- x
Gömülü 20 yaş diş çekimi
72 Cevap58443 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

85 Mesaj
6 Ocak 2009; 22:52:40 

Birincisini 3 hafta önce çektirdim, sorunsuz geçmişti. Tek ağrı kesici almadan, bünyeyi kasmadan atlatmıştım.
Zaten salak gibi dosyayı röntgeni almadan gittik ameliyata. Doktor da ille bugün alalım, aradan çıskın dedi.

İlk tecrübeye güvendik, çek anasını satarım dedik ama iyi bot yedik.
Dikiş yan taraftan attı, zaten 7 saattir kan yutmaktan midem bulandı. Karnım da aç, sabahtan beri 1 yumurta 2 dilim ekmekle duruyorum.
Ayrıca 2 apranax'a rağmen hala canım acıyor, yeter uleeeeeeen.

Sevgili forum üyeleri sizden ricam, gece bu direnişime yardımcı olunuz, muhabbeti eksik etmeyiniz. Baktım olacak gibi değil bekle beni acil servis geliyorum

1611 Mesaj
6 Ocak 2009; 22:55:51 

Ameliyatta başka çare yok Kimse yardımcı olamaz, benimde 2 tane gömülü alındı dikiş falan 1 hafta çorba süt. Üzgünüm, ama iyi ki aldırmışım. ağrıdan duramıyordum

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
6 Ocak 2009; 22:58:12 

hacu apranax iyi gelir ama ordaki ödemi en iyi alan majezik'tir. 2 majezik al bişeyin kalmaz. Ha oda olmazsa ufak şişlerde 25 CC Votka. Hiçbişeyin kalmaz. Denendi

edit: apranax içmişin votka içme

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XpressMetal -- 6 Ocak 2009; 22:56:17 >

85 Mesaj
6 Ocak 2009; 23:00:55 

Aslında ilk çekilen dişte herşey sorunsuz geçti, tek ağrı kesici almadan atlatmıştım.
Ama bu sefer dikiş attı ve yandan et pörtledi resmen. Bu yüzden ağzımı kapatamıyorum. Kanama da durmuyor bir türlü. Doktoru aradım araya gazlı bez koy, sabah koş gel dedi ama ne çare...

Ya benimki kendi mallığım, ne güzel krallar gibi duruyorlardı yerlerinde. Ne diye koşa koşa cerraha gidersin ki.

489 Mesaj
6 Ocak 2009; 23:06:11 

muhtemelen önceki çektiği diş üst, şimdiki alttır. altlar hep daha sorunlu olur. uyumaktan başka çaren yok ilk gece. yarına fazla bir şeyin kalmaz.

85 Mesaj
6 Ocak 2009; 23:09:24 

Yok walla diğeri sağ alttı, bu sol alt.

Üstleri de alayım mı dedi aman kalsın dedim, üst çene geniş rahat rahat kardeş kardeş yaşar onlar

489 Mesaj
6 Ocak 2009; 23:11:48 

olabilir ya ben de çektirdiğimde o gece baya ağrımıştı. dikkat dağıtıcı şeyler yap, kafayı koysan direk uyursun bence. acısı çoktur bilirim. geçmiş olsun valla.

1497 Mesaj
6 Ocak 2009; 23:12:29 

uff diş ağrısıda çok kötü olur ya..geçmiş olsun.

85 Mesaj
6 Ocak 2009; 23:32:59 

Sağolun arkadaşlar.

Ufaktan bir bardak süt içme girişiminde bulunuyorum. Karnım gurulduyor resmen açlıktan,başımın etrafında uçurumdan düşen Coyote gibi yıldızlar dönüyor resmen.

84 Mesaj
7 Ocak 2009; 0:04:08 

çok geçmiş olsun uyumaya çalış

747 Mesaj
7 Ocak 2009; 0:18:13 

benimde sabah bi tane yarısı damakta çıkan diş var onu alacaklar ameliyathanede bende korkuyorum inşallah bişey olmaz sana ağrı için önerebileceyim yemek yeme esnasında kullanabilirsin dişçilerinde uyuşturma amacıyla kullandıkları bişey xylocaine spray 15 ytl civarı sıkılan bölgeyi 15-20 dk uyuşturur rahat yemek yersin

Devlet yararlı olanı yapmak için vardır, birey ise güzel olanı.

85 Mesaj
7 Ocak 2009; 0:19:05 

Onu da denedim ama olmuyor maalesef. 8 saat oldu ama hala kanıyor ufak ufak, bide aç mideye oooh. Kadınları daha iyi anlıyorum desem yeridir.
Zaten problem ağrı değil. O bir şekilde halledilir, olmadı hastaneye gider ağrı kesici yaptırırım ama şu et parçasının verdiği huzursuzluk insanı deli ediyor.

