Şimdi Ara

PEUGEOT 3008 (475. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
12.076
Cevap
113
Favori
1.408.847
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 473474475476477
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alinti: cngzhan

arkadaslar trafik cezasi geldi ödeme yapacagim fakat internet vergi dairesinde cezaniz bulunmamaktadir deniyor dalgami geçiyorlar ? cezayi kestikleri yeri görseniz birazdan koyacagim gerçekten çok komik.

quote:

Orijinalden alinti: cngzhan

Buda cezayi kestikleri yer. hatun saga dönecektim ve yesilin yanmasina 3 saniye bile yoktu hareket ettim diyor.

PEUGEOT 3008

İşin komik olan kısmını tam anlayamadım, kırmızı ışığın sönmesine 1 saniye bile kalmış olsa kırmızı ışık yanarken geçmek sizce trafik kurallarına uygun bir davranış mıdır?

Umarım siz de aşağıdaki linklerde bahsedildiği gibi Ankara'da kırmızı ışıkta dahi olsa sağa dönüşün serbest olduğunu düşünenlerden değilsinizdir.

http://forum.donanimhaber.com/m_35562159/tm.htm

https://eksisozluk.com/ankarada-kirmizi-isikta-saga-donme-serbestisi--2471151

http://www.itusozluk.com/goster.php/ankara+trafi%F0inde+sa%F0a+d%F6n%FC%FElerin+serbest+olmas%FD
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• quote:

Orijinalden alıntı: ulasss1980

birçok kişi benim gibi 3008 e alternatif bulamıyorsa demekki doğru arabadayız..araba değiştirmeyi seviyorum.
    .ama her değiştirigim araba bana bir artı katmalı..ama yükseklik ama donanım ama konfor...3008 in üstüne tıkandım kaldım...araba bulamıyorum..kafamda 100 bin gibi bir rakamım vardı..
    çok begendigim bir araba olursa 115-125 zorlarım diyordum...ama araba bulamıyorum..denediklerimden en çok Volvo v 40 beğendim..oda çok alçak...suv yada crossover kesinlikle değil..
    mersedes gla şimdilik biraz yaklaştığım araba...o da benzinli...yılda 35 bin km yapan birisi için önemli bir eksi...
    citroen ds 5 i zorladım..alçak..basık...yeni kaskai x trail denedim..hiçç beğenmedim...gaza basıyosun...motordan homurtu geliyor...şanzuman gücü yutuyor..0 ivme..
    bilmiyorum..kafam çok karışık...makyajı 3008 işiöe gelmiyor..35 bin ver aynı arabayı al...

Aynı duyguları 4 yıl kullandığım grand picasso yu satmaya karar verdiğimde yaşamıştım.Bu araç satıp ne alınırdı?
    Bir çok 1.6 dizel otomatik, crosover, suv baktıktan sonra eleyerek yaptığım sıralamam şöyleydi;

1.black edition yeni qasqai 104 bin TL ve araç yok bekliyceksin dedi satıcı.(sen kimsin dedim tüketici benim sen beni bekle)..
    2.makyajlı navigasyonlu geri görüş kameralı 3008 alure 89 bin TL araç hiç biryerde yok bayramdan sonra gelecek.. (Bayrama yetiştirmeliydim)
    3.yeni grand picasso hazırda var 89 bin TL ..

Aracı bayrama yetiştirmek için yeni grand picasso ya yöneldim.Bayramdan önceki cuma yetiştiremediğim için malesef onuda alamayıp bayramı arabasız geçirmek zorunda kaldım.

Bugün araç alma çalışmalarıma devam ettim. işe direkt 3008 ile başladım (qasqai yi es geçmemde ulasss1980 arkadaşın etkisi hiç olmadı ) 1 haftada teslim sözünü alıp kaporoyu gönderdim.hayırlısı olur inşallah herkeze iyi forumlar..

