* 500T - Tuzla Şifa Mah. / Topkapı C.Bağ (Ana Konu) Efsane :) *
334 Cevap48325 Görüntüleme14 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Yazdır
Sayfa: <<     1 2 3 [5]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

607 Mesaj
18 Ocak 2010; 20:20:47 

İlk Durak bizim sitenin hemen ilerisi, dolayısıyla bomboş oluyor, uyuyorsun ve uykundayken yüzünde bir terleme hissediyorsun. Bir uyanıyorsun ki önünü göremiyorsun 500 T Forever

İntel Q9550 Core 2 Quad 2.83 Ghz 1333 Mhz###Gigabyte EP45-UD3LR 1366###A-Data Ram DDR2 1066 4 GB Overclock Kit###VTX HD4890 (256BIT) 1GB GDDR5 Dual###Seagate 1TB 7200 Rpm 32MB SATA2 + 120 GB Kingston SSD###Thermaltake VG75021W2E Sopranors 101 500W Psu###Samsung 22X Ide Siyah DVD RW###Logitech S220###Sony HD Ready 32" LCD Tv###Playstation3 60 GB Pal###iPhone 4 16 Gb(5.1.1)

PSN: FBYacan3

3664 Mesaj
19 Ocak 2010; 8:51:33 

Dün akşam iş çıkışı 4.Levente gittim, tabiki bizim değişmeyen adresimiz olan 500T ile gittim. Kavacık'tan - 4.Levent 14 dk sürdü (Emniyet şeridinden, makas ata ata) . . .

İnşaat Teknisyeni - Yapı Ressamı
AutoCAD Çizimi Yapılır (Her Türlü Proje, Plan, Kesit vb.. Çizilir)
Not : Üniversiteli ve Meslek Yüksek Okullu Arkadaşlar AutoCAD ile Plan, Proje, Kesit ve Diğerleri Makul Bir Ücret Karşılığında Çizilir. İletişim İçin Pm veya E-Mail atmanız Yeterlidir
E-Mail : m.mucahidkarakus@gmail.com

2958 Mesaj
18 Ağustos 2010; 11:54:06 

hortlatalım bakarsın devam eder konu.

O sene bu sene...

620 Mesaj
13 Mart 2011; 15:31:04 

Hort

Sözkesen.

3664 Mesaj
23 Mart 2011; 13:05:23 

Yapıştır cevo

Not : Üniversiteli ve Meslek Yüksek Okullu Arkadaşlar AutoCAD ile Plan, Proje, Kesit ve Diğerleri Makul Bir Ücret Karşılığında Çizilir. İletişim İçin Pm veya E-Mail atmanız Yeterlidir

6464 Mesaj
9 Mayıs 2011; 0:14:24 

26 yıl önce yola çıkan otobüs hattı, İstanbul’un en uzun hattında giden otobüs unvanına sahip. Yolculuk 150 dakika sürüyor.
26 yıl önce yola çıkan 500T, İstanbul’un en uzun hattında giden otobüs unvanına sahip. Yolculuk 150 dakika sürüyor. Otobüse küvetle de binen var canlı tavukla da. Adeta bir sosyoloji laboratuarına benzeyen hattın şimdi de belgesel filmi çekildi

İSTANBUL’DA her gün tam 98 kilometre yol kat eden bir belediye otobüs hattı var: 500T. Anadolu yakasındaki Tuzla Şifa Mahallesi’nden yola bir çıkıyor, ortalama 150 dakika sonra Avrupa yakasındaki Cevizlibağ’a ulaşıyor. Bu otobüsle başından sonuna seyahat ettiğiniz takdirde adeta bir İstanbul turu yapıp 87 ayrı duraktan binip inenleri inceleyerek şehrin semtlerinin sosyolojik haritasını çıkarabiliyorsunuz. Yolculuk boyunca otobüste volta atanları da görebilirsiniz tavukla seyahat edenleri de!

Türkiye’nin sefer süresiyle şehiriçi en uzun otobüs hattı unvanına sahip 500T’nin beş dakikada bir yenisi geliyor ama yer bulmak ne mümkün! Oturanlar çok şanslı. Bulmaca çözüyor, kitap okuyor, derin bir uykuya dalıyor... Ayakta kalanların ise vay haline! Şoförün “Lütfen arkalara ilerleyelim” seslenişini sık sık duyuyorsunuz, araya sıkıştıkça sıkışıyorsunuz. ‘Ne olacak bu memleketin hali?’ başlıklı bitmez tükenmez tartışmalar, otobüste tanışıp birbirlerine hayat hikayelerini anlatan yaşlılar, ders çalışan öğrenciler, dantel ören kadınlar, futbol maçlarını yorumlayan gençler... Bu otobüste seyahat ederken kendinizi doğaçlama bir tiyatro oyununun sahnesinde hissediyorsunuz.

