- x
Sıfırdan başlanıp nasıl zengin olunur?
99 Cevap131724 Görüntüleme7 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

1046 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
turboscan
14 Ocak 2009; 11:52:07 

Sıfırdan başlanıp nasıl zengin olunur?Sorum gayet ciddi dalga geçmeyin.Şu an yaş 24,50 senelik bile ömrüm yok.50 senede 500 senede belki zengin olunabilir ama o kadar da ömrümüz yok ki fakat önemli olan kısa zamanda bir şeyler yapmaktır.fikri olan varsa yazabilir mi?Sıfırdan nasıl milyon ytl paralara kısa sürede ulaşılabilir?

2007 Renault Clio 1.4 Authentique Benzinli/Lpg'li

6835 Mesaj
14 Ocak 2009; 11:54:16 

Milli Piyango.

EP35C DS3R - E8400 3.00@ 4.51Ghz + CM HYPER 212 - CORSAIR Dominator 2*2 1066@1150 CL5 - POV 9600GT HD + ZEROtherm GX815 + LG M2762D 27" HD - WD Green 1 TB - CoolerMaster RC 690 - Logitech Z5500 + Creative X-FI Surround 5.1 Pro

MSI GE620DX FHD ~ Corsair Force GT SSD

Cevizin kabugunu kiramayan, cevizi sadece kabuk zanneder...

1377 Mesaj
14 Ocak 2009; 11:57:36 

Kafayımı sıyrdın dicem ama Çocuk Aklı işte Formülünü bilsek eşşek gibi çalışmaz kısa yoldan zengin olurduk herhalde

Sükût gibi Münzevî, Çığlık gibi Hür...

1112 Mesaj
14 Ocak 2009; 11:57:58 

altılı ganyan sayısal loto süper loto sans topu on numara banka soygunu, zengin bi kızla evlenmek... vs vs

710 Mesaj
14 Ocak 2009; 12:00:25 

Bu devirde 0 dan baslayip zengin olmak imkansıza yakın...

816 Mesaj
14 Ocak 2009; 12:07:23 

adam gibi çalışırsan işinin hakkını verirsen işinde uzman olursan her türlü zengin olursun.
yok ben kolay yoldan zengin olcam diosan ya yasadışı işe gircen ya lotoyu beklicen yada zengin salak bi kız bulup basıcan nikahı sonra kayınpedere yavşıcan

RugbyPost | Türkiye'nin Rugby Kaynağı

67 Mesaj
14 Ocak 2009; 12:10:41 

benim fikrim var eger bi ekranı kaç piksele bolup her pikselden bi sayfa acabilirsen köşeyi dödük

varsa webmaster işini iyi bilen fikir sermaye benden 3 ayda ferarri parası cıkartırız

Vatan imar istiyor, zenginlik ve refah istiyor, bilim ve ustalık, yüksek uygarlık, hür düşünce ve hür yaşayış istiyor.
Bu vatan, çocuklarımız ve torunlarımız için cennet yapılmaya layıktır.
Bu memleket tarihte Türk'tü, bugün de Türk'tür ve ebediyen Türk olarak yaşayacaktır.

(-C-İT--FF-ROHFF-Sniper-)

4516 Mesaj
14 Ocak 2009; 12:21:44 

baban zenginse sorun yok.. sıfırdan başlıyıp zengin olamassın. olsan bile 50-60 yaşında anca.. oda hayattan tad almaz, herşeyi birkenara bırakıp yalnız yaşamak istersin.. yani zenginliğin çocuğuna, torununa yarar.. biyerden büyük para vurucak, harcamasını bilip iyi yatırımlar yapar köşeyi dönersin.. okuma çağın bitmiş.. okuyor olsan hayat herşeyiyle sana açık olurdu.. belliki hedefsiz okumuşsun. Okulunu bitirip, birazda şans ve çevre faktörleriyle iyi bi iş yapabilrdin..

802 Mesaj
14 Ocak 2009; 12:30:27 

Hocam birsürü yolu var aslında. Kendini geliştireceksin ve piss işlere girebilirsin. İş çok ama hayatın garanti olmaz. Hani %10'u tutturabilirsen şanslısın ama kestirme yoldan biraz zor olur.

2006'lıyıg...

