- x
eve alınabilecek en iyi spor aleti hangisi?
40 Cevap56002 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

28 Mesaj
7 Ocak 2009; 12:33:44 

slm alykm

ofiste çalışıyorum, hareketsizim, spor yapma ihtiyacım var, biraz da göbek başgösterdi.
ben bir tane ama çok fonksiyonlu bir spor aleti almak istiyorum
niyetim kas yapmak falan değil, sağlık.

koşu bandı popüler ama kürek daha faydalı gibi.ne tavsiye edersiniz

ilgili ve bilgili arkadaşlardan görüşlerini rica ediyorum.
sağlıcakla kalın...

selam

205 Mesaj
7 Ocak 2009; 14:01:40 

quote:

Orjinalden alıntı: eseyyah

slm alykm

ofiste çalışıyorum, hareketsizim, spor yapma ihtiyacım var, biraz da göbek başgösterdi.
ben bir tane ama çok fonksiyonlu bir spor aleti almak istiyorum
niyetim kas yapmak falan değil, sağlık.

koşu bandı popüler ama kürek daha faydalı gibi.ne tavsiye edersiniz

ilgili ve bilgili arkadaşlardan görüşlerini rica ediyorum.
sağlıcakla kalın...

Her alet farklı bir kas bölgesini çalıştırır veya 2-3 kas bölgesini.Ama örnek veriyorum mekik sehpası karın kaslarını geliştirmende yararlı olur,düz sehpada bir çok şey yapabilirsin,Ağırlık sehpasında ağırlık kaldırırsın...gibi.Yani amaca göre spor aleti almak lazım.Zayıflamak için en iyi spor aleti koşu bandıdır.Ondan sonra kondisyon bisikletleri gelir.Ama kendi yaptığımı söyleyeyim.aç karna yapılan 40-45 dk lık koşular yağlarını eritir.Üstüne bir de karın hareketleri ve mekik de eklersen karın kasları da gelişmeye başlar.O bölgedeki yağların erimesinde etkili olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aksemseddin -- 7 Ocak 2009; 13:59:25 >

127 Mesaj
8 Ocak 2009; 0:09:51 

bir spor hocası olarak sakın olaki koşu bandı ama derim kılo vermek ıcın ılk alacagın alet eliptik bisiklet olmalı

not:soguk biçimde çekeceginiz mekik ve karın hareketlerı boşa kürek çekmekle eş degerdedir

28 Mesaj
8 Ocak 2009; 10:43:24 

quote:

Orjinalden alıntı: murat23

bir spor hocası olarak sakın olaki koşu bandı ama derim kılo vermek ıcın ılk alacagın alet eliptik bisiklet olmalı

not:soguk biçimde çekeceginiz mekik ve karın hareketlerı boşa kürek çekmekle eş degerdedir

mesajınızda bir harfin eksik çıktığını düşünerek anladığım kadarı ile koşu bandını tavsiye etmiyorsunuz,
peki kürek hakkında ne düşünürsünüz hocam?

aklımdan geçen ürün şu:
http://www.sporservis.c...00/11/51/1151_buyuk.jpg

selam

335 Mesaj
9 Ocak 2009; 9:45:39 

aleyküm selam,

evde spor yapmak zor,

aldığın alet kıyıda köşede kalıyor ve kullanamıyorsun,

açık havada yürüyüş yapmak en mantıklısı gibi...

Bisan bisiklet,kırmız renk, modelsiz....

55 Mesaj
13 Ocak 2009; 15:03:53 

sen nasıl bır spor yapacaksın yanlız kosacakmısın mekıkmı cekeceksın nasıl bır spor yapacaksan bızde ona gore soyleyeyım

???_-_imamoglu_-_???

3985 Mesaj
15 Ocak 2009; 21:23:45 

Senin için alet gerekmez. Sabahları bir saat erken kalk. Şöyle yarım saat bir yürüyüş veya hafif tempo koşu yap. Sonrasında biraz mekik çek, al duşunu, git işine.

