* 500T - Tuzla Şifa Mah. / Topkapı C.Bağ (Ana Konu) Efsane :) *
334 Cevap48323 Görüntüleme14 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Yazdır
Sayfa: <<     1 [3] 5 6      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

185 Mesaj
16 Mart 2009; 19:34:18 

500T

2118 Mesaj
16 Mart 2009; 20:34:21 

allahım ne otobüs müş otomus demeğe şaitlazım insan tacirliği yapar gibi yolcu götürüyorlar

ama birgün zevk olsun diye bineceğim o 500T ye kaçarı yok

leblanc

3664 Mesaj
2 Nisan 2009; 13:00:38 

quote:

Orjinalden alıntı: kittyMiE

allahım ne otobüs müş otomus demeğe şaitlazım insan tacirliği yapar gibi yolcu götürüyorlar

ama birgün zevk olsun diye bineceğim o 500T ye kaçarı yok

Eğer 500T'ye binersen (ki illaki binersin) sağına soluna dikkatli bakda ne olur ne olmaz, 1m²'ye 5 kişi sığdığı için kimvurduya gitmeyesin . . .

İnşaat Teknisyeni - Yapı Ressamı
AutoCAD Çizimi Yapılır (Her Türlü Proje, Plan, Kesit vb.. Çizilir)
Not : Üniversiteli ve Meslek Yüksek Okullu Arkadaşlar AutoCAD ile Plan, Proje, Kesit ve Diğerleri Makul Bir Ücret Karşılığında Çizilir. İletişim İçin Pm veya E-Mail atmanız Yeterlidir
E-Mail : m.mucahidkarakus@gmail.com

2707 Mesaj
2 Nisan 2009; 14:35:07 

Bobiller'den güzel bir çalışma

3664 Mesaj
2 Nisan 2009; 14:38:44 

quote:

Orjinalden alıntı: Avrim

Bobiller'den güzel bir çalışma

Güzelmiş . . .

Not : Üniversiteli ve Meslek Yüksek Okullu Arkadaşlar AutoCAD ile Plan, Proje, Kesit ve Diğerleri Makul Bir Ücret Karşılığında Çizilir. İletişim İçin Pm veya E-Mail atmanız Yeterlidir

467 Mesaj
2 Nisan 2009; 14:46:56 

biz iyiyiz valla uşakta zaten en iyi otobüs pejo j9 hidrolik ve cd çalar lı süper konforlu

8 Çekirdek İşlemci (1,6 GHz Dört Çekirdek + 1,2 GHz Dört Çekirdek) | 2 Gb Ram | Exynos 5 Octa 5410 | HSDPA 42.2 Mbps | Android 4.2.2 Jelly Bean | 2.600 Mah Li-Ion Battery | MicroSd
5 Inc Full HD Super Amoled Display | 1920 x 1080 Çözünürlük | 441 PPI Pixel Rate | 16 Million Colors | Corning Gorilla Glass 3 | 13 Mp Camera | Advanced Level Sensor's

2732 Mesaj
2 Nisan 2009; 14:58:57 

quote:

Orjinalden alıntı: Z@NZ@R@

biz iyiyiz valla uşakta zaten en iyi otobüs pejo j9 hidrolik ve cd çalar lı süper konforlu

[simage]http://img.turkmedya.tv/image/d34ce7f974dcb6ee3aed2b036399f64c/250/189[/simage]

bunlardan dolu bizim şehir..
hiç atraksiyon yok

hacu bu değilde şekerevleri otobüsü var en iyisi o herhalde

126 Mesaj
2 Nisan 2009; 15:15:04 

20ü de polis ve pkk yandaşları arasındaki çatışmanın ortasında bile kalabilirsiniz. ve hatta otobüsünüze molotof atılabilir çil yavrusu gibi kaçışırken çatışmanın ortasında kalabilir maazallah kör kurşunlara gelebilirsiniz
efsaneymiş pehh papucumun efsanesi

asıl efsane budur gerçi sonra otobüsü görmek için bir süre beklemek (1 ay kadar) ve göztepeye kadar yürümek zorunda kalıyorsunuz

!!sosyal mesaj yok!!