1488 Mesaj
14 Ocak 2009; 13:04:30 

quote:

Orjinalden alıntı: ZuCcaCiYeCi

benim fikrim var eger bi ekranı kaç piksele bolup her pikselden bi sayfa acabilirsen köşeyi dödük

varsa webmaster işini iyi bilen fikir sermaye benden 3 ayda ferarri parası cıkartırız

Bu fikir başkasına ait ve şuan zengin.Sitesinin ismini hatırlayamadım ama

67 Mesaj
14 Ocak 2009; 13:18:52 

quote:

Orjinalden alıntı: l2aven

Bu fikir başkasına ait ve şuan zengin.Sitesinin ismini hatırlayamadım ama

o başka bir iş içindir benim planım cok farklı ve bu işi turkiyede yaparak kazanacagız

Vatan imar istiyor, zenginlik ve refah istiyor, bilim ve ustalık, yüksek uygarlık, hür düşünce ve hür yaşayış istiyor.
Bu vatan, çocuklarımız ve torunlarımız için cennet yapılmaya layıktır.
Bu memleket tarihte Türk'tü, bugün de Türk'tür ve ebediyen Türk olarak yaşayacaktır.

(-C-İT--FF-ROHFF-Sniper-)

0 Mesaj
29 Eylül 2009; 23:52:49 

tamammı kırmızı civa lazım zengin olmanız için

604 Mesaj
29 Eylül 2009; 23:56:09 

quote:

Orijinalden alıntı: ZuCcaCiYeCi

o başka bir iş içindir benim planım cok farklı ve bu işi turkiyede yaparak kazanacagız

Sayfayı 1 milyon kutucuğa bölerek her kutucuğa 1 dolardan reklam alan ve zengin olan kişinin hikayesiydi sanırım..

415 Mesaj
30 Eylül 2009; 0:02:29 

nerden başlarsan başla, bu devirde çok zengin olamazsın. ancak çocuğuna çok zenginliği sağlayabilirsin.

Gercek olan daima gizlenecektir cuzi ruha, gelismedikce. Kadimlerin BILDIKLERI ve masallar
yuce isik oldu onumuzde, distan en ice. YASA, ilahi ve muhtesem oldu gozlerde,
gerceklik doldu fikirlerde. Bilim ise bir golgeye benzedi bu guc karsisinda, geriden geriye.
Acinasi tarafi, bu hep boyleydi tekrarlayan ritimde. Kulak vermek gerekir boyle bir guce, iclerde
bekleyen bilgeye...

http://predator.fakdisizm.com/

4177 Mesaj
30 Eylül 2009; 0:10:40 

Borsa

Kim ki, kendinden bir canavar yaratır,o zaman insan olmanın acısından kurtulur.

3743 Mesaj
30 Eylül 2009; 0:15:54 

arkadaş çok güzel yazmış
3günlük dünya şu an neyin özlemini çekiyorsunuz ki
şükürler olsun saglıklı ve rahatsınız kendinize gelmek için bi hastane ya da huzurevi ziyareti yapın da görün bakalım neler varmış
ayrıca fight club ı da tavsiye ederim
ve de zeitgeist belgesellerini..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

519 Mesaj
30 Eylül 2009; 0:17:28 

şans, hile...

1097 Mesaj
30 Eylül 2009; 0:20:39 

Baymadı mı bu konular? Birisinin burda bir şey söylemesi ve sizin onu uygulamanızla zengin olacağınızı düşünüyorsanız hayattaki amacınızı gözden geçirin.

People fake a lot of human interactions, but I feel like I fake them all, and I fake them very well. That's my burden, I guess.

4917 Mesaj
30 Eylül 2009; 0:22:16 

Takiye ile...

dıgıdık dıgıdık dıgıdık iihühühü

561 Mesaj
30 Eylül 2009; 0:27:19 

Tayland'dan ucuza uyuşturucu alıp burada 50 katına satacaksın. Veya milleti kaçırıp organını satıcaksın tabi bunlar için sağlam ve güvenilir bir ekibin ve geniş bir çevren olması lazım az buçukta sermaye buldun mu iş tamam.
Şerefinle çalışarsan anca domuz gribi falan olup geberip gidersin.

955 Mesaj
30 Eylül 2009; 0:27:47 

şunu bil çalışılarak zengin olunmaz

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
30 Eylül 2009; 0:28:50 

Gerçekten saçma soru olmuş.Sence Dh bunun cevabını bilse de söyler miydi...