474 Mesaj
17 Ocak 2009; 21:42:12 

Bence en iyisi koşu bandı derim.Diğer spor aletlerini kullanmak için önce ısınma hareketleri yapacaksınız ki;bunları yapsanız zaten spor aletllerine gerek kalmaz.Ama koşu bandı çık üstüne yarım saat yürü;ama hergün.Hiç birşey kalmaz.Bu benim kendi fikrim.

525 Mesaj
17 Ocak 2009; 23:08:11 

bizim evde bir tane eliptik bisiklet bir tane de kürek çekme aleti var ama kullanan yok öylece duruyor bir köşede, ilk zamanlar heveslenip almıştık, baya kullanıyorduk, bikaç ay sonra yüzüne bile bakılmamaya başlandı. en iyisi bir spor salonuna kaydolmak veya günlük düzenli yürüyüş/koşu ve egzersiz.

205 Mesaj
18 Ocak 2009; 19:40:33 

quote:

Orjinalden alıntı: ArGentum#47

bizim evde bir tane eliptik bisiklet bir tane de kürek çekme aleti var ama kullanan yok öylece duruyor bir köşede, ilk zamanlar heveslenip almıştık, baya kullanıyorduk, bikaç ay sonra yüzüne bile bakılmamaya başlandı. en iyisi bir spor salonuna kaydolmak veya günlük düzenli yürüyüş/koşu ve egzersiz.

O aletler çok iş görür.Keşke düzenli bir şekilde kullanma alışkanlığını kazanabilmiş olsanız.Spor yaşamımızın bir parçası haline gelmezse spor salonuna yazılmakta fayda vermez.Sporsuz bir yaşam çok manasız diyorum artık.Aradan geçen 7-8 aydan sonra.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aksemseddin -- 18 Ocak 2009; 19:38:19 >

2791 Mesaj
18 Ocak 2009; 20:39:41 

EGER İŞ LE ev arası yakın mesafedeyse yürü derim

KULLANDIĞIM TELLER
NOKİA5110<NOKİA6230<NOKİAN82<SAMSUNG GALAXY POCKET<SAMSUNG NOTE 2
KULLANDIĞIM PROJEKSİYON
EPSON TW-550

205 Mesaj
19 Ocak 2009; 21:59:47 

quote:

Orjinalden alıntı: JETAACK

EGER İŞ LE ev arası yakın mesafedeyse yürü derim

Zaman varsa yolu uzatıp günlük 2-3 km yürümek vücuda çok faydalı olacaktır.Aöma bu yürüyüşün nasıl olduğu da önemli.Yüksek tempol olursa hem karın kaslarına hem de bacaklara çok faydası dokunur.

2791 Mesaj
19 Ocak 2009; 22:15:36 

quote:

Orjinalden alıntı: aksemseddin

Zaman varsa yolu uzatıp günlük 2-3 km yürümek vücuda çok faydalı olacaktır.Aöma bu yürüyüşün nasıl olduğu da önemli.Yüksek tempol olursa hem karın kaslarına hem de bacaklara çok faydası dokunur.

Doktorlar yetişkin bir insanın günde 7 km yürümesini tavsiye ediyorlar....

KULLANDIĞIM TELLER
NOKİA5110<NOKİA6230<NOKİAN82<SAMSUNG GALAXY POCKET<SAMSUNG NOTE 2
KULLANDIĞIM PROJEKSİYON
EPSON TW-550

205 Mesaj
20 Ocak 2009; 6:13:00 

Aslında dediğin çok doğru.Günde 5 km den aşağı olmamak üzere hızlı yürüyüş yapmak lazım.Özellikle sabah saaatlerinde.Bunun da tek yolu var.Sabah erken kalkıp iyi bir kahvaltıdan sonra işe araba yerine yürüyerek gitmek.Bu her vücudu hem zinde tutar hem de kalp-damar hastalıklarından korur.Daha geç yaşlanırsınız.