Sefere doğaçlama başladı

Aslında otobüs hattının ortaya çıkışı da doğaçlama olmuş. İlk kez 1985 yılında sefere başlayan bu hat, 1994’e kadar ‘korsan’mış. Cevizlibağ-Tuzla Şifa Mahallesi arası toplam 98 kilometre mesafede yüzlerce yolcu indirip bindiren 500T, 1994’ten sonra İstanbul Elektrik Tramvay ve Tünel İşletmeleri Genel Müdürlüğü (İETT) bünyesinde Özel Halk Otobüsü olarak hizmet vermeye başladı. İşte o gün bu gündür İstanbul’da yaşayan hemen herkesin en az bir kere kullandığı bir otobüs hattı oldu 500T.

Güzergahı boyunca Maslak, Kavacık gibi transit yerlerin yanı sıra altı ayrı devlet hastanesinin önünden geçen 500T hattında çalışan şoförler işlerinden çok memnun. İşlerinin yoğun ve zor olduğunu söyleseler de otobüste çoğu zaman yaşanan eğlenceli olayların ve tartışmaların bunu unutturduğunu anlatıyor.

Yaşlı adam karısını unuttu

15 yıldır 500T hattında direksiyon sallayan Abdullah Çelik, meslek hayatı boyunca birbirinden ilginç olaylara tanıklık ettiğini anlatıyor. Kendisini en çok güldüren olayın ise yaşlı bir çiftin başından geçenler olduğunu söylüyor: “Amca, hanımını unutup otobüsten indi. Kadın başladı feryat figana ‘Allah’ın belası beni terk etti görüyor musun? Biliyordum zaten bana bir gün böyle bir şey yapacağını’ diye. Biz tabii şaşkınlıktan ne yapacağımızı şaşırdık. Bir yandan teyzeyi sakinleştiriyoruz diğer yandan gülüyoruz. Bir sonraki durakta baktık teyzenin eşi! Taksiye binip otobüse yetişmiş. Teyze, amcayı görünce ‘Biliyordum beni bırakmayacağını’ diye boynuna sarıldı. Sanki o lafları o söylemedi... Bunun gibi neler var neler... Otobüse canlı tavuk ve güvercinle binen çok oluyor. Küvetle bineni bile gördüm! Yol uzun olduğu için bazen anneler çocuklarının altını değiştiriyor. Artık hiçbir şeye şaşırmıyorum.”

Binmediğim zaman özlüyorum

Topkapı’daki evinden Tuzla’daki işine gitmek için sabah-akşam 500T’ye binen 43 yaşındaki Cemil Şahin, şoförlerle arkadaş olmuş: “Sekiz yıldır 500T’ye biniyorum. Sabahları kimin bineceğini artık tahmin edebiliyorum. Yolcular birbirine selam veriyor, şoföre hal hatır soruyorlar.”

Gülizar Kandıra ise Kozyatağı-Cevizlibağ güzergahı arasında 500T’yi kullanıyor. Yönetici asistanı olan Kandıra “Ben kısa bir yolculuk yapıyorum ama ona rağmen çok yoruluyorum. Otobüs sabahları yoğun olduğu için sürekli gerginlik yaşanıyor. Bu tür olaylar canımı sıksa da 500T’ye binmediğim zaman özlüyorum” diyor.

Güzergahı uzaydan görülebiliyormuş!

500T hattının fenomenliği internete de taşınmış. Hakkında pek çok yorum yapılmış. En ilginç ve komikleri ise Ekşisözlük.com’dakiler. Hakkında 31 sayfa yazı yazılan 500T ile ilgili yorumlardan birkaçı şöyle:

- Tıraş olarak binip sakallı indiğim, şoförlerinin sinirlerinin alınmış olduğu, ülkedeki rejim değişse bile haberimizin olmayacağı, hayattan kopartan fenomen. (tayyarcevat)

- Kimseye beddua etmem. Edersem de ancak “500T’ye binesin, Tuzla’ya kadar ayakta gidesin” şeklinde olur. (bir baltaya sap olamamış adam)

