- x
Arkadaşlar çok acil lütfen!! kontak dönmüyor..
49 Cevap20415 Görüntüleme2 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

1416 Mesaj
6 Ocak 2009; 22:40:56 

arkadaşlar selamlar...

kardeşimin 99 otm.Honda civic ile eve geldim ve aracı stop ettim, ve daha sonra vitesi parka aldım..şu anda kontak anahtarı hiç dönmüyor ve direksiyon kilitli kaldı ne yapmam lazım ??

teşekkürler...

3323 Mesaj
6 Ocak 2009; 22:43:01 

Kontağı döndürme noktasına getirdiğinde direksiyon sağa sola çevir..Hem direksiyon kilidi açılır hem de kontak döner

11661 Mesaj
6 Ocak 2009; 22:43:59 

quote:

Orjinalden alıntı: Gokhan43

Kontağı döndürme noktasına getirdiğinde direksiyon sağa sola çevir..Hem direksiyon kilidi açılır hem de kontak döner

bencede

Daihatsu Sirion 1.0 12v 69 hp+lpg tasarrufta son nokta...

3692 Mesaj
6 Ocak 2009; 22:45:28 

direksiyonu sağa sola oynatarak kontağı çevirmen gerekiyor

edit: @gökhan43 cevabı vermiş zaten

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Eswod -- 6 Ocak 2009; 22:43:55 >

18966 Mesaj
6 Ocak 2009; 22:46:58 

quote:

Orjinalden alıntı: Gokhan43

Evet, direksiyon kitlidir büyük olasılıkla, belki 1-2 cm döner. Hareket ettiği ileri ve geri noktaların ortasına getirirsen mandal sıkıştığı yerden çıkar ve kilit menteşesi anahtarın dönmesine izin verir.

Geçmiş olsun, her an ve her yerde olabilir. Ama sakın anahtarı ve kilidi zorlama. Kırılırsa aracı hiç hareket ettiremezsin ve çilingirin gelmesi gerek.

1416 Mesaj
6 Ocak 2009; 22:52:54 

arkadaşlar motoru stop ettikten sonra vitesi P(ark) aldım ondan olabilir mi ?

4694 Mesaj
6 Ocak 2009; 22:54:09 

olmaz, direksiyon kilitlenmiştir...
quote:

Orjinalden alıntı: Collezione

D.H. NEDEN BİR OTOMOBİL MARKAMIZ YOK? GRUBU

1055 Mesaj
7 Ocak 2009; 11:21:15 

quote:

Orjinalden alıntı: Collezione

Direksiyonu denemedin mi arkadaşım?Çevir şunu sağa sola ve aynı anda çevir kontağı..

33 yıldır bu Dünya'dayım. Kız çocuk babasıyım. Borcum var, arabam var, evim var. Bir de "eş/dost" bildiklerim var.
2007 üyesi

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
7 Ocak 2009; 11:43:14 

Direksiyonu hafif çevirdiğin anda anahtar yine dönmyürsa, anahtarı bir kaç kez çıkartıp takrar yerine tak ve yine anahtar dönmüyorsa bir anahtarcı bul ve yaptır. Sonra hemen servise götür ve kontak mekanizmasını komple değiştir.
Bizzat tarafımdan yaşanmıştır. 2003 yılında bir önce ki arabam 1990 Şahin aynen bu şekilde 2-3 kez yolda kaldı. İlk ikisini evden uzakta ama tesadüf anahtarcıya yakın bir yerde yaptı. Anahtarı yuvasına takıyorum ama anahtar kesinlikle dönmüyordu. Anahtarcı yardımı ile halledip eve geldim sonuncusunda. Ve 2 gün sonra arabaya binip bir yere gideceğim tık yok. Anahtar dönmüyor. Sürekli gittiğim ve yakınımda olan Tofaş Servisini çağırdım, komple kontak mekanizmasını söktü ve değiştirdi. Tabi anahtar da yenilendi. Servise gittik ve komple kilit sistemimi de değiştirdim.
Büyük olasılık senin arabanın da kontak mekanizması değişecek. Hal böyle olunca anahtar da yenilenecek. Tabi kapılar da tek anahtar olduğu için kilit sisteminde değişebilir.
2004 yılında dedemin cenazesinde de aynısı eniştemin 2000 Model Mercedes E 200 arabasında oldu. Mezarlıkta kaldı araba ve anahtar dönmedi. Mercedes yardımı çağırdı ve arabası servise gitti. Onunda aynen kontak mekanizması, kilidi ve galiba beyni değişti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi brkcad34 -- 7 Ocak 2009; 11:42:30 >

3346 Mesaj
7 Ocak 2009; 11:52:38 

Genelde direksiyon kilitliyken benim arabadada oluyor .gerçi her arabada olur.