1217 Mesaj
20 Ocak 2009; 11:13:53 

quote:

Orjinalden alıntı: ArGentum#47

Bu yüzden ev içinde spor olmaz diyorum. Salonun en güzel yanı sizi motive eder , aşama kaydedenleri görüp rekabet içine girersiniz ve sıkılmazsınız vb sayamayacağım onlarca neden.

konu başlığına dönersek koşu bandının derdi çok olur. en ideali eliptik bisiklet ve yatay bisiklet 2 günde 1 45-60 dk lık çalışma yeterli olur.

620 Mesaj
20 Ocak 2009; 14:15:44 

bence evdede olur cayda bayırdada ılla salon sart degıl. tamam en guvenılır sıkıcı olmayan rekabet ıcınde zevklı tabıkıde salonda gecer, bazıları evını spor salonu yapıyo kısıler kendı durumuna göre yapıyo ıste sporunu , bence eve alınabılecek en ıyı spor aletı mekık sehpasıdır, sonra bı kac dumbbell birde parkta 3-4 tur kosarsan senden saglıklısı olmaz dıyorum :) kolay gelsın

205 Mesaj
23 Ocak 2009; 20:39:14 

Salonun ortamı farklı bu doğru ama salona zamanı ya da maddi imkabnı yetmeyen arkadaşlar için evde çalışmak da güzeldir.Hiç spor yapmayıp oturmaktan iyidir.Performans düşüyor kabul ediyorum kazanımlar yavaş oluyor ve bazı kaslar tam çalıştırılamıyor ama buna rağmen vücut bayağı bayağı değişiyor.Yeter ki azimle çalışma olsun.Her ilde de büyükşehirlerdeki gibi gelişmiş salonlar bulmak zor.Bulduklarımızda adam gibi çalışacak teknik aletler yok.Mesela squatta daha da gelişebilmek için ya birisi devamlı size bu harekette yardım edecek ya da smith machine türü bir cihazda beli sakatlamadan büyük ağırlıkların altına girmek lazım.

620 Mesaj
23 Ocak 2009; 23:07:16 

yok kardefsım ya les gıbı .. neymıs havlunu koyda otur, neymıs yanında bısey getırme burdan al da ıc, neymıs sıranı bekle önce o yapsın sonra sen neymıs arkadasım sıra bendeydı , agırlıkları kım aldı burdan vs vs tadsız seyler.ayrıca artıs artıs calısanlar cabası bırde nefes alamıyosun bazı salonda zaten hocaların ıpledıgı yok ılk gunler gaz verırler sonra yuzune bıle bakmazlar bu yasanıyo yalan dıyen varsa sölesın yazık valla bazı salonları göruyorumda orda verılen paraya harbıden yazık yaa hadı olur super bı yerdır kosulları cok ıyıdır tamam dersın hıc kımse evındekı kadar rahat olmaz bunu ınatla söyluyorum yınede soyluyorum ısın maddıyatla alakası yok zaten ıcımızde cogumuz cok gelısmek ıstemez sadece fıt olsun yeter kanatıde ozaman hıcde abartmaya gerek yok ıyı gunler

12 Mesaj
24 Ocak 2009; 4:46:37 

Eve spor aleti almak güzeldirde umarım çalışırsın çünkü kimde gördüysem süs eşyası gibi mübarek kimse kullanmıyor

уσкℓυğυη ιѕмι вιℓє нєηüz кσηмαмış вιя çσ¢υğυη кαтιℓι∂ιя şιм∂ι....