Size de geçmiş olsun, yarın ameliyattan önce iyice yemek yiyin. SOnra perişan olmayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aegnor. -- 7 Ocak 2009; 0:19:55 >

89 Mesaj
7 Ocak 2009; 0:34:29 

Ben 4 sene çektim o ağrıyı.Ancak çektirmedim intla.İçtiğim antibiyotik sayısını bilmiyorum valla. Ayda 1 apse yapıyordu.En sonunda ön dişlerimi eğmiş komple baskı yaparak damağı parçalayarak çıkmış.Ancak yine alınması gerekli galiba.Çok şükür apse yapmıyor artık.Ama damağı parçaladığı yer yavaş yavaş çürümeye başlamış.

Geçmiş olsun.

BÜYÜK BAŞKAN AZİZ BAŞKAN!

Uzaklaştırılmış
7 Ocak 2009; 0:39:13 

bu hafta bende olucam ameliyat şimdilik bana 550 mg'lik aprol-fort ve 1 gr'lik Largopen antibiyotik verdi.. agri sızı fln eser kalmadi.. şimdilik günü bekliyorum.. benim dişlerde biri gömük dieri kafasina göre çikiş yapmiş..
0

85 Mesaj
7 Ocak 2009; 0:51:56 

@Seddoo. hocam eğer sağ üst dişten bahsediyorsan (resimde sol üstteki) Allah yardımcın olsun.
Benim panaromik röntgenle karşılaştırınca seninki harbiden bela bişey. O diş sinirlere resmen sarılmış yaw.
Benim 3 hafta önce çektirdiğim sağ alt sinire biraz yakındı, ona rağmen doktor dudağını 1 hafta kadar hissetmeyebilirsin diyordu ameliyattan önce. Gerçi hiç öyle birşey olmadı ama.

@ferfecir06
Hocam korkunun ecele bir faydası yok. O kadar antibiyotik ile karaciğere ve böbreklere o kadar yükleneceğine zamanında bi doktora (çene cerrahiye git, dişçiye gitme) gitsen çoktan kurtulmuştun. İnan düşündüğün kadar eziyet çekmiyorsun. İnternette yazılanları da çok kafana takma, unutma hastalık yoktur hasta vardır. En kötü durumları okuyup sen de öyle olacaksın diye tırsma. Yazdıkları gibi ameliyattan sonra 2. kafa falan çıkmıyor , sadece doktorun dediklerini harfiyen yap.

Bu arada benim kanama da durmak üzere. Kan kokusu almıyorum

Uzaklaştırılmış
7 Ocak 2009; 0:58:41 

quote:

Orjinalden alıntı: Aegnor.

@Seddoo. hocam eğer sağ üst dişten bahsediyorsan (resimde sol üstteki) Allah yardımcın olsun.
Benim panaromik röntgenle karşılaştırınca seninki harbiden bela bişey. O diş sinirlere resmen sarılmış yaw.
Benim 3 hafta önce çektirdiğim sağ alt sinire biraz yakındı, ona rağmen doktor dudağını 1 hafta kadar hissetmeyebilirsin diyordu ameliyattan önce. Gerçi hiç öyle birşey olmadı ama.

beni endişelendiren sag üst köşedeki deil o çok kolay çikarmişta sol alt köşede KEMİGİN içine nüfus eden 20 lik diş önemli.. resmi büyütüp baktiginda daha net görüceksin ki diş kemigin içinde.. doktor çene kemigini cihazla aşinidirip onu ancak öyle çikartabilicegini soyledi..

14635 Mesaj
7 Ocak 2009; 1:02:15 

Zamanında ben de bu evrelerden geçtim ve geçtiğim evreleri kaleme almıştım

http://forum.donanimhab...%2Cdis//tm.htm#16859245

109 Mesaj
7 Ocak 2009; 1:10:20 

dişin altta mıydı üstte miydi ?

bende aldırdım 2 dişimi biri altta biri üstte olmak üzere alttakiler genelde hep sıkıntı cıkarır dikişlerim 1 hafta kalmıstı ayrıca diş hekimliğinde okuyan yeni yetme öğrencilere denek olmustum canımı fazlaca yakmıslardı tansiyonum düşmüştü bayılmıstım

alttaysa problem cıkarır

RADYASYON VİTAMİN DEĞİLDİR!

