SANTRANÇ OYNAMAK İSTİYORUM!!
40 Cevap26483 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

64 Mesaj
19 Mayıs 2005; 15:51:55 

ama daha taşlarını ve nasıl oynandığını bilmiyorum? bildiğiniz bi site var mı...çok mu zor bir oyun

3981 Mesaj
19 Mayıs 2005; 15:54:20 

Ders 1 :

Santranç değil Satranç

64 Mesaj
19 Mayıs 2005; 16:05:45 

quote:

Orjinalden alıntı: faruk

Ders 1 :

Santranç değil Satranç

ne bozuyosun ya öle yazdım işte

hırs bastıda geçen gittiğim yerde çoçuk pis pis sırıttı bilmiyorum diye..kaç ay sonra onunla kapışabilirim kuralları ve bildiğin site var mı?

6928 Mesaj
19 Mayıs 2005; 16:10:17 

ben anlatabilirim istersen???
msn profilimde var..bi süredir de mynetten oynamaya başladım

Eski kullanıcı adı: red a!ert

528 Mesaj
19 Mayıs 2005; 16:10:36 

ilk önce kendine satranç takımı al onun arka tarafında nasıl oynanacağı ve nasıl sıralanacağı yazar

2415 Mesaj
19 Mayıs 2005; 16:12:17 

2372 Mesaj
19 Mayıs 2005; 16:19:45 

bknz. Google ...

oncelıklerı tas ları ve hangı tasların nasıl hareket ettıklerını bılmesının.
ardından oyun stratejılerını ogrenırsın.

pıyon : sadece ileri dogru ilerler, ilk çıkışta 2 kare ılerleme hakkı vardır. normalde 1 kare ılerleyebılır. ılk seferdekı 2 kare ılerleme hakkı kullanılmazsa sonrakı asamalardada kullanılamaz,

kale : ılerı , gerı , saga , sola, duz olarak sınırsız kare ılerleyebılır. ama kendı taslarının ustunden atlayamaz.

at: L şeklinde ilerleyebilir, mesela iki sola bir ileri, iki saga bir ileri, iki asagı bir sag, iki asagı bır sol....

fil: sadece çapraz olarak her yone hareket eder,

vezir: butun yonlere hareket edebılır. sınırlama yoktur.

şah:tek kare olarak her yone hareket edebılır...

temel olarak bunlar... sonrada işin içine kurallar falan gırer.
cok ıı bılmıyuorum ama, oyunu ılk once BEYAZ taşlar başlar.

dokundugun taşı oynama zorundasındır ve hamle gerı alınmaz ( kı bu kural arkadaslar arasında hıc uygulanmaz ah onu oynamıcaktım falan derler )

oyunda oyun merkezını kaparsan senın ıcın ıı olur. ortadakı 4 kare..

bırde kenar merkezlerı vardır. sag ve sol da-kı 4 kare.

karsı tarafın butun taslarını yedıgın halde ŞAH ını yıyemedıysen..
son tasını yıyıp sah kaldıktan sonra 20 hamle sayılır 20 hamle sonunda yıne yıyemedıysen. oyun berabere bıter.

vsvsvsvs....

6928 Mesaj
19 Mayıs 2005; 16:23:38 

quote:

Orjinalden alıntı: RSS_02

karsı tarafın butun taslarını yedıgın halde ŞAH ını yıyemedıysen..
son tasını yıyıp sah kaldıktan sonra 20 hamle sayılır 20 hamle sonunda yıne yıyemedıysen. oyun berabere bıter.

vsvsvsvs....

30 hamle sayılır!!!!
rakibin şahını habersiz yersen ya da yanlışlıkla pat olur yani maç berabere biter....aslında gerçek kurallarda vardır dokunduğun taşı oynamak zorundasın ama arkadaş dediği gibi..arkadaş arasında pek geçerli olmaz

665 Mesaj
19 Mayıs 2005; 16:57:30 

Arkadaşlar lütfen saçmalamayalım.

Ben satranç konusunda çok tecrübeliyim.Birçok turnuvaya katıldım ve çeşitli derecelerim var.