- Hafta sonları 500T’de arkalara değil ancak yukarılara doğru ilerlenebiliyor. 19 Mayıs kulesi yapıyorsun otobüsün içinde. Sunroofu açıp İstanbul’un deli esen rüzgarını hissediyorsun yüzünde. (Modern life is rubbish)

- Uzaydan bakıldığı zaman Çin Seddi ile birlikte görülebiliyormuş. (Orion Ares)

- Şoförünün sloganı ömür biter yol bitmez olan otobüs olabilir. (faceman)

- Güzergahının Hindistan ve Çin’e kadar uzanması gerek. Kervan gibi, içine at eşek alıp tüm İpek Yolu’nun tozunu attırır. (kuja)

Hattın kısa filmi çekildi

500T’NİN İstanbul’da namı o kadar yaygın ki Bilgi Üniversitesi Sinema Televizyon Bölümü öğrencisi Ali Gümüşlük, bitirme tezi için 500T adında kısa bir film çekti. Filmin sloganı: “Hiç kendinizi insan yerine konmamış gibi hissettiniz mi?” Gümüşlük “Kartal’da oturuyordum. Okula bu otobüsle gidiyordum. O kadar kalabalık oluyordu ki çoğunlukla bir yere tutunmadan yolculuk yapabiliyordum. Okul için kısa film çekmem gerekiyordu aklıma 500T’de yolculuk deneyimini işlemek geldi” diyor. Gümüşlük belgesel için kimsenin rol yapmadığını herkesin doğal haliyle kamera karşısına geçtiğini söylüyor.

6464 Mesaj
9 Mayıs 2011; 0:16:48 

İstanbul'un uzaydan görünen otobüs hattı

HABER BİLE OLDU BEŞŞÜZ TE :)

2394 Mesaj
9 Mayıs 2011; 0:38:51 

Bir gün istanbula gidersem kesin bineceğim

Hergün vuruyom guru guru gubara - CeyhanPrensiGenco

4457 Mesaj
9 Mayıs 2011; 1:51:41 

Böylesi yok abi. Nefes almak imkansız o araçta. Hele ki hava sıcaksa yaşama şansınız bi hayli düşük

6464 Mesaj
9 Mayıs 2011; 2:02:54 

500t ye binmemek için cevizlibağdan tuzlaya yurumeye karar verdim

3664 Mesaj
9 Mayıs 2011; 8:10:11 

Beyler şimdi gördüm konuyu facebook'da. Harbiden meşhur olmuşuz iyice. Uzaydan gözüktüğü doğrudur . . .

2668 Mesaj
9 Mayıs 2011; 10:10:19 

Hergün en az 2 kez biniyorum, çok şükür ki 20 dakikalık bir eziyet oluyor benim ki. Tuzla-Cevizbağ yapanlara cidden çok sabır gerek çok.

"Kafam cam kırıklarıyla dolu doktor. Bu nedenle beynimin her hareketinde düşüncelerim acıyor anlıyor musun? Bütün hayatım boyunca bu cam kırıklarını beyin zarımın üzerinde taşımak ve onları oynatmadan son derece hesaplı düşünmek zorundayım..."
"Kelimeler, albayım... Bazı anlamlara gelmiyor!" (Tehlikeli Oyunlar~Oğuz ATAY)

2372 Mesaj
9 Mayıs 2011; 10:20:59 

Haftada 2-3 kere biniyorum mecbur pendik-kucukyali arasi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

iPhone 4S 16GB iOS 6.1 | Samsung Galaxy Note 2 16 GB
GameCenter: whtswrongstupid
| PSN: whtswrongstupid

3664 Mesaj
18 Haziran 2011; 20:16:04 

Hort

1189 Mesaj
18 Haziran 2011; 20:22:25 

Ya bu eminönü trafiği nasıldı bee

Sadece viski icerek yasamak mumkundur. Viskide yasamanizi devam ettirecek bir cok mineral bulunmaktadir.

Uzaklaştırılmış
4 gün cezanın,
2 gün 23 sa. 57 dk. kadarı kaldı.
18 Haziran 2011; 20:26:46 

Geçen ay binmiştim ama boştu allahtan hafta içine denk geldim

6464 Mesaj
18 Haziran 2011; 21:34:07 

............

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Basri Mutaf -- 9 Kasım 2011; 4:22:07 >

6464 Mesaj
9 Kasım 2011; 4:21:38 

herceşit koku mevcut.
osuruk
tavuk boku
ter
koltuk aldı (4 gun bekletilmiş)
bozuk yemek
çocuk kakası vs..

