KRİZDE YAPILACAK EN GÜZEL İŞ
56 Cevap30368 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

458 Mesaj
12 Ocak 2009; 12:03:38 

Arkadaşlar bu zamanlarda yapılacak en güzel iş nedir istanbulda işler çok kötü bir hal almaya başladı!! fabrikalar kapanıyor, esnaf zor durumda insanlar para harcamayı tamamen kesmiş durumda!!
insanların suçu değil tabiki bu sadece amerikada iki banka battı dünyanın düştüğü durumlara bak.
Neyse olan oldu. Birşeyler tavsiye etmek isteyen varsa dinlemek isterim. Aslında krizleri de fırsata
çevirmeyi bilmek lazım tabiki doğru tercihlerle, Allaha şükür elimde yeni bir iş kuracak kadar da
nakidim var.

Param olsa şurada şu işi yapardım veya şuan yapmak isteyip de yapamadıklarınız

458 Mesaj
12 Ocak 2009; 16:48:44 

fikri olan kimse yok mu?

458 Mesaj
12 Ocak 2009; 16:55:54 

Yasa dışı olmamak kaydıyla

4256 Mesaj
12 Ocak 2009; 16:56:54 

editledim..

Kendime 4 kural koydum! Alkol alma, Hızlı gitme, Hızlı gitme, Hızlı gitme. *Sonra kendime 4 kural daha koydum! Hatalı sollama, Makas atma, Emniyet kemeri tak, Daha yavaş git. * En önemlisi "Arabada sevişme!"

Mazut Pawıı ~~ Kendi Mazotumu Üretmeye Çalışırken Kimyager Olacağım.. ~~
Dacia Logan 1.5 dCi 2006 İnci Gri ~~ Bak Logan deyip geçme, üzerim :)
Dead Line

2967 Mesaj
12 Ocak 2009; 16:57:41 

Krizde Yapılacak En Güzel iş hiç Birşey Yapmamaktır.

Krizin Durulmasını Beklemek yerinde olcaktır.

Elde nakit bulundurmakta fayda var.Sermayeyi saçmamak lazım.

2602 Mesaj
12 Ocak 2009; 16:58:47 

Sermaye bulup ticarete girişilebilir.

1977 Renault 12 TL Kırmızı
İskenderun Deniz Alayı/Amasra SG Grup K 12.12.2012-17.05.2013

848 Mesaj
12 Ocak 2009; 17:04:37 

oto kiralama

NE ÜLKE AMA ;Cumhuriyetle yönetilen ama Cumhuriyet bayramı kutlanmayan...Hergün Şehit...Hergün trafik kazası…. Her 10 yılda bir büyük ölçekli deprem yaşayan ama hala tedbir üretemeyen…Eğitime en fazla parayı ayıran 9’ncu ülke ama eğitimde dünyada 70’inci sırada…Dünyada en çok tv izleyen ikinci ülke..Futbolu Şikeli...Sınavı Şaibeli...İnterneti Yasaklı...Gazetecisi Tutuklu...Mizahı Sansürlü...Benzini Kazık...Vergisi Tavan...Maaşları taban..Paşa'ları İçerde...Teröristi Dışarda...Politikacısı zengin, seçmeni fakir...Tarım ülkesi ama eti, şekeri dışarıdan alan… Sloganı Durmak Yok Yola Devam..!!!

84 Mesaj
12 Ocak 2009; 19:06:32 

rent a car veya fast food

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
12 Ocak 2009; 19:10:53 

midye dolmacilik

krız mrız wurmuyo herzman iş yapar

458 Mesaj
13 Ocak 2009; 14:50:23 

SERMAYE VAR TİCARETİN HANGİ BÖLÜMÜ İLE İLGİLİ ÇALIŞILMALI
NE YAPILMALI
TİCARET YAPILMALI
AMA NE TİCARETİ YAPILMALI
BİR ARKADAŞ RENT A CAR DEMİŞ AMA BU DEVİRDE HİÇ MANTIKLI DEĞİL O İŞ
YAPILACAKSADA ÇOK PROFOSYONELCE YAPILMALI GÜÇLÜ BİR EKİP
YENİ VE ÇOK SAYIDA ARABALAR LAZIM. AYRICA EN FAZLA İKİ YILDA BİR
FİLOYU YENİLEMEK LAZIM

quote:

Orjinalden alıntı: BX4TC

Sermaye bulup ticarete girişilebilir.

