- x
Vitamin Deposu Bıldırcın Yumurtası
23 Cevap14446 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Konunun Etiketleri
Sayfa: [1]
Mesaj Fotoğraf Galerisi

Ekleyen : utkuidikut
Giriş

1229 Mesaj
Katılım Zamanı:
24 Temmuz 2003;
Durum:
Forumda değil

Bu kullanıcının bu kategori altındaki dukkan mesajlarına git Bu kullanıcının DH Dukkan sayfasina git
14 Haziran 2009; 12:31:24 

0
0
0

HaberVideo :http://smg.photobucket.com/albums/v70/utkuidikut/Bildircin/?action=view¤t=bildircinyumurtasi.flv

Taze Bildircin Yumurtası
15 Adet 3 TL.
50 Adet 10 TL.
Balçova`ya gelemeyecekler için Konak veya Alsancakta verebilirim.

BILDIRCIN YUMURTASI İLAÇ GİBİ

ÖKSÜRÜK VE ASTIMA VİTAMİN

Tavuk yumurtasına nazaran 5 kat daha fazla fosfor, 8 kat demir, 9 kat protein içeren bıldırcın yumurtasının süt ve balla karıştırıldığında astım, öksürük ve alerjiye çok iyi geldiği bildirildi. Tavuk yumurtasına nazaran 5 kat daha fazla fosfor, 8 kat demir, 9 kat protein içeren bıldırcın yumurtasının süt ve balla karıştırıldığında astım, öksürük ve alerjiye çok iyi geldiği bildirildi. Anadolu Üniversitesi Sağlık Kulubü`nün internet sitesinde yer alan makalade, öksürük rahatsızlığı yaşayan bir doktor başından geçen ilginç olayları anlattı. Operatör Doktor Aytekin Ertuğrul, 6 ay boyunca yaşadığı öksürük rahatsızlığı için uzmanlara gittiğini, ilaç kullandığını ve iyileşemediğini anlattı. Bir arkadaşının tavsiyesi ile bıldırcın yumurtasını sütle birlikte kullanarak içtiğini anlatan Ertuğrul, bunun çok faydasını gördüğünü söyledi. Doktor Aytekin Ertuğrul, Avrupa`da astım, öksürük ve alerji gibi rahatsızlıkların bıldırcın yumurtası yardımı ile tedavi edildiğini öne sürerek, Gramajca 5 bıldırcın yumurtası, bir tavuk yumurtasına tekabül etmektedir. Bıldırcın yumurtası 5 kat fazla fosfor, 8 kat fazla demir, 6 kat fazla B1, 15 kat fazla B2 vitamini, 9 kat fazla protein ihtiva ediyor. Güç ve zindelik vermesi, solunum, alerjik astım sorunları için tabii bir antibiyotik olması, lezzeti, salataların, mezelerin süsü, çocuklar için eğlenceli bir vitamin hapı olması ürünün en bilinen özellikleridir. Tavuk yumurtası ile yapılan her şey ve pişirme biçimi bıldırcın yumurtası ile aynen yapılabilir dedi. Aytekin Ertuğrul, bıldırcın yumurtasının nasıl kullanılacağını da şöyle anlattı: Bir adet bıldırcın yumurtasını bir bardağın içine kırıyorsunuz. Bir kaşık balla karıştırıyorsunuz. Çalkalıyorsunuz. Bir bardak süte tamamlıyorsunuz. Süt oda sıcaklığında veya buzdolabından çıkarıldıktan 10 dakika sonra içilecek. 15 gün süreyle sabahları aç karnına bu kürü yapıyorsunuz. Öksürük kalmıyor, alerjik şikayet kalmıyor. Siz de iyileşme sevincini yaşıyorsunuz.

