Şimdi Ara

PEUGEOT 3008 (484. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
12.076
Cevap
113
Favori
1.407.698
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 482483484485486
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hem foruma hemde peugeot kullanıcıları arasına yeni katıldım.

2010 model dizel premiumpack otomatik 3008 aldım.
    arabanın ses kalitesi hoşuma gitmiyor. orjinalliğini bozmadan hoparlörleri
    değiştirsem ses kalitesi artarmı?
    tavsiye edeceğiniz hoparlör markası, modeli ölçüsü varsa yazarsanız sevinirim.

şimdiden teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bayraktar76

Merhaba arkadaşlar.

arabanın ses kalitesi hoşuma gitmiyor. orjinalliğini bozmadan hoparlörleri değiştirsem ses kalitesi artarmı?

Öncelikle aracın ses kalitesi anlamında ne eksik onu belirleyelim, ondan sonra ona göre tavsiye verebilirim.

Aklınızda bir fikir oluşması adına kendi aracımda uyguladığım değişime ait bir video paylaşıyorum.

İyi forumlar...

• quote:

Orijinalden alıntı: melodramm

quote:

Merhaba arkadaşlar.

arabanın ses kalitesi hoşuma gitmiyor. orjinalliğini bozmadan hoparlörleri değiştirsem ses kalitesi artarmı?

Öncelikle aracın ses kalitesi anlamında ne eksik onu belirleyelim, ondan sonra ona göre tavsiye verebilirim.

Aklınızda bir fikir oluşması adına kendi aracımda uyguladığım değişime ait bir video paylaşıyorum.

İyi forumlar...

melodramm hocam 3008 le sizin aracın teyp çıkışları aynı mıdır?
    hoparlör değişimi ile sendeki kadar fark yakalayabilir miyiz?

• quote:

Orijinalden alıntı: weba

quote:

Orijinalden alıntı: okutmann

hocam C4 picasso alma bence. araba dışardan çok şaldır şuldur duruyor. ikinci eli de daha zayıf. 3008 daha araba gibi. iyi düşünün bence

Bence tam tersi.Mpvler içinde dış görünüş olarak bana hitap edebilen tek araba C4 Picasso diyebilirim.Geri kalanların hepsi istisnasız eciş bücüş şeyler gibi geliyor gözüme.
    Ve ne yazıkki en hoşuma gitmeyenler Scenicten sonra Peugeotlar.

Edit: Benim bahsettiğim tamamen yeni platform üstünde çıkan C4 Picasso2

Bu haftasonu 3008 ve 5008 i bayide inceledim. Dış görünüş için fikrim hala aynı ama özellikle 3008 in içi gerçekten çok başarılı olmuş.Aklımı çelmedi değil.
    Ama 3008 i bu haliyle almayı hala düşünmüyorum.
    Yeni 3008 in yeni emp2 platformu ile çıkış tarihi hakkında bilgisi olan varmı ?
    Birde bu yeni aisin tam otomatik şanzuman dizellere de gelecek deniyor.Gene tarih konusunda fikri olan varmıdır?

• HN3565 kullanıcısına yanıt
    Selamlar

Çok geç bir cevap oldu, sorunu çözdünüz mü bilemiyorum ama aracın öyle bir şey yapmasının nedeni yakıttan. Total excellium veya Shell'den alıp biraz kullanırsanız bu sorununuz ortadan kalkar diye düşünüyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: digitbook

quote:

Orijinalden alıntı: melodramm

quote:

Merhaba arkadaşlar.

İyi forumlar...

melodramm hocam 3008 le sizin aracın teyp çıkışları aynı mıdır?
    hoparlör değişimi ile sendeki kadar fark yakalayabilir miyiz?

308, 508, 3008 ve 5008 ayni unite ve hoparlor setini kullanir

İyi forumlar...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• weba W kullanıcısına yanıt
    22 yıldır otomobil dergilerini, piyasayı (fuarları yeni çıkan araçları bayileri v.b.) takip ederim henüz makyajlanan bir kasanın 2 yıldan önce değiştiğini görmedim. Firmalar sadece makyaj masraflarını değil ( zaten makyaj pahalı olmaz) o makyaj sonucunda satışların yeniden ivmelenip ivmelenmediğini, yeni çıkan araçlar ve modeller karşısındaki durumlarını da gözönüne alrlar. Ayrıca piyasada çok yeni ve baskın modeller varken ( yeni picasso, yeni qashqai, yeni crv 1,6 dizel gibi) kasa yenileyip araçlarını ve masraflarını (kasa yenileme ciddi yatırım ve masraftır makyaja benzemez) riske atmazlar. Bütün bu anlattıklarımı siz de gözlemleyebilirsiniz. Sözün özü 2016`dan önce veya 2015 son çeyrekten önce 3008 ` in yeni kasasını beklemek bence hayal. İyi forumlar.
    NOT: Bu dediklerimi sadece Türkiye çapında değil Dünya ölçeğinde düşününüz, mesela picasso Türkiye`de güçlü bir rakip olmayabilir ama Fransa`da belki 3008 için güçlü bir rakiptir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aoert -- 10 Kasım 2014; 22:19:27 >

• quote:

