak gibi ama hayırlısı :/

2424 Mesaj
17 Ocak 2009; 0:25:59 

Hoca kağıtları almışsa büyük bir ihtimalle 6 ay uzaklaştırma alır. Genelde hocalar ufak tefek şeyler için bunu yapmaz, kağıt değiştirme gibi şeyler yapmışsa hoca almıştır.

Cezayı da hoca vermez, dilekçe yazar ne yaptığına dair ve genellikle cezası 6 ay uzaklaştırmadır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fuzbing -- 17 Ocak 2009; 0:23:42 >

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
17 Ocak 2009; 0:26:34 

6 ay uzaklaştırma garanti.

563 Mesaj
17 Ocak 2009; 0:26:49 

6 ay uzaklaştırma

1051 Mesaj
17 Ocak 2009; 0:28:11 

üni de yakalandıysa yandı disiplin cezası var çok ağır.

====KİŞİSEL BLOGUM====

Microsoft isn't evil, they just make really crappy operating systems.
The memory management on the PowerPC can be used to frighten small children.

531 Mesaj
17 Ocak 2009; 0:28:26 

6 aydan başlıyor en az.keşke hocayla çıkınca hemen konuşsaydınız.biz bir arkadaşı öyle kurtarmıştık.sıfır vermişti sadece..

591 Mesaj
17 Ocak 2009; 0:28:30 

Üniversitede ben de kopya çekerken yakalanmıştım.(Ama kağıttan falan değil, arkadaşım yardım ediyordu sınavda).Sınava zaten asistan giriyordu.Sınav kağıdımı aldı(50-60 lık kağıttı zaten) , sınavdan sonra konuştum asistanla nolcak , falan diye.

"Sene sonuna kadar sınavlarınıza ben giriyorum zaten, siğer sınavlarda da izlicem seni, vukuatın olmazsa hocaya söylemem birşey olmaz" dedi.

Aynen de öyle oldu, diğer sınavlarda bazen en öne falan oturttu ya da gözü sürekli bendeydi(ki ben bu arada kağıda yazdığım kopyaları çekiyorum).Sonuç; sene sonunda o dersten geçtim, hiçbirşey olmadı

Ama kağıtla yakalanmak, kağıdı zımbalaması falan...

2261 Mesaj
17 Ocak 2009; 0:30:21 

zaten kağıttan kopya çekmek başlı başına bi salaklıktır bence. en az 6 aydan başlıyor uzaklaştırması belki 1 eğitim öğretim dönemide olabilir. arkadaşın dediği gibi kopya çekmek bir sanattır. hele anfi de ise ayrı bir güzelliği vardır

1857 Mesaj
17 Ocak 2009; 0:34:33 

hacı belli olmaz bazı hocalar gider verir caz 6 ay yer ama bakarsın sadece kağıdı değerlendirir kağıdı başka işlem yapmaz.

bak bi olay anlatayım bizim matematik vizesinde asistan sınavda 2 kişinin kağıdını aldı ve işaretledi biz dedik aha ayvayı yediniz siz.

sonra bişey olmadı hoca sadece kağıdı değerlendirmiş o kadar.

Denemelerim, Şiirlerim ..

278 Mesaj
17 Ocak 2009; 0:36:28 

ya bende yakalandım hıc bısey olmadı..ne uzaklastırması..

558 Mesaj
17 Ocak 2009; 0:36:39 

mesela 6ay uzaklaştrma alırsa 2. dönem okula gidemicek mi? ilk dönem verdiği derslerde sorun olur mu?

Uzaklaştırılmış
17 Ocak 2009; 0:40:29 

gitsin hocaya sogukkanlı bi şekilde yüzsüzce hocam daha dorudüzgün çekememiştim bile desin :D işe yarıyo

12161 Mesaj
17 Ocak 2009; 0:43:24 

Niye arkadaşım diyorsun ki? Sen olduğun bariz, neden insanlar böyle şeylerde kendini söylemekten utanıyor anlamıyorum. Komik oluyor.

1786 Mesaj
17 Ocak 2009; 0:43:52 

Geçmiş olsun. Hocayla bir konuşun derim eğer ciddi anlamda kafaya takar ve işleme koyarsa 6 aydan başlar.