3664 Mesaj
10 Kasım 2011; 10:16:51 

Geçenlerde iş çıkışı malum yine mekandayız, arkadaş otobüse bindim bir koku bildiğin kedi ölüsü gibi leş kokuyor . . .

2141 Mesaj
10 Kasım 2011; 11:02:44 

500T Candır..

424 Mesaj
10 Kasım 2011; 11:16:38 

...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi morcin -- 10 Kasım 2011; 11:18:03 >

9736 Mesaj
10 Kasım 2011; 11:32:54 

quote:

Orijinalden alıntı: Auto CAD

Geçenlerde iş çıkışı malum yine mekandayız, arkadaş otobüse bindim bir koku bildiğin kedi ölüsü gibi leş kokuyor . . .

efsane hat

''Hayatı Şişede Görenler''

460 Mesaj
10 Kasım 2011; 11:36:43 

baya güzelmiş

g51

1827 Mesaj
10 Kasım 2011; 11:49:44 

o kadar abarttığınız kadar da değil. ben tuzla köprüsünde biniyorum ve boş oluyor genelde.

MSI GE70 2OE-209XTR Intel® Core™ i7-4700MQ 2.4Ghz NVIDIA® GTX 765M 2GB GDDR5 128GB SSD 1TB SATA 7200rpm 8 GB DDR3 1600MHz 17.3" Full HD

2807 Mesaj
10 Kasım 2011; 12:19:30 

quote:

Orijinalden alıntı: Sah!n

Siz bizim meşhur ötesi 525 Kampüs otobüsünü bilmiyorsunuz herhalde

Nerden bilelim herkes orda mı okudu arkadaş

))) Kablosuz İmza Teknolojisi (((
[50]Yerleşik yerel geri döngü http sunucusunun çıkardığı seçilmiş akışlı dosya...
Nick - Avatar - İmza uyumu

1144 Mesaj
10 Kasım 2011; 12:49:04 

quote:

Orijinalden alıntı: ayhand28

o kadar abarttığınız kadar da değil. ben tuzla köprüsünde biniyorum ve boş oluyor genelde.

Bence arkadas az bile yazmış.500T ve 79G kadar lanet otobüs göremezsin.

Mechanical Engineering
"Biz, Fatih Sultan Mehmed Hân Kadar Türk, Said Nursî Hz. Kadar da Kürdüz !! Ve Hepimiz Aynı Kilimin Desenleriyiz ."
Muhsin Yazıcıoğlu

6464 Mesaj
11 Kasım 2011; 0:38:33 

bugun 500tlye binmeyim diye 3 vesait yaptım
ama dönuşte illa 500tye bindim

aynı koku aynı ortam.

3701 Mesaj
11 Kasım 2011; 0:46:36 

Bu gün bu otobüsle kavacıkten eyüpe gittim arkadaki adam cocuğu otobüsn içnde gezdiriyodu sinir etti beni

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
11 Kasım 2011; 0:53:02 

bence cok abartıyonuz ben 4levent den biniyorum şifaya kadar oturarak geliyorum hatta bazı koltuklar bos oluyor. aynı sekilde sifadan 4levente'de oturarak gidiorum.sonrası zaten metro :D ama gebze-harem çok iğrenc oluo

6464 Mesaj
12 Kasım 2011; 3:35:03 

500T leri yeşil otobus felan yapsalar bari.

1338 Mesaj
12 Kasım 2011; 4:00:05 

1 aydır istanbuldayım hiç binmedim binmeye korkuyorum şu kadar şeyi okuduktan sonra.

4457 Mesaj
12 Kasım 2011; 6:11:29 

quote:

Orijinalden alıntı: Brothers of Metal

1 aydır istanbuldayım hiç binmedim binmeye korkuyorum şu kadar şeyi okuduktan sonra.

366 Mesaj
14 Aralık 2011; 14:36:11 

quote:

Orijinalden alıntı: Kubilây

Bende Neredeyse Hergün Esenyalıdan Kozyatagına kadar 500T ile gidiyorum.