606 Mesaj
30 Eylül 2009; 0:41:38 

Zengin olunmaz zengin doğulur diye bi söz var gerçekten çok doğru şöyle bakıyorum da zengin maddi durumu çok çok iyi olan arkadaşlarımın hepsi genelde ailelerinin soylu ve zengin olmasından kaynaklanıyor biri demedi babam çalıştı şöyle yaptı böyle yaptı öyle köşyi döndük diye daima olan varlığı çalışarak daha da yükseltmişler OLAn varlığı diyorum varmış zaten o yüzden bu yaştan sonra zengin olamazsın şans oyunlarından bişey çıkmadığı sürece oda sana bana mı çıkıcak ?(kime çıkıyo lan o zaman bu !? diye bi soru işareti) O yüzden anca çalışırsın çabalarsın ömrüünün sonuna kadar bişeyler yaparsın artık çocuğuna teslim eder son günlerini kaç gün olur oda Allah bilir çocuğun devamını getiri ama sen yoksun artık yaşam diye bişey yok senin için,o yüzden zengin olmayı bırak sevdiklerinle sağlıklı ve huzurlu yaşamaya bak.

1430 Mesaj
30 Eylül 2009; 0:46:11 

ÇIKMAZ ÇIKMAZ DEMEYİN ,ŞANSINIZI DENEYİN

156 Mesaj
30 Eylül 2009; 1:23:30 

ÇOK LAF YALANSIZ;ÇOK PARA HARAMSIZ OLMAZ.

Dünyaya gerçek bir dahi geldiğinde onu şu işaretten tanıyabilirsiniz. Tüm ahmaklar ona karşı birleşmişlerdir."

II. Abdülhamid
Ulû Sultân Abd-ül Hamid Han - Gazi

"Tarih değil,hatalar tekerrür ediyor."

5927 Mesaj
30 Eylül 2009; 2:35:36 

Zengin olmanın bir formülü yoktur, ya şanslısındır ve fırsatları değelendirmeyi bilirsin, ya çok şanslısındır değerlendirmen gereken bir fırsatın da yoktur, ya tam bir ticaret adamısındır hayatın paradır sıfırdan zengin olabilecek kafa yapısındasındır çalışkansındır atılgansındır, ya para edecek müthiş bir yeteneğin veya becerin vardır ve bunu para kazanmak için kullanırsın, ya bir bilim teknik alanında yeni işe yarar bir buluşa imza atmışsındır ya da haramı-helali, kanunu ve en başta vicdanı sallamayıp şansın da yaver giderse kara para işlerine girersin.

Bunun x'li y'li bir formülü yok olay sende bitiyor. Formül arayışında olan adam asla zengin olamaz.

Düzenleme: Hortlatışmış bir konuya cevap verme gafletinde bulunduğumun farkında değildim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Frost_Nova -- 30 Eylül 2009; 11:00:11 >

480 Mesaj
30 Eylül 2009; 2:46:50 

Zengin olmak niçin ben 10 yaşında çok zengin olmak isterdim ama şimdi Devletin zengin ve güçlü olmasını diliyorum çünküinsanların güçlü olduğu rejimlerde bakıyorsun adam parayla istediği gibi saltanat sürüyor ama ne bir vakıflaşma var nede bir hayırları ülkeilerine hayırları gösterişten ibaret hayatları reklam, Osmanlıdaki vakıflaşma hep hoşuma gitmiştir insanlar birşeyler kazanıyor onu başkalarıyla paylaşıyor vakıflar kuruluyor çeşmeler yapılıyor halk yararına işlere harcıyor ama bu konudaki cvpları okuyunca herkezin aklındakii hinlikleri görüyorumda çevresindeki yurdundaki insanlara faydası olmayan insanlar isteiği kadar zengin olsa ne olur mühim olan paylaşmaktır düşünün bir sadaka bile verirken ne kadar rahatlıyorsunuz birilerini sevindirmek memnut etmek hayatın anlamı gibi geliyor ve bütün dertlerinizi unutturuyor ama İstanbulda onuda öldürdü bizim insanımız dolandırıcılarıyla Bina sahibi dilencileriyle insanlar mezara kadar zengindir kendilerince, ya sonrası?

ногай татар Тюрк
Dünün kapıkulu, gönüllü yanaşmaları bugün küstah, arsız saldırganlarıdır...

655 Mesaj
30 Eylül 2009; 3:30:31 

Babam 30 yıldır esnaf olduğu için doğru düzgün 3 gün arka arkaya tatil yapmışlığı yok çalışıyor devamlı bir evimiz birde dükkanımız var birde nasip olursa arabamız olcak.Yok yani olmayınca olmuyor düzgünce çalışarakta anca bu kadar oluyor garip bir hayat bende anlamadım yak bir cigara

İşte sen! Kurbanlarından korkan kanlı zalim bıçak...
Sen! Kendi gölgesinden bile korkan bir paranoyak...

1542 Mesaj
30 Eylül 2009; 3:37:55 

quote:

Orijinalden alıntı: bakidoruk

Sayfayı 1 milyon kutucuğa bölerek her kutucuğa 1 dolardan reklam alan ve zengin olan kişinin hikayesiydi sanırım..