4479 Mesaj
2 Nisan 2009; 17:09:40 

500T'de son zamanlarda polis sıkça kimlik kontrolü yapıyor niye acaba? şimdiye kadar 3-4 defa denk geldim hep kozyatağı beyazevler durağında yapıyorlar. Araya araya en sonunda sabıkam çıkacak diye korkuyorum

Konsol: PS3 Super Slim 500 GB PAL Oyunlar: GTA IV:CE, UC1, UC2, UC3 GOTY, GT5 AE
Heavy Rain, RDR GOTY, Mortal Kombat KE, TLOU PSN: mussa85
Otomobil: Toyota Avensis 1.6 Comfort

3664 Mesaj
3 Nisan 2009; 11:26:05 

quote:

Orjinalden alıntı: MuSoniC

500T'de son zamanlarda polis sıkça kimlik kontrolü yapıyor niye acaba? şimdiye kadar 3-4 defa denk geldim hep kozyatağı beyazevler durağında yapıyorlar. Araya araya en sonunda sabıkam çıkacak diye korkuyorum

Aynen Kozyatağında ve Kavacık Karşıya geçiş tarafında Polis kimlik kontrolü yapıyor, Yahu 500T bu ne olur ne olmaz . . .

3693 Mesaj
3 Nisan 2009; 12:40:49 

merak ediyorum konu açıldığından beri hiç dhden birileri 500Tde karşılaştımı

697 Mesaj
6 Nisan 2009; 3:18:54 

quote:

Orjinalden alıntı: Sah!n

Siz bizim meşhur ötesi 525 Kampüs otobüsünü bilmiyorsunuz herhalde

bende izmirliyim. 670 de çok sıkıntılı otobustur 270 veya 670 e bindiğimde (DEU ya gitmek üzere) her saat dolu kalabalık geçiyor bunun yüzünden yoklamalarım artıyor

en uzun yolu izmir şeferihisar eshot otobuse binmiştim çok zevkli oluyor 525 lere binmedim bilen varsa hangi hat bu otobus? nerden başlıyor? gorudugum kadarıyla bornova metronun girişindeki otobus duraklarında sanırım. bende engelli kartı varda beleşe biniyorum devamlı

Tango dansı candır!

1196 Mesaj
6 Nisan 2009; 4:00:22 

quote:

Orjinalden alıntı: metintekin

İzmirde 525 binmemişsiniz anlaşılan Halinize şükür edin

525'te havada gittim 5 dakika. Şahitlerim var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Leipold -- 6 Nisan 2009; 4:00:50 >

246 Mesaj
6 Nisan 2009; 19:48:01 

ben de 3 ay boyunca sabah ve akşamları düzenli olarak cevizli-4.levent arası bu hattı kullandım. ayakta yolculuk etmek bile çok büyük bir başarıdır yolcu için. o derece yani. sabahları oturma olasılığım yüksek oluyordu. cevizli köprüsünden biniyordum kartal devlet hast. karşısından. biner binmez arkalara doru kalabalığı yara yara ilerliyip arka koltuklardaki bostancı sanayide inmeyi bekleyen amelelerin önünde konuşlanıyordum. mutlaka oralardan inen bir iki kişi oluyoru. akşam iş dönüşü ise 4.leventten biniyordum daha doğrusu binmeye çalışıyordum. cevizliye kadar şanslıysak nadiren arka tarafta yoksa kapı önlerinde 1,5 - 2 saat paso ayakta gidiyorduk tabii ki. kilot terden sırılsıklam oluyordu. ah ne günlerdi o günler...