Uzaklaştırılmış
13 Ocak 2009; 14:56:02 

Şu dönemde emlak piyasasında fiyatlarda ciddi gerileme var..%30 hatta 40 lara varan..Ev alıp uzun süreli 1 ya da 2 yıl süreyle beklemek makul geliyor bana..Kiracı da bulduktan sonra iş beklemekte kalıyor ama tabi uzun vadeli ve ciddi paralar bağlaman gereken bir iş..Zarar eder misin?Tabii ki hayır..

6636 Mesaj
13 Ocak 2009; 16:21:19 

Düzğün bir yerde yol üzerinde Lokanta aç. Kriz kolay kolay gıda sektörünü vurmuyor.

Ben Yalovada oturuyorum ve krize rağmen yemek yenilen yerlerin sayısı yavaş yavaş artıyor. 1 dükkan kapansa 2 tane yenisi açılıyor. Kapananlarında krizle pek alakası yok bence. Çünkü çoğu yanlış yerde açılmış yerler.

Millet kriz yüzünden sıkıntıya vurup. Sıkıntıdan boğazlarına yükleniyolar.

Biz türk milli sinirlendiğimizde hep çok yemek yeriz. Millet sinirlenince ya içtiği siğara sayısını çoğaltır yada daha fazla yemek yer. Milletide en çok ne sinirlendirir tabikide ekomomik kriz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Noctivagant -- 13 Ocak 2009; 16:21:11 >

3221 Mesaj
13 Ocak 2009; 16:35:26 

sokaklarda çarşıda pazarda meyve satmak

835 Mesaj
13 Ocak 2009; 16:42:37 

kriz gecene kadar parayı bankaya faize yatırmak en mantıklısı bence..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zathura93 -- 13 Ocak 2009; 16:39:50 >

zathura93
Katılım zamanı: Eylül 2006

20687 Mesaj
13 Ocak 2009; 17:14:45 

Gıda sektörüne gireceksin şu anda.

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

9 Mesaj
13 Ocak 2009; 17:19:31 

Sermaye warsa playstation3 cafe acıcaksın 20tane makina al zengın bir semtte dose saatini 4ytlden icecek tost derken cok iyi gelir elde ediyosun kriz fılan etkılemez

...

586 Mesaj
13 Ocak 2009; 17:28:15 

millet boğazına veriyor paso. güzel bir yere güzel bir mekan aç ismi güzel olsun mekanın rengide güzel olsun fast food + nargile + sıcak-soğuk içecek satılan bir cafe...

adanadayım bu tür kafelerin hepsi full çekiyo nargile alıcaksın 80-90 ytl e adam gelio en fazla 1 saat kullanıyo fiyat 8 ile 12 ytl arası deisio yani çok kaarlı bir iş + hep full çekiyo böle cafeler yaz kış tatil falan dinlemio

"-Adalet diye birşey yok.. Bu dünyada yok"
( Spartacus )

1913 Mesaj
13 Ocak 2009; 17:32:32 

valla hangi işi yaparsın bilemiyorum ama bu memlekette vergiyle dükkanla falan uğraşmayacaksın seyyar olacak işin, adamın imanını gevretiyorlar valla, ona para buna vergi, cart curt derken ay sonunda sana para kalmıyor, bu hükümete müstahaktır vergi kaçırmak... bi yerle anlaşacan iş yapıcan gecegündüz çalışacan merdiven altı dediğimizden, voleyi vurursun inş...

" Ö l ü m _ O l m a s ı n _ R e z i l l i k _ Ç e k i l i r ! "

4470 Mesaj
13 Ocak 2009; 17:44:08 

Haciz memurluğu

Gıda sektöründe para var şu an, ben bunu bilir bunu söylerim. İnsanlar aç kalacak değil ya, elbet bir şeyler yemek zorundalar :P Açacaksın güzel bir odunda çılgın dönerci, kapacaksın parayı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 0nur! -- 13 Ocak 2009; 17:42:21 >

"Türkiye Cumhuriyeti'ni kuran Türkiye halkına Türk milleti denir..."
"Arkadaşlar, efendiler ve ey millet, iyi biliniz ki, Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler, meczuplar memleketi olamaz. En doğru, en hakiki tarikat, medeniyet tarikatıdır."
"Devrimin amacını kavramış olanlar sürekli olarak onu koruma gücüne sahip olacaklardır."
"Sizler, yani yeni Türkiye’nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz… Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar. Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir."

6819 Mesaj
13 Ocak 2009; 18:11:25 

Amcam bundan 1 sene kadar önce apart yaptıracaktı yani 5 katlı her katta 4 daire olan bi bina.
Anahtar teslim 365.000 TL fiyat çıkartmışlardı.
O zaman demir, çimento vs fiyatları yüksekti.

