Şimdi Ara

Laptop a Windows 7 yüklemek

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
5.463
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar bir sorum olacak. bilindiği gibi sata harddiskli laptoplara xp normal yollardan yüklenemiyor bu yüzden vistaya mahkum oluyorduk. peki bu windows 7' ye geçişte de sorun olur mu? hep vista ya mahkum mu kalacağız nedir :)

• tam bilgim yok fakat yüklenilebiliniyor sanırsam.Çünkü windows 7 yüklediğim gün windows bütün sürücülerimi tanıdı bunu da tanır bence.
  • quote:

Orjinalden alıntı: alicans35

tam bilgim yok fakat yüklenilebiliniyor sanırsam.Çünkü windows 7 yüklediğim gün windows bütün sürücülerimi tanıdı bunu da tanır bence.

dostum sen normal pc ye mi yükledin yoksa laptopa mı???
  • ben laptopa yükledim vista görünümlü xp ye yakın performanslı güzel bir işletim sistemi bizi bekliyor ancak şuan için sonynin fn tuşlarını çalıştıramadığım için xp ye geri döndüm.

wireless dahil bütün donanımı kendi yüklerken tanıyıp sürücülerini yüklüyor.
  • sorunsuz bir şekilde yükler tüm driverları ile birlikte. Şuana kadar 5 laptopa kurdum ve sorun çıkarmadı.
  • quote:

Orjinalden alıntı: hakansnet

quote:

Orjinalden alıntı: alicans35

tam bilgim yok fakat yüklenilebiliniyor sanırsam.Çünkü windows 7 yüklediğim gün windows bütün sürücülerimi tanıdı bunu da tanır bence.

dostum sen normal pc ye mi yükledin yoksa laptopa mı???

laptopa yükledim kardeş.
  • Arkadaşım XP'nin kurulamaması gibi bişey yok. O sadece XP çıktığında sata olayı pek yaygın değildi veya yoktu. O yüzden sata harddiskli laptoplarda yalın bir xp kurulmaz. ancak sata driverlarlar entegre ederek ya da hazır eklenmiş bir xp ile sp3 olursa daha iyi olur, sorunsuz bir şekilde kurabilirsiniz.

Haftada 3-4 bilgisayar kuran biri olarak marka model farketmeksizin XP'yi takıp her laptoba bir ayar yapmadan kuruyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kesbi -- 11 Ocak 2009; 13:42:11 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: burakpadir

sonynin fn tuşlarını çalıştıramadığım için xp ye geri döndüm.

Fn tuşlarının fonksiyonlarını yerine getirebilmesi için o laptop'a ait ACPI sürücünü kurmanız gerekmektedir.
  • quote:

Orjinalden alıntı: kesbi

Arkadaşım XP'nin kurulamaması gibi bişey yok. O sadece XP çıktığında sata olayı pek yaygın değildi veya yoktu. O yüzden sata harddiskli laptoplarda yalın bir xp kurulmaz. ancak sata driverlarlar entegre ederek ya da hazır eklenmiş bir xp ile sp3 olursa daha iyi olur, sorunsuz bir şekilde kurabilirsiniz.

Haftada 3-4 bilgisayar kuran biri olarak marka model farketmeksizin XP'yi takıp her laptoba bir ayar yapmadan kuruyorum.

++katılıyorum.sata harddisk için sata driverleri entegre edilmiş ayrı bir xp cdsi yapıyorduk onunla kuruyorduk.
  • Ben Acer 5920G bilgisayarıma XP-Vista-Win7-Pardus-Ubuntu yükledim.
    Şuan Hem Vista Hem Win7 Kurulu, Ekran kartı ve Kart Okuyucu sürücülerinide İnternetten kendi buldu.
    Hiç bir sorun yok. Bu Arada Win7 Çok şık ve Hızlı olmuş.
  • arkadaşlar ben bu pc işlerinden hiç anlamam

benim pc de vista ultimate kurulu şimdi ben bu w7 indirip kurabilirmiyim..

birde laptop da xp home var aynı işlemi laptopa da uygulasam sorun olmaz değilmi..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.