Şimdi Ara

GeForce 181.20 WHQL sürücüsü kullanıma sunuldu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
73
Cevap
0
Favori
6.513
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yeni yıla hızlı giren Nvidia iki yeni ekran kartıyla birlikte WHQL sertifikalı yeni bir sürücüsünü daha kullanıma sundu. 55nm üretim teknolojisiyle hazırlanan GT200b GPU'sunun güç verdiği GeForce GTX 285 ve çift grafik işlemcili GeForce GTX 295 modellerini anons eden firma PhysX 8.10.13 yazılımını da içeren GeForce 181.20 sürücüsüyle %80'e varan performans artışı vaat ediyor.

Bir süredir Nvidia'nın yeni ekran kartlarıyla birlikte hatırı sayılır performans artışı sağlayacağı iddia edilen yeni bir sürücüyü daha kullanıma sunacağı konuşulmaktaydı. Firmanın yayımladığı WHQL sertifikalı GeForce 181.20 sürücüsü bu iddiaları doğrulayacak önemli detaylara sahip. Nvidia'nın belirttiği farklara geçmeden önce sürücü ile gelen yeni özellik ve iyileştirmelere bakmakta fayda var.

alt="GeForce 181.20 WHQL sürücüsü kullanıma sunuldu"

GeForce 181.20 sürücüsüyle birlikte Nvidia tarafından sertifikilandırılan X58 anakartlarda yeni nesil grafik işlemcileriyle çoklu ekran kartı kurulumu yapabilmek mümkün. Öte yandan GeForce 181.20 sürücüsü SLI altında çoklu monitör kullanımına da olanak tanımakta. Uzunca bir süre boyunca SLI sistemlerde çoklu monitör kullanılamamasından ötürü Nvidia çeşitli eleştrilere maruz kalmıştı.

Big Bang II kod adlı GeForce 180 serisi sürücüler ile birlikte bu sorunu aşan firma gelişimini GeForce 181.20 sürücüsüyle de devam ettiriyor. Öte yandan GeForce 181.20 sürücüsüyle birlikte kullanıcılar ikinci bir ekran kartını sadece PhysX hızlandırma için kullanabiliyorlar. Bu sayede kullanıcılar GeForce GTX 280'li sistemde PhysX uygulamaları için örneğin GeForce 9500GT'yi kullanabiliyorlar.

alt="GeForce 181.20 WHQL sürücüsü kullanıma sunuldu"

GeForce 181.20 WHQL sürücüsü GeForce GTX 285 ve GTX 295 modellerine destek te veriyor

Nvidia'nın GeForce 181.20 sürücüsü, bir süre önce yayımlanan GeForce Plus Power Pack #2 için desteğe de sahip. Öte yandan yeni sürücüyle gelen önemli yeniliklerden biri de H.264 optimizasyonuna sahip yeni CUDA Video Encoder desteği. Bu sayede Video düzenlemeyle ilgilinen kullanıcılara yeni olanaklar tanınması hedefleniyor. GeForce 181.20 performans açısından da iddialı;

GeForce178 serisiyle yapılan karşılaştırma sonuçları;

- 3DMark Vantage (performance preset) testinde %10'a varan performans artışı

- Assassin's Creed testinde %13'e varan performans artışı

- BioShock için %13'e varan performans artışı

- Company of Heroes: Opposing Fronts üzerinde %15'e varan performans artışı

- Crysis Warhead üzerinde %10'a varan performans artışı

- Devil May Cry 4'de %25'e varan performans artışı

- Far Cry 2'de %38'e varan performans artışı

- Race Driver: GRID'de %18'e varan performans artışı

- Lost Planet: Colonies'de %80'e varan performans artışı

- World of Conflict'de %18'e varan performans artışı

Nvidia'nın GeForce 6, 7, 8, 9 ve GTX 200 serisi ekran kartlarıyla uyumlu GeForce 181.20 WHQL sürücüsünü indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

• var olan gtx295 perfosuna %80 koyunca düşünemiorum
  • 185 beta çıkmıştı. anlamıyorum nasıl işliyor bu nvidia, bir anda 185 çıkartıyor sonra 181.20 whql çıkıyor ?
  • deneyen varmı
  • quote:

Orjinalden alıntı: stevensons

185 beta çıkmıştı. anlamıyorum nasıl işliyor bu nvidia, bir anda 185 çıkartıyor sonra 181.20 whql çıkıyor ?