Şimdi ise krizden dolayı, demir, çimento fiyatları düştü.
Aynı projeyi şu anda 280.000 TL'ye yapıyorlar..

Ve yaklaşık 1 ay sonra binaya başlıyacaklar.

Eskişehir gibi bir yerde merkezde nereye apart yaparsan yap senenin 10 ayı full dolu geçer. Bizde buradan yola çıkarak 3 senedir düşündügümüz hayalimizi gerçege dönüştürerek binayı yaptırıyoruz hayırlısıyla. Krizden faydalanmak gerek...

6636 Mesaj
13 Ocak 2009; 18:28:00 

quote:

Orjinalden alıntı: Ünal Korkmaz

quote:

Orjinalden alıntı: GökaLp.

millet boğazına veriyor paso. güzel bir yere güzel bir mekan aç ismi güzel olsun mekanın rengide güzel olsun fast food + nargile + sıcak-soğuk içecek satılan bir cafe...

adanadayım bu tür kafelerin hepsi full çekiyo nargile alıcaksın 80-90 ytl e adam gelio en fazla 1 saat kullanıyo fiyat 8 ile 12 ytl arası deisio yani çok kaarlı bir iş + hep full çekiyo böle cafeler yaz kış tatil falan dinlemio

quote:

Orjinalden alıntı: 0nur!

Haciz memurluğu

Gıda sektöründe para var şu an, ben bunu bilir bunu söylerim. İnsanlar aç kalacak değil ya, elbet bir şeyler yemek zorundalar :P Açacaksın güzel bir odunda çılgın dönerci, kapacaksın parayı.

Benim tezimi doğrulayan yorumlarda bulunmuş arkadaşlar. Onlarda aynı şekilde düşünüyolar.

Şu anda yapılabilcek en iyi iş gıda sektöründe.

1. Doğru yerde
2. Doğru ürünlerle
3. Doğru pazarlama şekli ile

Böle bir yer açarsan para kazanırsın. Ülkemizde ne zaman ekonomik kriz olsa içki satışlarıda artıyor .

Lokonta açarsan mutlaka içkili bir bölümüde olmalı. Ancak çok fazla dini inaçları fazla insanların olduğu yerde açarsan kısa sürede batarsın çünkü o zaman fazla müşteri olmaz.Birde laf atıp duran tiplerle uğraşıp dudursun ondan sonra.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Noctivagant -- 13 Ocak 2009; 18:27:34 >

1872 Mesaj
13 Ocak 2009; 18:42:37 

quote:

Orjinalden alıntı: Ünal Korkmaz

ver para

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

874 Mesaj
13 Ocak 2009; 19:26:48 

cd ci ol

20687 Mesaj
13 Ocak 2009; 19:43:28 

quote:

Orjinalden alıntı: Noctivagant

Benim tezimi doğrulayan yorumlarda bulunmuş arkadaşlar. Onlarda aynı şekilde düşünüyolar.

Şu anda yapılabilcek en iyi iş gıda sektöründe.

1. Doğru yerde
2. Doğru ürünlerle
3. Doğru pazarlama şekli ile

Böle bir yer açarsan para kazanırsın. Ülkemizde ne zaman ekonomik kriz olsa içki satışlarıda artıyor .

Lokonta açarsan mutlaka içkili bir bölümüde olmalı. Ancak çok fazla dini inaçları fazla insanların olduğu yerde açarsan kısa sürede batarsın çünkü o zaman fazla müşteri olmaz.Birde laf atıp duran tiplerle uğraşıp dudursun ondan sonra.

Millet para yok diyip alkole vuruyo kendini.

5580 Mesaj
14 Ocak 2009; 1:00:34 

Acil paraya ihtiyacın yoksa emlakta para var;ama kısa vadede sana kar getirmez.Şimdi alıp iki sene kadar sonra satabilirsin.Yalnız makul bir iş planı vb için Amerika'daki krizin sebeplerini araştır.Mesele iki tane bankanın batması değil

O'nu Özlüyorum. Aslında O'nu hiç görmedim, yüz yüze gelmedim. Ama O'nu tanıyorum. Sesini cızırtılı bantlardan dinledim, hep siyah beyaz filmlerde gördüm yüzünü; çelik bakışlarını, şiirlerde okudum. O'nu yaşıyorum. Özlü sözlerini okudum köşe başlarında. Adını, her sabah okul sıralarında andım. Şimdi 74 yıl sonra, O'nunla son yolculuğa çıkıyorum bir kez daha. O'nun geçtiği yollardan geçiyorum, çektiği acıları ruhumda taşıyorum. O'nu arıyorum.. [1881 - 193∞]

Veteriner Hekimi, Gıda Güvenliği Danışmanı

832 Mesaj
14 Ocak 2009; 1:02:33 

Ev alacaksın.Kriz konut sektörünü cok vurdu.100 milyarlık daireye 65 milyar ver sana hemen verirler.Uzun vadede cok iyi para kazandırır.

