Şimdi Ara

Honda Civic'lerde neden dizel motor yok ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
0
Favori
7.345
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Başlıktaki gibi ? birde neden 1.6 ve 1.8 den başka motor seçeneği yok ? örneğin 1.4 ve 2.0 gibi

• 1.4 motor gectıgımız gunlerde tanıtıldı. Dızel ıse ulkemıze getırılmıyor sanırım 2.0 ve ya 2.2 motor oldugu ıcın vergı yukseklıgıne takılıyor.
  • hydbird olanı demiyorum benzinli motor olarak
    quote:

Orjinalden alıntı: RONNIE

1.4 motor gectıgımız gunlerde tanıtıldı. Dızel ıse ulkemıze getırılmıyor sanırım 2.0 ve ya 2.2 motor oldugu ıcın vergı yukseklıgıne takılıyor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Torrado

hydbird olanı demiyorum benzinli motor olarak
    quote:

Orjinalden alıntı: RONNIE

1.4 motor gectıgımız gunlerde tanıtıldı. Dızel ıse ulkemıze getırılmıyor sanırım 2.0 ve ya 2.2 motor oldugu ıcın vergı yukseklıgıne takılıyor.

Hybrid harıcınde cıvıc hb ıcın 1.4 motor tanıtımı yapılmıstı.
    Hatta burda da konusulmustu.
    http://resim.donanimhaber.com/m_27712115/mpage_2/key_honda%2Ccivic%2Cmotor//tm.htm#28844140,

• gerek duymuyolar, zaten benzinli civic ile fazlası ile satış yapıyo adamlar.
  • ülkemizdeki mazota güvenmiyorlardır bence..yada milletin 10 numara yağ ile çalıştırdığını duymuş olabilirler...
  • merso,bmw ve diğer tüm markalar dizel getirirken, hoında beyfendi türkiyedeki mazota güvenmediği için getirmiyormuş....
    quote:

Orjinalden alıntı: Torrado

Başlıktaki gibi ? birde neden 1.6 ve 1.8 den başka motor seçeneği yok ? örneğin 1.4 ve 2.0 gibi
  • quote:

Orjinalden alıntı: alpergndz

ülkemizdeki mazota güvenmiyorlardır bence..yada milletin 10 numara yağ ile çalıştırdığını duymuş olabilirler...

Honda dizel motor uretmez. bu nedenle boyle bir sey sozkonusu degil.
    1.4 ve 2 litrelik motorlarida mevcuttur. onlarda ulkemize gelmiyor. sadece hb olarak type R var 2.0
    2.2 litrelik dizel de satiliyor yurtdisinda bazi ulkelerde. bizde cr-v dede ayni dizel satiliyor.
  • honda yeni jazz a öyle bir motor takmışki dizele gerek yok

ş.dışı tüketim:4.7 .ben acayip beğendim 8 hava yastığı,cam tavan,esp gibi full donanımlı araç 32.500
  • quote:

Orjinalden alıntı: Exxcrea

quote:

ülkemizdeki mazota güvenmiyorlardır bence..yada milletin 10 numara yağ ile çalıştırdığını duymuş olabilirler...

1.4 ve 2 litrelik motorlarida mevcuttur. onlarda ulkemize gelmiyor. sadece hb olarak type R var 2.0
    2.2 litrelik dizel de satiliyor yurtdisinda bazi ulkelerde. bizde cr-v dede ayni dizel satiliyor.

Isuzu'dan alır dizellerini. Onu da Türkiye'nin yakıt kalitesine güvenmediği için getirmez. Benzinli motorlarımız çok ekonomik ayağına yatıp duruyorlar. Şehir içinde 8 litre yakan 1.6 dizel var mı hiç? Ya da 10 litre. Sittin sene bulamazsın.

Şehir dışında ne yapıyım ben. Şehir içinde lazım bana düşük tüketim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ünal -- 10 Ocak 2009; 14:16:38 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: Ünal Korkmaz

quote:

quote:

Isuzu'dan alır dizellerini. Onu da Türkiye'nin yakıt kalitesine güvenmediği için getirmez. Benzinli motorlarımız çok ekonomik ayağına yatıp duruyorlar. Şehir içinde 8 litre yakan 1.6 dizel var mı hiç? Ya da 10 litre. Sittin sene bulamazsın.

jazz 100 hp 1.4 otomatik sehir ici 6.5 litre yakiyor.daha ne yakmasini bekliyorsunuz anlamadim tabiki dizelle ayni yakacak degil. ama 6.5 litre de buna cok yakin. ayrica dizel satmak zorundada degil. goruldugu gibi satiş rakamlari cok cok yuksek amerikadada ilk 10 a 3 arac sokup o ilk 10 daki toyota ve ford gibi araclarin 2-3 katı satıs rakamlarına ulasarak honda kendini zaten ispatlamitir. 900 bin honda 400 bin toyota 570 bin ford. (ilk 10 daki satılan modellerden bahsediyorum)

bundan sonra dizel satip satmamasinin, ekonomik olup olmamasinin, sizin beyenip beyenmemenizin pek bir onemi oldugunu sanmiyorum.dizel tıkırtısına 7200 devirdeki sesin tercih edildigi kesin.ne olsa milletin bizim gibi %400 benzin vergisi yok.
  • bütün firmalar dizel yapıyor bizim onlardan farkımız olsun diye honda dizel araç üretmiyor

salladım kızmayın
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: Ünal Korkmaz

quote:

