Şimdi Ara

327. DÖNEM(Nisan 2009) DH KD. ve YD. SB. ADAYLARI (535 KRAL EFSANE MEHMETÇİK) (253. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19.553
Cevap
22
Favori
1.097.861
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 251252253254255
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • tertipler msnleri vermeyenler versin irtibat kopmasın
  • ARKADASLAR LISTEDEN ISIMLERI SILDIKTEN SONRA BI SAKINCA KALACAGINI SANMIYORUM....ZATEN AYNI YERE DUSEN
    ARKADASLAR MSN ARACILIGIYLA BAGLANTIYA GECERLER....
  • Hocam şimdi senin kolda As.İz. yazacağından biz iç güdüsel olarak senden uzak duracağızdır. Sen gel gel yapsan da muhtemelen biz üzerimize alınmayıp, "lan bu herif beni çağırıyor kesin deyip" yörüngemizi başka yere çevireceğiz

quote:

Orjinalden alıntı: Ereinion

doğuya düşüp, uçakla van'a gelenler hepiniz beni göreceksiniz, bekliyorum sizleri. ktm'ye gidecek olmanıza rağmen, elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışacağım.

Ferit Melen Havaalanı AS-İZ
  • arkadaşlar reklam olmasın ama HSBC kredi kartınız varsa ve yeniletmek istiyorsanız yeniletin ve yerine Pegasus HSBC alın ilk uçak biletiniz bedavaya gelicek.... çok uzak bi yere çıkarsa askerlik uçuş paraları bankanızdan :)
  • arkadaşlar özellikle bi konouya değinmek istiyorm bu komando olayında öle sağlık raporu falan hikaye, bende gözümden 2 yıl önce ameliyat oldum muayene olurken dedim benim gözümden ameliyat oldum (gözümden et aldılar) güneşli havda doktor fazla çıplak gözle dolaşmamam gerektiğini güneş gözlüğü takmam gerktiğini bunu da komandoluğa engel olacağını belirtti ve belgeledi ama muayenede kaade almadılar gelelim mevzuya
    ben 325 dönem geçikmeli olarak sınava girdim o yüzden 327 ,dönem sizinle gidicem askerlik kararım bile alındı sınava falan girdim bir önceki dönem, düstüğüm yer ısparta eğirdir dağ komando,:)
  • KTM ye yakalanmamak için neler yapmak gerek. inzibat kardeş :D
  • bir de bu KTM ( kabul toplama merkezi ) 'nin koğuşlarının çok kötü olduğunu duymuştum... buna gerek kalmadan direkt olarak birliğe gitme imkanımız varsa KTM'den yakalanmamak en iyisi de nasıl evt ?
  • Arkadaşlar tekrar edeyim;

POLATLI'DA İKAMET EDİYORUM VE SINAVA DA 1 NİSAN SABAHI POLATLI'DA GİRECEĞİM. 1 NİSAN SABAHI POLATLI'DA SINAVA GİRECEK OLAN ARKADAŞLAR VAR İSE POLATLI'NIN YERLİSİ OLARAK YARDIMCI OLABİLİRİM, BULUŞABİLİRİZ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Helldancer -- 17 Mart 2009; 14:33:54 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: 327. Dönem

KTM ye yakalanmamak için neler yapmak gerek. inzibat kardeş :D

bilmeyen arkadaşlar için

KTM nedir ?

KTM veya uzun adıyla Kabul ve Toplama Merkezi, doğu illerinde bulunan, birliğinize katılırken ve birliğinizden ayrılırken geçici olarak kaldığınız yerdir. Benim askerlik yaptığım Van Jandarma Asayiş Kolordu Komutanlığı'nda bulunan KTM'ye, Hakkari, Tunceli, Elazığ gibi civar illere gidecek veya oradan memleketlerine gitmek üzere bekleyen askerler geliyor, birkaç gün misafir olup gidecekleri yerlere gidiyorlar.

Peki KTM'ler neden var? Tabii ki can güvenliği için. KTM'lerde bekletilen askerler, gidecekleri yere konvoy yola çıkacağı zaman o konvoya alınıyorlar ve güvenli bir şekilde adreslerine teslim ediliyorlar. Bu bekleme süresi bir gün veya daha fazla (günlerce) olabiliyor. Yani KTM'lerden sürekli konvoylar hareket etmiyor.