İlk olarak karşı tarafın şahını habersiz yeme diye bişey olmaz."Açmaz" diye bişey vardır.

Ve rakibin birtek şahı kaldıysa 52 hamle sonunda mat edemezsen pat olursun. Yani oyun berabere biter.Böyle bir durumda isteyen taraf art arda 3 kere aynı pozisyonun tekrarlandığını ispat ederse yine pat olurlar.

İsteyene daha fazla bigi verebilirim burdan.

aşkımaşkımaşkımaşkımaşkımaşkımaşkımaşkımaşkımaşkımaşkımaşkımaşkımaşkımaşkımaşkımaşkımaşkımaşkımaşkımaşkımaşkım
aşkımaşkımaşkımaşkımaşkımaşkımaşkımaşkımaşkımaşkımaşkımaşkımaşkımaşkımaşkımaşkımaşkımaşkımaşkımaşkımaşkımaşkım

122 Mesaj
19 Mayıs 2005; 17:00:38 

www.satrancokulu..com
Enfes bir sitedir yardımcı olur....

since 1453

6928 Mesaj
19 Mayıs 2005; 17:00:40 

quote:

Orjinalden alıntı: sentenced

Arkadaşlar lütfen saçmalamayalım.

Ben satranç konusunda çok tecrübeliyim.Birçok turnuvaya katıldım ve çeşitli derecelerim var.

İlk olarak karşı tarafın şahını habersiz yeme diye bişey olmaz."Açmaz" diye bişey vardır.

Ve rakibin birtek şahı kaldıysa 52 hamle sonunda mat edemezsen pat olursun. Yani oyun berabere biter.Böyle bir durumda isteyen taraf art arda 3 kere aynı pozisyonun tekrarlandığını ispat ederse yine pat olurlar.

İsteyene daha fazla bigi verebilirim burdan.

52 hamleyi ilk defa duydum

665 Mesaj
19 Mayıs 2005; 17:03:20 

Evet doğrusu 52 dir.Bi keresinde turnuva da 46. hamlede maç kaybetmiştim iyi bilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sentenced -- 19 Mayıs 2005, 17:04:29 >

2372 Mesaj
19 Mayıs 2005; 17:35:21 

aferım gel alnından opeyım...
de usluıbunu begenmedım. ne demek sacmalamayın yardımcı olmaya calısıyoruz burda.

ben 20 bılıyordum ark da 30,, sende dersın kı yanlıs bılıyorsunuz 52 olcak
kendı nı goklere cıkarmana gerek yok ıstersen kasparov ol..

quote:

3981 Mesaj
19 Mayıs 2005; 18:43:03 

quote:

Orjinalden alıntı: RSS_02

aferım gel alnından opeyım...
de usluıbunu begenmedım. ne demek sacmalamayın yardımcı olmaya calısıyoruz burda.

ben 20 bılıyordum ark da 30,, sende dersın kı yanlıs bılıyorsunuz 52 olcak
kendı nı goklere cıkarmana gerek yok ıstersen kasparov ol..

sende "yanlışlıkla şahını yersen" demişsin.Böyle birşey yok satrançta.

Şah çektiğini açıkça belirtmelisin.Ya da yanlışlıkla yersen özür dilersin olur biter

665 Mesaj
19 Mayıs 2005; 18:56:23 

Evet hatta şah çektiğinde "şah" demek gibi bir zorunluluğun yoktur.Adam şah çektiğini görmez de başka bi hamle yaparsa şah çektiğini hatırlatırsın.Yada açmaz varsa "açmaz" dersin.Hatta bu adamın düşüncesini öğrenmede iyi bir taktiktir.

31 Mesaj
19 Mayıs 2005; 19:36:40 

Onu bunu bilmem gençler kızı Sentenced kapar bu durumda, diğerleri boşunna yırtınmasın artık

(amma çok camsalak varmış)

Güneş balçıkla sıvanmaz

665 Mesaj
19 Mayıs 2005; 19:41:41 

quote:

Orjinalden alıntı: MeHTeRaN

Onu bunu bilmem gençler kızı Sentenced kapar bu durumda, diğerleri boşunna yırtınmasın artık

(amma çok camsalak varmış)

Ne kızı yaw

5258 Mesaj
19 Mayıs 2005; 19:45:18 

Chessmaster serisinin son versiyonunu al. 3 CD'lik "10th Edition" adı altındakini..

