Şimdi Ara

Xigmatek'den yeni işlemci soğutucusu; Thor'un Çekici

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
4.359
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yüksek performanslı işlemci soğutucularıyla tanınan Xigmatek'in yeni işlemci soğutucusu gün ışığına çıktı. Firmanın Thor'un Çekici olarak isimlendirdiği yeni soğutucu da Bakır tabanlı 7 adet ısı aktarım borusu bulunuyor. Soğutucu üzerindeki ısı aktarım borularından dördü (8mm kalınlığında) doğrudan işlemci ile temas kurarken, 6mm kalınlığındaki diğer üçüyse işlemci temas noktasının hemen üst kısmına konumlandırılmış.

120mm x 159mm x 90mm boyutlarında ve 500 gram ağırlığında olan soğutucuda ayrıca çok sayıda Alüminyum yaprağa yer verilmiş. 2x 120mm'lik fan ile kullanılabileceği belirtilen soğutucu AMD'nin Soket 754, 939 ve AM2+, Intel'in ise LGA775 ve LGA1366 formundaki işlemcileriyle uyumlu. Xigmatek'in tasarımıyla da farklılaşan yeni soğutucusunun önümüzdeki haftalarda kullanıma sunulması beklenirken fiyatı henüz açıklanmadı.

• irek çekirdk temas fena değil....
  • bakır rengi ısı borularında ne kadar çekici görünüyormuş bu renk çok itici olmuş

işlemci temas yüzeyide zımparalanmış gibi
  • sonunda adam gibi sogutucular gormeye basladik.. Thermalright'dan sonra adama gibi bir sogutucu daha gormek guzel oldu...

sonunda Xigmantek'de ayaga geldi ve aklini basina devsirdi...

Peteklere bakilacak olursa, dedigim anlasilir... duzgun sonuclar elde edilmis anlasildigi gibi..
  • temas yüzeyi çok kötü olmuş ayna gibi olması gerekirdi!!
  • Ben thermolab die bi soüutucu gördüm şuan dünyanın en iyi sogutucusu burdan bakın arkadaşlar;http://www.frostytech.com/articleview.cfm?articleID=2346
  • tabanda basladiklari isi bitirmemisler ama biraz 0 zimpara ve parlatici ile cam gibi olur.diger direkt temasli aletlerde baya bosluklar vardi.
  • İskandinavlar çok tutar bu soğutucuyu
  • güzel birşeye benziyor ama testleri börmek gerek
  • tek kelimeyle berbat artık bu modellerden vaz geçsinler özellikle kule dikmekten vazgeçsinler

tasarım istiyorlarsa akıl veriyim üst soğutucunun üstüne ve altına birer tane 120 lik fan takın
    kral gibi soğutur
    buna benzer soğutucular görmek istiyoruz
    saçma sapan kule şeklinde soğutucuların hiçbir yararı yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yenerbalcı -- 14 Ocak 2009; 23:45:09 >
  • thor un filminin çekiliyor olmasıyla baglantısı varmı acaba

tip fena durmuyor ama perfomans testlerini görmek gerek
  • süper ya, bi zımpara attınmı tabana al sana on numara soğutucu
  • yan taraflara fan taktı mı süper soğutur gibime geliyor
  • quote:

Orjinalden alıntı: yenerbalcı

tek kelimeyle berbat artık bu modellerden vaz geçsinler özellikle kule dikmekten vazgeçsinler

tasarım istiyorlarsa akıl veriyim üst soğutucunun üstüne ve altına birer tane 120 lik fan takın
    kral gibi soğutur

kule tasarımının neresi berbat, sen beğenmiyorsan herkeste beğenmiyor diye bir kural mı var, kullandığım nirvana'da kule tasarımlı ve stock fanla boşta 55 derecede çalışan işlemciyi 30-35dereceye çekti, hem de fan en düşük devirde dönerken

• bence tomb raider underworld den esinlenmiş gibiler yarım kilo olması iyi ama ben pek f/p acisindan devrim gercekleştireceğini sanmıyorum.
  • inş. Sunbeam core contact freezerdaki gibi plastik destek ayaklı(bir nevî Intelin Pushin pin yapısı ama daha sağlam) olmaz.Ilk denmemde kırıldı ama 3 ayakla bile benzersiz sogutması var.
  • quote:

Orjinalden alıntı: yenerbalcı

tek kelimeyle berbat artık bu modellerden vaz geçsinler özellikle kule dikmekten vazgeçsinler

kral gibi soğutur

Bu sizin düşünceniz mi uzmanların görüşü mü? Ben beğenmiyorum demek ayrı bir mevzu, hiç bir yararı yok demek ayrı bir mevzu.
  • Görüntüsüne bakınca sanki işlemciyi soğutmak degilde ısıtmak için yapılmış gibi
  • modifiye kasalar için çok uygun ayrıca siyah renk ayrı bir karizma unsuru olmuş.
  • İşlemci yüzeyine paralel olarak yerleştirilen soğutucu yapraklara sahip soğutucular(kule tipi) dik olarak yerleştirilenlere göre daha iyi bir soğutma sağlar. Nedeni ise kasa içi hava sirkülasyonuna ters bir akım oluşturmamasıdır.
    Temas yüzeyini CC Freezer dan araklamışlar. Ama yinede onun kadar performanslı olacağını sanmıyorum sıcak havayı fan göbeğinin tam arkasındaki dik eksene yönlendirecek gibi duruyor.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.