Site bu.

http://www.milliondollarhomepage.com/

AMD Phenom II 965 BE 3.4@4.080ghz o.c. / Xigmatek Red Scorpion CPU Cooler / 256 bit Gigabyte GTX 460 1gb@900-1800-4200 o.c. / MSI 870a-G54 Mainboard / Kingston 2*2gb 1600mhz DDR3 RAM / WD Caviar BLack 64mb SATA III 1 TB HDD (X2)/ Viewsonic VX2433WM 24" Monitör / Logitech x540 5.1 / Dark Knight Kasa / High Power 600w PSU / Microsoft Ergonomic 4000 klavye / CM Storm Sentinel Advance Mouse / CM Storm CS-X Battle Mouse Pad / Seagate Free Agent Desk 1,5 TB HDD / Airties 5450 + 2410 / Creative Fatal1ty Gaming Headset / Sony Ericsson W900i

SEAT Cordoba TDI 2003 Stella Sedefli Siyah

1780 Mesaj
30 Eylül 2009; 3:44:25 

Zengin olmanın yolu ticaret siyaset veya borsadan geçer.Öyle birinin yanında çalış kamu hizmeti yapla zengin olamassın.Ufak bi sermaye bul ticarete atıl kazandığını işine yatır bir süre azla yetin 5,6 senede iyi bi yere gelebilirsin kafayı kullanırsan

MD FX X6 6100 SOKET AM3+ 3.3GHZ 14MB CACHE 32NM GSKILL 8GB (2X4GB) RIPJAWSX DDR3 1600MHZ CL9 1.5V DUAL KIT RAM
Radeon HD 6950 1GB Graphic card Asus M5A97 R2.0 Mainboard
Kingston 120GB SSDNow V300 2,5” Sata 3 SSD - 1 TB Seagate Barracuda 7200 Samsung 226 CW 22"

3289 Mesaj
30 Eylül 2009; 3:46:30 

bir işi bilinçli yapman seni zengin eder.
tek formül bu
tabi birazda şans lazım

aç bir çiftlik, bak keyfine ;p
tabi aldığın kredi yada borcu kapaman ortalama 2-3 yılını alır, 2-3 yılda yükselmen için gerekli...

ortalama 6-10 yıl içinde zenginim diyebilirsin...

ama insanoğlu hep daha fazlasını ister, onun için zenginim diyemez kimse..
çünkü herzaman senden daha zengini olacaktır ve ona yetişmek isteyeceksindir..
çünkü bir insan için zenginlik kavramı herzaman kendisinden daha üstün olan kişilerin olduğu yerdir...

x(sen) , y(marketler zinciri sahibi) , z(sabancı)

x<y<z

senin zenginlik kavramın şu an için y'ye yetişmek ve en az onun seviyesinde olabilmek...
y'ye yetiştikten sonra gözünü daha yükseklere, yani z'ye dikeceksin...yine fakirim diyeceksin =)

LOL TR : Gundam Exia

352 Mesaj
30 Eylül 2009; 3:54:40 

Basit bir örnek vereyim. Abim 34 yaşında ve Allah'a şükür hali vakti yerinde maddi yönden. Nasıl geldiğini sorarsan adam iflas etti büyük bir tekstil atölyesi vardı ve 200 yakın çalışanı vardı. '98 krizinde nasibini aldı ve battı. Evi,arabaları, atölye herşeyi gitti ve kredi kartı borçları, çekler senetler adam tam bir çıkmazın içinde ve cebinde 1 lira parası yok. Biraz İslam yönünden maneviyatı iyidir. Ne isyan etti nede milletin hakkını yedi. Dürüst oldu borç harç bi kaç makina aldı evinde hanımıyla beraber sıfırdan üretime başladı. Devam ede ede şuan arabaları evleri ve yine büyük bir atölyesi var Allah'a şükür. Dünya ve Türkiye'deki birçok ünlü takım elbise firmalarına takım elbise kılıfı dikiyor. Öğünmek için yazmıyorum sadece azimin ve dürüstlüğün kazandığını yazıyorum. Sen dürüst ol başla hele bi işin ucundan Rabbim yürü kulum der ilerler gidersin. Çok paran olupta huzurun, sağlığın olmıyacaksa ne gereği var öyle paranın. Sayısal loto falan boş işler bak kazananların sonuna hep hüsran ya aileleri dağalıyor yada yeraltı rahat bırakmıyor. Temiz yoldan bileğinin hakkıyla para kazanan adamın yardımcısı Allah olur.