4744 Mesaj
7 Ocak 2009; 1:12:42 

bende yarın doktora gidicem benim diş 1 tane alıncak ama oda yarısı dışarda zaten yani benimiki kolay olcak inşallah :)

Forever Alone
Vienna University Of Technology Elektro Technik

1315 Mesaj
7 Ocak 2009; 1:30:20 

benımde 2 tane var ustlerde ıkısıde curuyor yarısı gıttı dıslerın. ne cıkarken nede curuken hıc agrı yapmadı ama cok tırsıyorum cektırmeye 2 kere masadan kalktım doktor bellı olmaz 1 ay da gıder 5 senede gıder dıyınce bırden gıder gıder dedım kactım yarıyılda cektırıyorm artık tırs tırs nere kadar!

-Engineer-

1764 Mesaj
7 Ocak 2009; 2:24:47 

ucuz atlatmışsın, geçmiş olsun. ilk günler yara derdin olur ama sadece o kadar. benim 20 yaş dişini çekerken, kırılmıştı ve kökü çıkarmak için çene kemiğini kıtır kıtır kesmişlerdi. bırak ağrıyı, günlerce de yüzüm davul gibi şiş kaldı ve evden çıkamadım bu yüzden 10-12 gün.

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

1726 Mesaj
7 Ocak 2009; 2:37:37 

Yaw oda sorun mu, bende gomuk bir yirmilik var, doktor bile kara kara nasıl alacaz bunu diye düşünüyor. Yan sürmüş, sürmeklede kalmamış diğer dişin altına girmiş hem oyle bir girmiş ki, ağlamak istiyorum burada anlatırken. Doktor düşünme için süre istedi, bende tırstığımdan sevindim ne diyeyim. :)))) Bayıltıp yapsa çok sevinecem....

747 Mesaj
7 Ocak 2009; 10:02:53 

şu saat itibati ile dişimi çektirmiş bunulmaktayım 15 dk bi operasyon sürdü ameliyathanede ve şuan hala kanıyo ve anestezini etkisi geçmeye başladı ağrı var dişmde

Devlet yararlı olanı yapmak için vardır, birey ise güzel olanı.

85 Mesaj
7 Ocak 2009; 10:39:55 

Benim gecem sorunsuz geçti.
Sabah da alelacele tekrar gittim doktora, kontrol etti. Dikişlerimde problem yokmuş.
Şu anda çok iyiyim, patates püresi ve ballı yoğurt yedim, bide soğuk paşa çayı

Reklam olur mu bilmiyorum ama böyle doktorun reklamını da yaparım arkadaş.
Dr. Alper Aktaş (Hacettepe Üniversitesi Dişhekimliği Fakültesi, Ağız-Diş-Çene ve Cerrahisi Anabilim Dalı)

Gömülü 20 yaş dişlerini çektirecek arkadaşlara tek tavsiyem normal bir diş hekimine değil çene cerrahına gitmeniz. Özel kliniklere de para kaptırmanıza gerek yok. Üniversite hastanelerinde bu iş süper yapılıyor.

quote:

Orjinalden alıntı: Seddoo.

Tamam işte aynı dişten bahsediyoruz. Resimde sol üstte olan aslında sağ üst, röntgen ters duruyor. R sol tarafta

quote:

Orjinalden alıntı: yanlızkurt195

şu saat itibati ile dişimi çektirmiş bunulmaktayım 15 dk bi operasyon sürdü ameliyathanede ve şuan hala kanıyo ve anestezini etkisi geçmeye başladı ağrı var dişmde

Geçmiş olsun yanlızkurt195. Esas bundan sonrası çok önemli. Doktorun dediklerini harfiyen yerine getirirsen çok problem çekmeden atlatırsın. Buz torbasını yanından eksik etme ama uzun süre de yanağında tutma. 15dk koy 15dk çek. Buz torbası lokal anestezinin süresini de uzatıyor, böylece fazladan ağrı kesici almana gerek kalmaz. Anestezinin etkisi geçmeden al bir ağrı kesici, daha sonra ağrımadıkça alma. Bana da sabah akşam apranax yazmışlardı ama bugün almayı düşünmüyorum. Geçen sefer de tek apranaxla atlatmıştık.

10608 Mesaj
7 Ocak 2009; 10:53:34 

Bursa'da giden veya gidecek arkadaşlar varsa Gülter Köroğluna gitsinler.
Bursa'nın tek uzman çene operatörü. Şanslıysanız muayene saati alırsınız. Sabahın köründe bile muayanesi full çekiyor.