11529 Mesaj
14 Ocak 2009; 1:35:23 

En güzeli gıda ve mülke yatırım. Keşke param olsa da ev alsam ucuza

2603 Mesaj
14 Ocak 2009; 5:17:48 

cd var cd var cd var...

Petrol ve Doğalgaz Mühendisi | 2006 |İstanbul Teknik Üniversitesi]
"Kimse kimseyi küçümseyecek kadar büyük değildir bilmelisin ve bilmelisin ki küçümsediğin her şey için gün gelir önemsediğin bir bedel ödersin.."

2106 Mesaj
14 Ocak 2009; 5:24:11 

konut satın al kesinlikle.
böylesi fiyatlar bir daha karşına çıkmaz...

1398 Mesaj
14 Ocak 2009; 5:26:26 

sen sen ol lokanta restorant felan acma..
bzm milletimiz yemek yapmasini bilir herkes az cok bi kac yemek yapar adam krizde restoranta gidip yemek mi yicek 10-20 ytl'ye?

eger icki fln satcaksan kuruyemis fln satan bi bufe ac yazin kapinin onunde dondurma da satarsin

şeker bile yiyemezki kağıt gibi yanan çocuk
Nazim Hikmet

458 Mesaj
14 Ocak 2009; 11:17:47 

-Emlak işi için dün aldığım haberler doğrultusunda 6. ay gibi tam dip yapacakmış kısaca emlak yatırımı
yapmak için şuan uygun zaman olmadığını düşünüyorum.
-İçki işini hem anlamam hem sevme
Benim bir arkadaşım varhatta hayatımdaki en iyi arkadaşım ismi lazım değil 1 yüksek okul 2 üniversite bitirdi, babası esnaftı şimdi kendisi de aynı işi yapıyor askere gitmeden önce bir bankada 750-1000 lira maaşa 8-10 ay çalıştı o arada çalışırken babasının esnaflık dalı ile ilgili bir internet sitesi kurduk (kendiside o işin ustası sayılır)
Siteyi beraber hazırladık çok da sıradan bir site ustalık gerektiren hemen hemen hiç bir şey yok
Gitti site çökerten hacker diye tabir edilen adamlara kendi işi ile ilgili olan bütün siteleri hack ettirdi ve hala ön sıralara
Gitti yine o site çökerten adamlara nasıl yaptı bilmiyorum ama googla kendisini kaydettirdi ama nasıl kaydettirdi bilmiyorum ve şuan googlda arama yapın ilk sırada mutlaka kendisi çıkıyor.
Örneğin : pendikte marangoz yazın ilk sırada o veya yeni bosnada marangoz şilede marangoz , beykozda marangoz, eminönde marangoz, sarıyerde marangoz mutlaka ilk sırada onun sitesi çıkıyor.
İstanbulu bilenler bilir pendik bir ucudur yeni bosna bir ucudur gitmeye kalksanız yarım gününüzü almasada 3-4 sattinizi mutlaka alır.
Bir babasının dükkanı var ve birde kendisinin ikiside istanbulun aynı yakasında, Peki nasıl oluyorda istanbulun yakasından diğer bir yakasına gidebiliyor? tabiki gidemiyor
Peki işi nasıl yapıyor? Bu arkadaşım üşenmedi istanbulun bütün ilçelerini ve semtlerini gezdi ve oralardaki kendisi ile aynı işi yapan kişileri buldu durumu anlattı ama kendisine işin nasıl geldiğini kimseye anlatmadı.
Sadece dediki işe gönderirim gönderdiğim işin 3/1ini alırım hesap numaram bu herkese ayrı hesap tutacağım ay sonu geldiğinde hesabıma hesapladığım mevlayı yatıracaksın tamam dediler.
Şimdi diyeceksiniz ki peki adam yaptığı işin miktarını düşük tutarsa ne olur. Yaptığı işin miktarını düşük tutma gibi bir şansı yok pazarlığı telefonda yapılıyor. Yani oraya örneğin marangozu gönderirken fiyatı telefonda anlaşıyorlar ve o muhitteki anlaşmalı esnafı oraya gönderirken şu kadar para alacaksın diye gönderiyor.
Şu soru da aklınıza gelebilir. Nasıl oluyorda anadolu yakasındaki veya avrupa yakasındaki bir kişi karşı tarafın numarası olan bir numrayı arayıp bir esnafı çağırıyor!!! Çözüm şu kendi oturduğu yakanın telefonları zaten kendi dükkanını arıyor. Diğer yakadakiler için de şöyle bir çözüm buldu diğer yakadaki bir akrabasının evine telefon aldı ve o evde o telefona kimse dokunmuyor gizli kuytu bir yerde duruyor sesi dahi kapalı ancak o numarayı arayanlar aslında yönlendirilmiş bir telefonu aradıkları için kendi yakasında birileri ile konuşuyorum zannediyor.
ve yaklaşık 1,5 yılda istanbulun merkezi bir yerinde bir ev, kendine ve babasına yeni bir araba aldı.
ne diyeyim Allah yolunu açık etsin

