Şimdi Ara

LG Mobile, yeni nesil telefonlarında çift mikrofon kullanmayı planlıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
3.425
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• LG Mobile, dün Tüketici Elektroniği Fuarı'nda düzenlediği basın konferansında yeni nesil telefonlarına çift mikrofon entegre edeceklerini belirtti.

Konuşma esnasında karşımızdaki kişiye sesimizi duyuramadığımız anlar muhtemelen az değildir. LG'nin DSE olarak isimlendirdiği teknoloji sayesinde, telefon üzerindeki 1. mikrofon çevresel sesleri kaydederken, 2. mikrofon ise tamamen konuşan kişinin sesine odaklanıyor. DSE'nin kullanacağı çeşitli algoritmalar, yöntemler aracılığıyla da arka plandaki istenmeyen gürültülerin önemli ölçüde ayıklanacağı ifade ediliyor.

Çift mikrofonlu telefonların 2009'un 2. çeyreğinde tanıtılması LG Mobile'ın planları dahilinde yer alıyor.

• lg aştı kendini renoirle tanıyabildim ama baya iyi firma
  • çevresel sesleri nediye duymak isteyelimki nerden varmışlar bu kanıya anlamış değilim
  • LG artık yalan söyleyenlere yönelik bir telefon yapmış mesela bskınıx dialog
    bizimkisi.. abi şuan yoldayım arabayla geliyorum köprü sıkışık birazdan orda olcam
    karşıtaraf.. olum araba sesi gelmiyor
    bizimkisi .. abi benim tel lg dışardan gelen sesleri 2. bir mikrofon var o diğersesleri alıp abzorbe ediyor.
    karşıtaraf ... abzorbemi? biraz düşünür ... yalancının
    bizimklisi ... off ya nerden aldım bu telefonu kimse inanmıyor

:)
  • Bencede iyi olur. Zaten LG'de dikatimi ceken,karsi tarafin sesini cok acarsaniz kendi sesini duyabiliyor. Once bunu bir ariza dusundum,fakat aslinda sese duyarliligin gostergesiymis megersem. Sesi 2-3 seviyede acarsaniz,hem rahat duyuyorsunuz,hem karsi taraf sesini duymuyor.
  • Ses temizliği açısından oldukça faydalı olacaktır.
  • bakınız motorola CrystalTalk. bir razr2 v8 kullanıcısı olarak böle bi teknoloji motoda var. tam olarak aynısımı bilmiyorum ama gerçekten çok işe yarıyor. telefondaki kişi yanımda konuşanı bile duymuyor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: bordoomavii

bakınız motorola CrystalTalk. bir razr2 v8 kullanıcısı olarak böle bi teknoloji motoda var. tam olarak aynısımı bilmiyorum ama gerçekten çok işe yarıyor. telefondaki kişi yanımda konuşanı bile duymuyor.

evet motonun kullandıgı teknolojiyi kulanmış birisi olarak çok başarılı buldugumu söyleyeyim karşı tarafta çok net beni duyuyordu ,tek sorun sanki herkesin sesi aynıymış gibi geliyordu bide yanımda konuşuyomuş hissi verdigi için garip oluyodu....
  • LG, artık Renoir'in ya da Prada II'nin üstüne koyacak bir şey bulamadı, yeni teknolojiler peşine düştü
  • quote:

Orjinalden alıntı: IhtiyarDelikanli

çevresel sesleri nediye duymak isteyelimki nerden varmışlar bu kanıya anlamış değilim

Amaç çevresel seslerin önüne geçmek; karşı tarafa dinletmek değil.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • Çift mikrofon değilde, çift mercekli telefon olmasını isterdim. Video çekimi için ayrı mercek, fotoğraf çekimi için ayrı mercek.
    Tek mercekte yüksek kaliteye ulaşılamıyor, ya videodan, yada foto kalitesinden taviz veriliyor. Malesef çift mercekte maliyeti artırır.
  • QMATRIS:
    Kusura bakma ama dedigin sey gayet sacma. Mercek diye sanirim lensi kastediyorsun. Lenslerin video veya fotograf kalitesi acisindan bir farki yok.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Aspart

QMATRIS:
    Kusura bakma ama dedigin sey gayet sacma. Mercek diye sanirim lensi kastediyorsun. Lenslerin video veya fotograf kalitesi acisindan bir farki yok.

Evet mercek dediğim, lensle bir bütün olarak söyledim. Video kameralarda fotoğraf çekebiliyor ama, fotoğraf makinaları kadar iyi foto çekemiyor.
    Aynı şekilde fotoğraf makinalarıda video kameralar kadar iyi video çekemiyor. Demekki ikisi bir arada olmuyor. Farkı yaratan parçası lens veya mercek olabilir diyorum.
    Profesyonel fotoğrafçı değilim sadece amöterce bir tahmin yürüttüm.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Figure

LG, artık Renoir'in ya da Prada II'nin üstüne koyacak bir şey bulamadı, yeni teknolojiler peşine düştü

adamlarin yapcak biseyi kalmadi,onden gitmekten!

Rekabette yapmiyorlarki,onden yapip gidiyorlar..

Canlari sikiliyor,ne yapsak diyip,durmadan birseyler cikartiyorlar!

• yeni neslin telefon markası LG gibi duruyor ama bilmiyorum sony ericsson altta kalırmı... gerçi altta kalmasına gerek yok her seyi önceden yapar ama herkesten sonra getirir...
  • LG ses olayına da el atıyor yani ciddi bir şekilde.
  • Güzel bir Olay.İnş,Gerçekleştirirler.Çift Mikrofon iyi olmuş.Bundan sonra boyle çıkarırlarsa iyi olur .Lg son zamanlarda güzel telefon çıkarmaya başladı.
  • ben hep nokiadan baska telefon kullanmam diodum renoiri görene kadar onla beraber lg markasina merak sardim gercekten super telefonlar cikariolar ben arenayi almayi dusunuorum tabi piyasaya cikisi uzun olmaz ise
  • başarılı motorolada buna benzer şeyler yaptı "crystal talk" ama LGnin bambaşka bir yaklaşımı var

edit:imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi barocka -- 1 Mart 2009; 15:16:06 >
  • cihaz çekmiyoki çift microfon neye yarar.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.