Benim yaradılışımda bir fevkalâdelik varsa, o da Türk olarak dünyaya gelmemdir.
Mustafa Kemal Atatürk

Forum Kuralları || İmza Kuralları || Şikayet Et Butonu || Nick Değişimi || SMS Onay Sistemi || Öneri ve Şikayetleriniz

558 Mesaj
17 Ocak 2009; 0:49:56 

quote:

Orjinalden alıntı: candogan62

Niye arkadaşım diyorsun ki? Sen olduğun bariz, neden insanlar böyle şeylerde kendini söylemekten utanıyor anlamıyorum. Komik oluyor.

neden bazı insanlar bu kadar önyargılı oluyor ben de bunu alamıyorum..ben yakalansam niye söylemiyeyim utanıcak ne var ki...çocukluk arkadaşım bana anlattı durumu böyle böyle diye internete girme fırsatı olmadığı için de ben girdim sordum...

3169 Mesaj
17 Ocak 2009; 0:50:34 

IF BLOOD IS YOUR DESIRE
BLOOD SHALL FLOW

2015 Mesaj
17 Ocak 2009; 0:53:10 

uzaklaştırmayı disiplin kurulunun almış olduğu kararlara göre verirler.hoca kağıdı işleme koyduysa kimse engelleyemez yada engellemez.

Uzaklaştırılmış
17 Ocak 2009; 0:54:17 

quote:

Orjinalden alıntı: fire gl

böle nası desem CUK diye oluyo çok hızlı oluyo ama off içim karardı

alican kopya çektiğini fevzi amca biliyormu?

296 Mesaj
17 Ocak 2009; 0:57:52 

Geçmiş olsun ama 6 ay uzaklaştırma cezası veriyorlar, yapacak bir şey yok hocayla konuşup dilekçe vermeden önlemek gerek..

Ukala ama bilgili insana saygı duy. Bilgili ama mütevazi olanı hem say hem sev. Salak ama mütevazi olana yol göster. Hem salak hem ukala olandan kaç.

860 Mesaj
17 Ocak 2009; 1:06:52 

Şimdi uzmanlık alanımdan (kopya yakalama) sordunuz işte. Şimdi arkadaşım hoca arkadaşının kopya kağıdını soru kağıdına zımbalamış ve bir de tutanak tutmuşsa ve dersin hocası (sınavlara gelen gözetmenler dersin hocası değildir çoğunlukla) bu tutanağı işleme koyarsa arkadaşına soruşturma açılır. Bu tür soruşturmaların sonucunda %99 ihtimalle arkadaşına 6 ay okuldan uzaklaştırma cezası verilir. Bu süre zarfında sınavlara ya da derslere giremez. Okulu 1 yıl uzamış olur. Geçmiş olsun.
Kopyaya harcanılan zamanda ders çalışılsa bu tür istenmeyen olaylara gerek kalmaz. Derslerine tam giren ve sınavdan 3 gün önce ders çalışmaya başlayan bir öğrenci o dersi kesinlikle geçer. Ama bizim öğrencilerimiz sınava 1 gece kala ders çalışmayı adet edinmişlerdir. Bu da kopyaya neden olur. Sonuç yukarıdaki gibi olur.

2748 Mesaj
17 Ocak 2009; 1:08:39 

6 ayda bayağı bir çokmuş hakikaten.

Arkadaşlar, Efendiler ve ey Millet, iyi biliniz ki, Türkiye Cumhuriyeti Şeyhler, Dervişler, Müritler, Meczuplar memleketi olamaz! En doğru, en hakiki tarikat, Medeniyet tarikatıdır!

779 Mesaj
17 Ocak 2009; 1:10:19 

Takarım 6 ay yatarım de kardeş cezana razı ol 6 ay yat çık

" YAŞASIN VATAN YAŞASIN TÜRK MİLLETİ !"