Hatasız kul, bugsız oyun olmaz. (Oyuncular Kulübü)
Yalnızlık beni hayatım boyunca izledi. Barlarda ,arabalarda ,kaldırımlarda, dükkânlarda... Kaçış yok. Ben Tanrı'nın yalnız adamıyım. (Taxi Driver)
Hayatta önemli olan ne kadar sert vurabildiğin değil, aldığın darbelere dayanıp devam edebilme dayanıklılığını gösterebilmendir. (Rocky)
Eğer haberler doğru olsaydı, onları güzel kadınlara sundurmak zorunda kalmazdık. (Anonim)

70 Mesaj
7 Ocak 2009; 11:09:22 

Ya arkadaşlar bende yıllardir ızdırap çekiyorum artık dayanamaz oldum yaptırmaya karar verdim ama biraz araştırma yaptim çeneyi çıkartıp yapıyorlarmış öyle duydum nasil çıkartıyorlar acaba bilgi verebilirmisiniz?Çok ağrıyormu çeneyi çıkartırken?

2967 Mesaj
7 Ocak 2009; 11:16:30 

Ölüyü mezarından kaldıran 20 lik dişş

0

İntel core2duo e4300@3300mhz(3750mhz max) ((tt bigtyphoon))
((load ta 45 C)) ||Hİ-LEVEL 1 gb ddr2 667@850mhz ram||Palit 7600gt||asus p5b||520 GB SEAGATE Barracuda 7200 rpm 16MB CACHE SATA2||us Robotics 9107||Creative Audigy2 7+1||FSP 400 watt psu||Logitech Drive Force Pro (DFP) Direksiyon seti
SUPER Pİ 1M:17 sn

85 Mesaj
7 Ocak 2009; 11:16:41 

quote:

Orjinalden alıntı: simsir2001

Ya arkadaşlar bende yıllardir ızdırap çekiyorum artık dayanamaz oldum yaptırmaya karar verdim ama biraz araştırma yaptim çeneyi çıkartıp yapıyorlarmış öyle duydum nasil çıkartıyorlar acaba bilgi verebilirmisiniz?Çok ağrıyormu çeneyi çıkartırken?

Hocam gömülü dişi aldırmak için çene cerrahına değil de kasaba, oto tamircisine falan giderseniz ancak o zaman çıkartırlar. Yok öyle birşey.
Ağzın içinde damağın kenarını 2-3cm kesiyorlar ve ondan sonra dişi çıkartıyorlar. Eğer diş tamamen kemiğe gömülü değilse yada eğri falan gelmiyorsa, lokal anestezi etkisini göstedikten sonra max. 10-15dk sürüyor.
Ameliyatta kesinlikle hiçbirşey hissetmiyorsunuz. Korkacak birşey yok, sadece işinin ehli bir doktora git

Uzaklaştırılmış
7 Ocak 2009; 11:22:12 

dün çektirdim 20 lik dişi
ANDOREX GARGARA OLUYOR
APRANAX FORT 550 MG
AUGMENTİL 625 MG

VERDİ SORUN YOK

bu arada NakkaSss senin dişci acıtmıştır yahu benimki çene cerrahisiydi Allah (c.c.)Razı olsun asistanıda kendiside çok iyi bir insan. Bende ilk önce büyük tarafı kafa kısmını bir seyle kesti sonradan altı dişin kafa kısımını , sonrada kök tarafını ayrıyetten tere yağından kıl çeker gibi aldı

ve sorum bu arada alt diş veya üst diş alınması bir sey fark ediyormu, acı tarafından , fark edilmemesi gerek ama ginede sorayım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi samsunlusemih -- 7 Ocak 2009; 11:24:17 >

70 Mesaj
7 Ocak 2009; 11:34:25 

quote:

Orjinalden alıntı: Aegnor.

Hocam gömülü dişi aldırmak için çene cerrahına değil de kasaba, oto tamircisine falan giderseniz ancak o zaman çıkartırlar. Yok öyle birşey.
Ağzın içinde damağın kenarını 2-3cm kesiyorlar ve ondan sonra dişi çıkartıyorlar. Eğer diş tamamen kemiğe gömülü değilse yada eğri falan gelmiyorsa, lokal anestezi etkisini göstedikten sonra max. 10-15dk sürüyor.
Ameliyatta kesinlikle hiçbirşey hissetmiyorsunuz. Korkacak birşey yok, sadece işinin ehli bir doktora git

İşte benim derdim diş egri geliyormuş ondan korkuyorum çıkmıyor röntgene bakınca doktor çıkmaz bu dişler dedi ancak ameliyatla alinir dedi çene çıkacak falan dedi ondan korkuyorum.Anlamadiğım 2 side eğri bu dişler kardeşmi biri düz çıksa olmuyormu yav.Gaziantepte yaptiran varmi bu arada?En yakin yer orasi.