• Arkadaşlar gaz ve devriyaj petallerinin üzerinden yağ akıyor neden olabilirsizce

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yeni Peugeot 3008 - Çıkış Tarihi 2016

PEUGEOT 3008

PEUGEOT 3008
  • hewes kullanıcısına yanıt
    hiç güzel gelmedi bana. 3008 den sonra altarnatif bulmakta baya zorluk çekiyoruz km 81000 oldu. ya makyajlı kasayı alacağız yada aracın motoru rektefiye isteyene kadar binecek.
  • Arkadaşlar yapılan makyajdan ve önümüzdeki yıldan itibaren tam otomatik şanzımana geçileceğini duyduktan sonra ben kendi 3008 aslanımı satarak elden çıkarttım... Zaten şirket aracı kullandığım için şu aşamada yeni bir araç almayıda düşünmüyorum...

Bundan sonraki ilk hedef 2015 yılı içinde gelecek yenilikleri görmek...

Ancak görünen o ki; 3008 gibi büyük araçlara alıştıktan sonra artık küçük araçlara binmek pek kolay olmayacak... O nedenle 2015 içinde yeni nesil 3008 gelmezse gidip bir tane VW Amarok Ultimate (2015 içinde Avrupa piyasasında olacak) alabilirim...

Bekleyelim görelim...
  • quote:

Orijinalden alıntı: efki70

quote:

Orijinalden alıntı: ulasss1980

birçok kişi benim gibi 3008 e alternatif bulamıyorsa demekki doğru arabadayız..araba değiştirmeyi seviyorum.
    .ama her değiştirigim araba bana bir artı katmalı..ama yükseklik ama donanım ama konfor...3008 in üstüne tıkandım kaldım...araba bulamıyorum..kafamda 100 bin gibi bir rakamım vardı..
    çok begendigim bir araba olursa 115-125 zorlarım diyordum...ama araba bulamıyorum..denediklerimden en çok Volvo v 40 beğendim..oda çok alçak...suv yada crossover kesinlikle değil..
    mersedes gla şimdilik biraz yaklaştığım araba...o da benzinli...yılda 35 bin km yapan birisi için önemli bir eksi...
    citroen ds 5 i zorladım..alçak..basık...yeni kaskai x trail denedim..hiçç beğenmedim...gaza basıyosun...motordan homurtu geliyor...şanzuman gücü yutuyor..0 ivme..
    bilmiyorum..kafam çok karışık...makyajı 3008 işiöe gelmiyor..35 bin ver aynı arabayı al...

Aynı duyguları 4 yıl kullandığım grand picasso yu satmaya karar verdiğimde yaşamıştım.Bu araç satıp ne alınırdı?
    Bir çok 1.6 dizel otomatik, crosover, suv baktıktan sonra eleyerek yaptığım sıralamam şöyleydi;

1.black edition yeni qasqai 104 bin TL ve araç yok bekliyceksin dedi satıcı.(sen kimsin dedim tüketici benim sen beni bekle)..
    2.makyajlı navigasyonlu geri görüş kameralı 3008 alure 89 bin TL araç hiç biryerde yok bayramdan sonra gelecek.. (Bayrama yetiştirmeliydim)
    3.yeni grand picasso hazırda var 89 bin TL ..

Aracı bayrama yetiştirmek için yeni grand picasso ya yöneldim.Bayramdan önceki cuma yetiştiremediğim için malesef onuda alamayıp bayramı arabasız geçirmek zorunda kaldım.

Bugün araç alma çalışmalarıma devam ettim. işe direkt 3008 ile başladım (qasqai yi es geçmemde ulasss1980 arkadaşın etkisi hiç olmadı ) 1 haftada teslim sözünü alıp kaporoyu gönderdim.hayırlısı olur inşallah herkeze iyi forumlar..

dostum çok doğru bir karar verdin...tekerine taş değmesin...kzasız belasız...mutlu gezintiler...aramıza hoş geldin...

• quote:

Orijinalden alıntı: hewes

Yeni Peugeot 3008 - Çıkış Tarihi 2016

PEUGEOT 3008

PEUGEOT 3008

bu aralar forum çok hareketli nazar değmesin...

yeni kasa 3008 beni heyecanlandırdı..ama 2016 çok uzak bir tarih değilmi ya...

yeni kasanın detayları netleşsin..aman aman beğenmezsem bende makyajlıyı alıcam büyük ihtimalle...