CİLDİ GENÇLEŞTİRİYOR

Yakında eczanelerden bıldırcın yumurtası almaya hazır olun. Çünkü bu yumurtalar gençleştiriyor! İşte formül... Bilim adamları araştırdı, gençlik yumurtası üretti. Günde 2 adet olmak üzere 10 hafta süreyle tüketimde etkili oluyor. Likopenli bıldırcın yumurtasını gençlik aşısı olarak tanımlayan Atatürk Üniversitesi Veteriner Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Armağan Hayırlı, özelikle sigara tiryakileri, maden ve taş kırma işçileri, yol asfaltlamada çalışanlar gibi yoğun dumana ve radyasyona maruz kalan kişilerde doku hasarının azaltılması, bu bıldırcın yumurtası sayesinde mümkün hale geldi dedi. Bu araştırma ile artık eczanelerde ilaç olarak satılan likopeni almaya gerek kalmadı. Onun yerine likopenli bıldırcın yumurtaları tüketilecek. Doç Hayırlı, Artık insanların cilt sağlığı, bağışıklık sistemin güçlendirilmesi, hastalıklara direncin ve yaşam kalitesinin ve süresinin artırılması; uygun buyume ve gelişmenin devam ettirilmesi likopenli bıldırcın yumurtasıyla mümkün olabilecek dedi. Türk bilim adamlarının imza attığı bu araştırma, abd’de yayınlanan uluslararası indeksli A kategorisindeki dergi Food Resarch International’ın şubat sayısında yayınlanacak. Yumurtaların insanlarda yaşlanmayı yavaşlattığı deneylerle tespit edildi. Bu yumurtaları 10 hafta süreyle günde 2 adet yiyen insanların kanındaki likopen oranı artarken, yaşlanma göstergesi olan MDA düzeyi azaldı.

0

Marketlerde raflarda beklemiş yumurtaları alıp zehirlenmeyin!!!

utkuidikut@msn.com
0 541 278 38 34
İzmir/Balçova

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi utkuidikut -- 17 Haziran 2009; 21:41:17 >

Bu kullanıcının dükkanına eklenen son 10 ürün
  • Tablet ile takaslı PENTIUM 4 2.8 GHZ.MASAÜSTÜ + Hp1215 Yazıcı 150 TL.//izmir
  • Vestel Pentium 4 1.8 Ghz. Masaüstü Amaçlı//izmir
  • Skype-Facebook Görüntülü görüşme Creative LiveCam Pro
  • Vitamin Deposu Bıldırcın Yumurtası
  • Vitamin Deposu Bıldırcın Yumurtası

• _____________________________

Saatkulesi,Kordonboyu,Karşıyaka,Yalıçapkını,Teleferik,Çeşme

1678 Mesaj
    Referanslar: 0
    Katılım Zamanı:
    10 Ekim 2006;
    Durum:
    Forumda değil

Bu kullanıcının bu kategori altındaki dukkan mesajlarına git Bu kullanıcının DH Dukkan sayfasina git
    15 Ocak 2009; 14:21:24 

hah bir bu eksikti

SADECE MEMNUN KALDIĞIM ALIŞVERİŞLERİM :)engenius ,ozgur 3380, aykhut ,nintendokup, ,bigking,secospacos,pspizmir,selim demirci,khalkedon,ozkano,windu,ummount,geyik20,maraton,elvis,siyau,xsunshinex,end,pudinkk,efekan candan.magborat.tirazlı.cankut90,bornovaaltay.33baba.adaroz.anubisath.cengizermiş.falaze1.mj_pelit.sinano.activ.erccn.lionhearth.fenafilnet.emrahray.erdinçb.timurkucuk.zukape.mikail13.uzmanbiyolog.jeseskane.kabatay.kilikli.cukleski.durukk96.altug_unver.makedonest.crowded.devilxtunax.oreed.witchhunter.oreed.gabrielvanhelsing...TONLA KİŞİ DAHA... psp,pc,wii,xbox,drea
    mcast,gamecube,ps2,saturn,emulator..KÖTÜ REFERANSLARI YAZIP UĞRAŞMAMAK AKLIMA YATTI.YAZIYORUM O DA YAZIYOR KİM HAKLI KARIŞIYOR.DÜRÜSTÜM DEMEYE GEREK YOK SİZ DÜRÜSTMÜSÜNÜZ O ÖNEMLİ.....BANA YALNIŞ DVD LER VERİP SIRF ADINI YAZDIM DİYE ADIMI YAZAN ANUBİS 2005

54 Mesaj
    Katılım Zamanı:
    13 Nisan 2008;
    Durum:
    Forumda değil

15 Ocak 2009; 14:24:49 

ekl kardesim ekle sen lazım olan alır bircok işe yaramaz seyden daha iyidir yakın olsaydın alıdım ama kargo parası kurtarmaz

201 Mesaj
    Katılım Zamanı:
    26 Eylül 2007;
    Durum:
    Forumda değil
    15 Ocak 2009; 15:51:50 

ciddi soruyorum:

sucuklu yumurta yapıp yiyebiliyor muyuz bunla
    ya da omlet

edit: soruyu yanlış sordum aslında, yapabiliyoruz ama yenilebilinir birşey oluyor mu?

hiç denediniz mi, lezzeti nasıl çok mu farklı yoksa benzer mi alışık olduğumuz lezzete?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi koraytugay -- 15 Ocak 2009; 15:50:46 >

