Şimdi Ara

PEUGEOT 3008 (532. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
14 Misafir (1 Mobil) - 13 Masaüstü1 Mobil
5 sn
12.076
Cevap
113
Favori
1.408.891
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 530531532533534
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Size katılıyorum hocam ben de yeni golf aracı beğeniyordum fakat dsg arızalarını duydum ve daha fazla duyunca soğudum. Ayrıca arkadaş aldı test ettim arka süspansiyon konforu yeni 308 den kötü o zaman daha fazla soğudum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sevgili arkadaşlar,

2013 model 3008 Feline Auto6R bir araç ile ilgileniyorum. Ancak daha önce hiç Peugeot kullanmadım ve bu şanzımanı tanımıyorum. Bana bu şanzuman hakkında bilgisi olan varsa bilgi verebilir mi?

Bir de Feline ve Allure arasında Deri koltuk ve koltuk ısıtma dışında herhangi bir donanım farkı var mı?

Cevaplar için şimdiden teşekkürler.
  • clutter C kullanıcısına yanıt
    sürüse duyarlı zenon farlar var diye biliyorum. yani en azından 2011 feline ile allure arasında ki far

deri koltuk
    koltuk ısıtma
    sürüşe duyarlı zenon farlar.
  • 3008 ci arkadaşlar.

55 bin tl ye

2011 model allure
    80 bin km
    baskı balata sağlam titreme vs yok
    kaput ve sağ çamurluk değişmiş başka boya hasar yok

yoksa

2011 model feline
    125 bin km
    titremeler başlamış baskı balata istiyor
    boya hasar yok

hangisini tercih edersiniz.
  • fehnw kullanıcısına yanıt
    Allure ile Feeline arasında çok fark yok bence sorunsuz olan Allure yi almanız daha iyi olur kafanız rahat olur.

Allure nin kaput ve çamurluk olayı satarken belki dezavantaj olabilir ama biniciyseniz satma amaçlı almıyorsanız uzun vade de Allure daha iyi olur
  • ONUR_345241 kullanıcısına yanıt
    ben de aynı fikirdeyim. zaten bende allure var. ama feline nin o zenon sürüşe duyarlı farları aklımı başımdan aldı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fehnw

3008 ci arkadaşlar.

55 bin tl ye

2011 model allure
    80 bin km
    baskı balata sağlam titreme vs yok
    kaput ve sağ çamurluk değişmiş başka boya hasar yok

yoksa

2011 model feline
    125 bin km
    titremeler başlamış baskı balata istiyor
    boya hasar yok

hangisini tercih edersiniz.

ben olsam felline alırdım, bu olmasa da başka felline bakardım
    görünüşleri bile farklı bence
  • quote:

Orijinalden alıntı: Erdinc1980

Öncelikle tüm herkese selamlar...

Forumda yeniyim hatta bu ilk mesajım ancak forumla tanışma nedenimde açıkçası PEUGEOT 3008 CROSSOVER. Bende 3008'i sipariş ettim ve gelmesini beklediğim için googleda forumlara bakmak istedim ve buraya ulaştım.Öncelikle mesajımı yazmadan evvel tüm yorumları okudum, ve üye olup yorum yazmak istedim.

Aracın kaporasını verdim, aracın gemiyle gümrüğe ulaşmasını bekliyorum bende.

PEUGEOT 3008 CROSSOVER 1.6 HDİ AUTO6R PREMİUM PACK paketini aldım bende.
    Araçta sadece deri ve alarm opsiyonu almadım, 57.500-TL'ye geliyor.Eski aracım OPEL ASTRA EDİTİON 2001 model araçtı, onu da ucuza gitti ama 16.500-TL'ye aynı bayiye veriyorum.

Bugün test sürüşünü yapıp kaporayı verdim.

Test sürüşü izlenimlerim;
    Arabanın arka kısmı ve iç konsolu herşeyden evvel cezbedici, sadece avrupada sunulan navigasyon sistemi ve onun konsoldaki kumanda mekanizması türkiyede ürün gamında bulunmuyor, o kısım da olsa iyi olurdu bence. :)

Otomatik vites özelliği ilk kez benim gibi bu aracı test ediyorsanız ve otomatik başka araba özellikle taksi kullanmışsanız sanki gazı yemiyor biraz hırpalıyor gibi hissettiriyor vites geçişlerinde.Ancak bu ilk defa kullanımdan kaynaklanan bir durum olduğu kanaatindeyim, araçtan seri spor arabalar gibi ani hızlanmalar beklemek de çok doğru değil.

Yolda sürüş çok keyifli, yolda giderken çevredekilerin gözlerini üzerinizde hissediyorsunuz, test sürüşü yapmadan evvel sokaktaki vatandaşların arabaya yaklaşarak arabayı incelediklerine şahit oldum, araba dikkat çekici otomobilleri takip edenler için.

Ben İnci Siyahını alıyorum, söylediğim gibi sadece deri paket ve immobilizer olduğu için alarm paketini almadım.