Marangoz örneği veridim ama arkadaşım marangoz değil bu sadece bir örnektir

Benim aslında kafamda olan iş gıda yiyecek ama bir tabak et soteye 8 lira verilecek bir yer değil tabldot usulü çalışmak malum dükkan kiraları istanbulda malum iyi bir yerde benim düşündüğüm gibi bir organizasyonu hazırlamak için gereken dükkana 10-15 bin lira vermek gerekir ama ben dükkan değil de bir daire kiralayıp yakın yerlere servis veya daire içinde en fazla 10 kişilik bir yer düşünüyorum.

Örneğin kadıköyün merkezinde kiralar benim ihtiyacım olan kadar bir yerin kirası 25-40 bin lira arasında değişiyor ama bir yan sokak ve bir binanın 2. katında bu yer en fazla 600-750 lira ama yeri doğru seçmek lazım. Bir de etrafımdan edindiğim duyduğum tecrübelere göre insanlar dürüm kebap döner yemekten bezmişler ben işi daha çok sulu yemek tarzı düşünüyorum hem tabi ayrıca dürüm vs olabilir ama esas olarak sulu yemekleri referans alacağım.

Alternatif bir şeyler söylemek bir şeyler daha eklemek şöyle yapılsa daha iyi olur diyen varsa dinlemeye her zaman hazırım. Teşekkürler

458 Mesaj
15 Ocak 2009; 10:15:26 

...

Uzaklaştırılmış
15 Ocak 2009; 10:23:26 

Kirzdeki en iyi iş, " BEYAZ " işidir.

Uzaklaştırılmış
15 Ocak 2009; 10:23:42 

şırdan sat kardeş manyak para var tanesi 2,5 tl

1055 Mesaj
15 Ocak 2009; 12:17:35 

kriz faturası üretimi yapabilirsin

220 Mesaj
15 Ocak 2009; 12:27:48 

berber acmak bir makas bi jilet isini gorur vallah :)

4 * 8 * 15 * 16 * 23 * 42

Uzaklaştırılmış
15 Ocak 2009; 12:30:15 

adam krizden kurtulma yolunu bulsa, gelip burda söylermi hiç ? kimse düşünmeden önce bir tek kendisi yapar.. köşeyi de döner

481 Mesaj
15 Ocak 2009; 12:42:42 

Bu krizde , işsizlikte Kahvehane açacaksın arkadaş millet can sıkıntısından ne yapcağını bilmeden kahvehaneye gidiyor ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hassin -- 15 Ocak 2009; 12:40:22 >

Uzaklaştırılmış
4 gün cezanın,
2 gün 16 sa. 50 dk. kadarı kaldı.
15 Ocak 2009; 12:52:23 

Paran varsa bu fiyatlarda Antalya Lara gibi sosyetik zengin yerlerde ev alınmalı.
Ayrıca insanlar her ne kadar para harcamayı kessede boğazdan hiç geri kalmıyorlar,lokantalar gayet iyi işliyor.Giyimi falan kesebilirsin ama yemeği kesemezsin

1701 Mesaj
15 Ocak 2009; 13:03:36 

bizim işyerinin bulunduğu yerde zemin katta bir dükkan var takip diyorum. ilk sahibi bıraktı dükkanı bilgisayar parçaları vs satan bir yer açıldı 4-5 ay sonra kapandı daha sonra kuruyemiş tekel ürünleri de satan market gibi biryer açıldı bunun ömrü daha kısa sürdü şimdi dönerci çalıştırıyor dükkan kalabalık özellikle öğle saatleri ben de satın alıyorum sanırım dönerci en iyi iş yapan oldu