749 Mesaj
30 Eylül 2009; 4:00:54 

Artık çok çalışmanında yeteceğini sanmıyorum ek olarak seninle aynı meslekte uğraşan kişilerin yaptıklarından farkın olması gerek,anca öyle zengin olursun..Kısacası az zamanda çok para kazanmak istiyorsan ya şans oyunları ya borsa yada bilişim sektöründe fark yaratacak bir iş yapmalısın.

480 Mesaj
30 Eylül 2009; 4:02:54 

quote:

Orijinalden alıntı: JoomlaPerest

Basit bir örnek vereyim. Abim 34 yaşında ve Allah'a şükür hali vakti yerinde maddi yönden. Nasıl geldiğini sorarsan adam iflas etti büyük bir tekstil atölyesi vardı ve 200 yakın çalışanı vardı. '98 krizinde nasibini aldı ve battı. Evi,arabaları, atölye herşeyi gitti ve kredi kartı borçları, çekler senetler adam tam bir çıkmazın içinde ve cebinde 1 lira parası yok. Biraz İslam yönünden maneviyatı iyidir. Ne isyan etti nede milletin hakkını yedi. Dürüst oldu borç harç bi kaç makina aldı evinde hanımıyla beraber sıfırdan üretime başladı. Devam ede ede şuan arabaları evleri ve yine büyük bir atölyesi var Allah'a şükür. Dünya ve Türkiye'deki birçok ünlü takım elbise firmalarına takım elbise kılıfı dikiyor. Öğünmek için yazmıyorum sadece azimin ve dürüstlüğün kazandığını yazıyorum. Sen dürüst ol başla hele bi işin ucundan Rabbim yürü kulum der ilerler gidersin. Çok paran olupta huzurun, sağlığın olmıyacaksa ne gereği var öyle paranın. Sayısal loto falan boş işler bak kazananların sonuna hep hüsran ya aileleri dağalıyor yada yeraltı rahat bırakmıyor. Temiz yoldan bileğinin hakkıyla para kazanan adamın yardımcısı Allah olur.

ногай татар Тюрк
Dünün kapıkulu, gönüllü yanaşmaları bugün küstah, arsız saldırganlarıdır...

749 Mesaj
30 Eylül 2009; 4:05:02 

Unuttuğum birşeyi daha ekleyim,risk almakta önemlidir
quote:

Orijinalden alıntı: Reaperrr

Artık çok çalışmanında yeteceğini sanmıyorum ek olarak seninle aynı meslekte uğraşan kişilerin yaptıklarından farkın olması gerek,anca öyle zengin olursun..Kısacası az zamanda çok para kazanmak istiyorsan ya şans oyunları ya borsa yada bilişim sektöründe fark yaratacak bir iş yapmalısın.

Uzaklaştırılmış
30 Eylül 2009; 4:12:20 

Hiç yapılmamış birşey yapıcaksın

7962 Mesaj
30 Eylül 2009; 10:04:38 

Ne kadar zengin? Neye göre kime göre?

Zenginlerde sınıf sınıf ayrılıyor çünkü.

2013 Citroen C4 E-Hdi Mcp 1.6 115 Hp Exclusive - SAM
2013 Toyota Corolla 1.4 D4D M/T 90 Hp Advance

801 Mesaj
30 Eylül 2009; 10:06:24 

quote:

Orijinalden alıntı: Apoca[L]z

alakası yok

2270 Mesaj
30 Eylül 2009; 10:16:36 

Çok yakın tanıdığım bundan 5 yıl önce maçlarda arabanın arkasında pide satıyordu şuan x6 ya biniyor.Olay tamamen cesaret ve yaratıcılık.Kimsede olmayanı satarsan para kazanırsın.

H A W K

2819 Mesaj
30 Eylül 2009; 10:21:14 

Yüksek yerlerde tanıdığın olacak. Mesela bir belediye başkanı tanıdığın olsa çok zengin olabilirsin. Kamu kurumlarında yüksek yerlerde tanıdığın olursa zengin olabilirsin.

Herhangi bir ihalede yardım ettikleri anda istemediğin kadar zengin olabilirsin.

Yok benim tanıdığım; ben, bir iş yeri açayım, çalışayım kazanayım diyorsan boşa hayal kurma derim.

7962 Mesaj
30 Eylül 2009; 12:10:43 

quote:

Orijinalden alıntı: ŞAhin

Çok yakın tanıdığım bundan 5 yıl önce maçlarda arabanın arkasında pide satıyordu şuan x6 ya biniyor.Olay tamamen cesaret ve yaratıcılık.Kimsede olmayanı satarsan para kazanırsın.