Sınıfları farklı olsada PASSAT 1.4 TSİ Comfortline [61.000-TL OV] & 3008 [PREMİUM PACK] arasında tercih yapmam gerekti.Açıkçası aracın yüksekliği ve taksi sınıfında görünmeyen yapısı beni cezbetti ve bunu tercih ettim.

Kısacası arabayı alacağım günü sabırsızlıkla bekliyorum,

Aracın 110 hp ve 1.6 dizel motoruna bakıp, aracın bu 1.4tonu nasıl kaldıracağını merak edenlere de tork değerlerini incelemesini tavsiye ederim nacizane..

Alınca resimleri koymaya çalışıcam,

Eylül 2009 da Aracın siparişini verdiğimde yazdığım yorum...

Şimdi aracım 92.000 km de. Vites geçişleri dışında dik rampalarda 1-2 Arasında kararsızlık Yaşaması dışında ve arka açılır kısımdaki farların sürekli patlaması dışında bir sorun yaşamadım. Şehirlerarası yolda özellikle TEM de Aracın konforu hep cazibesini koruyor.Bu arada Yorumları okurken dikkat ettim de akü değişmiş çogu arkadaşımızın benim araba 6 seneyi geçti halen tık demedi.

Açıkçası 2016 yılında çıkacak yeni kasasını görmek için sabırsızlanıyorum Sayısal Loto vs vurmazsak 5.20 d almazsam alacağım yeni araba yine 3008 olacak sanırım ;)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• fehnw kullanıcısına yanıt
    Vallahi allure ile feline arasında deri koltuk dışında gözle görünür bariz bir fark yok gibi bir şey xenon farların ne kadar önemli olduğu, günün içinde ne kadar kullanıldığı düşünüldüğünde bence tartışılır. Onun dışında baskı balata konusunda bence yanlış bir kanaat var insanlarda zira, her titreme eskime belirtisi değil bence benim aracım da 2. eldi ilk aldığımda ve 45.000'de idi. O zaman (2013 yılı) titremesi vardı özellikle soğuk kış sabahlarında, sonra hep devam etti pek üzerinde durmadım geçen sene şanzuman kalibrasyonu yaptırdım bu kış hiç bir şey yok, bu arada araç 110.000 oldu.
    İki aracın da kendine göre avantaj ve dezavantajları var gibi görünüyor bu nedenle bence hangisi temiz kullanılmışsa daha diri duruyorsa onu alın bence. Kaput değişmesi ve çamurluk değişmesinin satışta bir miktar zorluk çıkarabileceğini de göz önüne alın ama bu iş şans işi tabii, siz sağlam olanı alırsınız yarın park halindeki aracınıza gelir birisi girer ortadan. Karar vermek zor kolay gelsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aoert -- 28 Aralık 2015; 2:07:48 >

• aoert A kullanıcısına yanıt
    hocam üstte de belirttim. bende zaten allure var. feline de bende ayı fikirdeyim. ancak farlar gerçekten farklı bir hava katıyor. aracı bi tık yükseltiyor.

hani orjinal olarak ucuz yollu yaptırılsa bu far olayını yaptırırdım.
  • Merhabalar;
    Ben de 3 yıldır allure modelini severek kullanıyorum Özellikle yakıt, yükseklik, iç mekan, bagaj ve performans konusunda çok memnunum. Tabi, vites alışana kadar biraz ilginç...

Benim de aracımda, özellikle soğuk havalarda ilk başta bir titreme var, ama o kadar. Bir de, motorun torkundan ve ağırlığından ötürü kaygan zeminlered, özellikle de soğukta pek güven vermiyor bana açıkçası, arabayı motor freni ile de kontrol etmek biraz zor olduğu için ben zorlanıyorum karlı ve buzlu havalarda. Grip kontrol de sadece kalkışta, epey de bir gürültülü bir şekilde yardım ediyor sadece...

Şu ana kadar aracımı Fatih Peugeot Ankara yetkili servisine götürüyorum, gayet memnunum ancak ufak tefek sorunlarda, bütün yetkili servislerde olduğu gibi, çok para alıyorlar. Mesela, 3 ay önce arka alt bagaj kapağım bozuldu, açılmıyor; kilitli kaldı, servise sordum hepsi değişecek 400-500-TL dediler!!!! Dolaşmadığım kilitçi kalmadı, yapamadılar, sonuçta yetkili servise mahkumum galiba!!!!

Ancak son bir şansımı daha denemek istiyorum, bunun için Ankara'daki arkadaşlara sorum olacak, iyi bir özel servis, bizim arabadan da özel olarak anlayan bir özel servis var mıdır bildiğiniz acaba??? Eğer memnun kalırsam kendisine sürekli gideceğim.....

Teşekkürler!!!

• quote:

Orijinalden alıntı: cancaneses

Merhabalar;
    Ben de 3 yıldır allure modelini severek kullanıyorum Özellikle yakıt, yükseklik, iç mekan, bagaj ve performans konusunda çok memnunum. Tabi, vites alışana kadar biraz ilginç...