4479 Mesaj
7 Nisan 2009; 0:51:02 

quote:

Orjinalden alıntı: JSBach

ben de 3 ay boyunca sabah ve akşamları düzenli olarak cevizli-4.levent arası bu hattı kullandım. ayakta yolculuk etmek bile çok büyük bir başarıdır yolcu için. o derece yani. sabahları oturma olasılığım yüksek oluyordu. cevizli köprüsünden biniyordum kartal devlet hast. karşısından. biner binmez arkalara doru kalabalığı yara yara ilerliyip arka koltuklardaki bostancı sanayide inmeyi bekleyen amelelerin önünde konuşlanıyordum. mutlaka oralardan inen bir iki kişi oluyoru. akşam iş dönüşü ise 4.leventten biniyordum daha doğrusu binmeye çalışıyordum. cevizliye kadar şanslıysak nadiren arka tarafta yoksa kapı önlerinde 1,5 - 2 saat paso ayakta gidiyorduk tabii ki. kilot terden sırılsıklam oluyordu. ah ne günlerdi o günler...

sen buna şükret ben bi keresinde kalabalıktan dolayı otobüsten inemedim diğer durakta itekaka zar zor inmiştim

Konsol: PS3 Super Slim 500 GB PAL Oyunlar: GTA IV:CE, UC1, UC2, UC3 GOTY, GT5 AE

4479 Mesaj
7 Nisan 2009; 0:54:38 

quote:

Orjinalden alıntı: Auto CAD

quote:

Orjinalden alıntı: MuSoniC

Aynen Kozyatağında ve Kavacık Karşıya geçiş tarafında Polis kimlik kontrolü yapıyor, Yahu 500T bu ne olur ne olmaz . . .

Kavacıkta hiç rastlamadım ama yakında ona da genk geliriz heralde

1441 Mesaj
9 Nisan 2009; 0:28:08 

Programların Resimli-Resimsiz Anlatımları Görsel Anlatımlar-Dersler
Flashda maske yöntemi ile hoş bir animasyon dersi.
Oynuyoruz
One Piece Tshirtler

3664 Mesaj
28 Nisan 2009; 17:01:04 

- Yeni yorumlar ve 500T'de yaşanan bir aşk olayı resimlerde cabası . . .

25 KASIM 2006 tarihinde 500T otobüsünde muavinin arkasında oturan yeşil pantalonlu, güzel gözlü, uzun siyah kirpikli, siyah saçlı güzel kız, Şifa Mahallesi'ne yaklaşmışken yanına oturdum. Mavi gömlekli kişiyim. Sürekli mesajlaşıyordun. Son durakta indin ve orada bekledin. Ben de yakınından geçtim. Arabamı alıp gelecektim yanına fakat 2 dakika geçmeden kayboldun. Lütfen buralardaysan bul beni. Seninle o anda konuşamadığım için çok pişmanım.

bir garip otobüstür. muavinleri daha bir tuhaftır. paso var mı diye sorar, gösterince bakmazlar bile. bir de gebze'ye gidecekler burada insin diye garip bir yolcu-durak ilişkisi var ki sormayın gitsin..

oturacak yer bulduğunda mutlu olduğun, hele bir de bu uzun güzergahın uzun bir kısmında seyahat edeceksen para bulmuş kadar sevindiğin özel halk otobüsü hat kodudur.

not : bu hattan başka, beş dakika içinde iki tane geçen ve bazen üç tane geçen yer yer dört tane de geçtiği görülen * hat yoktur...

500T turbo. uçuyor mübarek.

1965 Mesaj
28 Nisan 2009; 20:59:02 

Vay Bee Bu Topic Sayesinde Tuzla'lılar Belli Etti Kendini .Bende Bir Tuzlalı Olarak Bu Efsaneyi Görüyorum Hergün,İşyerim Ters İstikamette Olduğundan Bu Otobüsü Kullanmıyorum Ama Efsaneyi Yollarda Görüyorum.İzmir'li ve Diğer Şehirlerde Yaşayan Arkadaşlar,Hatta İstanbulda Oturup Bu Otobüse Rakip Çıkartmaya Çalışanlar Boşa Uğraşmayın O Bir Efsane...

"Trance music is a natural drug that will heal us all"
http://www.astateoftrance.com/

Uzaklaştırılmış
4 gün cezanın,
9 sa. 32 dk. kadarı kaldı.
28 Nisan 2009; 21:06:10 

Bu otobüs bizim İzmir'deki 169 ve 86 gibi ya.