Direksiyonu sağa sola oynat aynı anda kontağı çevir

2176 Mesaj
7 Ocak 2009; 15:19:40 

Bende de palio'da olmuştu amcamların.Sinir olmuştum Tabi cibiliyetsiz direksiyon yüzündenmiş

1873 Mesaj
7 Ocak 2009; 15:24:10 

Banada flashda olmuştu.İzmir karşıyaka trafiğin ortasında marş motorum arızalıyken stop ettirmiştim.telefon açtım arkadaşlara.anlattım anlattım.kır dedi kilidi.direksiyona güçlü yüklen.dal gibi bi yıldızla söktüm mekanizmayı.düz kontak vurdur devam : )

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

2279 Mesaj
7 Ocak 2009; 15:46:35 

quote:

Orjinalden alıntı: ucanhoroz

Banada flashda olmuştu.İzmir karşıyaka trafiğin ortasında marş motorum arızalıyken stop ettirmiştim.telefon açtım arkadaşlara.anlattım anlattım.kır dedi kilidi.direksiyona güçlü yüklen.dal gibi bi yıldızla söktüm mekanizmayı.düz kontak vurdur devam : )

Bu da bı yontem tabıkı

2006 Renault Scenic 1.6 Dynamique BVA

2420 Mesaj
7 Ocak 2009; 20:32:06 

kilidi çevirmeden önce direksiyonu saga sola hafifçe çevir .kontagı çevirdiginden direksiyon boşa çıkacak

bu hondada benimd ebalıma gelmişti.ilk karşılaştıgımda şimdi yedik ayvayı araba topu dikti demiştim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BMW 528 -- 7 Ocak 2009; 20:29:39 >

"Sakın, Allah'ı zalimlerin yaptıklarından habersiz sanma! Ancak onları , korkundan gözlerin dışarı fırlayacağı bir güne erteliyor.."

Dükkan: http://forum.donanimhaber.com/store.asp?mem=75200

1236 Mesaj
13 Ağustos 2009; 21:41:24 

Bu direksiyon bilgisini verenlerden Allah razı olsun. Hyundai Getz'in anahtarını çeviremedim, kafayı yiyecektim. Hemen googlladım bu sayfa çıktı önüme :) direksiyonu çevirmek işime yaradı.

Asus p5ql-e, e2180(3.0ghz) , ocz 4*1gb 1066 mhz ddr2 ram, msi hd 4850, seagate 160+200gb sata2 sbt disk, samsung 226bw

281 Mesaj
13 Ağustos 2009; 23:05:30 

:)
ben de bir sabah işe geç kalıyordum nu yüzden. sonradan kendim çözdüm.

bu arada toyota yol yardım sabahın 7:50 sinde açlışmıyormuş bunu da öğrenmiş oldum. ir de 24 saat diyorlar pehhhh

4 Mesaj
13 Ağustos 2009; 23:41:44 

bana da olmuştu. aha şimdi sıçtık demişim. bi şekilde zorla morla döndürdüm. sonra akşam babama söylediğimde gülmekten yarıldı ve direksiyonu sağ sol yaparak çevir bidaha olursa dedi. hakkatende öyleymiş. herşeyin bir ilki varmış.

1605 Mesaj
13 Ağustos 2009; 23:44:27 

quote:

Orijinalden alıntı: bluespower

bana da olmuştu. aha şimdi sıçtık demişim. bi şekilde zorla morla döndürdüm. sonra akşam babama söylediğimde gülmekten yarıldı ve direksiyonu sağ sol yaparak çevir bidaha olursa dedi. hakkatende öyleymiş. herşeyin bir ilki varmış.

Belki öle ama bende de kilidin içindeki bilyalar dağılmışdı işte ozaman yandık demişdim...

O koltuğa her oturduğunda neden diye bir sor kendine..!

1873 Mesaj
13 Ağustos 2009; 23:57:25 

quote:

Orijinalden alıntı: darel-x

Bu direksiyon bilgisini verenlerden Allah razı olsun. Hyundai Getz'in anahtarını çeviremedim, kafayı yiyecektim. Hemen googlladım bu sayfa çıktı önüme :) direksiyonu çevirmek işime yaradı.

Bi gün hiç unutmam...

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

3143 Mesaj
14 Ağustos 2009; 2:58:50 

Ben bunu 9 yaşından beri biliyorum

Sorun bende mi millette mi anlamadım

*Fujifilm S2000 HD*XBox 360 1.51*Logitech Z5500*15" MacBookPro i7 2.0*Creative Gigaworks G500*Samsung i9100*

Uzaklaştırılmış
14 Ağustos 2009; 3:27:28 

immobiliser'dende böyle sorunlar çıkabiliyor bazen?