Orijinalden alıntı: aoert

22 yıldır otomobil dergilerini, piyasayı (fuarları yeni çıkan araçları bayileri v.b.) takip ederim henüz makyajlanan bir kasanın 2 yıldan önce değiştiğini görmedim. Firmalar sadece makyaj masraflarını değil ( zaten makyaj pahalı olmaz) o makyaj sonucunda satışların yeniden ivmelenip ivmelenmediğini, yeni çıkan araçlar ve modeller karşısındaki durumlarını da gözönüne alrlar. Ayrıca piyasada çok yeni ve baskın modeller varken ( yeni picasso, yeni qashqai, yeni crv 1,6 dizel gibi) kasa yenileyip araçlarını ve masraflarını (kasa yenileme ciddi yatırım ve masraftır makyaja benzemez) riske atmazlar. Bütün bu anlattıklarımı siz de gözlemleyebilirsiniz. Sözün özü 2016`dan önce veya 2015 son çeyrekten önce 3008 ` in yeni kasasını beklemek bence hayal. İyi forumlar.
    NOT: Bu dediklerimi sadece Türkiye çapında değil Dünya ölçeğinde düşününüz, mesela picasso Türkiye`de güçlü bir rakip olmayabilir ama Fransa`da belki 3008 için güçlü bir rakiptir.

Aisin şanzıman hakkında bir bilgi varmı ?

• merhaba aslan seven dostlarım uzun zamandır yoktum buralarda herkese kazasız keyifli sürüşler dilerim...Benim aslanın cantlarını büyüteyim diyorum ne dersiniz? 17 lik veya 18 lik cant takıp kullanan dostlar yazarsa sevinirim....
  • weba W kullanıcısına yanıt
    Pardon ais nedir?, anlayamadım kusura bakmayın.

• quote:

Pardon ais nedir?, anlayamadım kusura bakmayın.

Yeni nesil tork konvertörlü tam otomatik şanzıman.1.2 130bg pug308le gelen.Teknik adı EAT6 . Dizellere de entegre edileceği söyleniyor ama sadece lafta şu an.
  • Vallahi yeni kasa 3008`in çift kavramalı bir debriyaj sistemiyle geleceğini duydum ama bildiğim kadarıyla henüz detaylar açıklanmadı. Makyajlı kasadaki etg 6`nın bu kasada devam edeceğini düşünüyorum.

• Acaba 3008 direksiyon 308 gibi ağırmı bilen varmı

• quote:

Orijinalden alıntı: tazcan

Acaba 3008 direksiyon 308 gibi ağırmı bilen varmı

Yeni 308'den mi eski 308'den mi bahsediyorsunuz? Yeni 308'in direksiyonu tüy gibi hafif; direksiyon, elektrik destekli ve küçük olduğu için ufak bir hareket ile aracı kolayca döndürmek mümkün. 3008'in direksiyonu ise elektrik destekli olmadığı için eski 308'de olduğu gibi biraz daha ağır kalmakta.
  • quote:

bu foruda bir çok kişiden ağır diye duydum 3008 direksiyonunu ama bana çok hafif geliyor açıkçası
  • 3-4 gündür s&s hiç devreye girmiyor anlamadım, aracı aralık ayında almıştım aynı sorun o zamanda vardı, km yap geçer dedi forumda bazı arkadaşlar ana ne kadar km yapsamda bahar gelene kadar normal çalışmadı sistem, araç 13bin km oldu ve yarı şehiriçi yarı şehir dışı kullanım, yazın hiç sorun yok ama havalar soğudu yine s&s yine çalışmıyor

nedeni akü müdür? sizde de böyle mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: m044010

quote:

bu foruda bir çok kişiden ağır diye duydum 3008 direksiyonunu ama bana çok hafif geliyor açıkçası

@tazcan;

Bu durum göreceli bir kavram, önceki aracınızın markası modeli ve sizin ağırlık yada hafiflikten çıkardığınız anlam bile durumu değiştirebilir.

En kral yöntem, bir adet 3008 yakalayıp, motor çalışırken, direksiyon cevirerek durumu analiz etmeniz olacaktır.

İyi forumlar...
  • quote:

Vallahi yeni kasa 3008`in çift kavramalı bir debriyaj sistemiyle geleceğini duydum ama bildiğim kadarıyla henüz detaylar açıklanmadı. Makyajlı kasadaki etg 6`nın bu kasada devam edeceğini düşünüyorum.

Çift kavrama demek bela demek. Bu geliştirilmiş tam otomatik şanzımanlar umarım çift kavramalı sistemlerin sonunu getirir.
  • Ben de sizin gibi düşünüyorum. Şu anki şanzıman çoğu kişininin aksine beni fazlasıyla tatmin ediyor. Bir gün şanzımanımdan 6-7 bin TL`lik bir masraf çıkabilir korkusu yaşamadan aracımı kullanıyorum. Vites geçişlerini ise hiç kafama takmıyorum. Sadece zaman zaman 2`den 1`e düşerkenki sert sesten hoşlanmıyorum. O da çok mühim değil.

• m044010 M kullanıcısına yanıt
    Nedeninin akü olması muhtemel. Son dönemlerde akünün yeterince dolmasını sağlayacak yol yapmıyorsanız o da etkiliyor olabilir. Genelde uzun yolculuklar yaz dönemlerinde yapılıyor. Akünüzün çalıştırma esnasında ölçümünü yaptırın o değer yeterli değil ise çok km yapsanızda start stopun istediği akımı veremez ve devreye girmez bildiğim kadarıyla. Durduğunuz zaman göstergede mavi gösterge yanıp sönüyorsa start stop şartlarından bir tanesi sağlanmıyor demekmiş.
    Aküyü çalıştırma anında ölçtürmeniz önemli.
  • 
Sayfa: önceki 482483484485486
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.