169, 86, 270, 371, 8, 6 ve benzeri Balçova/Narlıdere otobüsleri...

Bu otobüslere ne zaman binsem mutlaka en az bir tartışma çıkıyor. Zaten tıklım tıklım dolu oluyorlar. Yok o onun yerini kapmış, yok o kapıya giderken gençler yolu tıkamış. Mutlaka birileri kavga ediyor. Lanetli midir nedir.

Bu sabah da 169'un arka tarafındaki koltuklara biri kusmuş, etraf kusmuk içinde. Temizlememişler. Koltuklar bomboş, millet ayakta itiş kakış hâlinde.

630 Mesaj
28 Nisan 2009; 23:59:38 

Ankara da bildiğim en uzun ve yoğun hatlardan 2 si 510 ve 511 dir, sincan sıhhiye ve sincan bakanlıklar, ilk durakta binmediyseniz son durağa kadar genelde ayakta gidilir bu otobüslerde en iyi seyahat süreside 50 dk,
gelelim 500T ye
ankaradan geldim tuzlada bir gece kaldım servise gıdecegım
2 kez bu hatayı yaşadım, Tuzla dan beykoza gideceğim 500t kaçınılmaz :) 6 dk bekledim 4 tane 500t geçti durmadan gitti nihayet 5. ye kapağı attım, bilmiyorum ki kavacık sapağı ne kadar sürer ayakta gidiyorum bilen bilir ben bilmiyorum ama kavacıka gelmeden bır yerde otobus bosaldı, heryer boş aman dedim elimde eşyalar köseye kısılmısım az yolum vardır dıye oturmadım 1 durak sonra hurra mılet doldu yıne, ümraniye de yol tıkalı ben kosede sıkıs tıkıs 10 cm karede dıkılıyorum koku ayrı dert, trafık tıkalı dur kalk dur kalk beykoza vardıgımda bılenvardır beykoz mobil yağ fabrikasına geldıgımde 3,5 saat gecti pes dedim, 2. de o kadar şanssız değildim eleman eminyet şeridinden bir kapattı, otobustekilerden çıt yok, 1,5 saatte beykoza vardım bu sefer, 500T yaşayan efsane

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serhataysen -- 29 Nisan 2009; 0:02:38 >

3033 Mesaj
29 Nisan 2009; 0:39:20 

İstanbulda neden Hatların sonunda harf var? 500T 129L.
İzmir de sadece numaralar yazıyor . örneğin 505 , 568, 168 gibi

[size=1

432 Mesaj
29 Nisan 2009; 0:39:27 

Tuzla(içmeler)-Cevizlibag,Topkapı Şöferlerinin hemen hemen hepsini tanır hale gelmiştin bundan 1,5 sene önce Tuzla Tıp Merkeziyle Çalışıyorduk.Diş Teknisyeniyim. Oraya Devamlı Diş Götürüp getiriyordum.
yaklaşık 2:30 saat sürüyor genellikle en arkaya otururum. kimsenin görmücegi ve kalkmada zorluk çekilcek bir yer tercih ederim bir bayan veya orta yaşlı biri geldiginde başımda öksürmeye , hapşurmaya başlar bende kafayı cama yaslar kapşonu çeker 2 saat uyurum. ama yolculuk cok zevkli geçer fazla durak olmadıgı için çok güzeldir. fakat akşam 5-6 gibi binmenizi tavsiye kesinlikle etmem oturdugun yerde bile üstüne çıkıyorlar. hele takım elbiseli bayanlar tam fantazi manyagı devamlı sürtüyor veya sürtünmeye çalışıyorlar çok gözüme çarpan oldu hatta bayanın bir tanesi gözlerini bile kastıgı oldu
Hatta Adamın Teki Honda Kawasaki Sokmuştu otobüse 50 lira verdi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _CrAzY_ -- 29 Nisan 2009; 0:43:00 >

o şimdi asker
Acemi Bİ: Manisa/Kırkağaç Usta Bİ:Siirt/Şirvan/Cevizlik J.Kom.Karakol Komutanlığı