KTM'de kaldığınız süre içerisinde kısa dönem, uzun dönem, askere yeni gelmiş, terhis olmuş, izne giden ayrımı olmadan çalışıyorsunuz. KTM'de görevli çavuş ve erler burada kalan askerlere çeşitli işler yaptırabiliyor. Bu kar mıntıkası da olabiliyor, kışla içerisinde eşya taşımak da. Tamamen sizin şansınız kalmış.

KTM koğuşları genelde sıkışık oluyor. 300 kişilik bir koğuşta 500 kişi kalabiliyorsunuz. Bu da 2 ranzayı birleştirip 3 kişi yatacağınız anlamına geliyor. Bu kalabalıktan dolayı sabah saatlerinde koğuştaki hava bitiyor ve kan ter içerisinde uyanabiliyorsunuz. Misafir asker statüsünde olduğunuz için, KTM'nin bulunduğu kışladaki zor işleri size yaptırıyorlar.

KTM'de kalmadan birliğinize katılmanın bir yolu ise malesef yok. İllaki komutanlarınızın öngördüğü süre orada kalacaksınız ve emredilen işleri yapacaksınız. Şanslıysanız çabuk geçer. Açıkça söylemeliyim ki, askerliğinizin en zor kısmı KTM'de geçireceğiniz süre olacak.

• KTM benim asker olduğumu nerden bilecek. (eğer ben belli etmezsem) tipime bakıp bana kimlik sorma vb. hakları var mı?

quote:

Orjinalden alıntı: nuri_dardanel

quote:

Orjinalden alıntı: 327. Dönem

KTM ye yakalanmamak için neler yapmak gerek. inzibat kardeş :D

bilmeyen arkadaşlar için

KTM nedir ?

KTM veya uzun adıyla Kabul ve Toplama Merkezi, doğu illerinde bulunan, birliğinize katılırken ve birliğinizden ayrılırken geçici olarak kaldığınız yerdir. Benim askerlik yaptığım Van Jandarma Asayiş Kolordu Komutanlığı'nda bulunan KTM'ye, Hakkari, Tunceli, Elazığ gibi civar illere gidecek veya oradan memleketlerine gitmek üzere bekleyen askerler geliyor, birkaç gün misafir olup gidecekleri yerlere gidiyorlar.

Peki KTM'ler neden var? Tabii ki can güvenliği için. KTM'lerde bekletilen askerler, gidecekleri yere konvoy yola çıkacağı zaman o konvoya alınıyorlar ve güvenli bir şekilde adreslerine teslim ediliyorlar. Bu bekleme süresi bir gün veya daha fazla (günlerce) olabiliyor. Yani KTM'lerden sürekli konvoylar hareket etmiyor.

KTM'de kaldığınız süre içerisinde kısa dönem, uzun dönem, askere yeni gelmiş, terhis olmuş, izne giden ayrımı olmadan çalışıyorsunuz. KTM'de görevli çavuş ve erler burada kalan askerlere çeşitli işler yaptırabiliyor. Bu kar mıntıkası da olabiliyor, kışla içerisinde eşya taşımak da. Tamamen sizin şansınız kalmış.

KTM koğuşları genelde sıkışık oluyor. 300 kişilik bir koğuşta 500 kişi kalabiliyorsunuz. Bu da 2 ranzayı birleştirip 3 kişi yatacağınız anlamına geliyor. Bu kalabalıktan dolayı sabah saatlerinde koğuştaki hava bitiyor ve kan ter içerisinde uyanabiliyorsunuz. Misafir asker statüsünde olduğunuz için, KTM'nin bulunduğu kışladaki zor işleri size yaptırıyorlar.

KTM'de kalmadan birliğinize katılmanın bir yolu ise malesef yok. İllaki komutanlarınızın öngördüğü süre orada kalacaksınız ve emredilen işleri yapacaksınız. Şanslıysanız çabuk geçer. Açıkça söylemeliyim ki, askerliğinizin en zor kısmı KTM'de geçireceğiniz süre olacak.