6426 Mesaj
7 Ocak 2009; 11:55:52 

diş ve döt (basur) acısı çekilmez

345 Mesaj
7 Ocak 2009; 12:28:17 

quote:

Orjinalden alıntı: Gny*

Bursa'da giden veya gidecek arkadaşlar varsa Gülter Köroğluna gitsinler.
Bursa'nın tek uzman çene operatörü. Şanslıysanız muayene saati alırsınız. Sabahın köründe bile muayanesi full çekiyor.

diş hastanesi de oldukça başarılı

85 Mesaj
7 Ocak 2009; 14:17:10 

quote:

Orjinalden alıntı: BARKU

diş ve döt (basur) acısı çekilmez

Kist dermoid diyorsun yani

Hocam 32 dişimi söktürürüm, yeter ki şu bela bize uğramasın. Diş dediğin nedir iki gözüm

2407 Mesaj
7 Ocak 2009; 14:50:36 

çok şükür 3 sene var önümde bu dişleri çektirmesek ne olur.Diş etlerimde vs hiç bi problem yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi .:ÖzGüN:. -- 7 Ocak 2009; 14:50:47 >

788 Mesaj
7 Ocak 2009; 15:48:20 

COK GUZEL BIR KONU SUAN BENDE YASIYORUM BUGUN YARIN CEKTIRCEM BENDE.....NASIL ZOR BIR OPERASYON MU ? BIRAZ BILGI WERIRSENIZ ONA GORE HAZIRLIKLI GIDELIM ;)

bu Benim HAYATIM ! bana soru sormayin ! ! ! ! ! ! !

4645 Mesaj
7 Ocak 2009; 15:53:42 

quote:

Orjinalden alıntı: NakkaSss

Ölüyü mezarından kaldıran 20 lik dişş

0

Feci :S

85 Mesaj
7 Ocak 2009; 17:31:06 

quote:

Orjinalden alıntı: ANGRY1985

COK GUZEL BIR KONU SUAN BENDE YASIYORUM BUGUN YARIN CEKTIRCEM BENDE.....NASIL ZOR BIR OPERASYON MU ? BIRAZ BILGI WERIRSENIZ ONA GORE HAZIRLIKLI GIDELIM ;)

Temel olarak damağını kesiyor, dişi ikiye ortasından ikiye bölüyor, parçaları çıkartıyor ve geri dikiyor ama korkacak bişey yok.

İlk mesaları okursan zaten yazıyor arada olanlar falan. Farkındaysan ameliyattan daha çok ameliyat sonrası konuşuluyor.

Bu arada benim ilk 24 saat doldu, bugünüm de sorunsuz geçti. Kinder süt dilimlerine sarılmış durumdaydım ama artık bu akşam normal yemeğe dönücem. Çorba, bezelye...
20'likleri aldıran arkadaşlar yemeklerden sonra dişleri fırçalayın, özelliklede yara yeri(tabi narince, abanmadan). Eğer içine yemek artığı falan girerse vay halinize.
Gargarayı da unutmayın...

594 Mesaj
7 Ocak 2009; 18:08:29 

hazır konusu açılmışken sağ üstteki köpek dişimin yanındaki dişin yarısı çıktı.dişi etim sarkmaya başladı.ordaki diş etim iltihablandı.antibiyotik aldım.ama dişten kaynaklanıyordu.dişi çektirmeye korktuğum için dişimi sallayarak çıkarmaya çalıştım ama yanlışlıkla kırdım .kökden biraz daha yukarsı duruyor dişin.orada ufak bir oyuk kaldı.kürdan sokunca diş belli oluyor.6 aydır sağ yüzüm şiş geziyorum.doktora gitsem nasıl bir uygulama yapar?

2967 Mesaj
7 Ocak 2009; 18:11:49 

Büyük bir ihtimal yüzünün sağ tarafını keser

Şaka bi yana 6 aydır insan bi gitmezm doktora yaw Gidince içinde kalan kökü alıp temizler

((load ta 45 C)) ||Hİ-LEVEL 1 gb ddr2 667@850mhz ram||Palit 7600gt||asus p5b||520 GB SEAGATE Barracuda 7200 rpm 16MB CACHE SATA2||us Robotics 9107||Creative Audigy2 7+1||FSP 400 watt psu||Logitech Drive Force Pro (DFP) Direksiyon seti

594 Mesaj
7 Ocak 2009; 18:24:19 

quote:

Orjinalden alıntı: NakkaSss

Büyük bir ihtimal yüzünün sağ tarafını keser

Şaka bi yana 6 aydır insan bi gitmezm doktora yaw Gidince içinde kalan kökü alıp temizler

bunun 5 ayı iltihablıydı.o zamanlar toytum iner sanıyordum

dişi o küçücük oyuktan nasıl çıkartıcak ki?

en önemlisi acıtır mı?