1229 Mesaj
    Katılım Zamanı:
    24 Temmuz 2003;
    Durum:
    Forumda değil

15 Ocak 2009; 16:46:35 

Normal yumurta ile ne yapılabiliyorsa bıldırcın yumurtası ile de yapabiliyorsun tat olarakda aynı zaten farkı sadece küçük olması

660 Mesaj
    Referanslar: 25

Katılım Zamanı:
    17 Ağustos 2008;
    Durum:
    Forumda değil

16 Ocak 2009; 19:01:30 

HAYIRLI SATIŞLAR KARDEŞİM BEN ALIIRIM :=) MSN EKLİSİN Bİ ARA KONUŞALIM... Forever PROTEİN

Eğer bir gücünüz varsa, ölümü kendinizden uzaklaştırın bakalım.'' Âl-i İmrân/168

1316 Mesaj
    Referanslar: 24

Katılım Zamanı:
    2 Mart 2004;
    Durum:
    Forumda değil

18 Ocak 2009; 19:24:36 

Foruma artik bir yiyecek icecek bolumu acilmasinin zamani geldi bence.

Bu arada iyi alisverisler.

"hep denedin. hep yenildin. olsun. yine dene. yine yenil. daha iyi yenil." SB

520 Mesaj
    Referanslar: 1

Katılım Zamanı:
    1 Ekim 2005;
    Durum:
    Forumda değil

18 Ocak 2009; 19:44:02 

Valla utku hocam bende alirim.

Ama bunlar taze oluyor degil mi.. Birde hocam yanlis anlamazsan bu migros vs de satilanlardan bi farki bi + si var mi sizinkilerin..

Sorunsuz Alışverişlerim:
    zeuswhite, noob saibot, BUCALI, KLeKS ,ferrari_tayfur,
    DiSaSteR_, Nosferatu`, Blur, dizanteri, derkin, guru68, cagdasoneren, spacetech, Brabus.
    ...İmzamda yer almayan, beni referans gösteren biri olursa Özel Mesaj ile bildirin...
    SORUNLU: mc.kork (aşırı sorumsuz ve vadettiği aksesuarlar hala yok meydanda)
    İzmir / BOSTANLI

1229 Mesaj
    Katılım Zamanı:
    24 Temmuz 2003;
    Durum:
    Forumda değil

18 Ocak 2009; 20:03:24 

taze zaten fazla bıldırcınım yok şu an onun için kalmıyor yumurta migrostakilerden de bir farkı yok belki daha tazedir benim sattığım

845 Mesaj
    Referanslar: 26

Katılım Zamanı:
    25 Haziran 2006;
    Durum:
    Forumda değil

21 Ocak 2009; 22:44:01 

12 tanesi 2,5 liraya satılıyor burda marketler.

889 Mesaj
    Referanslar: 47

Katılım Zamanı:
    2 Kasım 2007;
    Durum:
    Forumda değil

22 Ocak 2009; 20:13:07 

Taze bıldırcın yumurtasını sabahları aç karnına çiğ içmenizi tavsiye ederim. Denemeyen arkadaşlarımız varsa muhakkak denesin. İzmirde olsam ben sana abone olurdum arkadaşım. Bir dönem sürekli içtim. İlanını görünce canım çekti. Bu ara bir kür yapmak lazım yine..

Alış veriş yaptıklarım Albani;hdmi kablo aldım,Seyido; parfüm sattım,Frknbsrn; parfüm,çakmak vs. sattım,Alfredo;parfüm sattım,Pegasus44;parfüm sattım,Luciferian;parfüm sattım,Surpentor;parfüm sattım,Seghri;MP3 player sattım,SupremeXXL;saymakla bitmez:),Themehmetoner;parfüm sattım,Dragonstory;Xbox arcade jasper sattım, Süsse; Xbox Arcade Jasper sattım,BellOfHeaveN Kinect sattım, Headbangerr Ps3 Guitar Hero Rock of Warriors Seti sattım, Feiter Ps3 GH 5 Gitarı sattım,Raptor94hazer Xbox Guitar Hero Rock of Warriors seti sattım, Mratt Xbox Kinect Sensör ve Adventures oyunu sattım,Zmrw xbox usb alıcı sattım, Crash_35 Xbox Kinect sensör ve Adventures Seti sattım, Black_belt Xbox usb alıcı sattım,Mybsmdy Xbox Kinect sensör ve Adventures Seti ve Xbox Rock of Warriors Seti sattım,Elektrik79 Xbox GH 5 Gitarı sattım,Joker17Back Xbox 4 GB Slim sattım, İlkeaktürk Xbox GH Rock of Warriors Seti sattım,Eagle Claw Xbox&PC usb alıcı sattım, Newerenough Xbox GH Rock of Warriors Seti sattım,Aftershave Xbox gitar sattım, Karandiru Xbox Kinect Sensör sattım,Holy_Sh*t Ps3 GH 6 Warriors of Rock Seti sattım,Lord Nemesis xboxgh6 gitar seti sattım,chenkyy samsung S2 sattım,Trueno Xbox Elit sattım,SengulerUnited Xbox Elit konsol sattım.Ahmet_Kagan Xbox Arcade Jasper Sattım