558 Mesaj
17 Ocak 2009; 1:14:30 

quote:

Orjinalden alıntı: elophidae

Şimdi uzmanlık alanımdan (kopya yakalama) sordunuz işte. Şimdi arkadaşım hoca arkadaşının kopya kağıdını soru kağıdına zımbalamış ve bir de tutanak tutmuşsa ve dersin hocası (sınavlara gelen gözetmenler dersin hocası değildir çoğunlukla) bu tutanağı işleme koyarsa arkadaşına soruşturma açılır. Bu tür soruşturmaların sonucunda %99 ihtimalle arkadaşına 6 ay okuldan uzaklaştırma cezası verilir. Bu süre zarfında sınavlara ya da derslere giremez. Okulu 1 yıl uzamış olur. Geçmiş olsun.
Kopyaya harcanılan zamanda ders çalışılsa bu tür istenmeyen olaylara gerek kalmaz. Derslerine tam giren ve sınavdan 3 gün önce ders çalışmaya başlayan bir öğrenci o dersi kesinlikle geçer. Ama bizim öğrencilerimiz sınava 1 gece kala ders çalışmayı adet edinmişlerdir. Bu da kopyaya neden olur. Sonuç yukarıdaki gibi olur.

bu olay daha bugün olmuş sanırım..peki gireceği son finaller ve girdiği sınavlar etkilenir mi yani bu döneme etkisi olur mu yoksa bahar dönemi için uzaklaştırılır...? yurtla ilgili bi problem çıkar mı,yurtta kalmasına engel olmaz bu durum dimi?

2261 Mesaj
17 Ocak 2009; 1:20:36 

quote:

Orjinalden alıntı: BetaMode

bu olay daha bugün olmuş sanırım..peki gireceği son finaller ve girdiği sınavlar etkilenir mi yani bu döneme etkisi olur mu yoksa bahar dönemi için uzaklaştırılır...? yurtla ilgili bi problem çıkar mı,yurtta kalmasına engel olmaz bu durum dimi?

uzaklaştırma almış adamın okulla bi işi kalmıyor ki yurdu ne yapsın gitsin evine otursun evinde. hem devlet uzaklaştıma almış birini bişey yokmuş gibi davranacağını pek sanmam

956 Mesaj
17 Ocak 2009; 1:25:27 

bizim bi arkadaş enselendi sadece 1 hafta uzaklaştırma aldı 6 ay falan korkutmayın çocuğu duruma göre değişir (osmangazi üni)

3220 Mesaj
17 Ocak 2009; 1:29:52 

quote:

Orjinalden alıntı: Darkevil_26

bizim bi arkadaş enselendi sadece 1 hafta uzaklaştırma aldı 6 ay falan korkutmayın çocuğu duruma göre değişir (osmangazi üni)

Göz korkutmalık bi mevzu değil geçtiğimiz dönem çektiğim kopyadan dolayı 1 yıl uzaklaştırma verdiler hala uzaklaştırma devam ediyor Seneye okula dönüş var kısmetse Okuldakilerin insafına kalmış valla durum 1 haftada verirler 1 dönemde verirler 1 yıl da verirler kolay gelsin

623 Mesaj
17 Ocak 2009; 1:30:20 

Bizim üni.de 6 ay uzaklaştırma alıosun, gelince hem kara listede oluyon hemde bi dönem uzamış oluyo okulun =)

Kocaeli Üni.

Steam ID: deathLuLLaby

υçυяυм кєηαяıη∂α σℓѕαη вιℓє ѕıяƒ нαуαтα gı¢ıкℓıк σℓѕυη ∂ιє güℓüмѕє...

2604 Mesaj
17 Ocak 2009; 1:43:44 

git hocayla konuş ağla sızla.. hatanı kabul et üste çıkmaya çalışma bidaha yapmicağını aklının başına geldiğini filan söyle.. affeder bişi olmaz..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi stigmata_ -- 18 Ocak 2009; 1:43:00 >

Petrol ve Doğalgaz Mühendisi | 2006 |İstanbul Teknik Üniversitesi]
"Kimse kimseyi küçümseyecek kadar büyük değildir bilmelisin ve bilmelisin ki küçümsediğin her şey için gün gelir önemsediğin bir bedel ödersin.."

