- x
Mikrofondan ses gitmiyor.
22 Cevap113686 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

7 Mesaj
20 Mayıs 2005; 1:52:02 

Arkada$lar $irkette chali$an mikrofonum evde chali$miyor dogru giri$e taktigimdan eminim biosla ilgili bir$ey var sanirim. Neyse mikrofondan sesin chikmasi ichin ne yapmam gerekiyor.

ThE Star`S arE aLwayS aLonE..

1687 Mesaj
20 Mayıs 2005; 10:50:31 

Ses ayarlarina girin, orada microfon un kapali olup olmadigina dair bir tikleme bolumu var oraya dikkat edin belkide mikrofonunuz kapali konumda olabilir.

Kolay gelsin.

7 Mesaj
20 Mayıs 2005; 12:35:25 

ya bunun oralarla 1 alakasi yok hepsini dikkatlice yaptim. buyuk ihtimal mikrofon giri$i arizali.

3986 Mesaj
20 Mayıs 2005; 14:48:40 

quote:

Orjinalden alıntı: bigstar

ya bunun oralarla 1 alakasi yok hepsini dikkatlice yaptim. buyuk ihtimal mikrofon giri$i arizali.

arkadaşın dediği gibi ses ayarlarından mikrofonu açtıysanız sizinde söylediğiniz gibi giriş arızalı olabilir.Başka mikrofonla deneyin

Adam gibi Türkçe kullanın

637 Mesaj
20 Mayıs 2005; 22:45:12 

ses ayarlarında seçenekler/kaydetme kısmını aç.orda mikrofonu seç.
bazen line-in seçili olabiliyor....

www.oguzhaneksioglu.com

337 Mesaj
23 Mayıs 2005; 16:44:19 

BIOS ile ilgili ne olabilirki,başka bir mikrofon ile dene sonuç vermiyorsa,arkadaşlarında dediği gibiayarlar sekmesi ile oynama yap....Yine bir sonuç vermiyorsa onboard ise anakart çıkışından ayrı bir ses kartı var ise ses kartı mikrofon çıkışından şüphe duy...
başarılar

DÜŞÜNÜYORUMDA DÜŞÜNCELERİN EN GÜZELİ,SENİN BENİ DÜŞÜNÜP DÜŞÜNMEDİĞİNİ DÜŞÜNÜRKEN,BENİ DÜŞÜNDÜĞÜNÜ DÜŞÜNMEK OLSA GEREK...

116 Mesaj
23 Mayıs 2005; 22:44:26 

Benim mikrofonda zamanında bazen çalışıyordu bazende ne yaparsam yapayım çalışmıyordu tmm bozuldu heralde derken duurp dururken çalışmaya başlıyordu şimdi kulaklık kullanıyorum tavsiye ederim böle sorunlar olmuyor

1969 Mesaj
24 Mayıs 2005; 8:15:05 

quote:

Orjinalden alıntı: bigstar

Arkada$lar $irkette chali$an mikrofonum evde chali$miyor dogru giri$e taktigimdan eminim biosla ilgili bir$ey var sanirim. Neyse mikrofondan sesin chikmasi ichin ne yapmam gerekiyor.

denetim masasından ses e gel.ordan ust menuden tekrar ses i seç

kaydederken die bi bölüm var orda ses kartını sec sorun gider

No Pain No Gain!!!

206 Mesaj
24 Mayıs 2005; 9:10:48 

beninde kulaklık çalışmıyor ne yapmalıyım?5.1 hoparlör sistemi kurulu,kulaklığı kasanın önündeki girişlere bağladım.ama kulaklık çalışmıyor neden acaba?

IMZANIZ KURAL DIŞIDIR | | Bu asil davranışınızdan dolayı sizi kutlar , başarılarınızın devamını dileriz.

4328 Mesaj
24 Mayıs 2005; 9:52:45 

quote:

Orjinalden alıntı: Megavolt

ses ayarlarında seçenekler/kaydetme kısmını aç.orda mikrofonu seç.
bazen line-in seçili olabiliyor....

+1

INTEL i5 4670K 4.40 GHZ ~ GIGABYTE Z87-HD3 ~ ASUS 2 GB GTX 770 DIRECTCU II O.C. GDDR5 ~ GSKILL 8 GB (2X4GB) RIPJAWSX DDR3 1600MHZ ~ SAMSUNG 250 GB 840 EVO SSD ~ SEAGATE 2 TB BARRACUDA ~ COOLER MASTER HAF XM ~ OCZ FATA1TY 750W 80 ~ COOLER MASTER SEIDON 120M ~ ASUS 24" VS248H ~ LG 19" FLATRON W1946 ~ BLOODY B120 TURBO ~ RAZER DEATHADDER 6400 DPI ~ 2X COOLER MASTER JET FLO 120MM ~ CREATIVE SOUND BLASTER Z ~ CREATIVE MEGAWORKS THX 550 ~ CREATIVE GIGAWORKS T20 ~ LOGITECH Z-523 ~ PIONEER DVR-S21LBK 24X

268 Mesaj
24 Mayıs 2005; 10:32:32 

bunu yaptınmı

Ekteki dosya (1)

NetKeePeR®

206 Mesaj
24 Mayıs 2005; 11:12:21 

Tarih 24 Mayıs 2005, 10:32:32
bunu yaptınmı
dediğini yaptım birşey değimedi......

