Şimdi Ara

Canon MX300 - Kartuş Resetleme - FARKLI VE ÇALIŞAN YÖNTEM

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
46
Cevap
1
Favori
95.228
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Canon MX300 - Kartuş Resetleme - FARKLI VE ÇALIŞAN YÖNTEM

Denendi ve onaylandı....

En detaylı ve açık anlatımla:

Canon MX300 - Kartuş Resetleme - FARKLI VE ÇALIŞAN YÖNTEM

1. Elektrik kablosunu prizden çekin.(Yazıcı bilgisayara USB den bağlı olmasın)
    2. "Power" (Resimde 1 olarak işaretli) düğmesini basılı halde tutarken elektrik kablosunu tekrar prize takın.
    3. "Power" düğmesinden elinizi çekmeden, "Stop/Reset" (Resimde 2 olarak işaretli) düğmesine üst üste 2 kez basın.
    4. "Power" düğmesini bırakın.
    5. Yazıcı fabrika çıkış moduna dönecektir...(10 saniye kadar bekleyin, ekranda "Idle" yazana kadar)
    6. ">" (Resimde 3 olarak işaretli) düğmesine 1 kez basın ("OK" düğmesinin yanındaki)"Shipping Mode 3" ekranda (Resimde 5 olarak işaretli) belirecektir.
    7. "OK" (Resimde 4 olarak işaretli) düğmesine basın.
    8. "Without cleaning" yazısının çıkması için "OK" düğmesine tekrar basın.
    9. 1 test sayfası yazıcı tarafından basılacaktır...
    10.Yazıcının kapağını açın, (sanki kartuşları çıkaracakmış gibi),ancak kartuşları çıkarmayın.
    11.Elektrik kablosunu tekrar prizden çekin.
    12.Renkli ve siyah-beyaz kartuşların ikisini de çıkarın.
    13.Yazıcının kapağını kapatın.
    14.Elektrik kablosunu son kez tekrar prize takın.
    15.Yazıcıyı "Power"dan açın.
    16.Artık sadece kartuşları sanki yeni almış gibi yerine takmak kaldı,yazıcıyı açıp her ikisini de yerine takın....
    17.USB kablosunu çıkartmıştınız onu da unutmadan PC ye takın.
    18.Bilgisayarınızı açıp Canon'un programından kartuşlarınızı kontrol ederseniz ikisinin de resetlendiğini ve dolu olduğunu göreceksiniz.

İşinizin görüldüğünü umuyorum.

Hazırlayan: hyphen

• Bilgi için elinize kolunuza sağlık..Aynı yazıcıdan bende var aynı sorunu yaşadım.Sorun çözülmüştür tekrar teşekkürler.
  • Hypen bilgi için çok teşekkür ederim, yönteme başta inanmadım ama deneyince oldu.
    sayende kartuş masraflarından kurtulduk. Sağlıcakla kal.
  • 1-mx310dada aynısı olurmu?
    2.sorum şu
    quote:

12.Renkli ve siyah-beyaz kartuşların ikisini de çıkarın.

Şurda bişi sormak istiyorum kartuşları aldıkdan sonra doldurtmaya mı götürcez kartuş dolumu yapılır yerlerden birine mi?
  • 1-Denemek lazım.Benim mp 140 , mp 150'linin yöntemiyle resetlenebiliyor.Çoğu yazıcıda ,benzer modellerin yöntemleri uygulanabiliyor.Ama 310 için tam emin değilim , yabancı forumlardan araştırmanızı tavsiye ederim.

2-İster dolumcuya götürün ,istersenizde kendiniz doldurun.Dolum işlemi çok basittir.
  • fax özelliği açısından sizce iyi bir yazıcımı almayı düşünüyorumda
  • Çok fazla faks çekmeyecekseniz gayet uygun bir seçim olur MX 310.Hepsi Bir Arada yazıcılarda faks çekmek her zaman kolay olmuyor ;benim x 3350den biliyorum.İlk önce belgeyi taratarak bilgisayara atıp daha sonra yazıcının programıyla faks çekiyosunuz.Bu yüzden gün içinde çok faks çekecekseniz faks makinaları en iyi seçim olur.mx 310 için faks özelliği daha farklı olabilir ,yanlışım varsa lütfen bilen arkadaşlar düzeltsin.

Bunun haricinde yazıcı olarak gayet güzel bir ürün .Zaten genelde canon yazıcılar en sorunsuz ,en kullanıcı dostu ,bana göre en kaliteli yazıcılardır.

PG-40 / CL-41 ,PG-50 / CL-51 kartuşlarını kullanır, dolumu kolaydır.

Yabancı bir forumda ( % 100 çalışan yazmışlar ) reset yöntemine de rastladım.

http://www.fixya.com/support/t378057-reset_ink_levels_canon_mx310.