Uzaklaştırılmış
7 Ocak 2009; 19:24:14 

dün yardırdım, dişlerimi biraz bastırdığımda dilimin altı bir tuhaf oluyor bu sizdede oluyormu veya oldumu

2967 Mesaj
7 Ocak 2009; 20:36:39 

quote:

Orjinalden alıntı: :White:DeviL:

bunun 5 ayı iltihablıydı.o zamanlar toytum iner sanıyordum

dişi o küçücük oyuktan nasıl çıkartıcak ki?

en önemlisi acıtır mı?

Yok acıma falan olmaz zaten bi uyuşturucu iğne vuıruyolar iki gün hissetmessin kafanı rahat ol

742 Mesaj
7 Ocak 2009; 20:47:24 

Ben de tırsıyorum çekilecek mi diye bu dişler yaş 19 doktora gösterdim 5-6 ay kadar önce çok düzgün çıkıyor dişlerin o yüzden çekilmeyecek dedi.Beni tatmin etmedi başka bir doktora daha gösterdim o da aynı şeyi söylemişti. Bu yaşıma kadar da hiç dişim çürümedi ha

85 Mesaj
8 Ocak 2009; 13:10:12 

Evet arkadaşlar, operasyondan 44 saat sonra ve herşey muhteşem.
Yara kapandı sayılır. Yemek yemem neredeyse normale döndü. Çok çok hafif bir şişlik ve dokununca ufak bir sızı dışında (dokunma sende) hiçbir şey kalmadı.

Fikir vermesi açısından 2 resimde ekledim.
Resimlerde siyah görünenler dikiş ipinin uzantıları. Dikişleri alırken oradan tutup kestikleri için biraz uzun bırakıyorlar. Dişlerimi yeni fırçaladığım içinde biraz kanamış.

0
0

Not: Fotoğrafta arka dişler biraz sararmış görünüyor ama orjinali kesinlikle öyle değildir, bembeyazdır maaşşallah. Işıktan kaynaklanıyor sanırsam

Hala çektirmeye korkan arkadaşlar, gidin ve kurtulun. İnanın beklediğinize, düşündüğünüze değmiyor.

851 Mesaj
17 Ocak 2009; 1:56:21 

ben ilk bu pazartesi günü gittim bende şu an üç tane çıkmış yaşım 19 teki sol üst çenede diğer ikisi sağ üst çenede her zaman gittiğim diş doktoruna gittim kendisine güvenim sonsuzdur beni çağırmadan önce lorgopen 1 g ile apranax fort 550 mg verdi bunları gelmeden başla dedi sonra beni pazartesi çağırdı ilk sol üst dişimin birindede çürüğüm vardı biraz daha geciksen kanal tedavisi yapardık dedi ona dolgu yaptı kendisi dolgu ve diş çekiminde çok iyidir bana 2-3 tane dolgu yaptı hiç birinde sorunum olmadı diş çekimlerindede öle 3-4 sene önce diş teli takarken 2 dişimi çektirmiştim ona dolgudan sonra sol üst 20 likte bi sıkıntı yok dedi biz sağ alt üstü çekelim dedi ve ilk dolgudan hemen sonra sol üstü çekti bu diş beklediğimdende kolay çıktı zaten içe gömülü değildi yamuk olarak çıkmıştı çenemi acıtıyordu tel tedavisi gördüğümden zamanında dişlerimin şeklinin yeniden bozulmaması içinde çekilmesi şartı zaten hemen çürükte oluşmuş onlarda

sonra bu perşembe çağırdı sol alt içe gömülüydü biraz tırsarak gittim ben çekerim dedi cerrahi çekime gerek yok dedi hiç film falanda istemedi bu başladı oymaya olmadı neşterle iki çizik attı oraya o esnalarda anesteziden bende bişi yok tabi yok olmuyo gene kök yana salmış sonra dedi dişi kesip çekelim yaklaşık 1 saat süren operasyonla diş ikiye ayrık şekilde çıktı doktor bana bravo dedi fazla kasmadın kendini diye acıya dayanıklıyımdır biraz benim son zamanlarda en çok zorlandığım çekimdi dedi bana kanayan yere iki tane kahverengi bişi koydu onlar kendi erir dedi bende kesik varda dikiş yok galiba yada ben mi anlamadım o ara eve geldim yanak şişti ağrı başladı hemen apranax attım bide minnoset plusta al istersen dedi onuda aldım hemen kanama acaip ben üst gibi olcak zannettim biraz zorladı valla şu an hala ağrı var kanama durdu sayılır sabah tuzlu su ile gargara yaptım süt.cicibebe.patates püresi.çorba ile idare ediyom iki gündür kan yutmaktan vampir gibi oldum bu sabah ağrı ile uyandım 5-6 saat uyudum bugün nolcak bakalım çarşamba kontrole gitcem largopen,apranax fort,minnoset üçlüsüyle ağrıyla savaşıyorum çok şükür kurtuldum allah şimdiden çektirceklere yardım etsin...