10-11 kişi gidiyoruz çok sarıyo otobüs ve süper anılarımız var

hocam bende esenyalı gülizar zeki obdan lisesinin alt sokağındayım sen nerdesin yaş kaç

751 Mesaj
14 Aralık 2011; 16:27:18 

quote:

Orijinalden alıntı: SiCreAM

quote:

hocam bende esenyalı gülizar zeki obdan lisesinin alt sokağındayım sen nerdesin yaş kaç

Ben bunu yazalı baya geçmiş olması lazım şuan lise 4 teyim ve artık 500 T den gına geldiği için tren kullanıyorum zaten haftanın 2 günü okula gidiyorum Pendik Denizcilik'denim.

Lost - Supernatural - Smallville - The Vampire Diaries - Dexter - Spartacus - Glee - Chuck - True Blood - Fringe - FlashForward
The Event - Lost Girl - The Lost Room - V - How I Met Your Mother

"I will not die at the hand of a fucking slave."
"I am a free man!"

Je suis etudiant a Hacettepe University

366 Mesaj
14 Aralık 2011; 20:34:24 

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: SiCreAM

quote:

Ben bunu yazalı baya geçmiş olması lazım şuan lise 4 teyim ve artık 500 T den gına geldiği için tren kullanıyorum zaten haftanın 2 günü okula gidiyorum Pendik Denizcilik'denim.

Anladım hocam doğru bayağı geçmiş kusura bakma Bende orayı yazmıştım tutmadı puanım

4479 Mesaj
14 Aralık 2011; 23:39:12 

şu hat'a koyacan İkarusu gör o zaman işkenceyi, ne bel kalır ne kulak

Konsol: PS3 Super Slim 500 GB PAL Oyunlar: GTA IV:CE, UC1, UC2, UC3 GOTY, GT5 AE
Heavy Rain, RDR GOTY, Mortal Kombat KE, TLOU PSN: mussa85
Otomobil: Toyota Avensis 1.6 Comfort

3664 Mesaj
16 Ocak 2012; 14:48:47 

Gençler otobüslerimizi yeniliyorlar, son 1-2 haftadır hep 2011 Mercedes ile gidip geliyoruz. Ama değişmeyen tek şey b**k kokusu . . .

460 Mesaj
18 Mart 2012; 12:40:26 

bu otobus tam bı efsane ne zaman gorsem umuda yolculuk derım bu hatta bı gun bınıcem macera olsun dıye

g51

6464 Mesaj
18 Mart 2012; 15:54:35 

neredeyse çin seddinden daha uzun mesafe kat ediyor

az önce anadolu yakasından yola çıkarak, okmeydanı yol ayrımına kadar en az 10 tane 500t geçtim minibus bolluğu maaşalllah

460 Mesaj
18 Mart 2012; 21:08:55 

en cok otobus bu hatdamı var bılen varmı

g51

1714 Mesaj
18 Mart 2012; 22:45:05 

96 km İETT ile

Pc sistem: İntel Q9450 2.66 Ghz 12 MB Cache * CoolerMaster RC-690 *GIGABYTE P35c* Wd 1tb Caviar Black Sata 3.0 64mb Cache +500Gb Caviar Black 32Mb 640Gb Caviar Blue 16 mb Cache * 600 Watt Psu* 2Gb OCZ Gold 1333 Mhz Ram* Sapphıre X1650 Pro / Nokıa 6233 - Panasonic SB WA110 100 WATT/ Sony 5+1 Ev sinema sistemi/ LG 42' 106 Cm Full Hd LF2500 /Dreambox 500* Playstatıon 2

4070 Mesaj
18 Mart 2012; 22:46:46 

Mesajım burada dursun. Yarın okur , güleriz. Allah ağlatmasın.

3970 Mesaj
18 Mart 2012; 23:12:51 

hala devam ediyor mu bu hat ya

1287 Mesaj
18 Mart 2012; 23:26:28 

nasıl bir hatmış bu böyle. :D

Ersun Yanal: Fenerbahçe bir felsefedir. Fenerbahçe TÜRKİYE'dir, Türkiye de FENERBAHÇE'dir.

215 Mesaj
18 Mart 2012; 23:30:45 

867 Mesaj
28 Mayıs 2012; 13:13:16 

Ve Yazın kavurucu sıckalarında; 500 t de yaşam bambaşka olur..Hele de şimdilerde orta ve arka kapıdan binip İstanbul kartını uzatmayanlar veya kartını uzatıp bir daha kartı gelmeyenler çıktı
Veya 50 binişlik kartını gönderdikten çook sonra kartının geri geldiğinde 1 biniş hakkı kalmış olarak geri geldiğini anlatanlar ortaya çıktı..