5644 Mesaj
17 Ocak 2009; 1:45:17 

Sonucu bura yaz bilgilendir bizleri

Dünya üzerindeki canlıların, DNA zincirinde sadece dört Nükleotit bulunur. Her canlı varlık, bu dört temel yapı taşlarının değişik kombinasyonlarıyla yaratılmıştır. Bizim gen zincirimizde ise; Boşluklar vardır. Bunlar beşinci ve altıncı DNA Nükleotidir. Şu an gen aktarımını tamamladık, yeni bir tür yaratmayı başardık, Bu tür insan ile uzaylı melezidir,

10513 Mesaj
17 Ocak 2009; 1:49:19 

Normalde,bir sonraki dönemden başlayarak 3 veya 6 ay ceza veriliyor.Ama bir ihtimal,güzel bir bahane bulunursa,hocaya yalvar yakar,bir şeyler olabilir.Üniversite hocalarının elinde büyük imkanlar var.Fakat olayı,hemen öğrenci işlerine intikal ettirdiyse,işi zor.

VW Passat 1.6 FSI Comfortline-Fırtına Grisi
VW Caddy 1.9 TDI Comfortline DSG-Gümüş Gri
Ford Fiesta 1.5 TDCI

2716 Mesaj
17 Ocak 2009; 2:01:40 

kurula bildirdiyse çocuk yandı:) 3 ayda olsa 6 ayda olsa kafadan 1 senesi uzar(bahar dönemi olduğundan)iş hocaya bakıyor,eğer konuşup ikna ederse konu kapanır.ha yönetime bildirilmişse yök başkanı bile kurtaramaz..

üni. lise değildir.yaptığınız her yanlış hareket size yol su elektrik olarak döner.lisede en fazla hocaan dayak yersiniz,burda adli vaka olursunuz.hareketlerinize çok dikkat edin.

üni.de kopya çekilmez demiyorum elbette çekilir ama saf saf elinde kağıtla kopya çekmeye kalkarsan kusura bakma yakalanmayı haketmişsin.illa çekeceksen bolca karalanmış bir sıraya yaz,yakalanırsan önce yazılmış dersin.arkadaşından bak,ispatı zordur.en önemlisi ne yaparsan yap gözetmenle,hocayla iddialaşma.

860 Mesaj
17 Ocak 2009; 2:12:36 

Valla yurt konusuna bişey diyemeyeceğim. Anladığım kadarıyla arkadaşın olayı ailesinden gizleyecek. Ama 6 ay geçmez okula gitmeden. Fakat daha olay intikal etmiş mi onu da bilmiyoruz. Yani hoca sadece sınavına zayıf verip bırakabilir dersten. (Ben bu yolu tercih ediyorum yakaladığımda).

976 Mesaj
17 Ocak 2009; 2:17:36 

bizim arkadaş kopya çekti aynı şekilde ve yakalandı 3 gün uzaklaştırma aldı. sonra aynı şekilde tekrar yakalandı kopya çekerken , bu sefer de 6 ay uzaklaştırma aldı.ilk sefer kopya çekene 3 gün uzaklaştırma verirler.kafasını yormasın o kadar. ama 2. kopya çekme işine kalkışmasın.yoksa 6 ayı yer.

2261 Mesaj
17 Ocak 2009; 2:20:09 

kısacası özetlemek gerekirse eğer kurula gitmediyse gidin konuşun belki cayar ama kurula gittiyse geçmiş olsun hiç bişey yapmanıza gerek yok kurula düşcene git b.k çukuruna düş yani

558 Mesaj
17 Ocak 2009; 2:23:33 

Arkadaşımı aradım tekrar hoca kendi hocasıymış asistan falan değilmiş..3 kişi falan çekerken yakalanmış hocaya sormş sanırım nolur diye kurula vermicek gibi konuştu fakat belli olmaz sağı solu dedi..ne diyim hayırlısı olsun...

1675 Mesaj
17 Ocak 2009; 2:25:57 

dostum korkma yaa..ben 2 kere yakalandım.ilkinde maximum 1 hafta alırsın..2 sinde 6 ay veriyorlar..3.sefer daha yakalanmadım onu bilemiycem ama şunu söliyim üniv önemli değil hiiiiiççç takma kendini yetiştir temelini hazırla...1 yıldır mezun olan arklarımki hepsi inekti şimdi iş bulamıyorlar ki bnm ki mühendislik fakültesi...sana son bişi söliyim okulsuz kalma okumaya muhtaç kalma

Biz cahil dediğimiz zaman,mektepte okumamış olanları kastetmiyoruz.Kastettiğimiz ilim,hakikati bilmektir.Yoksa okumuş olanlardan en büyük cahiller çıktığı gibi,hiç okumak bilmeyenlerden de hakikati gören gerçek alimler çıkabilir.