Oradaki İNANILMAZ ÖTESİ DETAYLI ders programını takip et. Çok iyi bir şekilde öğrenirsin. İngilizce gerekiyor tabii.

3981 Mesaj
19 Mayıs 2005; 19:47:14 

quote:

Orjinalden alıntı: Faux Carnival

Chessmaster serisinin son versiyonunu al. 3 CD'lik "10th Edition" adı altındakini..

Oradaki İNANILMAZ ÖTESİ DETAYLI ders programını takip et. Çok iyi bir şekilde öğrenirsin. İngilizce gerekiyor tabii.

yauv bırah yauv batıya dönün biraz yauv

bu oyunu torrnetle indirdim ve kurdum(iflahım kesildi) ama oynamak nasip olmadı.Çok zor

1259 Mesaj
19 Mayıs 2005; 22:35:20 

yahoo veyahutta superonline veyahutta koaka da hesabın varsa oynayalım ,yeneyim seni biraz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 17_Ocak -- 19 Mayıs 2005, 22:35:52 >

1732 Mesaj
19 Mayıs 2005; 23:27:38 

quote:

Orjinalden alıntı: Faux Carnival

bi ara gaza gelmiştim kendimi aşıp şu chessmaster amcayı yeneyim diye.

ama
..
.
.
sonuç..

Verecek ışığı olmayan,karanlığı sever.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
19 Mayıs 2005; 23:41:40 

quote:

Orjinalden alıntı: faruk

Ders 1 :

Santranç değil Satranç

selin arkadasımızın yolu bayağı uzun.

1708 Mesaj
20 Mayıs 2005; 6:54:44 

Satranç kitabı al oku işte ne velveleye veriyon ortalığı.Burdan satrançmı öğrenilir.Genel forum dedikte abartmıyalım artık ya... Ama genede istiyorum diyosan ders veririm.

31 Mesaj
20 Mayıs 2005; 7:04:40 

Ya ne satrancı ne dersi bee, kız bi güzel kuyruk sallayıp eğleniyo işte sizinle. Siz haala feryad figan edin Türk kızları şöyledir böylerdir diye. Bi el çırpışlarında ağzınız iki karış açık kalıyor Aferin kız Selin bunlara bu layık. Ula 17_Ocak sana ne oluyo bu arada , sanırım beştaşla karıştırdın sen, yok lo yok depivergari bu beştaş değil satraaannçç.

Güneş balçıkla sıvanmaz

1708 Mesaj
20 Mayıs 2005; 8:20:30 

Hee bende onu demeye getiriyom işte mehteran.Şımarığa bak satranç öğrenmek istiyomuşda bilmemneymiş.
Hööösstt!!!

64 Mesaj
20 Mayıs 2005; 13:48:30 

quote:

Orjinalden alıntı: y@nkee

selin arkadasımızın yolu bayağı uzun.

şimdi arkadaşlar insanoğlunun sürekli olarak hata düzeltme modu vardır...üstelik kendisinin hatasına bakmadan sürekli..karşı tarafa bakar hatasını buluyum diye...YA BENİM ÇOĞU BAŞLIKTA KELİME VEYA HARF hatası var..psikolojide vardır farklı olan kazanır...onun için farklı yazarsan çoğu kişinin düzeltme içgüdüsü yola çıkar

ya aslında hep sürekli böle msj atacaktım ama pm öyle salakça mesajlar geldiki açıklıyayım dedim...

3819 Mesaj
21 Mayıs 2005; 2:12:42 

ne 30'u ne 52 si be bunlar kesiş.5 sene süren maçlar biliyom herkes kesmiş 52 hamlede yiyemezsen pat olur diye.Aynı basket oynarken boy stepsi ve ampul gibi sallama kurallara benzemiş

-Aygaz Buzdolabı,grundig 37 ekran televizyon,vok tava,arçelik fırın,kapkacak tabak falan,tuzluk,lcd'yi yükseltmek için tahta kutu,damacana pompası,Jackson ps1 performer,şemsiye,ıvır zıvır .....
-REFERANSLARIM : Bakkal ,İnternet cafeci,Köpeğim,Börtü,Böcük ve ismi aklıma gelmeyen her türlü virüs,bakteri,mantar, mikrop çeşitleri ....

