Şimdi Ara

PEUGEOT 3008 (511. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar: habib_723
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü2 Mobil1 Android
5 sn
12.076
Cevap
113
Favori
1.408.809
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 509510511512513
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bende bugun itibariyle 57000 km de ki 2011 model 1.6 hdi allure aracami satisa cikardim. Eger ilgilenen arkadaslar varsa pm atabilirler. Reklam olmasin diye link koymuyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 3008 AUTO6R şanzımanlara ŞANZIMAN ALIŞTIRMASI (KALİBRASYONU yapılması)-
    araştırmalarım sonrası problemin sanzımandan kaynaklandığını ve sanzıman alıştırması ve kalibrasyonu ile sorunun çözülebileceği söylendi...2 gündür şanzıman alıştırması yapan ordu ilindeki özel servisten ve yetkili servisten detaylı bilgi edindim... her ikisi de bilgisayar programı olmadan (Lexia 3 PP2000 programı) sonuç alınamayacağını belittiler, söyleki
    1) motor soğukken stop halde önce bilgisayara bağlanıp gerekli tespitler yapılmalı (baskı balata seviyesi, vites geçişlerine göre kavrama süreci/süresi, aktarma özellikleri, ısınma derecesi, v.b...) , gerekli ise yazılım güncellemesi yapılarak 2.adaptasyon süreç,ne hazırlamalı
    2) seyir halinde yukarıda da arkadaşların anlattığı şekilde ancak bilgisayara bağlı şekilde seyir ve rölanti hallerindeki sanzıman özellikleri tesbit edilerek güncelleme ve adaptasyonun yapılması gerekmektedir...

bu doğrultuda her iki servisten fiyat aldım... özel servis 100TL- yetkili servis 130TL... bende yetkili servisi tercih ettim...dün aracı sabah 9.00 da servise bıraktım ve aynı gün 17.00 da aracı teslim aldım, ve sonuç mükemmel...süreç başarılı olmuş...baskı balata değiştirmeyi önerirlerken/düşünürken (yaklaşık 1800TL baskı balata değişimi), alıştırma ve adaptasyon ile şimdilik sorun çözüldü ilerleyen süreçlerde değerlendiririz...adaptasyon ve alıştırma sonucunda-aracın kalkış ve duruş süreçleri daha sessiz ve sarsıntısız ve özellikle kalkışlarda silkeleme ve güçsüzlük yok- sürüş sırasında vites geçişleri daha sarsıntısız, gürültüsüz ve makul devirlerde,- ileri ve geri ilk kalkıştaki gaz pedalındaki titreşim ve vuruntu minimum makul seviyede...araç hareketleri rahat sanki araç rahatlamış...hareket halindeki gürültü ve silkeleme oldukça azalmış...
    ustalar bu tip auto6R v.b. şanzımanlarda kişilerin sürüş ortamına,özelliklerine ve baskı balata yıpranmasına göre, kalibrasyonun değişerek bozulabileceği ancak ortalama her 30.000 km de bir bu kalibrasyonun yaptırılmasının faydalı olacağını belittiler... özellikle ustanın 100000 altındaki araçlarda önce sanzıman alıştırma ve kalibrasyonunun denendikten sonra sorunlar çözülmesse son seçenek olarak baskı balata değişimini önermeleri tam puan aldı...

detaylar MCP/AUTO6R şanzımanlara ŞANZIMAN ALIŞTIRMASI (KALİBRASYONU yapılması)-Enjektör kalibrasyonu http://forum.donanimhaber.com/m_83224912/f_//tm.htm#106388973

• Arkdşlar Araba Fuarındaki 2015 model 3008di full du Tavan rayı yoktu benim bugün caddede gördüğümde 2015 model pejo 3008 Allureydi ondada tavan rayı yoktu.Ama test eden forum pejo ve otorite 2015 pejo 3008i test ettiler onda tavan rayı vardı fkat bgün gördüğümde ve fuardakinde yoktu bayiyi aradım Allureden itibaren standarttır dediler ama tam anlamadım.Bu konuyu tam bilen varmı cünkü pejo 3008 2015 katoloğuna baktım ordada tavan rayı yazmıyordu .Bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim iyi günler arkdşlar
  • OğuzQ7 O kullanıcısına yanıt
    Bilgim yok ama benim fikrim o testi ben de izledim tavan ray bence yakışmamış

• Ben tavan raylı ve raysızı gördüğüm için tavan rayıda büyük ve siyah renkli dğeil Güzel birşey ikisinide gördpm için bence tavan raylı daha jipimsi durmuş cok daha güzel yapmış tavan rayı bnce araca.Tabikide zevkler ve renkler tartışılmazda işte :D
  • Arkadaşlar 3008 aracımda sürücü tarafı güneşliğinde bi sıkıntı var bu sebepten dolayı sürücü kısmına ait aynalı güneşliği değiştirmem lazım, ancak internette biraz araştırmama rağmen bulamadım. Nerde bulabilirim yardımcı olursanız sevinirim.