1497 Mesaj
24 Ocak 2009; 23:34:05 

spor olayı evet salonlarda daha düzgün ama bu alışkanlık meselesi bence..salonada gittim zamanında şu an gitmiyorum ama evimdeki aletlerle kendi çabalarımla 1-1,5 saatimi hergün spora ayırabiliyorum..ne zaman boş vaktim olursa.İnsan alıştıktan sonra yapmayınca kendini rahatsız hissediyor.Sporsuz olmazzzz

205 Mesaj
25 Ocak 2009; 12:50:05 

quote:

Orjinalden alıntı: Cehennett

Eve spor aleti almak güzeldirde umarım çalışırsın çünkü kimde gördüysem süs eşyası gibi mübarek kimse kullanmıyor

Aslında o kişiden kişiye değişim gösterir.Kişinin azim ve kararlılığına kalmış.Kendine hedef koymadan yapılan tüm işlerde bu böyledir diyorum.3 aylık hedefler koyacak ve önüne bakacaksın.Kim ne derse desin çalışmaya devam edecek,programından sapmayacaksın.Aletlerin ne kadar işe yaradığını ancak 1 yılın dolunca görürsün.1 yıl sonra başlangıç seviyesini tamamlamış çatısı oturmaya başlamış bir vücuda sahip olabilirsin.Tabii bunlar hep sabırla ve yoğun çalışma ile olur.

620 Mesaj
25 Ocak 2009; 14:59:33 

agırlıklarımın her bır gr benım ıcın altın degerınde tozulunu bıle alıyom bee

1211 Mesaj
26 Ocak 2009; 22:37:57 

ben koşu bandı aldım. 1.5 hp dunlop comfort.. 95 kg yim. bi de mekik sehpası alcam tam olcak.. :))

Yıldızlar ates böceği sanılmaktan korkmazlar !

„€ Vincent Lord €„ 

205 Mesaj
27 Ocak 2009; 20:23:48 

quote:

Orjinalden alıntı: Vincent Lord

ben koşu bandı aldım. 1.5 hp dunlop comfort.. 95 kg yim. bi de mekik sehpası alcam tam olcak.. :))

Bir başladın mı devamını getir ama sakın bırakma.Zaten alışırsan bırakma gibi bir şey olmaz.Hele de aynada kendine bakıp inceldiğini fiziğinin güzelleştiğini görünce çok sevineceksin.

1211 Mesaj
28 Ocak 2009; 0:33:56 

sağol hocam.. desteğin için...
quote:

Orjinalden alıntı: aksemseddin

Bir başladın mı devamını getir ama sakın bırakma.Zaten alışırsan bırakma gibi bir şey olmaz.Hele de aynada kendine bakıp inceldiğini fiziğinin güzelleştiğini görünce çok sevineceksin.

„€ Vincent Lord €„ 

205 Mesaj
28 Ocak 2009; 22:15:35 

Bende 95 kiloya yakındım.91 civarı filandım.İşin kötüsü bunun çoğu yağ idi.Özellikle göbeğimde ve gögüs bölgemde olan yağı görseniz şaşırırdınız.Arkadaşlarımın ve akrabalarımın "Böyle hiç iyi olmamış,sana yakışmamış"sözleri beni kendime getirdi.Dedim napıyorum ne hale geldim böyle.Gerçektende kendime yakıştıramayacağım bir görüntüye bürünmüştüm.Yaşım 26 ya ulaşmış ve ben giderek sağlıksız bir bedene ve dengesiz beslenmeye sahiptim.Herşeye baştan başlamaya karar verdim.Aylardan haziran.Ufak ufak egzersizlerle başladım.Bunu hergün yapmaya başladım.1 ay geçti,gögüste ilerleme kaydettim ama karnımdaki yağlar aynı şekilde duruyordu.Bu benim moralimi biraz bozar gibi oldu ama yılmadım.Bol bol okudum,forumlarda gezindim,bilen arkadaşlara danıştım.Kendime bir yol belirledim.Bir koşu bandı aldım.Kardio ağırlıklı çalışmalara ağırlık verdim.Bir sürü karın hareketi yaptım.Halende devam ediyorum.Öyle böyle derken yazı bitirdik kışa girdik.Kilom 91 den 66 ya kadar düşmüştü.Aralık ayında kilo vermeyi durdurdum.Diyeti de bitirdim.Artık Karbonhidrat-protein-yağ üçlemesini dengeli olarak içeren 6-7 öğünlük bir beslenme planı uyguluyorum.2 aydır da parçalı kas çalışması yapmaya başladım.Yavaş gelişiyorum ama bunun da aynı vücudumdaki yağları eritmek gibi kolay olmayacağını biliyorum.Çalışıyorum inanıyorum ki önümüzdeki yaza biraz kas kütlesi kazanmış olarak girmeyi umut ediyorum.