3033 Mesaj
29 Nisan 2009; 0:43:58 

Bu arada İzmir de 525 daha meşhurdur. Körüklü otobüsde içinde kapasitesinin 10 katını alan otobüs şöförleri Rampalarda Drift yapmaktadır.Virajlarda fren yerine gaza basmayı uygun görürler.
Bir ayrıntı daha otobüs genelde yan gidiyor

[size=1

1605 Mesaj
29 Nisan 2009; 1:37:15 

quote:

Orjinalden alıntı: .iLK.

İstanbulda neden Hatların sonunda harf var? 500T 129L.
İzmir de sadece numaralar yazıyor . örneğin 505 , 568, 168 gibi

istanbudada var sadece numaralı ( 31 Yenibosna-Yenikapı )
güzergahlar çok geniş olduğundan numara arkasına bazen 2 tane harf eklendiğide olur

9102 Mesaj
29 Nisan 2009; 1:51:58 

ARkadaslar burada üstüne basmak istedigimiz nokta otobusun dandikligi degil. ben bi kac kere esenlere gitmek için binmiştim fazla kalabalik degildi ama. bazi otobusler gercekten iyi bazilari dökülüyor.
Asıl olay o arabalara binen şahıslar yanı hepsi seçmece, seçilmiş kişiler biniyor o otobuslere.
birde şöferleri ve muavinleride antika. 747 boing ucagi sanki dolduruyolar arabanın içini malum bide şifa'ya gidiyor. fazla söze gerek yok diye düşünüyorum

not: kalabalikken o otobuslere hic binmedim. anca ana duraktan 2-3 kez bindim. herzaman İett rLZ

Lenovo IdeaPad Y510P / Logitech Z5500 / Buffalo LinkStation 1 TB

3525 Mesaj
29 Nisan 2009; 2:06:56 

500T çok gördüm de ben 500ES ciyimdir, Otogar-esenyalı

PIONEER DEH 7950UB ANA ÜNİTE
KİCKER ZX 305.4 MİD AMFİSİ 4X60 WATTS
SOUND MAGUS DK 1800 1 OHM 1800 WATT RMS BAS AMFİ
SOUND MAGUS FY 07 15 38CM 1500 WATT RMS SUBW.
KİCKER KS 65.2 COMPONENT x2
SOUND STREAM 4 AWG POWER KABLO, CADENCE 100 AMPER BK SİG., 72 AMPER MUTLU AKÜ + 2 FARAD CAPS +

ARIZALI OTO AMFİLERİ SATIN ALINIR!!....

874 Mesaj
29 Nisan 2009; 6:03:46 

ferrari zor yakalar ilk bindiğimde 4.levent ten kartala dedim ki 1. 30 saatte gideriz heralde sate baktım 7 dakkada kartaldaydım ohanzi oldum dumur oldum felem şaştı keşke bütün otobusler böle olsa

3287 Mesaj
29 Nisan 2009; 6:52:59 

Ses Hızını aşttığı idda ediliyor

3664 Mesaj
29 Nisan 2009; 10:04:39 

@.iLK.

- Hocam İstanbulda çoğu otobüs böyledir, Örneğin :

* 500T - Topkapı Cevizlibağ / Tuzla içmeler
* 129L - Kozyatağı / 4.Levent Metro

- Ama bazı otobüsler de var hiç gideceği yer ile alakasız da numaralandırılabiliyor. Örneğin :

* 17 - Kadıköy / Pendik
* 121A - Mecidiyeköy / Kavacık - Beykoz gibi . . .

@McCarty

@audiocu

@virtusft

Benim 500T ile Bostancı Köprüsünden Kavacık'a rekorum 9 Dk . . .

@simoney

8067 Mesaj
29 Nisan 2009; 10:23:31 

500T

nurtepe-cevizlibağ

Metalurji ve Malzeme Mühendisliği 4.Sınıf Teknoloji Fakültesi

3664 Mesaj
29 Nisan 2009; 10:53:00 

Arkadaşlar meşhur olduk . . .