(To Reset the Canon Cartridges Works 100%

Power off the printer
    Hold the stop/reset button then press and hold power (for 5 secs)
    Hold Power and release the stop/reset button
    Press the stop/reset button twice
    Relase power button
    Wait until the power button lights a steady/still green, press the stop/reset button three times with a 3 sec space between each press.
    On the 3rd press the inicator should be orange.
    Press the power button to set data
    To set data remove cartridges then replace.
    leave for 20 or 30 secs
    Press the power button again to shut down
    Then press power button to power up.
    The printer will feed one piece of paper through
    then set language and counrty.
    Then ink should be reset ) ÇEVİRMEYE ÜŞENDİM BİR ARA HALLEDERİM.

NOT: Yalnız bu yöntem kartuşlarla beraber bütün yazıcıyı resetlediği için faks ayarları da resetleniyor.Yani tüm ayarlar fabrika verilerine dönüyor.buna dikkat etmek gerek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi c.devarne -- 29 Mart 2009; 23:36:48 >

• hyphen kardeş çok çok çok teşekkür ederim. bi kaç aydır yatan yazıcı sayende tekrar çalışmaya başladı.
  • hypen ellerine sağlık çok teşekkürler biraz evvel uyguladım muhteşemmm saaoolll
  • Rica ederim ben de sizler gibi aynı dertten muzdariptim.Kendim çözünce paylaşmak istedim.
  • teşsekkürler mx310 a da denendi çalışıyor

yavbancı sitelerde butür çözümler hep yazıyor.
    googleyi güzel kullana bilirsek herşeyin çözümü mevcut:d
  • mx 300 yazıcım var buradan bakarak reset işlemini yaptım.yazıcı yeni kartuş gibi kartuşları gördü 2 ay sonra renkli kartuşu göremedi bende tekrar reset attım fakat without cleaning yazısısından sonra test sayfasını yazdırmıyor. MUR KARTUSUNU AYARLA diye bir yazı çıkıyor ve hiç bir düğme çalışmıyor.. kapatıp açıyorum dil ve bölge seç geliyor Türkçe - Türkiye seçiyorum.tekrar bu yazı geliyor..yardımcı olursanız teşekkür ederim...
  • hocam senin elinden öpeyim walla sırf sana teşekkür yazmak için üye oldum süpersin walla
  • değerli arkadaşım bu dediğini yaptım ama bende canon mx300 de factory mode 1 yazıyor ve başka bir işlem yapmıyor mode 3 olayına hiç geçmiyorsence neden olabilir bu sorun

acil yrd talep ediyorum teşekkürler
  • arkadaşım rica etsem bi el atsan 300 de olmadı factory mode 1 yazıyor kalıyor ama 310 da yaptım çalıştı ama bende çalışmadı neden acaba
  • ya bi cevap verin allah rızası için ya nasıl iştir ya başlığı acıyorsun kayboluyorsun bre brader sen nasıl bişeysin
  • quote:

Orijinalden alıntı: bilyakin

ya bi cevap verin allah rızası için ya nasıl iştir ya başlığı acıyorsun kayboluyorsun bre brader sen nasıl bişeysin

Sevgili Kardeşim,
    Bu o kadar arkasında durulacak cinsten bir topic değil, yani güncel olarak tutulacak cinsten bir topic değil, bende de Canon mx300 olduğu için aynı dertten muzdariptim.Araştırdım yolunu buldum,işe de yaradı, ben de dedim ki başkalarının da işine yarabilir,şunu güzelce açıklayıp Türkçeleştirip yazayım.Anladığım kadarıyla başkalarınında işine yaramış.
    Ama bu konuda uzman ya da bilgisayar yazıcı teknisyeni gibi bir statüm yok.
    Fikir yürütüyorum,sizin cihazınızın firmware ı farklı olabilir,Canon cular gıcıklığına bu yolu tıkayıp kartuş satmak için değişiklik yapmış olabilirler vb.
    Anladığım kadarıyla çaresizliğe düşüp siniriniz bozulmuş, o yüzden bana kızıyorsunuz ama haklı bir çıkış değil yaptığınız.
    Yardımcı olamadığım için üzgünüm, biraz daha araştırma yapmanızı öneririm.
    Kalın sağlıcakla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hyphen -- 18 Aralık 2009; 10:21:52 >

• adam açmış bilgisini paylaşmış birde laf söylüyorsunuz yazık yaw soğutmayın insanları forumdan. istede yazmayabilirdi.
    saygılar...
  • ben çözümü buldum...:))
    kartuşaları yarım bıraktım bir printer daha aldım ucuz hp 60 tl şimdi kartuşlar bittiğinde yazıcıyı atıyorum yenisini alıyorum..:)) MX300 de faks çekiyorum..scan ediyorum şimdi bir faks cihazı alsam en düşük 150 tl oda kartuşlu yada şeritli aynı para verceksiniz.at yazıcıyı yenisini al kartuşu tam dolu...:))
  • mx320 de kartuş resetleme yöntemi varmıdır bende mx320 var araştırdım fakat bulamadım
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.