Şimdi Ara

Razer'dan kablosuz oyun faresi: Mamba

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
41
Cevap
0
Favori
7.367
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Özellikle bilgisayar oyuncularını hedef alan ürünleriyle yakından tanıdığımız Razer firması, Las Vegas'daki Tüketici Elektroniği Fuarı'nda ''Mamba'' isimli yeni faresini sergiledi.

2.4 GHz'lik Bluetooth frekansını kullanarak bilgisayarla iletişim sağlayan kablosuz fare, Razer'ın 3.5G lazer sensörünü kullanıyor ve lazer, 5.600 DPI gibi başarılı bir hassasiyet değeri sunuyor. Hassasiyetin FPS türü oyun hastaları için önemli bir detay olduğunu söyleyebiliriz. Ek olarak farenin tepki süresi 1 ms civarında.

Üzerinde ekstra tuşların dışında hassasiyet ve pil seviyesi göstergelerini de barındıran Mamba'nın entegre pili 14 saate varan aralıksız oyun keyfi vaadediyor. Normal kullanımda ise bu süre 72 saate kadar çıkıyor. Farenin şubat ayından itiraben 129 Euro civarında raflardaki yerini alacağı söyleniyor.

• fiyat uçmuş
  • logitech 6 aydan fazla gidiyor pili!
  • zaten bunu ülkemizde zor görürüz.
  • çok şık bir görüntüsü var.

ama 130 euro da ne oluyor?!?
  • Bende Lachesis var 59 euroya aldım (4000 dpi). Hayatta bir mouse bu kadar mı fark eder sorusu aklıma gelmezdi ama kullanınca gerçektende razerların üztünlüğünü farkettim. razerlar hakkaten bir başka oluyor:D
  • Sevgili editorumuz: Daha cok LCD ekran haberlerinde gordugumuz ama burada da karsimiza cikan bir hataya dikkatinizi cekmek istiyorum. Tepkime suresi yerine tepki suresi demek gerekiyor.

Tepkime: "kimya - Birbirini etkileyen maddeler arasında ortaya çıkan durum, reaksiyon, teamül."
    Kaynak: TDK sozluk
  • entegre pil olayı batırmış bence 72 saatte bir şarj etmek gerekecek normal şarjlı pil kullanılsaydı yedek şarjlı pil ile devam edilebilirdi ama bu şekilde şarj olmasını beklemek gerekecek galiba.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Aspart

Sevgili editorumuz: Daha cok LCD ekran haberlerinde gordugumuz ama burada da karsimiza cikan bir hataya dikkatinizi cekmek istiyorum. Tepkime suresi yerine tepki suresi demek gerekiyor.

Tepkime: "kimya - Birbirini etkileyen maddeler arasında ortaya çıkan durum, reaksiyon, teamül."
    Kaynak: TDK sozluk

Uyarı için teşekkürler, bu konuda daha dikkatli olacağım.
  • Bir mouse için servet demek oluyor hocam galiba!
    quote:

Orjinalden alıntı: Fallout

çok şık bir görüntüsü var.

ama 130 euro da ne oluyor?!?
  • 5600 dpi
  • Görüntüsü dehşet verici.....
  • Oyun için üretilen vede 5600 dpi tarama, 1 ms tepki süresine sahip olan bir farenin veri iletimini hiç kayıp olmadan 'Bir mili saniyede kablo kullanılmadan aktarılabileceği gerçekçi görünmemekte.
    Fare, hareketlere 1 ms sürecinde tepki veriyor (Motor) fakat kablo kullanılmadan 1 ms' de Bilgisayara veriler ulaştırabilecek mi?
    Razer Mamba farenin gelecek bir sene içinde tartışılacak ve sorulacak işlevi bu olacaktır.
  • çok güzel ama fiyatı çok yüksek
  • Razer DeathAdder ile ergonomisi aynı bu bakımdan cok güzel ama 5600DPİ hiç bir işe yaramaz ve bu DPİ için razer pahali bir fiyata satıyor 5600 dpi gercekten cok gereksiz MS 3.0 kullandıktan sonra 600dpi bile fazla geliyor bana
  • quote:

Orjinalden alıntı: XivA

logitech 6 aydan fazla gidiyor pili!

14 saat aralıksız oynadın mı?
  • quote:

Orjinalden alıntı: BM Mançoloji

Oyun için üretilen vede 5600 dpi tarama, 1 ms tepki süresine sahip olan bir farenin veri iletimini hiç kayıp olmadan 'Bir mili saniyede kablo kullanılmadan aktarılabileceği gerçekçi görünmemekte.
    Fare, hareketlere 1 ms sürecinde tepki veriyor (Motor) fakat kablo kullanılmadan 1 ms' de Bilgisayara veriler ulaştırabilecek mi?
    Razer Mamba farenin gelecek bir sene içinde tartışılacak ve sorulacak işlevi bu olacaktır.
    İletimi düzeltiyorum, kablosuz olarakta Razer Mamba sıfır kayıp ile verileri bilgisayara aktarabiliyor, ayrıca istenildiğinde 'kablo takılarakta' kullanılabiliyor oyuncular için çok önemli ve özel bir işlev bu, Razer Mamba üst düzey bir fare.
  • quote:

Orjinalden alıntı: darkswordman

Razer DeathAdder ile ergonomisi aynı bu bakımdan cok güzel ama 5600DPİ hiç bir işe yaramaz ve bu DPİ için razer pahali bir fiyata satıyor 5600 dpi gercekten cok gereksiz MS 3.0 kullandıktan sonra 600dpi bile fazla geliyor bana

Herkes sizin gibi Counter Strike açıp 800.600 veya 640.480 çözünürlükte 19'' - 17'' ekranda oynamıyor. Crysis, Call of duty gibi oyunlar yüksek çözünürlükte oynanmakta ekran boyutu yükseldikçe çözünürlükte artar ve daha yüksek oranda fare Dpi tarama oranına ihtiyaç sunar.
    Bu konu üzerinde ayrıntılı olarak alttaki adresteki son iletide anlatıldı:
    http://forum.donanimhaber.com/m_28739870/tm.htm

• ben internette hic razer mamba satan bir yer bulamadım 10 ocak satıs tarihi demisler bileniniz varsa yazarsa sevinirim
  • quote:

Orjinalden alıntı: hiachi

ben internette hic razer mamba satan bir yer bulamadım 10 ocak satıs tarihi demisler bileniniz varsa yazarsa sevinirim

Kendi sitesinde gördüm.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.