1590 Mesaj
15 Ocak 2009; 13:12:10 

Gıda en iyisi cidden. bizim apartmanın altında bi lokanta bi cafe vardı. ortasına yeni bi tane açıldı tutmaz dedik çok tuttu büyük yerler de değil hani. ama iyi taktikler bulmalısın. mesela canlı müzik vs. olabilir. amatör kişi ve grupları ücretsiz çıkarabilirsin. hatta bizim arklar konyada Akustik kafe'ye para ödemiş. Böle enayiler bulup üstlerinden para bile kazanabilirsiniz.

yönetim naber.

569 Mesaj
15 Ocak 2009; 13:38:00 

quote:

Orjinalden alıntı: Superonline1

-Emlak işi için dün aldığım haberler doğrultusunda 6. ay gibi tam dip yapacakmış kısaca emlak yatırımı
yapmak için şuan uygun zaman olmadığını düşünüyorum.

Alternatif bir şeyler söylemek bir şeyler daha eklemek şöyle yapılsa daha iyi olur diyen varsa dinlemeye her zaman hazırım. Teşekkürler

şuanda konut almak çok karlı bi iş. 150,000,00 e satılan daireler şaunda 110,000,00 e hatta daha aşasına alınabiliyor. bu duyumu nerden aldıysan yanlıs olmus, çünkü yaz vakti inşaat sektörü piyasada kriz olsa bile canlanır. arkasaşlar demişki "uzun vadeli yatırım yapacaksın" hiç gerek yok. sen al-sat'cının aldıgı fiyata ( öldüm fiyatına) konut alıp kısa bi süre beklediğin anda 10,000,00 TL fazlasına satabilirsin(tabi bu kısa süre içinde harcayacak paran olcak). ben ce bu miktarda hiç küçümsenecek bi miktar deil sonuçta bi memurun 1 yıllık kazancı. he dersenki uzun vadede düşünüyorum o zaman çok daha fazla kar edebilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi burglar08 -- 17 Şubat 2014; 0:47:54 >

• 2006 PEUGEOT 307 1.6 HDi PREMIUM | GÜMÜŞ GRİ

• 2008 PEUGEOT 407 1.6 HDi | ALP BEYAZI

Uzaklaştırılmış
15 Ocak 2009; 13:44:26 

krizlerde elinizde para varsa en güzel iş ölü fiyatına gayrımenkul almaktır. Emlakçıya telefonunuzu bırakırsınız ve paraya ihtiyacı olan sıkışan pek çok kişi arsa, konut, işyerini çok çok cazip fiyatlara elden çıkarmak ister, biraz da araştırma ile gerçek emsal fiyatını araştırır, elden çıkarılmak istenen cazip fiyatında yarısı kadar nakit bir fiyat teklif edersiniz ve kabul edilmez ama her telefonunuz bir kaç gün içinde çalar ve gayrımenkulü yarı fiyatına belki de daha ucuza alırsınız.
Bir kaç yıl içinde aynı gayrımenkulü bir kaç misli fiyata satarsınız.

569 Mesaj
15 Ocak 2009; 13:47:58 

quote:

Orjinalden alıntı: .TaneR.

krizlerde elinizde para varsa en güzel iş ölü fiyatına gayrımenkul almaktır. Emlakçıya telefonunuzu bırakırsınız ve paraya ihtiyacı olan sıkışan pek çok kişi arsa, konut, işyerini çok çok cazip fiyatlara elden çıkarmak ister, biraz da araştırma ile gerçek emsal fiyatını araştırır, elden çıkarılmak istenen cazip fiyatında yarısı kadar nakit bir fiyat teklif edersiniz ve kabul edilmez ama her telefonunuz bir kaç gün içinde çalar ve gayrımenkulü yarı fiyatına belki de daha ucuza alırsınız.

kesinlikle katılıyorum, benimde anlatmaya çalıştıgım budur.

• 2006 PEUGEOT 307 1.6 HDi PREMIUM | GÜMÜŞ GRİ

• 2008 PEUGEOT 407 1.6 HDi | ALP BEYAZI

1192 Mesaj
15 Ocak 2009; 14:52:31 

krizde paran varsa derken kafadan 100 milyardan fazla paran olucak ki krizi frsata çevir öyle 5-10 milyarla bir şey yapmak çok zor

179 Mesaj
15 Ocak 2009; 14:57:07 

quote:

Orjinalden alıntı: Chryin

Amcam bundan 1 sene kadar önce apart yaptıracaktı yani 5 katlı her katta 4 daire olan bi bina.