1981 Mesaj
29 Nisan 2009; 10:54:07 

quote:

Arkadaşlar meşhur olduk . . .

Hahahahahahahahahahahahahahahaha

8067 Mesaj
20 Mayıs 2009; 0:43:41 

3607 Mesaj
20 Mayıs 2009; 1:15:40 

16A

Didier Yves Drogba Tébily

3664 Mesaj
20 Mayıs 2009; 14:43:29 

quote:

Orjinalden alıntı: speedman

Hocam orası cevizlibağ değilmi ? Yoksa benmi karıştırdım. İmkansız ama gerçek 500T bom boş . . .

8067 Mesaj
22 Mayıs 2009; 21:07:37 

evet hocam cevizlibağ burası.
Hafta içi 12:35 suları falan oldugu için boşboş

2257 Mesaj
22 Mayıs 2009; 21:24:10 

500ES'ide unutmamalı Maltepe'de oturmama rağmen okulumun (Pendik Anadolu Denizcilik Meslek Lisesi) Pendik-Tuzla sınırında olması dolayısı ile benimde çok sık bindiğim otobüslerden biridir sert freniyle bütün erkeklerin bayanlara yaslanması ve birden ohaa yaa, hoop bilader düzgün davran bayana gibi seslerle yol yaptığım bolca "Apaçi" denen insan modelinden kaynıyan bir otobüstür.

Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği
Emeğimiz deniz, ekmeğimiz deniz, yükümüz hasret, rotamız sevgi, varış limanımız hayallerimizdir..
#occupygezi #occupyturkey

3664 Mesaj
25 Mayıs 2009; 9:36:17 

quote:

Orjinalden alıntı: speedman

evet hocam cevizlibağ burası.
Hafta içi 12:35 suları falan oldugu için boşboş

Havada kapalıymış, yağmur yağdı herhalde o gün . . .

2163 Mesaj
25 Mayıs 2009; 10:11:40 

Amcam dalmış gitmiş neler düşünüyor acaba.Yalnız hakikaten efsaneymiş bu araba

1693 Mesaj
25 Mayıs 2009; 11:20:34 

quote:

Orjinalden alıntı: seyhat

bu çok şeyi anlatır sanırım..ayrıca formdaki arkadaşların çoğunun bu işkence seferinden haberi yok bea..normal olarak..

Ufaltılmış ön izleme resmi

Uzun zaman sonra beni güldürebilen bir resim oldu. Sağol

Lalegül FM (88.4) radyomuz, Marifet ve Lalegül'de dergimizdir.
Ateistlik akıl hastalığıdır. Selim muhakeme sahip olan yaşadığı hayatın dekoruna bakarsa bir kudreti külliyeye mecbur kalır. Bu nizam kendi kendine olamaz.

8210 Mesaj
25 Mayıs 2009; 11:42:08 

Evet bu otobüsün asıl mevsimi geldi. İlkbahar ve yaz aylarında iyice çekilmez bir hal alan terle karışık diğer münferit kokuların insan zihnini uyuşturduğu 3 saati bulan yolculuk süresiyle insanın aklını başından alan hat

8067 Mesaj
25 Mayıs 2009; 11:58:51 

quote:

Orjinalden alıntı: Piêr Dé Sans

Evet bu otobüsün asıl mevsimi geldi. İlkbahar ve yaz aylarında iyice çekilmez bir hal alan terle karışık diğer münferit kokuların insan zihnini uyuşturduğu 3 saati bulan yolculuk süresiyle insanın aklını başından alan hat

3664 Mesaj
26 Mayıs 2009; 11:04:28 

Sesten hızlı olduğu rivayet ediliyor . . .

8210 Mesaj
26 Mayıs 2009; 11:29:55 

quote:

Sesten hızlı olduğu rivayet ediliyor . . .