Şans işte. 100.000 tane Pideci varsa 1 tanesi o duruma gelebiliyor. Kalan 99.999 tanesi ise malesef başarılı olamıyor.

Tabi ne kadar "zenginlik" istediğinize bağlı.

Kimine göre ayda 10.000 Tl çok iyi paradır, kimine ayda 30-40.000 Tl para yetmez, kimisi ise Oğluna 650.000$'lık düğün yapar, öteki 3 milyon Euro'luk otomobil alır vs. vs.

Kademe kademe...

Ancak,

Sanırım Dünya bankası idi, onların yaptığı araştırmaya göre, zengin sayılabilmeniz için,

1 milyon dolar ve üstünde servetiniz olmalı. ( 2006 yılında yapılmış ). (İlk ev hariç, oturduğunuz ev yani )

Bu paraya sahip kişi sayısı bütün dünyada 9.500.000 . Yani 684 kişiden sadece 1 kişi böyle. Türkiye'de ise 700.000 kişi, yani Türkiye'de her 100 kişiden sadece 1 kişi böyle bir yaşama sahip.

Birde 30 milyon dolar ve üstü grup var, bunların sayısı 95.000 civarı tüm dünyada. Yani 68.400 kişiden, sadece 1'i böyle. Bunun Türkiye'deki sayısı ne, bilmiyorum. Abd'de ~35.000 civarı olduğu tahmin ediliyor. İşte Hollywood yıldızları, Nba , Amerikan güreşçileri, Boksörler vs. vs. yani ünlü insanlar bu grupta.

Çok iyi bir okul okuyarak, adam gibi 5-10 yıl boyunca gayret ederseniz, işte yükselmeydi, carttı curttu, ilk 9.500.000'e giremesenizde, Dünya'da ilk %1'lik dilime ( İlk 40-50 milyon ) girme ihtimaliniz var. ( Türkiye'de galiba 4-5 milyon insan bu şekilde, aylık gelir 5-10.000 TL civarında oluyor, tam emin değilim )

Bu parayla 4-5 yıl uğraşarak ( Para biriktirme, ev yatırımı yapma vs. ), 400-500.000 TL'lik ev sahibi olabilir, gene idareli kullanımla 80-100.000 Tl'lik otomobilleri alabilirsiniz. ( Tabi 4-5 senede bir otomobil değiştirebilirsiniz )

2013 Citroen C4 E-Hdi Mcp 1.6 115 Hp Exclusive - SAM
2013 Toyota Corolla 1.4 D4D M/T 90 Hp Advance

2602 Mesaj
30 Eylül 2009; 12:27:48 

Yemeyip sıkıyorum. Arabamı aldım. Ayda 20liralık gaz atıp geziyorum. Şu an daha da para artırmayı düşündüğüm için fazla binmiyorum. Arsa veya ev hedefim var ama o da birkaç senede olacak birşey değil. İşten çıkarılıyorum. Yeni iş bulduğumda sıkmaya devam edeceğim. Biriktirdiğim paraları altın veya devlet tahviline yatırmayı düşünüyorum. Manevi bakımdan banka faizi o kadar da kötü bir olay sayılmasa da düşünmüyorum.

Kız olmayınca, aile geçindirmeyince sıkmak kolay oluyor.

1977 Renault 12 TL Kırmızı
İskenderun Deniz Alayı/Amasra SG Grup K 12.12.2012-17.05.2013

3289 Mesaj
30 Eylül 2009; 12:31:47 

quote:

Orijinalden alıntı: ŞAhin

arabanın arkasında pide satarken vergisini ödüyormuydu sattığı pidelerin ?

LOL TR : Gundam Exia

Uzaklaştırılmış
4 gün cezanın,
1 gün 21 sa. 54 dk. kadarı kaldı.
30 Eylül 2009; 13:32:50 

Herkes malının 40ta birini fakirlere dağıtsa dünyada yoksul ve aç kalmazdı. Belki herkes zengin olmazdı ama kimse aç kalmazdı en azından en fakirimiz ortadirek bir aile olurdu.
Düşünsenize sabancı ailesi, koç ailesi vs. malının 40ta birini dağıtıyor.

İlla zengin olacam diyorsan küçük bir birikimi borsada kat ve kat arttırabilirsin. Tabi o küçük birikimi kaybetme riskide var.
Risk Ne kadar yüksekse, o kadar hızlı ve kolay para kazanılır.

702 Mesaj
1 Ekim 2009; 0:28:46 

beyaz altın

5 Mesaj
1 Ekim 2009; 0:32:16 

Amd Al Sat

32 Mesaj
1 Ekim 2009; 1:09:07 

Ya çalışıp kazancan yada kazıyıp kazancan.