Eskişehir gibi bir yerde merkezde nereye apart yaparsan yap senenin 10 ayı full dolu geçer. Bizde buradan yola çıkarak 3 senedir düşündügümüz hayalimizi gerçege dönüştürerek binayı yaptırıyoruz hayırlısıyla. Krizden faydalanmak gerek...

Seneye biterse , ilk apart sakini olabilirim.

Kaça vericek aylık

Foto$oP deLisi

2681 Mesaj
15 Ocak 2009; 15:59:15 

quote:

böyle ölücülükten nefret ederim.hem parayı emlağa yatırmak krizi daha derinleştirir.sen paranı saklarsan,ben paramı saklarsam bakkal mehmet malını kimse satacak?sonra lafta herkes uzman..vay efendim küçük esnaf bitmiş,kim bitirdi onları?

bu krizde yapılınacak en iyi iş ucuzculuktur.ne satarsan sat ucuz oldumu müşterin olur.ister yemek olsun ister eğlence olsun ,giysi olsun farketmez.hem sen hemde halk kazanır...

Uzaklaştırılmış
15 Ocak 2009; 16:37:00 

quote:

Orjinalden alıntı: berat23

quote:

böyle ölücülükten nefret ederim.hem parayı emlağa yatırmak krizi daha derinleştirir.sen paranı saklarsan,ben paramı saklarsam bakkal mehmet malını kimse satacak?sonra lafta herkes uzman..vay efendim küçük esnaf bitmiş,kim bitirdi onları?

bu krizde yapılınacak en iyi iş ucuzculuktur.ne satarsan sat ucuz oldumu müşterin olur.ister yemek olsun ister eğlence olsun ,giysi olsun farketmez.hem sen hemde halk kazanır...

Bu para saklamak değil aksine parayı piyasaya aktarmaktır. Malını sıkışarak satan kişi parayı zaten borcunu kapatmak vs. için kullanacak, ondan sonraki döngüsünü zaten takip etmek zor.

930 Mesaj
15 Ocak 2009; 17:26:11 

quote:

Orjinalden alıntı: Chryin

bu fiyata 5 katlı her katta 4 daire biraz imkansız gibi.

458 Mesaj
16 Ocak 2009; 12:58:09 

EMLAK KONUSU DEDİĞİM GİBİ, ÇOK EMİN YERLERDEN EDİNDİĞİM BİLGİLERE GÖRE
6.AYDA TAM DİP YAPACAĞI SÖYLENİYOR ŞUAN KISACA EMLAK İŞİ MANTIKLI DEĞİL
AMA ZAMANI GELİNCE ONUDA YAPABİLRİM HELE BİR 6. AY OLSUN ŞUAN SÜREKLİ TAKİP
ETTİĞİM EVLER VAR HATTA YAZ BAŞLARINDA 225BİN LİRA GİBİ FİYATLARLA TELAFFUZ
EDİLEN EVLEİRİN FİYATLARI ŞUAN 150-170 BİN LİRA ARASINDA VE İLANLAR AYLARDIR
İNTERNETTE VE BİNALARIN CAMINDA. BİR ÇOĞUNA 100-105 BİN LİRADAN TEKLİF YAPTIM
170 BİNE İLAN VERDİĞİ EVİN FİYATINI NAKİT PARAYI DUYUNCA DİREK 135'E 145'E İNDİREN
BİR SÜRÜ KİŞİ VAR AMA BENİM HEDEF MAKSİMUM 105BİN LİRA VE DEDİĞİM GİBİ FİYATLAR
HALA DÜŞÜŞ SÜRECİNDE NEYSE BEKLİYORUM ŞİMDİLİK.

335 Mesaj
16 Ocak 2009; 13:33:42 

şu anda yaptığınız iş nedir,

iş değişikliği falan mı yapacaksınız yoksa emekli falan oldunuzda emekli ikramiyesi

ile bir şey mi yapacaksınız.

Bisan bisiklet,kırmız renk, modelsiz....