Uzaklaştırılmış
17 Ocak 2009; 2:57:07 

oo olaya bak öle bişi olsaydı bana 43 yıl müebbet verirlerdi

her işin bir oluru vardır

321 Mesaj
17 Ocak 2009; 3:03:47 

Benim mesajı silmişler

644 Mesaj
17 Ocak 2009; 3:14:36 

Hocanın insafına kalmış olay..Vizede önümde yakalanmıştı birisi yemiş 6 ayı paşa paşa çekiyo cezasını

567 Mesaj
17 Ocak 2009; 3:27:23 

dostum bu hocanın insafına kalmış bişey. eğer hoca takarsa şanşı yok bu sene bizim bölümden 2 kişi uzaklaştırma aldı 1 dönem. Bazı arkadaşlarda var hoca işleme almamış ama derslerden geçirmioo takmış yani.
Bir çocuk var yakalanmış hocaya 4 sene önce, adamın 1 tek o dersi kaldı ortalaması 2.50 miş geçirmiyoo.
değişik durumlar. yalvarıoo hocaya okulda, hocada pişkin pişkin çekerseniz sonunuz böle olur dio!!

bir örnek daha; ilk vizemizde ev arkaşımın kağıdına hoca işaret koydu kopya muamelesi gördü ama ne uzaklaştırma aldı ne uyarı. sadece 0 aldı .

sonuç hocaya kalmış ve her bölümdeki öğrenciler kopya çekmenin sonunda hangı hocanın ne yapcagını bıraz kestırır. o arkadaş sonucu bızden daha iyi biliyordur.

I'm a poor lonesome cowboy
I'm a long long way from home
And this poor lonesome cowboy
Has got a long long way to roam
________________________________________________DIZILERIM_________________________________________________
Prison Break | Dexter | How I Met Your Mother | Spartacus Blood And Sand | The Big Bang Theory | House MD | The Walking Dead

2119 Mesaj
17 Ocak 2009; 3:41:15 

1 dönem uzaklaştırma sanırım hocayada bağlı ama.ilk sene bende enselenmiştim çok saçma bir derste.B gelecekti kopya çekmesem bile, D ile kurtardık vaziyeti

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi talaria -- 17 Ocak 2009; 3:38:49 >

P4 3.2Ghz HT LGA775 | MSI 865PE Neo3-F/ FS |2 X 512MB DDR400Kingston+1 GB DDR 400 Buffalo | Sapphire X1950GT
| 320 GB SAMSUNG Spinpoint T HD321KJ---500 GB WD MYBOOK---2 X 1,5 TB Samsung Story---1 TB Seagate |

1944 Mesaj
17 Ocak 2009; 3:46:23 

yusuf hocam en kral hocamız bende o donemler n-gage var arkadaştan resimleri cekiyor bana atıyor "doğru akım devre analizi dersi " benip teldende hesap yapar gibi döktürüyodum adam en sonunda caktımı ne yaptı
-hasoo ver bakiyim olm telefonu az oyun oyniyim sen benim hesap makinasını alll :)
-hocammmmmm
ve tel galeriden cıkamadan elimden kapılır görünen manzara karsısında hocanın verdiği yanıt
-vay pussssssssss...t
yazılıdan gene birdaha yapmamam doğrultusunda 75 almıstım
canım hocam ya :)

Gidip, Toros dağlarına bakınız, eğer orada bir tek Yörük çadırı görürseniz ve o çadırda bir duman tütüyorsa, şunu çok iyi biliniz ki bu Dünya'da hiç bir güç ve kuvvet asla bizi yenemez.

860 Mesaj
17 Ocak 2009; 12:27:36 

quote:

Dostum kopya çekme suçundan 1 hafta ceza verilmez. Ben üniversitede öğretim görevlisiyim. Emin ol 1 hafta ceza diye birşey yok. hocası insaflıysa olayı yönetime taşımaz ve sadece dersten bırakır. Bir de kuruldan falan bahsetmiş bazı arkadaşlar onu da açıklayım. Arkadaşlar disiplin kurulları falan lisede olur üniversitede öyle bi birim yok. Ceza gerektiren durumlarda kişi hakkında dekanlık soruşturma başlatır. Soruşturmayı da yine dekanlığın belirlediği bir hoca yürütür. O hoca gerekli savunmaları alır ve yönetmeliğin ilgili maddesine göre verilmesi gereken cezayı bildirir yönetime. Fakülte yönetimi de cezayı onaylar. Böylece öğrencinin cezası başlar.
Umarım bu arkadaşımız böyle durumlara düşmez de sadece o dersten kalarak durumu kurtarır.