1259 Mesaj
21 Mayıs 2005; 2:38:10 

quote:

Ya ne satrancı ne dersi bee, kız bi güzel kuyruk sallayıp eğleniyo işte sizinle. Siz haala feryad figan edin Türk kızları şöyledir böylerdir diye. Bi el çırpışlarında ağzınız iki karış açık kalıyor Aferin kız Selin bunlara bu layık. Ula 17_Ocak sana ne oluyo bu arada , sanırım beştaşla karıştırdın sen, yok lo yok depivergari bu beştaş değil satraaannçç.

niye yaww ben çok ciddiydim ,yenile yenile hem satrançı hem de yenmeyi öğrenecekti ,bende eğlenecektim biraz beştaş ne alaka anlayamadım ???

sen ne anlarsın satrançtan demeye getiriyorsan gel sanada öğreteyim

31 Mesaj
21 Mayıs 2005; 3:07:56 

Öyle demeye falan getirmiyorum 17_Ocak, açıkça diyorumki SEN NE ANLARSIN SATRANÇtan,

Tamam lo madem o kadar biliyon de bakalım " SATRANÇTA EN ZOR ANLAŞILAN" hamle hangisidir, yani birçoğumuzun gözardı ettiğimiz bi hamle vardır de bakiim nedir o ?

TAŞ DÜŞEBİLUUU, AYU ÇIKABİLUUUU

Güneş balçıkla sıvanmaz

431 Mesaj
21 Mayıs 2005; 3:39:05 

quote:

Öyle demeye falan getirmiyorum 17_Ocak, açıkça diyorumki SEN NE ANLARSIN SATRANÇtan,

Tamam lo madem o kadar biliyon de bakalım " SATRANÇTA EN ZOR ANLAŞILAN" hamle hangisidir, yani birçoğumuzun gözardı ettiğimiz bi hamle vardır de bakiim nedir o ?

TAŞ DÜŞEBİLUUU, AYU ÇIKABİLUUUU

En passant : geçerken alma ..
Başka sorusu olan ?

HİÇ BİR YALAN , KENDİSİNİ ÖRTMEK İÇİN SÖYLENEN YALANLARDAN DAHA KÖTÜ OLAMAZ.
ALLAH BİLE YARGILAMAK İÇİN KIYAMET GÜNÜNÜ BEKLİYOR.

1259 Mesaj
21 Mayıs 2005; 3:57:56 

buyrun satrança bay fake !!!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 17_Ocak -- 21 Mayıs 2005, 4:14:19 >

2372 Mesaj
21 Mayıs 2005; 9:08:33 

ne dıyosun sen,,

quote:

Orjinalden alıntı: Resident

ne 30'u ne 52 si be bunlar kesiş.5 sene süren maçlar biliyom herkes kesmiş 52 hamlede yiyemezsen pat olur diye.Aynı basket oynarken boy stepsi ve ampul gibi sallama kurallara benzemiş

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
21 Mayıs 2005; 11:59:17 

quote:

Orjinalden alıntı: selin19

şimdi arkadaşlar insanoğlunun sürekli olarak hata düzeltme modu vardır...üstelik kendisinin hatasına bakmadan sürekli..karşı tarafa bakar hatasını buluyum diye...YA BENİM ÇOĞU BAŞLIKTA KELİME VEYA HARF hatası var..psikolojide vardır farklı olan kazanır...onun için farklı yazarsan çoğu kişinin düzeltme içgüdüsü yola çıkar

ya aslında hep sürekli böle msj atacaktım ama pm öyle salakça mesajlar geldiki açıklıyayım dedim...