• merhaba arkadaşlar. aşağıdaki ilanda bulunan aracımı satıyorum. 3008 alırken niyetim hiç yokken cam tavan ve geniş iç mekan kokpit tasarımı falan cezbetmişti. aslında uzun uzun 508 bakmıştım ama 3008 aldım :) ama anladımki suv veya crossover bana göre değil ben 508 e geri dönecem.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-peugeot-2011-model-cam-tavan-plusnavigasyon-plusderi-koltuklu-3008-allure-173672922/detay/
  • 3008 yerine alternatif olarak üç araç vardı ilk alternatif olarak 4008 Rusya'da 4008 i kullanma fırsatı buldum. aracı beğendim ama daha sonra mitsubishi üretimi olduğunu öğrendim ama gerçekten guzel araçtı cvt şanzımanı vardı ve 4 çekerdi. tabi araç türkiye pazarına hiç gelmedi bu araç kafadan gitti. bir diğeri mercedes gla bu araçda 3008 gibi çıkmadı içine koydukları emanet gibi durun ekran ve 3008e göre daha yerde olması eleme nedenimiz oldu. Bir diğer alternatif olarak glk oldu bu aracı beğendik ancak luks bulunduğu için buna da elveda demek zorunda kaldım. yukarıda da yazdığım gibi alternatiflerimiz kalmadı. dün yeni aldığım araçtan sonra araç değiştirme fikrimi yıl sonunda kadar ertelemek zorunda kalıyorum. Eğer olurda karışımıza 3008 gibi bir araç çıkar ve beğenilirse alabilirim yada makyajlı kasayı uygun bir fiyatta çekilirse alabilirim. şuanlık yıl sonuna kadar 3008'e devam.

• quote:

Orijinalden alıntı: cngzhan

3008 yerine alternatif olarak üç araç vardı ilk alternatif olarak 4008 Rusya'da 4008 i kullanma fırsatı buldum. aracı beğendim ama daha sonra mitsubishi üretimi olduğunu öğrendim ama gerçekten guzel araçtı cvt şanzımanı vardı ve 4 çekerdi. tabi araç türkiye pazarına hiç gelmedi bu araç kafadan gitti. bir diğeri mercedes gla bu araçda 3008 gibi çıkmadı içine koydukları emanet gibi durun ekran ve 3008e göre daha yerde olması eleme nedenimiz oldu. Bir diğer alternatif olarak glk oldu bu aracı beğendik ancak luks bulunduğu için buna da elveda demek zorunda kaldım. yukarıda da yazdığım gibi alternatiflerimiz kalmadı. dün yeni aldığım araçtan sonra araç değiştirme fikrimi yıl sonunda kadar ertelemek zorunda kalıyorum. Eğer olurda karışımıza 3008 gibi bir araç çıkar ve beğenilirse alabilirim yada makyajlı kasayı uygun bir fiyatta çekilirse alabilirim. şuanlık yıl sonuna kadar 3008'e devam.

vay be..insanların cebinde iyikötü parası var...

araba almaya heves var..

ama 3008 in üzerine ''gül koklayamıyoruz''

3008 e alternatif degiğimiz mersedes gla hem benzinli hem 135 bin tl..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ulasss1980 -- 5 Ağustos 2014; 18:18:19 >

• quote:

Orijinalden alıntı: mevlut_123

Arkadaşlar gaz ve devriyaj petallerinin üzerinden yağ akıyor neden olabilirsizce

Akan, muhtemelen hidrolik yagidir.

Fren pedali yada debriyaj pedalina ait hidrolik unitesi contalarini kontrol ettirmenizi onerebilirim.

Ancak bu kada kisa surede bu tarz bir problem dusundurucu...

İyi forumlar...

• Yarın bakacagız servisten tsk ederim

• tramer sorgusunda 16bin ert-çarpma yazan bir 3008 hakkında ne düşünürsünüz? 2. el olarak alınacak bir araç için bu çok mudur?
  • Peugeot 308' otomatik şanzımanı. Çok kaliteli bir şanzımandır. vw'nin 6.nesil Polo için 9 ileri ZF veya 8 ileri Aisin'e geçiş yapacağı duşunuluyormuş..
     PEUGEOT 3008
     PEUGEOT 3008

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cngzhan -- 7 Ağustos 2014; 21:50:15 >

• quote:

Orijinalden alıntı: gokdogan2

tramer sorgusunda 16bin ert-çarpma yazan bir 3008 hakkında ne düşünürsünüz? 2. el olarak alınacak bir araç için bu çok mudur?