dolgu ve iki çekime 200 tl verdim bu arada

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uguroz89 -- 17 Ocak 2009; 1:58:30 >

1996 Mesaj
17 Ocak 2009; 2:00:38 

quote:

Orjinalden alıntı: Çağdaş

Feci :S

Oyy ne fena ya öyle harbiden..

1996 Mesaj
17 Ocak 2009; 2:12:01 

Madem konu diş,bende bir soru sorayım..Benim ön-üst bölümünde 2 tane iki dişin arasında oluşan çukur gibi bir çürük var.Ve o boşlugun oluştugu yerin etrafı hafif siyah bir ton aldı.Çürümüş sanırım,merak ettiğim durum çok mu kötü ?

0

703 Mesaj
2 Mart 2009; 14:12:59 

konusu varken yeniden açmayayım dedim ,yaklaşık 45 dakika önce bende aldırdım gömülü dişleri
4 gün önce devlete bağlı diş hastahanesine gitmiştim muayenden önce belge falan imzalattırıolar:) sonra adam demesinmi bizde cerrah yok sen ünüversite hastanlerine git die.
ağırısını keselim diye bişiler yaz dedim ,demesem yazmayacak antibiyotik ve ağrı kesici aldım. tsabi yaş 27 ilk defa dişçi koltuğuna oturacamya 2-3 yıldır kaçıom. bugun bi gaza geldim gidimde çektiriim dedim özel bi hastaneye gittim. ilk 2 yerden uyuşturdu dedim uyuşmadı( aslında az uyulmuştuda acı cekmekten iyidir) bi inne daha uyuştu.
önce neşter kullanmadan denedi almak için yemedi(dişin ucu yandaki dişe doğru dayanmıştı) sonra neşter attı çıkardı. dikişler attı tamam.
umarım anastezinin etkisi geçince acımaya başlamaz.
arkadaşlara tavsiyem
- korkmayın 15 dakikada kesiyor biçiyor,acı falan da duymuyorsunuz(2 kere uyuşturttun, ben bayıltın dedimde yapmadılar:)
-- kesinlikle tıka basa zorla yemek yeyin sonra gidin,3 sigara peşpeşe için sonra bi sakız çiğneyin dalın doktorun yanına. ben yemeği en son dün akşam yemiştim,18 saat oldu bakalım kaç saat daha dayanacağım:( nikotinde başka dert...
- tamponu ilk yarım saat çıkarmayın eğer ben gibi çıkarırsanız kanama durmaz
- buz uygulamaya devam edin 15 dak buz 15 dak ara( acıyı hissetmenizi aazda olsa engelliyor ve dolaşımı yavailatarak kanmayı önlüyor, yuzun şişmesinide önliyor)
-yanınızda biriyle gidin yoksa çıkışta tek elinizde buz torbasıyla kızılay trafiğinde makas atması zor oluyor. şaka bi yana size destek olması için,şahsen ben ğişman oldum tek gittiğime.
- benim gibi kan tutuyorsa :) çekilen dişe 1 gün sonra bakın yoksa koltukda 10 dakika başınız döner

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tilsimonline -- 2 Mart 2009; 17:07:49 >

...

Uzaklaştırılmış
2 Mart 2009; 14:14:25 

o lanet ameliyattan bende oldum 4 dikişle 3 hafta dnaldım hanibal gibi bişi yiyemedim pudinkle baktım kendime :(

703 Mesaj
2 Mart 2009; 14:26:16 

3 haftamı :S oyyyyyyyyyyyyyyy ne yıyecem ben yaw , neyse bu saatten sonra puding yapmayıda öğrenirim

...