Uzaklaştırılmış
17 Ocak 2009; 12:30:45 

uzaklaştırmaya gerek yok bizim ünide alırlar kağıdını kopyayı once bi insanların içinde yerin dibine sokarlar sora hocanın odasına gidersin doğduğuna pişman edersin hayatının kalanındada o sınavdan s.....sen geçemezsin

5099 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
FearFroMe
17 Ocak 2009; 12:43:01 

quote:

Orjinalden alıntı: elophidae

Dostum kopya çekme suçundan 1 hafta ceza verilmez. Ben üniversitede öğretim görevlisiyim. Emin ol 1 hafta ceza diye birşey yok. hocası insaflıysa olayı yönetime taşımaz ve sadece dersten bırakır. Bir de kuruldan falan bahsetmiş bazı arkadaşlar onu da açıklayım. Arkadaşlar disiplin kurulları falan lisede olur üniversitede öyle bi birim yok. Ceza gerektiren durumlarda kişi hakkında dekanlık soruşturma başlatır. Soruşturmayı da yine dekanlığın belirlediği bir hoca yürütür. O hoca gerekli savunmaları alır ve yönetmeliğin ilgili maddesine göre verilmesi gereken cezayı bildirir yönetime. Fakülte yönetimi de cezayı onaylar. Böylece öğrencinin cezası başlar.
Umarım bu arkadaşımız böyle durumlara düşmez de sadece o dersten kalarak durumu kurtarır.

Ben Lise öğrencisiyimde birşey sormak istiyorum ..
Üniversitede kopya çekerken yakalandın 6 ay uzaklaştırma aldın diğelim ilerde iş hayatında sorun çıkarır mı?

Kılıç ve kan hakkı ile bu vatanı kuran ve kurtaran Türkün adını verdik ve dedik ki, bu ülke Türkündür. Türklük üzerine kurduk bu ülkeyi, adına Türkiye dedik, ordusuna Türk ordusu, donanmasına Türk donanması, aklına gelebilecek her kurumun Türk'ün burada var oluşu ile var olduğunu dünyaya bellettik. Türkçülüğün kuruluş felsefesi olması, bu ülkenin varlığının Türkler sayesinde olduğundan ötürüdür. Eğer ki bu bir hata ise, hata en başta 1071'de yapılmıştır çünkü bu ülkede Türkçülüğün kuruluş felsefesi olmasının sebebi, Türklerin bu ülkede var olmasıdır. Kuruluş felsefesine sadık kalındı mı? Elbette hayır. Biz o felsefenin geri gelmesi ve memleketin Türkçü esaslara göre yönetilmesi için mücadele edeceğiz.

418 Mesaj
17 Ocak 2009; 12:44:43 

Ben üni 2 deyken bir abi vardı. 6. yılıydı. Bizimle derslere girer çıkardı falan. Konuştuk sana noldu diye o da anlattı. Tarih dersinde hoca daima boş kağıt dağıtırmış ve hep aynı 2 soruyu sorarmış. Her soru da yaklaşık 3 sayfa. Bizim akıllı da önceden hazırladığı üzerine cevap yazılı kağıdı hocanın verdiği boş kağıtla değiştirmiş. Hoca sınavları okurken bizim salağın verdiği kağıdın kendi kağıtlarından farklı olduğunu görmüş ve anında 6 ay vermiş. Olay daha 1. sınıftayken olmuş ve çocuğun resmen şaftı kaymış. Bütün hocalar ona kafayı takmıştı. Ama sonunda mezun oldu. Şimdi Hatayda Türkçe öğretmeni.