Aracın serviste incelenmesi çok daha doğru olacaktır.

Şöyle düşünelim.

Bir araca arkadan çarptınız ve o da öndeki araca çarptı, o araçta onun önündeki araca.

Yani bir aracın çarpması sonucunda 3 araç daha hasarlandı.

Bu tarz bir kazada tüm kusur en arkada bulunan araca verilir ve diğer 3 aracın hasarı da bu aracın TRAFIK SIGORTASI'ndan karşılanır.

Ortalama her araç için 5000 TL hasar olsa 15.000 TL hasar kaydı normaldir.

Ancak yine ayı tutarda bir hasar, aracın ciddi hasar anlamına da gelebilmektedir.

Bu bağlamda TRAMER ve YETKILI SERVIS incelemesi yapılması sonrasında ise aracı tanıyan bir USTA ya gösterilmesi en doğru yol olacaktır.

İyi forumlar...

• Aslanımızın arka stop lambası yanmıyor servise götüreceğim. Bu arada bende yeni 3008 ve 508le vakit geçireceğim tekrardan test etmeyi düşünüyorum. Citroenin bayisi yanında görülüyor ikinci el göral bayisi değilse ds5 ede bakacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cngzhan -- 9 Ağustos 2014; 13:48:06 >
  • aracı uzun kullandığımızda (uzun yolda iken) yavaşlayıp durduğumuzda(kırmızı ışık veya başka bir şey için) vitesin 2 den 1 e geçerken çok dikkat çekici bir ses çıkarması normal mi? sanki dişliler gereğinden fazla birbirine sürtüyor gibime geldi. şehir içinde kullanırken olmuyor ben bu olayı şanzımanın yorulmasına bağlıyorum. bunu yaşayan başka kullanıcı var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: vakana54

3008 dizel otomatik, 2010 model aracimin yakit tuketimi asagidaki sekilde. Forumdaki sayfalarin tamamini okumadim, belki bahsi gecmistir ama yol bilgisayarinda gozuken ortalama ile gerceklesen ortalama arasinda 0.8-1 lt fark olabiliyor.

858 km nin yaklasik olarak 250-300 km si istanbul adapazari arasinda otobanda yapilmistir, fazla hiz yapmam, 120-140 arasi. Digerleri ise istanbul trafigidir ve klima hep acikti.

Depoyu doldurup, km yi sifirlayip, yol yaptiktan sonra ayni yerde tekrar dolduruyorum.

858 km icin litresi 4.2 den 225 TL ye doldu.

225 / 858 = 26.22 kurus. 26.22 / 4.20 = 6.2 litre...

PEUGEOT 3008

Yoğun trafik dur kalk klima açık. yarın birde sizin baktığınız yerden bakıyım.
     PEUGEOT 3008

• quote:

Orijinalden alıntı: turquaz60

aracı uzun kullandığımızda (uzun yolda iken) yavaşlayıp durduğumuzda(kırmızı ışık veya başka bir şey için) vitesin 2 den 1 e geçerken çok dikkat çekici bir ses çıkarması normal mi? sanki dişliler gereğinden fazla birbirine sürtüyor gibime geldi. şehir içinde kullanırken olmuyor ben bu olayı şanzımanın yorulmasına bağlıyorum. bunu yaşayan başka kullanıcı var mı?

Ben bu durumu uzun zamandır yaşarım.. Bazen heralde şanzumanı bırakacağız şimdi diye düşündüğüm olur.. Bakımlarda yeni yazılım yüklettiğimde bazen azalır bu durum ancak yinede belli zaman sonra tekrarlıyor.. Debriyaj kiti değişsse geçebilir diye düşünüyorum nedense ama çok önemli değil hani 50 bin km dir ciddi bir problem çıkmadı.

• 
Sayfa: önceki 473474475476477
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.