600 Mesaj
1 Ekim 2009; 1:27:41 

quote:

Orijinalden alıntı: Apoca[L]z

Şu anda var olan zenginlerin %100'ü çok çalışmıştır %100 diyorum sayısal loto milli piyango'yu demiyorum, ama öyle çalışmadan para yok.

Zengin olmanın tek yolu da işinde en iyi olmak, eğer işin ne olursa olsun en iyi olursan maaşını başkaları değil kendin belirlersin.

"This whole... living thing is... highly overrated."

Dizlerimin üstünde yaşamaktansa, ayaklarımın üstünde ölmeyi tercih ederim.

23 Mesaj
1 Ekim 2009; 2:50:59 

quote:

Orijinalden alıntı: JoomlaPerest

Helal olsun sana yazılacakları yazmış arkadaş.

Hamd edip şükredersen helal kazanırsan gerçekten kazananlardan olursun.

85 Mesaj
1 Ekim 2009; 3:29:02 

0 dan zengin olursun ama sanırım gerçekten çok büyük bir sabır gerektiriyo şöle söyliyim babamdan örenek veriyim demir alım satımı yapıyodu ben bilmiyorum ozamanları analttıklarını anlatıcam yakın bi akrabası yüzünden dolandırılıyo amca oğlu sonra batmış tamamen elde hiç para kalmamış ben 3 yaşında felanmış eve kazak alıp elde dikiyolarmış sanırım ama bayağ kötüymüş durumlar sokakta meyve felan satılıdımı içeri alıyolarmış beni e parasızlık kötü neyse gel zaman git zaman kendini iyce topladı ihalelere giriyo ve saire ama onun üstüne ihale alan yokmuş duyduğuma göre bayağ bi para oldu şöyle söyliyimki bana bile özel bi araba aldı marka belirtmicem görgüsüzlüktür nese bayağ uzun oldu ama bigün sabahın saat 6 sında polisler baskın yaptı hiç unutmuyom çok kötü de uykum vardı ramazan ayıyıdı 2007 yılının tam 1.5 sene yargılandı onuda kısaca anlatim ilk mahkemeden biliyosuzunzdur belki ifadeleri aldılar sonrankinde iddaname hazırlandı dinlediler yine bırakılmadılar sonrakinde davacılar dinlendi yine bırkamadılar e nihaye 1.5 sene sonra dgm den kurtuldu :D işin kötüsü yine battık ama neyse yine durumu yerinde battık derken yapcak iş kalmadı allahtan gayri menkule yüklenmişte idare ediyoruz he bide polikılinikte ortaklığı var bayağ uzun oldu biliyorum ama bu uğrda gerçekten çaba gösterceksen kesinlikle yılma başarcağna inan yeter
he merak edenler olabilir babam çete(mafia) liderliğinden içeri girdi suçlanıyodu ama alaksız şeylerden yağılmış polisin tuzağdır arkadaşlar babam olduğu için demeiyorum gerçekten öyleki artık kolluk kuvvetlerin kime çalıştığda anaşılıyo nese siyaset yapmıyalım :D

Golden Retriever hakkında aradığnız herşey http://kontlikya.blogspot.com

3960 Mesaj
1 Ekim 2009; 7:33:31 

özel bir yeteneğin veya çok iyi insan ilişkilerin yoksa normal yollardan zengin falan olamazsın.

1396 Mesaj
1 Ekim 2009; 8:18:13 

kardes gurbet'e gidipte milyon dolar para yapan insanlar var.. mesela sen bi yolunu bulup, amerika'ya gelebilirsin.. 1-2 sene gurbetin acisini cekersin, ayiya dayi dersin.. daha sonra bi meslek edinirsin.. mesela ascilik, boyacilik, insaat fln, bu islerde calisip para biriktirdikten sonra kendi is yerini acip, kendine calisabilirsin. 5 sene icinde akla gelmeyecek para yapanlar var.. ama nereye gidersen git o ulkenin dilini ogren, yoksa 2. sinif bir insan olarak gezersin

şeker bile yiyemezki kağıt gibi yanan çocuk
Nazim Hikmet

1490 Mesaj
1 Ekim 2009; 9:32:16 

Ben yeni bir işe başlayacağım. Faydasını görürsem anlatırım.

Birilerinin menfaatine ters düşmediğin için seviliyorsan, Bırak nefret etsinler!!!!