3901 Mesaj
14 Ağustos 2009; 3:34:33 

ben bi kere anahtarı çıkartamamıştım 10 dakka kasmıştım Meğer vites N'de kalmış. Benim araba P'ye almadan vermiyo anahtarı

1605 Mesaj
14 Ağustos 2009; 12:20:43 

quote:

Orijinalden alıntı: 09nanometer

Ben bunu 9 yaşından beri biliyorum

Sorun bende mi millette mi anlamadım

Yok usta sen 9 yaşında o direksiyona oturduğundan oluyor insan ilk defa 18 inde oturursa ve birde hemen araç sahibi olursa olacağı o...

not: pm den döndüm sana..

O koltuğa her oturduğunda neden diye bir sor kendine..!

3143 Mesaj
14 Ağustos 2009; 16:37:33 

quote:

Orijinalden alıntı: alp2828

Yok usta sen 9 yaşında o direksiyona oturduğundan oluyor insan ilk defa 18 inde oturursa ve birde hemen araç sahibi olursa olacağı o...

not: pm den döndüm sana..

Eyw, adresi kaydettim , müsait bir vakit uğrayalım...

*Fujifilm S2000 HD*XBox 360 1.51*Logitech Z5500*15" MacBookPro i7 2.0*Creative Gigaworks G500*Samsung i9100*

2579 Mesaj
14 Ağustos 2009; 17:01:03 

ben de 9-10 yaşındayken direksiyonla oynuyordum, tık dedi kaldı öyle. acayip korkmuştum sonra kuzenime söyledim gizli gizli geldi baktı güldü, gitti.
direksiyon kilidini zor yoldan keşfeden gençlik diye fan club bile açılır, o korku anlatılmaz yaşanır

4728 Mesaj
14 Ağustos 2009; 17:28:40 

quote:

Orijinalden alıntı: yigit+

ben de 9-10 yaşındayken direksiyonla oynuyordum, tık dedi kaldı öyle. acayip korkmuştum sonra kuzenime söyledim gizli gizli geldi baktı güldü, gitti.
direksiyon kilidini zor yoldan keşfeden gençlik diye fan club bile açılır, o korku anlatılmaz yaşanır

Aynen Anlatılmaz yaşanır.

Birde bizim Corsada ona benzer bir sorun olmuştu tamirci çağırmıştık fakat direksiyon kitlenmesinden dolayı değildi. Sprey sıktılar anahtar yuvasına sonra gayet rahat şekilde dönüyordu. Sebebini sorduğumda ise içi işte yağmurlu havalarda vs vs ıslak anahtarı oraya soktuğumdan dolayı olmuş...

EDİT: İmla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ac Schnitzer. -- 14 Ağustos 2009; 17:28:38 >

97. Opel Corsa GSİ

3325 Mesaj
14 Ağustos 2009; 17:43:31 

vitesi p ye aldığın için değilde aracı stop ettirdikten sonra direksiyonu fazla hareket ettirdiğin için kilitlenmiştir muhtemelen.

Bu memleket dünyanın beklemediği, asla umut etmediği ayrıcalıklı bir varoluşa sahne oldu. Bu sahne en az 7 bin senelik bir Türk beşiğidir. Beşik doğanın rüzgarıyla sallandı; beşiğin içindeki çocuk doğanın yağmurlarıyla yıkandı, o çocuk doğanın şimşeklerinden, yıldırımlarından, kasırgalarından evvela korkar gibi oldu sonra onlara alıştı; Onların oğlu oldu. Birgün o doğa çocuğu, Doğa oldu; şimşek, yıldırım, güneş oldu; Türk oldu... Türk budur. YIldırımdır, kasırgadır, dünyayı aydınlatan güneştir.

Uzaklaştırılmış
14 Ağustos 2009; 19:35:18 

0

1246 Mesaj
14 Ağustos 2009; 23:51:18 

ne oldu döndümü kontak

1133 Mesaj
15 Ağustos 2009; 23:16:45 

Direksyon kitlenmiş geçmiş olsun diyen var ya :D ben arabayı parkettikten sonra direksyonu kitler öyle inerim arabadan

F20 SPORTLİNE

115 Mesaj
1 Nisan 2010; 6:38:55 

arkadaşlar cevap veren herkese çok teşekkürler gerçekten. yani nerdeyse çekici çağırıp servise gidecektim. sabah sabah.