828 Mesaj
2 Mart 2009; 14:30:29 

benim kızarkadaşımında aldılar ki o çene kemigine kaynamış 7-8 dikiş atmışlardı baya bi kotü oluyor 2 hafta faln yemek yiyememişti baya bi kötü oluyor bi 20ligi daha alınack bakalım onu nasıl atlatacagız

2353 Mesaj
2 Mart 2009; 14:32:14 

quote:

Orjinalden alıntı: elif1907

uff diş ağrısıda çok kötü olur ya..geçmiş olsun.

Aynen. Ne adamı uyutur ne de rahat bırakır. Geçmiş olsun..

Steam

499 Mesaj
2 Mart 2009; 14:50:37 

Geçen sene çektirdim 2 hafta çektim valla.

doktor dikişte atmamıştı üstelik. önce uyuşturdu sonra ne kadar kasarak çektiğini şurdan anladım. Penseyle sağa sola sallıyordu, boynum kırılacaktı resmen. Doktora içimden ana .vrat sövüyorum ama nasıl. Yaw diş çekilirken kafa sağa sola sallanacak derecede kasılırmı!?

Neyse onuda atlattık

Yüzünü soğuk suyla yıkadı. Sonra başını kaldırıp aynaya baktı. Aynada ki gerçeği görünce yaptıklarından utandı ve titremeye başladı. Havaya kalkan elini sıkıp hiddetle aynayı yumrukladı ve kırdı. Kendisini yok etmek istiyordu fakat buna gücü yetmiyordu. Zira o ebed ve ezeldi. O halde fani olanlar bunun cezasını çekmek zorundaydı. Çektide. Kıyamet koptu ve o hariç her şey yok oldu. Kendisiyle barışık değildi. Psikolojik destek mahiyetinde ki övgü ve methiyeler yoksa varlığın ne anlamı kaldı ki? Arabesk bir tavır içindeydi. Ya benimsin ya toprağın, diyordu sanki. Bütün derdi bundan ibaretti; farkedilmek! Evet. Herkes beni bilsin, derdindeydi O.. (mr.respect)

703 Mesaj
2 Mart 2009; 16:35:43 

sağolun arkadaşlar.
ya bu çektirenler,diş çekiildikten kaç saat sonra yemek yedi ve ne yedi ve sonradan olumlu olumsuz birşey oldumu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tilsimonline -- 2 Mart 2009; 16:31:41 >

...

Uzaklaştırılmış
2 Mart 2009; 16:41:51 

Dis sikintisi hiç yasamadim. Nasil oldugunu bilmiyorum. 20lik dis herkesde çikar mi?
Geçmis olsun.

703 Mesaj
2 Mart 2009; 17:05:17 

çıkar derim bi türlü çıkmaz derim bi türlü olay taa darvin e maymunlara vs.. falan gidio sonra konuyu kapatıyolar
en iyisi bekleyip görmek (bende çıkamaz diodum 25 yaşında ilk ağrı başlamıştı)

...

265 Mesaj
2 Mart 2009; 17:23:19 

quote:

Orjinalden alıntı: LastDestruction

Madem konu diş,bende bir soru sorayım..Benim ön-üst bölümünde 2 tane iki dişin arasında oluşan çukur gibi bir çürük var.Ve o boşlugun oluştugu yerin etrafı hafif siyah bir ton aldı.Çürümüş sanırım,merak ettiğim durum çok mu kötü ?

0

!!!ULTİMATE SURVİVAL!!!
!!!BEAR GRYLLS!!!
!!!DİSCOVERY CHANNEL!!!

Uzaklaştırılmış
2 Mart 2009; 18:04:38 

quote:

Orjinalden alıntı: tilsimonline

çıkar derim bi türlü çıkmaz derim bi türlü olay taa darvin e maymunlara vs.. falan gidio sonra konuyu kapatıyolar
en iyisi bekleyip görmek (bende çıkamaz diodum 25 yaşında ilk ağrı başlamıştı)

17-35 arasi çikma ihtimali varmis. Dis çekilenecekse de 40 yasini geçmemek gerekiyormus.

32 Mesaj
27 Mart 2009; 20:46:41 

bende çektim arkadaşlar o derdi çok kötü bişe tek seferde sedasyonla(uyusturma yöntemi ya da uyusturan ilacın adı) 3 adet gömülü dişimi aldılar :( 1.5 hafta bise yiyemedim. corba ve pudingle beslendim. bide isin dikiş kısmı var iqrenc bi durum. agzınızı acamıosunuz bile yırtılma korkusu sarıyor insanı :( suan da tel tedavisine basladım üst dişlerime takıldı :( sadece arka dislerimle yiebiliorum :( ön dislerim ve yan dislerim kullanılmaz durumdalar :(

ameliat olmuş, olucak tüm arkadaşlara geçmiş olsun diyorum...