Uzaklaştırılmış
28 gün cezanın,
16 gün 15 sa. 12 dk. kadarı kaldı.
17 Ocak 2009; 12:51:14 

Hoca işin peşini bırakmazsa 6 ay uzaklaştırılır.Ayrıca kopyayı bi kağıda yazmak çok saçma, kopya çekecekseniz civarınıza iyi bilen birini alıp ondan çekin.Yakalansanız bile hocanın elinde kanıt olmaz ayrıca bu şekilde yakalanmanızda çok zor.Sol elinizle gözlerinizi ustaca kapattınızmı en kül yutmaz hocaya bile 2 kamyon kül yutturursunuz.Ama o işte biraz ustalık şart

923 Mesaj
17 Ocak 2009; 12:56:15 

quote:

Rehberde 6 ay yazıyor ama

278 Mesaj
17 Ocak 2009; 13:10:44 

Ya beyler ben bişey sorucam..

Bende Genel kımya 1 dersinden kopya çekmedıgım halde hocanın gıcıklığımıdır nedir geldı benle arkamdaki elamanın kagıdını aldı anlayamadım neoldugunu yıldız felanda koydu..

Sonra 12 aldıgımı gördüm..Bişey olmadı yanı

3068 Mesaj
17 Ocak 2009; 13:17:21 

ustte ne yazıldı bilmiyorum ama
kitapta 1 yada 2 dönem uzaklaştırma yazar

ama adamın ilk disiplin olayıysa ve adam gibi doğruyu söylerde max 2 hafta uzaklaştırma alır
yok ben çekmedim bunlar yalan ben suçsuzum ayağına yatarsa kurulun kararına kalır

arkadaşına(?) söyle..

860 Mesaj
17 Ocak 2009; 14:14:56 

Arkadaşlar bu durumu lisedekiyle kıyaslamayın. Arkadaşımıza eğer kopya çekme suçuyla tutanak tutulmuş ve bu tutanak fakülte dekanlığına verilmişse 6 ay uzaklaştırma alır. Yok verilmediyse sadece hocası dersten bırakır. Ceza alması ilerdeki iş hayatını falan etkilemez. Memurluk siciline girmez bu ceza. Bir de Genel Kimya dersinden kopya çeken arkadaş yazmış hiçbirşey yokken kağıdımı aldı hoca diye. Kesin söylüyorum arkasındaki arkadaşı ona bakıyordur o nedenle alınmıştır kağıdı.
Size bir de tüyo vereyim. Eğer yazılı herhangibir kanıt bulunmazsa (kopya vs.) sadece yanındakinin kağıdına bakıp yakalandıysanız o durumda sadece hoca dersten bırakabilir. Kağıdınızı alsa bile cezai işlem uygulanamaz. (Ya aslında bunları size söylemek doğru mu onuda bilmiyorum ama forum arkadaşıyız ne de olsa:)

708 Mesaj
17 Ocak 2009; 14:36:02 

Yükseköğretim Kurumundan Bir Veya İki Yarıyıl İçin Uzaklaştırma Cezasını Gerektiren Disiplin Suçları

MADDE 9. Yükseköğretim kurumundan bir veya iki yarıyıl için uzaklaştırmayı gerektiren fiil ve haller şunlardır:

a) Yükseköğretim kurumu idarecileri ile öğretim elemanlarını ve diğer görevlileri tehdit etmek, onların şeref ve haysiyetlerine veya şahıslarına karşı sözlü veya yazılı olarak herhangi bir saldırıda bulunmak veya hareket etmek,

b) Tek başına veya toplu olarak, yükseköğretim kurumu idarecilerinin şahısları veya kararları aleyhine saldırgan nitelikte konuşmak, yayınlar yapmak, bunlar aleyhine öğrencileri kışkırtmak veya bu gibi fiillere teşebbüs etmek,

c) Siyasal ve ideolojik amaçlar dışında boykot, işgal, engelleme gibi eylemlere teşebbüs etmek veya yükseköğretim kurumunun hizmetlerini aksatacak davranışta bulunmak,

d) Dil, ırk, din ve mezhep açısından kutuplaşmalara yol açıcı faaliyetlerde bulunmak,

e) Kurum personeline ve öğrenci arkadaşlarına fiili tecavüzde bulunmak,

f) Yükseköğretim kurumundaki demirbaş eşyaya, kapı, duvar ve benzeri yerlere ideolojik veya siyasi amaç taşıyan yazılar yazmak, resim, amblem ve benzerilerini yapmak ve yapıştırmak,