665 Mesaj
21 Mayıs 2005; 15:05:02 

mehteran ve 17_ocak.Sizinki boks maçları öncesi yapılan meydan okumalara dönmüş

İkiniz yapın da yenen benle oynasın madem uğraştırmayın beni (şaka)

369 Mesaj
21 Mayıs 2005; 16:30:56 

Satranç topici :))) aha hemen burda ben bi meydan okuyayım kendine güvenen varsa :) pm atsın maç yapalım...

Konuyla pek ilgisi yok ama

IMZANIZ KURAL DIŞIDIR | | Uymanız gereken imza kurallarını okumak icin tıklayınız.

2643 Mesaj
21 Mayıs 2005; 18:40:51 

bence önce netten oyna biraz veya okulda başka bir yerde falan oynayabiliyorsan bütün boş zamanlarını satrança harca.biraz deneyim kazan zaten kendi kendine ortalama bir satranççı olursun.ondan sonra kitapları falan okumaya başlarsın.ama yine de en etkili yöntem bence oynayarak öğrenmek

Donanım Haber Forum, Kültür ve Bilim Bölümü Kullanım Kılavuzu - 22 Nisan 2012

Smilodon Fatalis: | ASUS P67 Sabertooth | Intel Core i7 2600K@3,8 GHz: 1,21v (-0,005 Offset Voltage) | 2x 2 GB G.Skill Ripjaws X 1866 Mhz: 9-9-9-24-2N - 1.5v | Noctua NH-D14 | HIS AMD Radeon HD6970@ 840-5300 | Creative X-Fi Xtremegamer Fatal1ty Pro | Cooler Master HAF 932 | OCZ Vertex 4 128 GB | High Power Absolute 750 Watt | Akasa Auto Control 12 cm. @45 CFM | Cooler Master Tri-Blade 12 cm. @ 32 CFM | Samsung P2250 | Sennheiser Audiophile Series HD555 @ HD595 |

6120 Mesaj
21 Mayıs 2005; 18:54:16 

Slmlar santranç severler (:

ONIONBUD nickli arkadaş gerçek bir santranç öğretmenidir...işin inceliklerini we merak ettiklerinizi ondan öğrenebilirsiniz rahatlıkla...

Ben wermedım ismini sorarsa

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi {PeGaSuS} -- 21 Mayıs 2005, 18:54:13 >

2415 Mesaj
21 Mayıs 2005; 19:00:21 

isteyenle oynayabilirim server ismi verin.
not:program kullanımına karşı yıldırım oynarım 5dklık
not2:yahoo da oynamıyorum puanımı 2000 yaptım bıraktım

431 Mesaj
22 Mayıs 2005; 2:54:46 

Pega yapmış yapacağını ..
Merak edip profilime bakan ve daha da meraklısı
" http://www.romanianchess.org/iccf/africa_asia.html " sayfasından
Asya _Afrika karmasında 1. masa
(yani en güçlü oyuncu_yazışmalı satranç için konuşuyorum.) oyuncusu
olduğumu görebilir.
Forumda GERÇEKTEN bu konuda bilgilenmek isteyen varsa
yardımcı olabilirim.

HİÇ BİR YALAN , KENDİSİNİ ÖRTMEK İÇİN SÖYLENEN YALANLARDAN DAHA KÖTÜ OLAMAZ.
ALLAH BİLE YARGILAMAK İÇİN KIYAMET GÜNÜNÜ BEKLİYOR.

6120 Mesaj
22 Mayıs 2005; 5:39:04 

Bu fırsatı ilgilenen arkadaşlar kesınlıkle kaçırmasın

Beleşe ders buldum size daha ne istionuz

31 Mesaj
22 Mayıs 2005; 7:47:46 

quote:

Orjinalden alıntı: 17_Ocak

buyrun satrança bay fake !!!!

Allahın AYUSUUUU İmzamıdamı göremiyon, çoban Hem ben Mewlute onaylattım FAKE değilmişim, tescilliyiz yani. bu 5. kullanıcı adım ama hiçbirzaman iki ayrı isimle aynı anda girmedim, zaten hepi topu 2-2,5 aylık bi geçmişim var bu forumda.

Güneş balçıkla sıvanmaz
Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Konu Dışı / Off Topic] » Konu Dışı » SANTRANÇ OYNAMAK İSTİYORUM!!
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.391