Hareket etmezsen, zincirlerini farkedemezsin

317 Mesaj
1 Ekim 2009; 10:12:14 

kardeş bu devirde 0 dan başlamak çok zor
bir çin atasözü derki 'para parayı çeker' (kim dedi bilmiyom ama war çin falan ben uydurdum)
onun için belli bir bölgede ne eksik burda nasıl bir iş gücü gerekli bunu bulucaksın sonrada belli bir bütçe bulup işine yatırcaksın
ama gidip de bir köyde burda kartonpiyerci yok deyip de açma yani...
walla bende böle ve ilk 4-5 yıl hatta bunu 6-7 yıl yapabilrsin bu süre içinde sürekli iş iş iş kazanılan para
sürekli bankaya faize konulcak
yada kısa çözüm bi hacker la tanışcan bankaların tüm hesaplarından 1tl 1 tl çekiceksin bak gör ne para kırıyon

buda olmazsa cami önünde mendil aç bu ne deme adamlar ne para kırıyolar ülkemizde çok hayırsever var

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

3201 Mesaj
1 Ekim 2009; 10:25:48 

quote:

Orijinalden alıntı: Otospot

Sıfırdan başlanıp nasıl zengin olunur?Sorum gayet ciddi dalga geçmeyin.Şu an yaş 24,50 senelik bile ömrüm yok.50 senede 500 senede belki zengin olunabilir ama o kadar da ömrümüz yok ki fakat önemli olan kısa zamanda bir şeyler yapmaktır.fikri olan varsa yazabilir mi?Sıfırdan nasıl milyon ytl paralara kısa sürede ulaşılabilir?

önünde 25 yıl var iş için

birkere şunu kafana sokman gerek zengin olmanın formülü vs. yok

birkere hedefin olacak hayatta amacın olacak

paradan cok yaptığın işte EN başarılı olmayı istemen bu doğrultuda calışman disiplinli olman gerekli

kendi özelinde merakların neler ilgi alanların neler bunları ortaya cıkatman gerek ve bu başlıklarda insanlar ne iş

yapıyor nasıl başarılı oluyor bunları görerek okuyarak kendini geliştirmeli adım atarken bilgi sahibi olman

gerekiyor.

birde cevrene hiç kulak asma yaptığın işi attığın adımı bildikten sonra başarılı olman süpriz olmaz

başarı kazanç getirir bunu da unutma.

gerisi senin zekana ve becerine kalmış

birde şu var x6 s500 kullanan insanların senden bir farkı yok onlarda insan ama ne yaptıkları nasıl calıştıkları neleri takip ettikleri hakkında genel bilgin olmalı

sen niye almaysınki x5 vs.

ama dediğim gibi hedefin olacak

hedefsiz insan boş tenekedir hiçbir işe yaramaz

hayal kurmakla varlıkl olunmaz

sayısal vs. hepsi hikaye hepsinde fırıldak var

zaten istatislik sayısalın sana cıkması başına yıldırım düşmesinden zor

onları bir kenara bırak

gez gör piyadadaki yenilikleri takip et

bunlar kazanç sağlar ama önce başarı...

bu arada ayni yaştayız

Dünyanın en iyi eğitimini almış , motivasyonu en yüksek insanlarını işe alın ve işe yaramaz bir sistemin içine yerleştirin ; göreceksiniz ! Kazanan her seferinde sistem olacaktır...

665 Mesaj
1 Ekim 2009; 10:51:54 

quote:

Orijinalden alıntı: enreka_tr

arkadaş çok güzel yazmış
3günlük dünya şu an neyin özlemini çekiyorsunuz ki
şükürler olsun saglıklı ve rahatsınız kendinize gelmek için bi hastane ya da huzurevi ziyareti yapın da görün bakalım neler varmış
ayrıca fight club ı da tavsiye ederim
ve de zeitgeist belgesellerini..

zeitgeist i izleyenler dünyanın nasıl bir yer olduğunu tam olarak bilen kişilerdir

Uzaklaştırılmış
1 Ekim 2009; 12:21:39 

quote:

Orijinalden alıntı: Otospot

Buraya böyle bir konu açan birisinin yani senin zengin olamacağın kesin..Soruna gelirsek bir yerden sabit maaş yada birisinin emri altında çalıştığın sürece zengin olamazsın..Sadece ticaret yaparak zengin olabilirsin..Ama ticaret zekasınında sende olmadığı apaçık belli...

2068 Mesaj
27 Eylül 2010; 6:32:23 

zengın olmak lazım.ama nasıl.

“Allah'ın kanununda asla değişiklik bulamazsın.” ( Ahzab 62)

Uzaklaştırılmış
27 Eylül 2010; 7:54:35