quote:

jazz 100 hp 1.4 otomatik sehir ici 6.5 litre yakiyor.daha ne yakmasini bekliyorsunuz anlamadim tabiki dizelle ayni yakacak degil. ama 6.5 litre de buna cok yakin. ayrica dizel satmak zorundada degil. goruldugu gibi satiş rakamlari cok cok yuksek amerikadada ilk 10 a 3 arac sokup o ilk 10 daki toyota ve ford gibi araclarin 2-3 katı satıs rakamlarına ulasarak honda kendini zaten ispatlamitir. 900 bin honda 400 bin toyota 570 bin ford. (ilk 10 daki satılan modellerden bahsediyorum)

bundan sonra dizel satip satmamasinin, ekonomik olup olmamasinin, sizin beyenip beyenmemenizin pek bir onemi oldugunu sanmiyorum.dizel tıkırtısına 7200 devirdeki sesin tercih edildigi kesin.ne olsa milletin bizim gibi %400 benzin vergisi yok.

5 litre yakan dizeller daha ekonomik o zaman. 6.5 litre yakmak için ne kadar zorlamak gerekiyor acaba?

Ben 6 litreyi zorlayarak buldum.

Diyelim Jazz şehir içinde 6.5 LT yakıyor. O kadar çok araba varken yeterli bişey mi sence? Accord, Civic, CR-V gibi modeller de var hani.
  • siz hala dizelle kiyasliyorsunuz. kimse dizeller kadar cok ekonomik demedi. 6.5 litrelik tuketimde gercekten etkileyici. ama bir accorddaki 160 hp 2.0 in da bir dizel kadar ekonomik olmasini beklemek sacma olur. bu kıyaslamayi benzinli araclar icinde yapmak cok daha mantikli.sonucta bir dizel motorda hicbir zaman benzinlinin keyfini veremez. zaten biz bukadar cok vergi odemeseydik be benzin 1.5 milyon civari olsaydi eminimki kimse dizel arac almazdi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Exxcrea -- 10 Ocak 2009; 15:13:50 >
  • 2.2 ltlik dizel motoru var ama yüksek vergi bakımından getirmiyorlar
  • Bayiler "benzinlisi dizel kadar az yaktığından dizel gelmiyor vs vs" desede tabi ki inandırıcı değil,Honda mühendisleri bile buna güler.

Accord da kullandığım 2.2 litrelik motor tek kelimeyle harika bir makinaydı,yeri geldiğinde oldukca sessiz ve titreşimsiz,yeri geldiğinde 5000 devire kadar esnekliğini koruyabilen..

Tahimin ettiğim kadarıyla mazota ya da başka akaryakıtlara teknoloji üreteceğine hybrid tekonolojisi için şimdiden alt yapısını güçlendiriyor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: esmerce

Tahimin ettiğim kadarıyla mazota ya da başka akaryakıtlara teknoloji üreteceğine hybrid tekonolojisi için şimdiden alt yapısını güçlendiriyor.

+1

ayrıca 1.4 benzinli 100 hp 6.5 litre tüketiyor.

benzer güce sahip dizellerin tüketimi de 6 litrenin aşağışında değil, yani 100 km de ki fark sadece 4 ytl civarı oluyor.

dizeli benzinlisinden 3000 ytl pahalı olsa , amorti etme süresi , 3000 ytl nin zamansal değeri ile beraber 100 bin km eder, dizelin fazla olan bakım ve yenileme maliyetleri de düşünülürse hiçbir mantığı yok.

keza accord 2.0 benzinli otomatik vitesin de 9.8 litre tüketimi var, başka markaların dizel otomatikleri 8.5 litre civarı yakıyor, yani yine amorti süresi 100 bin km .

kısaca honda da bu benzinli motorlar varken dizel üretmeleri için bir sebep yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 19can84 -- 10 Ocak 2009; 17:49:59 >
  • 1.6 105 hp dizel in satış patlaması yapa bileceğini düşünüyorum fakat çıkarmıyolar
  • quote:

Orjinalden alıntı: esmerce

dizel üretmemesinin sebebi bu, geleceğin dizel teknolojisinde değil hybrid teknolojisinde olduğunu düşünüyorlar.Haklı olabilirler ama o gelecek diye bahsettiğimiz zaman (yani hybrid araçların yaygınlaşması) 10 senden önce olacak iş değil,

bu süre içinde tüm avrupalı markaların yaptığı gibi 1.6 , 2.0 ve 3.0 litrelik üç dizel motor geliştirseler önümüzdeki 10-15 yıllarını kurtarırlar.

müşteriye talep ettiği zamanda talep ettiği şeyi vermezsen sen kaybedersin,

hondanın benzinli satşları iyi çünkü fiyatları çok makul
    civic olsun ve yeni jazz olsun sınıflarında uygun fiyata oldukça iyi donanım vaad ediyorlar ve çok iyi satıyorlar. çünkü bu sınıfllar küçük motor hacimlerine sahip oldukları için yakıt sarfiyatında dizelin avantajı çok dramatik olmuyor, insanlar pahalı dizel modeller yerine ucuz bol donanımlı benzinli modelleri terci edebiliyor

Ama accordda papaz pilav yiyemiyor çünkü rakipleri çok yakın fiyata dizel satıyor(az donanımlı) ve insanlar donanımdan çok dizeli tercih ediyor, çünkü bu sınıftaki büyük hacimli benzinli motorların kullanırkende satarken de hiç şansı yok
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.