• PEUGEOT 5008~3008 POLEN FILITRESI DEĞİŞİMİ

İyi forumlar...

• 1. bir tanıdık 2008 almış iddia edip duruyor bendeki şanzımanda eat6 diye, ben 2008 henüz eat 6 nın gelmediğini biliyorum yanılıyor mu yoksa geldi mi?
    2. 301 de eat 6 gelecekmiş 3-5 ay içinde
    3. 3008 için kaliteli uzun yıllar kullanılacak tabana tam oturacak havuz paspas lazım; marka önerisi ve link verebilrisiniz
    4. Aynı şekilde bagaj havuzu içinde marka ve fiyat memenuniyet konusunda fikirleirnizi bekliyorum.
    5. Eat 6 da bir şey takıldı kafama 5 ileri 1 geri olduğundan mı eat 6 ismi kullanıyor. Şanzıman kaç ileri; 5 ileri ise çöp
    6. yan kapı basamaklarına şu kaportalara uygulanan kalın filmlerden mi takmak gerek yoksa alimünyum basamak korumalrdan takmak gerek.
    7. Eğer bu basamaklara kaput filmi uygulanıyorsa; kaput filminin nasıl yapıştırıldığını ve uzun vadede zararı olup olmadığını öğrenmek isterim
    8. Alüminyum basamak koruması yapıştırılıyor mu, vidalanıyor mu?
    9. Kaput koruma için film yerine ne uygulanabilir film oygulayanınız var mı varsa kendimizin yapabileceği kadar basit mi uygulaması, şu marka film iyidir diyebileceğiniz marka var mı, bir arkadaşım hyundaisinin yan kapıları etek altı komple kaput filmi kaplatmıştı güneşten soyulunca yer yer dökülmeler oldu film uygulanırken yapıştırıcı vs. kullanılıyor mu ve istediğimiz zaman tek defada monoblok olarak sökebiliyor muyuz.

teşekkürler

• EAT6 5 ileri 1 geri değildir 6 ileri tam otm. Şanzımandır ayrıca şu anda peugeotta 308 3008 ve 5008de vardır.İlk olarak 308e geldi sonra 3008 ve 5008e geldi.Peugeot 2008de ise hala 1.6 92 bg liklerde etg6 1.2 benzinlilerde ise etg5 Kullanılmaktadır .Yani daha eat6 301e ve 2008e gelmedi.
  • Yeni 3008 eat6 ile ilk depo dolumunu gerçekleştirdim. 784 km 54 litre mazot. 6.9 litre/100 km olmuş. Yol bilgisayarındaki son değere bakmamışım. Araçtan maşaAllah diyeyim çok memnunum. Süspansiyon meriva dan ve jettadan iyi geldi bana. gaza kökleyince vites küçültmesi sorunsuz. Şanzıman çok başarılı. Araç içi ses seviyesini iyi buldum. Active donanımda çelik jant yokmuş, sonradan farkettim. aksesuar olarak servisten bagaj havuzu aldım 100 tl civarı. Tam uygun. Ön camlara rüzgarlık takdırdım. Ön girişlere çelik eşik yapıştırttım. Hepsi serviste. Satın alırken cam filimi yaptırmıştım. Altına pütür yapalım demişlerdi yaptırtmadım. Yağmur, far sensörleri güzel çalışıyor.Toplamda 800 km lik kullanımda, bu araçtan çok memnun olduğumu söyleyebilirim. Nazar değmesin.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kardesler mrb videoda cektigim gibi ibrede takilma var 0-100 3008 yada 5008 videolarina bakiyorum boyle degil arac gidiyor araçta sorun yok zaten rampa asagida gaza basmadan viteste 3 4 bin devir arasi takiliyor

Bu sekilde sikinti yasayan oldumu

https://youtu.be/GJDc78NlJao

• quote:

Orijinalden alıntı: metehan028

Arkadaşlar 3008 aracımda sürücü tarafı güneşliğinde bi sıkıntı var bu sebepten dolayı sürücü kısmına ait aynalı güneşliği değiştirmem lazım, ancak internette biraz araştırmama rağmen bulamadım. Nerde bulabilirim yardımcı olursanız sevinirim.

Arkadaşlar yok mudur bir fikri olan?

• quote:

quote:

Arkadaşlar 3008 aracımda sürücü tarafı güneşliğinde bi sıkıntı var bu sebepten dolayı sürücü kısmına ait aynalı güneşliği değiştirmem lazım, ancak internette biraz araştırmama rağmen bulamadım. Nerde bulabilirim yardımcı olursanız sevinirim.