Bu kullanıcının dükkanına eklenen son 5 ürün

502 Mesaj
    Katılım Zamanı:
    5 Kasım 2006;
    Durum:
    Forumda değil
    23 Ocak 2009; 0:24:09 

HOCAM İLANI GÖRDÜM VE ŞU YORUMU YAPMADAN GEÇEMİYECEGİM
    KAYSERİ SUCUGU VE PASTIRMASINIDA BEN KAYSERİDEN GETİREYİM TAM OLSUN SUCUKLU YUMURTA İYİ İKİLİ YAKIŞIRRRR

660 Mesaj

Katılım Zamanı:
    17 Ağustos 2008;
    Durum:
    Forumda değil

27 Ocak 2009; 20:14:27 

ÖNCELİKLE UTKU KARDEŞİME ÇOK TŞK EDERİM BEN HERGÜN 20 TANE YUMURTA YİYEN Bİ İNSANIM :=) SAOLSUN UTKU KARDEŞİM BUGÜN 40 TANE BILDIRCIN YUMURTASI GETİRDİ ARKADAŞLAR BODY ÇALIŞIYOSANIZ KAÇIRMAYIN DERİM BILDIRCIN YUMURTASI + PROTEİN = GELİŞİM DEMEKTİR... http://www.gurelozgur.c...m/showthread.php?t=4390

Eğer bir gücünüz varsa, ölümü kendinizden uzaklaştırın bakalım.'' Âl-i İmrân/168

660 Mesaj

Katılım Zamanı:
    17 Ağustos 2008;
    Durum:
    Forumda değil

27 Ocak 2009; 22:01:15 

Sen Saol Utku Kardeş
    quote:

Orjinalden alıntı: utkuidikut

sağol Anıl desteğin için

660 Mesaj

Katılım Zamanı:
    17 Ağustos 2008;
    Durum:
    Forumda değil

28 Ocak 2009; 19:38:46 

Utku kardeş Tekrar Tşk ederim.. Bugün 10 Tane Rafadan Olarak yedim 10 Numara Bağlantıyı koparmayalım 100 Adet alırım kısa zamanda FOREVER PROTEİN HERKEZE TAVSİYE EDERİM UNUTMAYIN BILDIRCIN YUMURTASININ FAYDALARINI BEN PROTEİN OLDUĞU İÇİN YİYORUM AMA EN ÖNEMLİ ÖZELLİKLERİNDEN BİRİDE Afrodizyak ETKİSİ SAATLİ BOMBA GİBİYİM

7127 Mesaj
    Referanslar: 67

Katılım Zamanı:
    30 Ekim 2004;
    Durum:
    Forumda değil

6 Şubat 2009; 11:43:29 

quote:

Orjinalden alıntı: koko69

Taze bıldırcın yumurtasını sabahları aç karnına çiğ içmenizi tavsiye ederim. Denemeyen arkadaşlarımız varsa muhakkak denesin. İzmirde olsam ben sana abone olurdum arkadaşım. Bir dönem sürekli içtim. İlanını görünce canım çekti. Bu ara bir kür yapmak lazım yine..

ilk deneyişim hüsranla sonuçlandı 1 hafta hasta oldum, herkese göre değil çiğ yumurta içmek

Kesinlikle 18 yaş altı ile alışveriş, PTT kargo ve PTT ile ürün/para gönderimi veya alımı yapmıyorum. Ayrıca rezerve sadece kapora ile yapabilirim. Anlayışınız için teşekkürler.