Önce yeni beta driver çıkar sonra bir eskisinin whql'i çıkar

• Masallah
  • Lost Planet: Colonies'de %80'e varan performans artışı. Sadece bu oyunda bu artış varken başlık çok yanıltıcı
  • quote:

Orjinalden alıntı: diciotto

Lost Planet: Colonies'de %80'e varan performans artışı. Sadece bu oyunda bu artış varken başlık çok yanıltıcı

e varan yaılmıs zaten baslıkta da

bence cok guzel iş yapıyor nvidia...Helal olsun
  • quote:

Orjinalden alıntı: Ademsx1

quote:

Lost Planet: Colonies'de %80'e varan performans artışı. Sadece bu oyunda bu artış varken başlık çok yanıltıcı

e varan yaılmıs zaten baslıkta da

bence cok guzel iş yapıyor nvidia...Helal olsun

Tüm oyunlarda mı o artış var acaba neyse donanımhaber ilginç olmaya başlıyor son zamanlardaki testler ile falan hayırlısı
  • Bahsettiğiniz versiyon bu mu?
    Kendi sitesinden ekran kartımı güncellemek için indirdim
    Eğer bu ise ben pek fark göremedim

GeForce 181.20 WHQL sürücüsü kullanıma sunuldu
  • quote:

GeForce178 serisi sürücülerle yapılan karşılaştırma sonuçları;

178 serisi sürücü kullanan kaldımı ki ?
  • quote:

Haklısın %80'e varan artış demek sanki genelleme yaparak denmiş gibi biraz yanlış olmuş
  • Arkadaşlar ben ekran kartımı güncellemek için nvidia sitesinden 181.20 versiyonu indirdim kurdum burda sözü geçen 181.20 WHQL ile aynı mı yoksa bunu indirip kurayımmı hemen :)
    Crysis tutkunuyumda az ^^
  • 185.20 mi bumu desem ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: VaLoUr

quote:

Haklısın %80'e varan artış demek sanki genelleme yaparak denmiş gibi biraz yanlış olmuş

Hocam bu günleri de mi görecektim sen ve ben aynı fikirdeyiz
  • @DsgnrYgt
    Ben kullanıyom,7300gt sonicle:)şimdi indirdiğime değer mi değmez mi o artış bana yansır mı :D
  • quote:

Orjinalden alıntı: Evil Cloud

Arkadaşlar ben ekran kartımı güncellemek için nvidia sitesinden 181.20 versiyonu indirdim kurdum burda sözü geçen 181.20 WHQL ile aynı mı yoksa bunu indirip kurayımmı hemen :)
    Crysis tutkunuyumda az ^^

Sorum hala güncel
  • Sık sık sürücü ile performans artışı haberlerini görüyorum.
    Dikkatli bakmayınca ard arda sürekli yüksek bir performans çıkışı varmış gibi bir his uyandırıyor insanda.

Yani bir önceki sürücünün üzerine eklenen fark değil, eski 178 sürücüsü ile arasındaki fark bu. Yine de bir önceki sürücülere göre performans getirisi mutlaka vardır.

Tabiki nvidia'nın sürücü konusunda iyi çalışması, takdire değerdir.

CUDA, Phsyx ve en sevilen oyunlar ile işbirliği içinde oluşu ise hem olumlu hem de olumsuz.

Olumlu, çünkü oyunlar daha iyi optimize oluyor. Ekran kartı gücünden çeşitli şekilde faydalanmayı mümkün kılıyor.
    Olumsuz, çünkü sizi nvidia'ya kilitliyor. (Tabi bu nvidia'nın kendisi için en olumlu olan nokta)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Storm Bringer -- 8 Ocak 2009; 18:19:53 >
  • Arkadaşlar,ben 185.20'yi kullanıyorum.181.20'yi kursam mı? Eğer deneyip te ikisi arasında fark gören varsa bi' yardımcı olursa sevinirim.
  • İndiriyorum. Sağol haber için
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.