IMZANIZ KURAL DIŞIDIR | | Bu asil davranışınızdan dolayı sizi kutlar , başarılarınızın devamını dileriz.

40 Mesaj
26 Mayıs 2005; 3:13:24 

Öncelikle mic soketini taktıgın JAk'ı bi kontrol et kolay (gevsek) bisekildemi giriyo yoksa oturarak-zorlanarak mı giriyo gevseklik varsa temassızlıktan da yapabiliyo. Ben ce o mic jakı ses kartın da ise onu hemen diger calısır bi pc'de dene gor derim... (eger) anakarttan ses-mic cıkıslı ise sana kolay gelsin isin zor biraz...

Elementle elemanı birine karıstırmamak gerek. Element le elemanı birbirine karıstıran elemanlardan EL-AMAN

185 Mesaj
26 Mayıs 2005; 3:51:11 

hiçbi türlü sonuç alamadıysan ve onboard ses kartını kullanıyorsan ses kartının programıyla mikrafon girişini line in girişiyle deiştirebilirsin. bunu yaptıktan sonra mikrafonu line in'e takıp çalıştırmayı dene, mikrafon girişi arızalıysa bu sefer çalışacaktır

7 Mesaj
30 Mayıs 2005; 2:08:58 

Yok arkada$lar her$eyi denedim ama 1 sonucha varamadim yarin 1 tane 5 arti 1 ses karti alicam. Bu arada microfonlu kulakligi ba$ka bilgisayarda denedim chali$iyor. Buyuk ihtimal board'taki mic giri$i arizali sis7012.

447 Mesaj
30 Mayıs 2005; 11:55:18 

Microfon girişi arzalı olabilir.Line in e takıp denedin mi?

5951 Mesaj
30 Mayıs 2005; 12:17:23 

Senin sorun normal:)

Bir anakart aynı zamanda ya arkadan ya da önden ses verebilir. Yani şu an hoperlörlerin pcnin arkasından bağlıysa o öndeki ses çıkışları traş:)

Hazar Karabay Blog | DIY Audio Türkiye - Forum

534 Mesaj
18 Temmuz 2009; 9:21:19 

girişi soruo ama ses girişini mikrofon yani

Haber TÜRK

196 Mesaj
15 Ekim 2009; 11:08:52 

arklar benimde öyleydi şunu denedim oldu:

Başlat/çalıştır/sndvol32.exe

girdim orda mikrofonun ayarı olcak ama bende yoktu şöle yaptım seçenekler tıklıyore sonrada özelliklerden mikrofonun yanına tik koyup baktım mikrofonun sesi orda gözküyore hemen orta dereceye getirdim oldi

anlamayan sölesin

5 Mesaj
24 Mart 2010; 18:00:44 

benimde hiç bir şekilde olmuyordu, yukardaki arkadasın dedigi şekilde
Başlat/çalıştır/sndvol32.exe yazıp ses denetim ayarlarına girdim, ordan özelliklere girdim input olan seçnekleri acıp yalnızca giden dalga karıştırıcısını tikledim kapadım, oldu.

Cok sansa oldu ama sizde böyle bir propblemle karsılarsırsanız bir de bunu deneyin belki işe yarar. Ses denetim ayarlarındaki mikrofon giriş sesi altındaki ceckbox tikli olucak kesinlikle onu unutmayında

13 Mesaj
24 Eylül 2010; 21:17:41 

ARKADAŞLAR BENİM MİKROFONDA ÇALIŞMIYOR, MİKROFON SEÇİLİ SES SEÇENEKLERİNDEN, BİLGİSAYARDAN ÇALAN MÜZİĞİ KAYDEDİYOR AMA DIŞARIDAN GELEN SESİ ALGILAMIYOR, MSN DE KONUŞUNCA KARŞI TARAF DUYAMIYOR.

BİR KAMERAMIN MİC . VAR O TAKILI BİRDE ONBOARD SES KARTI VAR ONDADA NORMAL KULAKLIK TAKILI , NEYAPTIYSAM OLMADI.

Ateşin suya kandğı gibi sana kanmaz istiyorum...

1 Mesaj
21 Ekim 2010; 15:27:56 

Arkadaşlar herşeyi yaptım diyosanız benim dedigim gibi son kalan şeyki bnde burda ogrendim ilk defa.Denetim masası / ses efekti / ses / ses kaydederken yazan yerde ses ayarı var ordaki sekmeler kapalı oluyor onları acın düzeliyor tşkler forumdakilere

4 Mesaj
23 Ocak 2014; 21:12:01 

Mikrafon ayarlarından bu aygıtı dinle yap sorun karşıdamı girişte yani sendemi ona göre anlayabillirsin

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Donanım / Hardware] » Teknik Yardım » Mikrofondan ses gitmiyor.
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.344