Arkadaşlar yok mudur bir fikri olan?

Servisten fiyat aldınız mı ??

Sonrasında pert olmuş araçların bulunduğu yerlere ziyaret yaparak fiyat karşılaştırması yapılır.

İyi forumlar...
  • Talaymu hocam bu süre içerisinde arabayı zorladınızmı acaba 6.9 Tabikide o cüsse bir araç için iyi bir değerde 6 ıt gibi olmasını beklerdim ama tabi motor gücünden faydalandıysanız Yükselebilir yani Hocam Mesela 100 lira mazot ile çok Rahat 400 km yapabilir Gibi geliyor bana şehir içinde
  • Sayın Oguzq7,

ilk 1000 km yol bilgisayar verileri daha açıklayıcı olacaktır. Şehiriçi ve dışı farkettiriyor. Araba genelde max tork değeri olan 1750 rpm'e kendini ayarlıyor.

Değerler:

1011 km 6.4 lt/100 45 km/h

935 km 6.1 lt/100 52 km/h

Katoloğunda yazdığı 3000 km den sonra daha oturmuş veriler olacaktır. Tam otomatik ve 1425 kg bir araba için bence çok iyi. Mazotu opetten aldım. totali deneyeceğim.
  • içinizde komple kaput koruma yaptıran var mı, 3m markalı şu kalın film tarzı şey, aslında film demek çok yanlış bu ürüne, bir kaç yere sordum oldukça yüksek fiyat söylüyorlar, bende 3m in merkezini aradım ve neden netten ya da satış noktalırından bu filmi doğrudan satın alamıyoruz dedim. Adamlar direkt satış noktasının numarasını veriyorlar netten çuvalla video izledim; garajda yapılacak bir şey bir adet saç kurutma makinası biraz el becerisi ve bir makas yahut bıçağa bakar. Bu 3m kaput korumayı doğrudan nerden satın alabilirim ürün yetkili satıcıları satmak istemiyor, yolamayacaklar ya. Kaput koruma konusunda fikirlerinizi bekliyorum

Kapı kolları için krom kapaklardan sipariş edeceğim bunlar çift taraflı bantla tutturuluyor, bu gün traktör tamircisinden bozma bir "oto kuaför" denilen salak yerlerden birine sordum; "bu krom kapakları nasıl tutturuyorsunuz" diye o da "çift taraflı bant yetersiz ve ısınınca düşüyor, silikon kullanıyoruz dedi" bu uygulamayı yaptıran var mı silikon boyaya zarar vermez mi?

3008 için bagaj havuzu arıyorum seçenekler şunlar şunu al diyeceğiniz var mı; ürünler şunlar eski aracıma 70 tl ye almıştım aşırı yumuşak mukavemeti düşük çeperdeki duvarlar alçak kalıyordu sert duran duvarları dik duran bir havuz hangisidir
    z-tech

halılı havuz ama olmasada olur

sanırım çoğunuz bundan kullanıyorsunuz

yerliymiş

bu da yerli kendi sitesinde daha ucuz

sırf beyaz olduğu için pahalı ise beyaz iğrenç duruyor

havuzlu paspas içinde şunu düşünüyorum:

ilk tercih bu sırf çeperleri diğerlerine göre yüksek olduğundan
    bu üsttek linkte verdiğim ürün rus yapımı sanırım sitesi buhttp://www.shop-locker.ru/056053124054052051050/

bu ürünü de çok beğenmişler

z-tech romanya malı kaliteli gözüküyor ama çeperler daha yüksek istiyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi root_echo -- 8 Haziran 2015; 21:24:37 >

• ozgurdogrul O kullanıcısına yanıt
    özgür bey bu olay araç kaç km deyken oldu
    ilk sahibi misiniz
    değilseniz kaç binde aldınız ve sizden önceki sahibi hiç değiştirmiş mi baskı balata volan vs.
  • BERKAN_G kullanıcısına yanıt
    kazası değişeni var mı, ağır arıza yaptı mı ve ne kadar istiyorsun sanırım auto 6r
  • Tabikide 1.5 Tonluk tam otm Bir araç için o Tüketim değerleri Cok cok İyi.Pug motor ekonomosi Büyülüyor beni zten :D Şehir Dışındada Sabit 100 km Hızla 5 ile 5.5 arası yakabilir diye düşünüyorum 4.5 bile olabilir Zorlanıldığı zaman
  • root_echo kullanıcısına yanıt
    Hocam ilan sayfasini pm attim bakarsiniz detaylara.
  • 
Sayfa: önceki 509510511512513
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.