Benim de aracımda, özellikle soğuk havalarda ilk başta bir titreme var, ama o kadar. Bir de, motorun torkundan ve ağırlığından ötürü kaygan zeminlered, özellikle de soğukta pek güven vermiyor bana açıkçası, arabayı motor freni ile de kontrol etmek biraz zor olduğu için ben zorlanıyorum karlı ve buzlu havalarda. Grip kontrol de sadece kalkışta, epey de bir gürültülü bir şekilde yardım ediyor sadece...

Şu ana kadar aracımı Fatih Peugeot Ankara yetkili servisine götürüyorum, gayet memnunum ancak ufak tefek sorunlarda, bütün yetkili servislerde olduğu gibi, çok para alıyorlar. Mesela, 3 ay önce arka alt bagaj kapağım bozuldu, açılmıyor; kilitli kaldı, servise sordum hepsi değişecek 400-500-TL dediler!!!! Dolaşmadığım kilitçi kalmadı, yapamadılar, sonuçta yetkili servise mahkumum galiba!!!!

Ancak son bir şansımı daha denemek istiyorum, bunun için Ankara'daki arkadaşlara sorum olacak, iyi bir özel servis, bizim arabadan da özel olarak anlayan bir özel servis var mıdır bildiğiniz acaba??? Eğer memnun kalırsam kendisine sürekli gideceğim.....

Teşekkürler!!!

O kilit basit bir şekilde açıldığı yönünde bir bilgi var kafamda.

Daha önce de bir forumdaş benzer problem yaşamıştı ve ucuz bir bedele onarımı yaptırmıştı.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• cancaneses C kullanıcısına yanıt
    Evet o kilit meselesini Ankaradan bir forumcu arkadaş çok kolay ve ucuza çözmüştü.Forumu iyice tarayın son 1 yıl içinde olan bir olay bu, ya Şaşmaz'da ya İvedik'te çözmüştü olayı.
  • uzun zamandır yazacaktık ancak fırsat oldu farın sağ ve solunda kalan çamurluk olarak tarif edeceğimiz fardan başlayıp kapı çizgisine dek uzanan kısım plastik beyler, burayı vurduk diyelim çatladı 404 le mi yapıştıracağız

birde kitapçıkta şifreli bijon yazmış, bendeki en alt donanım,bende bu şifreli bijon var mı cant kapaklarını söküp baktım orta göbekteki garip saplama dışında diğer tüm bijonlar bagajdan çıkan alet ile açılabiliyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: root_echo

uzun zamandır yazacaktık ancak fırsat oldu farın sağ ve solunda kalan çamurluk olarak tarif edeceğimiz fardan başlayıp kapı çizgisine dek uzanan kısım plastik beyler, burayı vurduk diyelim çatladı 404 le mi yapıştıracağız

birde kitapçıkta şifreli bijon yazmış, bendeki en alt donanım,bende bu şifreli bijon var mı cant kapaklarını söküp baktım orta göbekteki garip saplama dışında diğer tüm bijonlar bagajdan çıkan alet ile açılabiliyor

Haklısınız ön çamurluklar plastik, kırılırsa komple değişiyor çünkü esneme kabiliyetini aşan darbelerde dağılıyor/parçalanıyor yapıştırılamaz ama bu çarpışma testinde + puan aldırıyor.
    Şifreli bijon çok kullanışsız bir özellik olmuş, 3-5 lastik değişimi sonrası dişleri kalmıyor zaten bu nedenle o bijonları şifresizlerle değiştirmek en uygunu bence. Zaten sizin araçtaki de öyle gözüküyor önceki sahibi halletmiş gibi.

• Arkadaşlar şanzıman için 20 bin vs. demişsiniz ama ben 70.000 e geliyorum maaşallahı var. Daha ne baskı balata ne yağ değişimi falan filan.

• Firsat olarak son gun 89 bine satilmis kacirdik..

• Tam otomatik şanzımanlı 3008 ile 1500km'ye geldim.
    Farklı mı? Evet farklı. Sürüş zevki sıkışık trafikte kendini daha da belli ediyor.
    Bu benim üçüncü 3008'im sadece daha özenli bir işçiliği olmasına rağmen kasadan sıkılmaya başladığımı hissettim.
    Ama iç hacmi, yormaması ve yeni şanzımanıla gene vazgeçemiyorum.
    daha pahalı plam diğer aracımı evin ikinci aracı olarak görüyorum. 3008 elim ayağım oldu resmen.
    Aklımda kalmasın diye iki kere qashqai denedim. Evet daha teknolojik ama 3008 daha keyifli ve ferah.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Acıgercek71 -- 2 Ocak 2016; 15:49:43 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gokselelkn

Araciniz hayirli olsun. Kaca aldiginizi soyleyebilirmisiniz. Active donanim icin fiyat almismiydiniz.
    Yakin zamansa active 3008 ic8n fiyat alan oldu mu?

Çok özür görmemişim. Allure 98.000₺ peşin.

• İyi forumlar

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 530531532533534
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.