Şimdi Ara

Scythe'den yüksek performans tutkunlarına özel termal macun

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
3.629
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Yüksek performanslı soğutucularıyla tanınan Tokyo merkezli donanım üreticisi Scythe, ürün portföyüne yeni bir termal macun ekliyor. Firmanın yüksek performans tutkunları için hazırladığı Thermal Elixer isimli yeni macun 3.5 gramlık tüp içerisinde satışa sunuluyor.

Hem CPU hem de GPU'lar ile kullanılabileceği belirtilen macunun termal direncinin 0.032°C / W, termal iletkenliğinin ise 2.89 W/(m·K) olduğu belirtiliyor. Scythe'nin satışına başladığı termal macunun yurt dışı satış fiyatı 6.5 Avro olarak belirlenmiş.

• gelsin bakalım

sürelim deniyelim
  • deniyelim görelim :)
  • bildigin macun işte ne cafcaflıyolarki direnci yok etkinligi
  • acaba mx-2 den daha mı iyi
  • Afedersinizde ben bilmiyorum bu termal macun ne işe yarıyor söyleyebilir misiniz acaba ? :S
  • quote:

Orjinalden alıntı: IronFuneral

Afedersinizde ben bilmiyorum bu termal macun ne işe yarıyor söyleyebilir misiniz acaba ? :S

işlemcinin üzerine sürüyorsun soğutucu blokunu yapıştırıyorsun soğutucu ile işlemci arasında iletken görevi görüyor
  • burada önemli olan iletkenlik katsayısıdır ne kadar büyük ise o kadar iyidir
    Scythe..................2.89 W/m·K
    OCZ Freeze Max....3.8 W/m.K

Scythe çok ta iyibir macun değil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yenerbalcı -- 17 Ocak 2009; 23:49:55 >
  • güzel ürünler çoğalsın rekabet olur
  • Niye hep yarım dolu bunlar !
  • Üst sınırlarda o.c. yapmıyorsanız termal macun için çok para harcamak bence gereksiz. Ki piyasada satılan çoğu termal macun zaten yeteri seviyede performans sağlıyor.
  • enterasan bişeye benziyor denemek lazım
  • MX2 yi geçebileceğini sanmıyorum
  • Artic silver ve seramique den başkası yalan
  • Thermalright Chill Factor deneyenler bilir idle de mx2 den 1 derece daha performanslı load da aynı boşa 5 ytl fazla vermeyim
  • quote:

Orjinalden alıntı: Solu

Artic silver ve seramique den başkası yalan

Kesinlikle katılıyorum. Bir seramik kullanıcısı olarak ötesi yok. Yok Scythe yok Mx2... hikaye bunlar. Üstelik fiyatı da seramikin 2 katı diyebilirim.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.