Koku sesten hızlıdır evet

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
26 Mayıs 2009; 11:33:39 

İnsanlarımız maalesef çok pis.Bakıyorsun üstü başı leş gibi.
Teke gibi de kokuyor.Traş yok, dişler fırçalanmamış.
Özellikle kürtlerin yaşadığı bölgelerdeki otobüsler böyle.otobüsün içi ahır gibi kokuyor.

1997 Mesaj
26 Mayıs 2009; 11:35:00 

"Bu otobüste insanlar difüzyonla hareket ediyor"

867 Mesaj
26 Mayıs 2009; 11:41:28 

2 gün evvel sabah saat 06:25 civarları..kartal cevizli güzergahındayız tabi 500 t de..
önümüzde seyir halinde olan iett yolda yalpalamaya başladı,devrildi devrilecek herkes bir panik ve görünen o ki içinde yolcu çakılı..

Tam ne oluyor derken aynı durumla biz karşı karşıyayız..500T şöförü aracı toparlamak için elinden geleni yapıyor ve ben dahil bütün yolcur panik içinde kesin devrileceğiz,herkesten sesler yükseliyor"frene basma,gaza yüklenme,hızını kesme" vs..artık herkes nereye gizlensemde ufak sıyrıklarla atlatablirimin derdinde..ve gözlerim etrafa takılıyor,yalpaladığımız şeridin sol bariyerine bir servis minübüsü vurmuş,sol şeritte ise iveco servis yan yatmış bariyere vurmuş..

ve binbir korkuyla dilimden dökülen tevhid kelimecikleri..

500T bir süre sonra toparladı kendini ve önümüzdeki araçta..

bu anlattıklarım 200 mt lik bir güzergahda ve yanlızca 15-20 saniyeliğine yaşanan olaylardır..ve gerçketir.

İşe geldiğimde Nihat Sırdar radyodan;
devrilen servis kazasının ölümlü olduğunu ve o yolu trafiğe kapayıp yan yoldan trafiğin akışını sürdürüldüğünü söylediğinde derin bir hamd döküldü dilimden..

Kafana göre değil,kanunlara göre yaşayacak ve yaşatacaksın..
Burası babanın çiftliği değil..

3664 Mesaj
26 Mayıs 2009; 14:13:29 

quote:

Orjinalden alıntı: seyhat

2 gün evvel sabah saat 06:25 civarları..kartal cevizli güzergahındayız tabi 500 t de..
önümüzde seyir halinde olan iett yolda yalpalamaya başladı,devrildi devrilecek herkes bir panik ve görünen o ki içinde yolcu çakılı..

Tam ne oluyor derken aynı durumla biz karşı karşıyayız..500T şöförü aracı toparlamak için elinden geleni yapıyor ve ben dahil bütün yolcur panik içinde kesin devrileceğiz,herkesten sesler yükseliyor"frene basma,gaza yüklenme,hızını kesme" vs..artık herkes nereye gizlensemde ufak sıyrıklarla atlatablirimin derdinde..ve gözlerim etrafa takılıyor,yalpaladığımız şeridin sol bariyerine bir servis minübüsü vurmuş,sol şeritte ise iveco servis yan yatmış bariyere vurmuş..

ve binbir korkuyla dilimden dökülen tevhid kelimecikleri..

500T bir süre sonra toparladı kendini ve önümüzdeki araçta..

bu anlattıklarım 200 mt lik bir güzergahda ve yanlızca 15-20 saniyeliğine yaşanan olaylardır..ve gerçketir.

İşe geldiğimde Nihat Sırdar radyodan;
devrilen servis kazasının ölümlü olduğunu ve o yolu trafiğe kapayıp yan yoldan trafiğin akışını sürdürüldüğünü söylediğinde derin bir hamd döküldü dilimden..

- Bu 500T şöförleri çok kaza atlatıyorlar ama adamların sanki verilmiş sadakası varmış gibi hepde yara almadan kurtuluyorlar. Hikaye çok güzel :) Şuda bir etken orada başka şöför olsaydı o otobüs çoktan yerde sürünüyordu, ama bu 500T'deki şöförler bunlar anadan doğma biliyorlar otobüs kullanmayı . . .