• aslında KTM bizim birliğimize güvenli ve sağsağlim ulaştırmamızı sağlayan bir yer fakat kimlik emin olalım biz oraya gittiğimizde asker olduğumuz her halimizden anlaşılır gibime geliyor:....
  • okuduğum bir yazıda şimdi gittimizde biz sivilleri vereceğim valizimi kitleyeceğiz ve teslim edicez onlarda sallayacaklar valiz odasına daha sonra bize askeri kıyafet ve ayakkkabıları vericekler fakat ben mesela o postallardan rahatsız olurum kimbilir benden önce kaç kişi giydi ?
    bunun için biz önceden postal alıp ayağımızda gidersek sivilller ile birlikte onların vereceği postalları kendi çantamıza koyup göndersek nasıl olur
  • siz zahmet etmeyin ben ufak ufak giderim deriz AS-İZ'lere
  • quote:

bir de bu KTM ( kabul toplama merkezi ) 'nin koğuşlarının çok kötü olduğunu duymuştum... buna gerek kalmadan direkt olarak birliğe gitme imkanımız varsa KTM'den yakalanmamak en iyisi de nasıl evt ?

Arkadaşlar kesinlikle KTM'lere katılmayın.325.KD bir asker olarak Erzincan KTM'ye katıldım uçak bileti bulamadığım için.Askerde şuana kadar öyle kötü bir gün ve gece yaşamadım o kadar söyliyeyim.

Ayrıca KTM'ye katılmamak için yapabileceğiniz tek şey gittiğiniz yere uçak seferinin olması.Yani uçakla direk teslim olacağınız birliğe giderseniz hiçbirşey olmaz.Birçok arkadaşım (bilet bulabilenler) bu şekilde gitti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zaltun -- 17 Mart 2009; 14:51:19 >
  • quote:

okuduğum bir yazıda şimdi gittimizde biz sivilleri vereceğim valizimi kitleyeceğiz ve teslim edicez onlarda sallayacaklar valiz odasına daha sonra bize askeri kıyafet ve ayakkkabıları vericekler fakat ben mesela o postallardan rahatsız olurum kimbilir benden önce kaç kişi giydi ?
    bunun için biz önceden postal alıp ayağımızda gidersek sivilller ile birlikte onların vereceği postalları kendi çantamıza koyup göndersek nasıl olur

arkadaşım olurmu öyle şey sıfır postal verecekler.
    yunan ordusumu bu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baronturk -- 17 Mart 2009; 14:50:36 >

• quote:

Orjinalden alıntı: baronturk

quote:

okuduğum bir yazıda şimdi gittimizde biz sivilleri vereceğim valizimi kitleyeceğiz ve teslim edicez onlarda sallayacaklar valiz odasına daha sonra bize askeri kıyafet ve ayakkkabıları vericekler fakat ben mesela o postallardan rahatsız olurum kimbilir benden önce kaç kişi giydi ?

yunan ordusumu bu

umarım öyle olur bizden öncekiler ne diyor bu işe ?

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: baronturk

quote:

yunan ordusumu bu

umarım öyle olur bizden öncekiler ne diyor bu işe ?

Kesinlikle yeni bot veriyorlar.Hatta kutusunda alıyorsun botu,kendin bağcıklarını bağlıyorsun:) (325.KD)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zaltun -- 17 Mart 2009; 14:55:23 >

• quote:

Orjinalden alıntı: zaltun

Kesinlikle yeni bot veriyorlar.Hatta kutusunda alıyorsun botu,kendin bağcıklarını bağlıyorsun:) (325.KD)

tertipler birşey sormak istiyorum. şimdi bot verdiklerinde ayakkabı numaranıza göre mi veriyorlar. yoksa kafalarına göre mi? eskiler anlatıyorlar bana. kafalarına göre numara veriyorlarmış
  • quote:

Orjinalden alıntı: ala5tor

quote:

tertipler birşey sormak istiyorum. şimdi bot verdiklerinde ayakkabı numaranıza göre mi veriyorlar. yoksa kafalarına göre mi? eskiler anlatıyorlar bana. kafalarına göre numara veriyorlarmış

ayakkabı numarınızın bir fazlasını söyleyin derler ama siz 2 fazlasını söyleyin.eğer yeterli bot varsa ayyakabı numaranıza göre verirler.bizim takımda 48 numara bile bot bulan arkadaşımız olmuştu,biraz geçte olsa.
  • quote:

ayakkabı numarınızın bir fazlasını söyleyin derler ama siz 2 fazlasını söyleyin.eğer yeterli bot varsa ayyakabı numaranıza göre verirler.bizim takımda 48 numara bile bot bulan arkadaşımız olmuştu,biraz geçte olsa.

2 fazlası derken yoksa botlar çok mu sıkıyor ayakları????
  • 
Sayfa: önceki 251252253254255
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.