332 Mesaj
18 Şubat 2009; 12:50:30 

arkadaşlar eğer önceliğiniz varsa mesela göbek gibi buraya yönelik alet alın basense ona göre her alet ayrı bölgeleri çalıştırıyor, buna dikkat benim önerim ise işe geç kalın ve koşa koşa gidin trafik zaten tıkalı mecbur yürücen bari tempolu yürü :P

1211 Mesaj
18 Şubat 2009; 22:08:46 

hehe :)
hocam ben aldım hem mekik sehpasını hem de koşu bandını.. dambıllarım da var.. ooh takılıyom zevkli oluyo.. ama kilo vermek nasip olmadı daha :D

„€ Vincent Lord €„ 

276 Mesaj
21 Şubat 2009; 20:01:55 

twist shaper işe yarar mı?

En çok inandığımız şeyler, en az bildiklerimizdir. [Montaigne]

44 Mesaj
22 Şubat 2009; 12:01:31 

quote:

Orjinalden alıntı: murat23

''Well I deserve nothing more than I get Cos nothing I have is truly mine.''

1211 Mesaj
23 Şubat 2009; 0:36:10 

ama koşu bandında 30 dk. koştuktan sonra 12X3 mekik işe yarar heralde..

„€ Vincent Lord €„ 

415 Mesaj
24 Şubat 2009; 0:37:10 

ağırlık istasyonu alın

Türkiye Vücut Geliştirme ve Fitness Federasyonu Antrenör

1211 Mesaj
13 Nisan 2009; 17:16:56 

ya arkadaşlar ben bırakıyorum bu spor işini yavaş yavaş.. üşeniyorum çok ya :(

„€ Vincent Lord €„ 

3316 Mesaj
13 Nisan 2009; 20:17:30 

1 ay olmamış maşallah çok hızlısınız

1211 Mesaj
14 Nisan 2009; 23:03:49 

hocam baydım valla koş koş nereye kadar :D

„€ Vincent Lord €„ 

786 Mesaj
19 Nisan 2009; 19:33:29 

Yarım saat evde sporla uğraşacağına çık dışarı hızlı şekilde yarım saat yürü daha iyi (bence)

4103 Mesaj
19 Ağustos 2011; 21:52:08 

14 Mesaj
22 Eylül 2011; 16:28:26 

bek fıtığı riski olan kişiler için en iyi karın egzersizi hangisidir acaba.

14 Mesaj
22 Eylül 2011; 16:31:47 

bir de kürek aleti aldım (voit rw 800), daha vidalarını sıkıştırıp kullanacağım ama internette kullanım videosu bulamadım. bu konuda yardımcı olabilecek var mı ? en iyi görüntülü spor sitelerini arıyorum bulamadım.

9 Mesaj
7 Ekim 2011; 10:55:51 

quote:

Orijinalden alıntı: X-MANX

ben asagıdakı urunu kullanıyorum belı ve omuru destekledıgı ıcın bel agrısı sıkıntısı yaratmıyo

http://www.sporservis.c...-En-kolay-Yolu----.html

0

Ekteki dosya (1)

4103 Mesaj
7 Ekim 2011; 11:46:44 

quote:

Orijinalden alıntı: X-MANX

Crunch ve hanging leg raise, hanging knee up. Kontrollü yap yeter alet edevata bulaşma.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VIKING -- 7 Ekim 2011; 11:47:34 >

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Konu Dışı / Off Topic] » Sağlıklı Yaşam » eve alınabilecek en iyi spor aleti hangisi?
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.531