Ve sonra araçtan indiğinizde bir süre yürüyemiyorsunuz..öylece kalıyorsunuz indiğiniz durakta beyniniz ayaklara yürüme komutu versede ayak o an için geçici felç yaşadığı için komuta tepki vermiyor
Ve ...ve...

Kafana göre değil,kanunlara göre yaşayacak ve yaşatacaksın..
Burası babanın çiftliği değil..

6464 Mesaj
28 Mayıs 2012; 13:20:38 

Ankara seyahati gibi neredeyse..

3934 Mesaj
28 Mayıs 2012; 14:18:24 

Bu tür konuları diyorum işte ya artık hiç açılmaz oldu. Tekrar okudum o resimleri gördükçe yarıldım here o yan yatmış izmir otobüsü nedir ya resmen 30 derece açıyla eğik duruyor

DH Adminlerini Sevmeyenler Kulübü

3664 Mesaj
2 Ağustos 2012; 11:26:44 

Dün akşam bir bindim, orta taraftayım yanıma bir eleman geldi şişman hafiften, bir kokuyor ama nasıl kokuyor yani öyle böyle bir koku değil tarifi imkansız. Çıkamadım da orta kapıda merdivenlerde sıkıştım kavacıktan kozyatağına kadar geberdim . . .

36 Mesaj
2 Ağustos 2012; 13:01:11 

500 T'den daha uzun güzergaha sahip başka bir otobüs yok sanırım ?

460 Mesaj
3 Ağustos 2012; 8:51:24 

quote:

Orijinalden alıntı: pro_dacoma

500 T'den daha uzun güzergaha sahip başka bir otobüs yok sanırım ?

bildiğim kadarı ile şu an için yok

g51

137 Mesaj
9 Kasım 2012; 14:33:17 

Hayatımızın büyük bölümünü bu otobüste geçiriyoruz. Geçenlerde gördüğüm bir olay da bu otobüsün kutsallığına inandırttı beni. Her sabah Şifa mahallesinden otobüse binip Cevizlibağ'a kadar beraber giden bir kadın bir erkek bir süre sonra artık her gün birbirlerini gördüklerinden tanışıyorlar. Konular, kaynaşmalar ilerliyor ve tanışıyorlar iyice. 2 yıllık otobüs arkadaşlığının ardından evlenmeye karar vermişler. Şimdi Mutlu mesut yaşıyorlar ama çocuklarının böyle bir çile çekmelerini istemiyorlar.

856 Mesaj
9 Kasım 2012; 14:42:27 

- 22 Eylül 2009;DH Bir DH'Lİ OLDUM

1146 Mesaj
9 Kasım 2012; 14:57:13 

İstanbula gidersem birgün kesin bincem

Dünyaya Geldik Bir Kere Görmek İsteriz Şampiyonluklar İçinde ...
Просто знать, что где-то там на этой земле есть ты, станет для меня, в моем аду, уголком рая …
Я не знаю где ты,что ты делаешь сейчас но я в каждом месте скучаю по тебе …
Счастье - это когда в небе звезда падает, а тебе и загадать нечего …

1147 Mesaj
9 Kasım 2012; 15:03:33 

Ölmeden yapılacak 100 şey...500T'ye binmek.

Buna rağmen binmedim ama bincem.

"Memleket mutlaka modern medeni ve yeni olacaktır.Bizim için bu hayat davasıdır."

Mustafa Kemal ATATÜRK

534 Mesaj
9 Kasım 2012; 15:46:03 

Bende hergun edirnekapidan binip kucukyalida iniyorum, ayni sekilde geri donuyorum. Iki duraktanda bos geciyor otobus, genelde yer buluyorum, takiyorum kulakligi tamamdir

4. Nesil Intel® Core i7-4700MQ Dört Çekirdekli işlemci | 2.4 GHz Turbo Boost ile 3.4 GHz |
NVIDIA GeForce GT750M GDDR5 128BIT SLI 4 GB
| 8 GB 1600 MHZ DDR3 RAM | 1 TB SATA HDD / 8 GB SSD Hybrid HDD | LED Full HD 1920x1080

2372 Mesaj
9 Kasım 2012; 15:47:39 

Eskisi kadar kötû degil 500Tler

iPhone 4S 16GB iOS 6.1 | Samsung Galaxy Note 2 16 GB
GameCenter: whtswrongstupid
| PSN: whtswrongstupid

0 Mesaj
4 Aralık 2012; 20:22:53