- Geçenlerde Cevizlibağ'dan eve gideceğim bostancıya, muavin çocuk otobüsü yanaştırıyor :) görseniz eleman 17 - 18 var yada yok. Ama bir manevra haraketleri yapıyor ağzını açık kalır vallahi . . .

7923 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
newmonarch
26 Mayıs 2009; 14:58:59 

17 felan rakip olamazmı 500T'ye? Oda çok uzun bir mesafe gidiyor, bir keresinde binmiştim Pendiğe kadar ulan git git git git git git bitmiyor yol bir türlü

2013 Citroen C4 E-Hdi Mcp 1.6 115 Hp Exclusive - SAM
2013 Toyota Corolla 1.4 D4D M/T 90 Hp Advance

450 Mesaj
26 Mayıs 2009; 15:04:24 

birazdan 500 T ye binip okulla gidicem gebzeye

8210 Mesaj
26 Mayıs 2009; 15:21:39 

quote:

Orjinalden alıntı: newmonarch

17 felan rakip olamazmı 500T'ye? Oda çok uzun bir mesafe gidiyor, bir keresinde binmiştim Pendiğe kadar ulan git git git git git git bitmiyor yol bir türlü

3 tane 17 yapar 500T sen ne diyorsun
ben hergün çekiyorum kartal-kadıköy hattını emin ol 500T gibi bir hattın yanında hiç

4064 Mesaj
26 Mayıs 2009; 15:27:54 

lisedeyken çok biniyordum, hey gidi günler

3664 Mesaj
27 Mayıs 2009; 13:04:54 

quote:

Orjinalden alıntı: drift34

birazdan 500 T ye binip okulla gidicem gebzeye

Hocam akıbetin nedir, hayattamısın ?

477 Mesaj
27 Mayıs 2009; 13:43:32 

Bende sıklıkla binerim 500t ye metrobusler yapılmadan önce... namussuzlar köprü yoluna girene kadar tın tın tın köprü yolunda canavar gibi sanki f1 de yarısıyorlar

Son Barikat Beşiktaş

3 Mesaj
27 Mayıs 2009; 14:18:47 

bu otobüse bir gün zevk için bineceğim.hikayeler süper anıları varsa anlatsın ,süper anılar çıkıyo

2630 Mesaj
27 Mayıs 2009; 14:28:42 

haftaiçi saat öğlen 5-7 aralığında bir gün binecem.yeni fantezim bu

3664 Mesaj
10 Temmuz 2009; 14:50:25 

quote:

Orjinalden alıntı: algoritma07

bu otobüse bir gün zevk için bineceğim.hikayeler süper anıları varsa anlatsın ,süper anılar çıkıyo

Bizde anı çok :) Bir tane daha anlatayım.

- Bir gün kavacıktan işten çıktım akşam 6:30 civarı 500T'ye bindim her zamanki gibi. Evim bostancıda ve E-5 kozyatağı köprüye doğru geliyoruz. Biliyorsunuzdur ki 500T her zaman emniyet şeridinden gider :) onun yolu orasıdır. Kozyatağı köprüde, k.bakkalköy girişinde ve ataşehir girişlerinde yoğun trafik var. Bizimki emniyetten bastı gidiyor. Kozyatağı köprüye tırmanmaya başladı yol döndüğü için ve kenarlarda dönüş tabelaları olduğu için hızını kesmek zorunda kaldı. Az ilerde arabanın biri aniden bizim önümüze kırınca bizim usta şöför araba çarpmamak için sıra sıra tabelalara vurmaya başladı. Sıra sıra hepsine vuruyor. (Tak, Tak, Tak) sesler gelmeye başladı. İçeridekiler '' aa neler oluyor '' gibilerinden birbirleriyle konuşuyorlar. Bir yandan da muavin sol camdan kafasını çıkarmış arabaya küfür ediyor. Biz yerlerdeyiz . . .

İşte o meşhur kavşak . . .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Auto CAD -- 10 Temmuz 2009; 14:52:02 >