660 Mesaj

Katılım Zamanı:
    17 Ağustos 2008;
    Durum:
    Forumda değil

6 Şubat 2009; 21:20:27 

quote:

Orjinalden alıntı: kyorhan

ilk deneyişim hüsranla sonuçlandı 1 hafta hasta oldum, herkese göre değil çiğ yumurta içmek

Çiğ yumurta içmeyin
    Çiğ yumurtanın çeşitli şekillerde içilmesinin hiçbir yararı olmadığı, aksine bazı vitaminlerin emilimini engelleyip zararlı bakteri içermesi gibi zararları vardır en güzeli 2 2,5 dk. kaynatın rafadan olarak yiyin BEN ZAMANINDA 15 TANE AKINI İÇİYODUM HASTA FALAN OLMADIM AMA EMİLİM AÇIISINDAN FAYDASI YOKMUŞ

47 Mesaj
    Katılım Zamanı:
    30 Temmuz 2005;
    Durum:
    Forumda değil
    6 Mart 2009; 11:58:48 

Ben günde 1 tane süte karıştırıp içiyordum bundan bu kış bir kere bile hasta olmadım. Markette raftan alıyorum tarihine dikkat ederek ama içinden gene 1-2 tanesi böyle katılaşmış şekilde çıkıyordu, öyle görünce de tiksiniyordum ve çöpe atıyor başka bi' tane kırıp onu içiyordum, bozuk oluyor galiba onlar?

1229 Mesaj
    Katılım Zamanı:
    24 Temmuz 2003;
    Durum:
    Forumda değil

6 Mart 2009; 12:00:44 

evet olabilir fazla tüketilmediğinden raflarda bekliyor galiba

130 Mesaj
    Referanslar: 1

Katılım Zamanı:
    23 Ekim 2008;
    Durum:
    Forumda değil

14 Nisan 2009; 6:14:03 

arkadaşlar bende de rakı var almayı düşünen pm atsın

325 Mesaj
    Referanslar: 9

Katılım Zamanı:
    28 Haziran 2007;
    Durum:
    Forumda değil

14 Nisan 2009; 6:26:10 

Ankara'da buyuk bir aLisveris magazasinda 12 tanesi 4,30 tL idi sanirim. Bende cok severim cig oLarak icmeyi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Azza_ -- 14 Nisan 2009; 6:26:35 >

110 Mesaj
    Referanslar: 6

Katılım Zamanı:
    19 Mayıs 2007;
    Durum:
    Forumda değil

1 Mayıs 2009; 18:39:09 

Len şimdi kola almaya çıkıyordum, vazgeçip bıldırcın yumurtasımı alsam

2337 Mesaj
    Referanslar: 118

Katılım Zamanı:
    30 Aralık 2008;
    Durum:
    Forumda değil

11 Mayıs 2009; 23:54:26 

quote:

Orjinalden alıntı: maresal

ÖNCELİKLE UTKU KARDEŞİME ÇOK TŞK EDERİM BEN HERGÜN 20 TANE YUMURTA YİYEN Bİ İNSANIM :=) SAOLSUN UTKU KARDEŞİM BUGÜN 40 TANE BILDIRCIN YUMURTASI GETİRDİ ARKADAŞLAR BODY ÇALIŞIYOSANIZ KAÇIRMAYIN DERİM BILDIRCIN YUMURTASI + PROTEİN = GELİŞİM DEMEKTİR... http://www.gurelozgur.c...m/showthread.php?t=4390

dayı böyle gidersn 3 vakte kadar yumurtlarsın sende :D protein de hacı 1 yere kadar

Konsol Kulübü çok yakında sizlerle

Facebook.com/Konsolkulubu
    Twitter.com/konsol_kulubu

68 Mesaj
    Katılım Zamanı:
    8 Nisan 2009;
    Durum:
    Forumda değil
    14 Haziran 2009; 12:50:52 

20'li yaşlarda az spor (halter ve yüzme) yapmadım ama günde 20 yumurta tüketeni de hiç görmemiş ve duymamıştım doğrusu.. Bizler o zamanlar sabahları 2 şer çiğ yumurta, 5 öğün yemek ve biraz da amino tabletleriyle işi götürüyorduk. Yolu yarılayınca da nasıl kilo veririm hesabı yapmaya başladm Sözün özü arkadaşlar her şeyin olduğu gibi ymurtanın da fazlası zarardır. Uzmanların bildirdiğine göre günde 1 yumurta sağlık için yeterli oluyor, bilginize...
    Bıldırcın yumurtası ise gerçekten faydalı bir besin.. Arkadaşa hayırlı satışlar dilerim.

"Sana Yapılmasını İstemediğini Sen de Başkasına Yapma"
    Konfüçyüs

Sorunsuz Alışverişlerim;
    Ercan0666 (Ankara) - murat aksu (İzmir) - metintekin (İzmir) - Olasılıksız/Dictator (İzmir) - iz9427 (İzmir)

Tavsiye etmediklerim:
    - ömerözkan -: Dükkanındaki kulaklığı almak için 2 kere mesaj attım ve mesajları okuduğu halde tek bir cevap bile yazmadı. "Güvenilmez bir üye".
    Sayfa:   [1]
    Sayfa: [1]
    Foruma Git
    Bölümde Ara
    Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
    Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.781