458 Mesaj
16 Ocak 2009; 17:13:15 

BİR YERDE ÇALIŞIYOURUM

4 Mesaj
8 Mart 2010; 11:19:38 

bazı arkadaşlarımız madem bu kadar bilgileri var neden kendileri yapmıyor diyor ilk cevabım onlar ailemi kaybettim bütün herşeyimi kaybettim elimde tek kalan babamdan kalan tapulu arazim (varsayım)şimdi insanların durumlarını bilemezsin insanlar her zaman şanslı dogum şanslı olmuyorlar kimsenin eline imkan geçmiyor şans bazen gülmedimi gülmüyor o yuzden boş konuşmayın insanlar diledikleri gibi söylesinler her şeyi.Gıda sektörüne gelirseniz haklı olabilirsiniz mantıklı bır iş kolu ama benim bu gune kadar bu gıda sektorunde duydugum bır kaç kişinin dışında ahım şahım zengin olan yok yanı saadece yaşam şartlarını sağlamış olmak ıcın ıyı bır iş kolu ama ılerısı ıcın suphelerım var.inşaat sektörü ile ilgilenen arkadaşlarımada soylerım ev alabılecek kadar durumu olan arkadaslar varsada bunu degerlendırsınler cunkı emlak pıyasası gercekden kotu gıbı gorunuyor. bu bir fırsat ta olabılır ama ben hedeflerını genış tutan bır ınsanım buyuk teknolojı pesınde koşan ve amaçları ıcın buyuk yatırımları kovalayan bırıyım.Eğer Cevrenizde gerçekten yatırım yapıp da imkanlarını 10 a yada yüze katlamayı hedeflkeyecek kendıne guvenen bırılerı varsa projelerı onlarla uygun ortamlarda paylaşmayı duşunebılırız
projelerım ıspatlanmış ve yaşadıgımız turkıyede daha yenı kesfedılmemış teknolojılerdır... ıspatı mumkun.... kendine güvenen yatırımcılara burdan açık adres İnşaat sektöründede uygulaması benden arazisi benden ımkan avantajları 1 e on veren bır sistem..

set by emre

884 Mesaj
8 Mart 2010; 11:26:18 

Ekmek fırını

Hakkıdır, hür yaşamış bayrağımın hürriyet;
Hakkıdır, Hakk’a tapan milletimin istiklal

1304 Mesaj
8 Mart 2010; 11:34:29 

quote:

Orijinalden alıntı: Superonline1

EMLAK KONUSU DEDİĞİM GİBİ, ÇOK EMİN YERLERDEN EDİNDİĞİM BİLGİLERE GÖRE
6.AYDA TAM DİP YAPACAĞI SÖYLENİYOR ŞUAN KISACA EMLAK İŞİ MANTIKLI DEĞİL
AMA ZAMANI GELİNCE ONUDA YAPABİLRİM HELE BİR 6. AY OLSUN ŞUAN SÜREKLİ TAKİP
ETTİĞİM EVLER VAR HATTA YAZ BAŞLARINDA 225BİN LİRA GİBİ FİYATLARLA TELAFFUZ
EDİLEN EVLEİRİN FİYATLARI ŞUAN 150-170 BİN LİRA ARASINDA VE İLANLAR AYLARDIR
İNTERNETTE VE BİNALARIN CAMINDA. BİR ÇOĞUNA 100-105 BİN LİRADAN TEKLİF YAPTIM
170 BİNE İLAN VERDİĞİ EVİN FİYATINI NAKİT PARAYI DUYUNCA DİREK 135'E 145'E İNDİREN
BİR SÜRÜ KİŞİ VAR AMA BENİM HEDEF MAKSİMUM 105BİN LİRA VE DEDİĞİM GİBİ FİYATLAR
HALA DÜŞÜŞ SÜRECİNDE NEYSE BEKLİYORUM ŞİMDİLİK.

Bana fiyatı düşen gayrimenkulleri söyler misin

Haziran ayında aldığım daireye %17 fazla teklif edildi kabül etmedim.

Beklemeye devam edebilirsin

3556 Mesaj
8 Mart 2010; 11:41:42 

ben bardak mısır satacağım. Sende öyle yap.

Dilimin sınırları, dünyamın sınırlarını belirler.

140 Mesaj
18 Kasım 2011; 2:42:56 

Bu konuyu canlandırmakta fayda var gibi.
Tüm mesajları okudum ve geçen yaklaşık iki seneye rağmen hiç bir değişiklik yok gibi piyasalarda.
superonline1 yapacak iş buldumu merak ettim.
Buraya yazarsa bilgilenmiş oluruz.

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Konu Dışı / Off Topic] » Konu Dışı » KRİZDE YAPILACAK EN GÜZEL İŞ
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.344