g) Hırsızlık yapmak,

h) Yükseköğretim kurumunda alkollü içki içmek,

i) Yükseköğretim kurumlarının çalışmalarını sekteye uğratacak nitelikteki bir eyleme öğrencileri veya diğer kimseleri tahrik etmek,

j) Yükseköğretim kurumuna ait kapalı ve açık mahallerde yetkililerden izin almadan toplantılar düzenlemek veya bu tür toplantılara katılmak, öğrencileri temsil yetkisi olmadığı halde öğrenci temsilcisi sıfatını takınarak beyanatta bulunmak, toplantı veya törenlere katılmak,

k) Yükseköğretim kurumu binalarına girmeleri yasak olduğu halde, bu karara itaatsizlik etmek veya yetkili organlarca kapatılmış olan binalara girmek, zarar vermek veya tahrip etmek,

l) Yükseköğretim kurumlarında yasaklanmış hertürlü yayını bulundurmak, bunları çoğaltmak, dağıtmak,

m) Sınavlarda kopya yapmak veya yaptırmak veya bunlara teşebbüs etmek,

http://www.yok.gov.tr/mevzuat/yonet/yonet31.html

476 Mesaj
17 Ocak 2009; 17:17:53 

Bir arkadaşım geçen sene Photoshop sınavında kopya çekerken yakalanmıştı... Hoca insaflı çıktı... Yoksa direk 6 ay :) Affı yok....

Kişisel Birşey

7256 Mesaj
17 Ocak 2009; 20:40:32 

Bizim Okulun % 70 ingilizce dersinden kalmıştı. Yaz okulu açıldı. Sınav oluyorduk dersden tam sınav başladı hoca bir kız öğrenciye kimliğini göster diye sordu. Kız ilk başta kimliğim yok yanımda dedi. Hocamız ısrar edince kimliği çıkardı kız. Hoca kağıdı aldı kız öğrenciden biraz bağırdı sınav kıza bir şeyler şöledi ve kıza yerine sınava girdiğin arkadaşa şöle hoca seni görmek ve senle konuşmak istiyor de dedi. Ama bu yaşanana olay sınav salonunun dışına çıkmadı yani hoca disipline vermedi öğrencileri.

Sınavda kopya çekmek, çekmeye çalışmak,çekilmesine yardımcı olmak veya kopya vermek suçlarının cezası 6 ay.
Sınavlarda kendi yerine başkasını sokmak 6 ay duruma göre okuldan atılmaya kadar varabiliyor bildiğim kadarı ile.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Noctivagant -- 17 Ocak 2009; 20:47:14 >

7256 Mesaj
18 Ocak 2009; 19:55:56 

Yalnız şuda var arkadaşlar üniversitelerde onada dikkat şayet hoca size gıcık olursa ve heryıl aynı hoca dersinize girerse ömrü hayatınız boyunca o dersden gecememe şansınızda olabilir. Bu şekilde davranan hocalar olmakta.O yüzden kolay sinirlenen hocalarınız varsa sakın derslerinde böle şeyler yapıp yakalanamayın.

Bizim okulda bir sınavda sınav daha başlamadan hocamız bir arkadaşımızla tartıştı. Daah doğru şöle oldu çocuk arkasındaki arjadaşlar sohbet ediyordu hoca daha kağıtları bile dağıtmamışdı. Arkadaşa önüne dön ve konuşma dedi. Çocuk bir şey için arkasını dönüp arkasında oturan arkadaş bir şeyler şöledi hocamız bak dedi bir daha uyarmıyacam yerime geçtiğimde bir daha bir şey yaparsan yemin ediyorum ben bu okulda bu dersi verdiğim sürece asla dersden geçemezsin seni asla geçirmem diye sert şekilde uyardı. Arkadaş bu sert uyarı üzerine sustu devam etseydin kesin hocamız bırakırdı onu dersden.

Lisede aynı şey olsa bir şekilde okul yönetimi yada birileri araya girer hocanın affetmesini sağlarlar.(Öğretmeni buna mecbur bırakabilir okul yönetimi) ama üniversitelerde böle bir şans yok. Okul yönetimi bile araya girse üniversitedede öğrencinin kurtulma şansı yoktur.