1867 Mesaj
28 Mayıs 2011; 6:27:42 

Eski konuyu hortlatmış olacağım ama az önce benim de başıma gelmiş bulunuyor. Acemilik işte, bilmeyince kalıyorsun öyle. Zaten baktım kontak da direksiyon da dönmüyor, dedim peder gelince halleder biliyordur deyip vazgeçtim uğraşmaktan, şu an itibariyle öğrenmiş bulunuyorum.

149 Mesaj
20 Eylül 2011; 20:02:26 

bu bilgiler bugün benimde çok işime yaradı herkese çok teşekkürler

1 Mesaj
23 Aralık 2011; 18:34:07 

yaklaşık 1 saat önce başıma geldi , bilgileri veren arkadaşlara tşkler çok işime yaradı :=)

63 Mesaj
12 Haziran 2012; 10:11:38 

bu meret yüzünden işe 1.5 saat geç kaldım bugün.

birde 18 yaşında direksiyon başına geçip hemen araba alınca böyle oluyo demiş bazı arkadaşlar ben o işi 29 yaşına kadar bekledim anahtarı kırmadığıma şükrediyorum şu anda

379 Mesaj
12 Haziran 2012; 10:52:27 

bende kontak bzulmuştu yeni kontak aldım anahtarını iki üç kere çevirdim kilitlendi açılmadı gittim degiştirdim
oto eletrikçisine taktırdım

379 Mesaj
12 Haziran 2012; 10:53:45 

bende kontak bzulmuştu yeni kontak aldım anahtarını iki üç kere çevirdim kilitlendi açılmadı gittim degiştirdim
oto eletrikçisine taktırdım

7 Mesaj
27 Temmuz 2012; 21:32:18 

Bende de olmuştu. Sabahın köründe bi' de. Hemen servisi (VW özel servis) aradım. "Arabayı çekmemiz lazım" dedi. Ben direksiyonla biraz uğraşınca 1-2 dakika sonra kendim çözmüştüm ve tabi servise olan güvenim sıfıra indi...

4 Mesaj
16 Ocak 2014; 17:08:29 

ne cevabı vereyim 5 yıl geçmimş:))

4 Mesaj
16 Ocak 2014; 17:11:15 

ben izmirde oto kilitçiyim sıkıntısı olan alursa arasın 05322046705

4 Mesaj
16 Ocak 2014; 17:18:38 

genelde butür kontak sorunlarının sebebi kontağn içindeki şifreler aşındığı için oluyor kontağı değiştirmek en son çözüm ben bunlarn tamirini yapyorum.öyle servise gitmekle çok daha pahalıya mal oluyor hem kontak değiştriyorlar hemde diğer kilitleri dolayısyla masraf çoğalyor.mesela 50 tl ye mal olcak işi 250 300 e çıkabiliyor birde model arabaysa bu iş 750 1000 tl ye çıkebiliyor arayın yardmcı olurum.

4 Mesaj
16 Ocak 2014; 17:20:15 

veya anahtarda aşınmş olabiliyor işlem basit

655 Mesaj
16 Ocak 2014; 17:25:06 

ünsal ustaaaa arabayı hurdaya çıkarmışlar sen numara veriyorsun adama. :):)

Bu mesajda bahsedilenler: unsal usta

Tekrarlıyorum: Ayağınızı denk alın!.. Gafletin yeri, vakti, zamânı değil! Burası muhârebe meydanıdır. [...] Gıybet, arabozuculuk, yalan, iki yüzlülük ve gaflette bulunmayın. Her yerde Hakk’ı seyredin. Hâsılı kimseyi incitmeyin, kimseden incinmeyin. Size dâima nasîhatim budur!.." (Hz. Ken'an Rifâî)

404 Mesaj
16 Ocak 2014; 18:42:47 

Direksiyonu sağa sola oynatırken kontağı çevirmeyi dene.

4285 Mesaj
2 Şubat 2014; 4:31:17 

Bugün bizim başımasa geldi yarım saat kontağı çevirmek için uğraştık Dh saolusun hemen baktım aynen uyguladık, döndü.

Kafama takılan araba yeni bu bir arıza mı?

48 Mesaj
21 Şubat 2014; 15:13:19 

Özellikle Opel kontaklarında anahtarın dönmemesi kronik bir arıza.(Vw araçlarda da sıkça karşılaşmaya başladık.)Bazılarında sprey sıkmak fayda versede bu geçici bir çözümdür.Kalıcı çözüm için kontağın içine müdahale etmek gerekir. Bu tip sıkıntılarda aracınızı çekiciye bindirip servise teslim ederseniz yüklü faturalarla karşılaşabilirsiniz. Professional oto anahtarcısı olarak İstanbulda hizmet veriyoruz.Aracınızın yanında sorunlarınızı çözüyoruz. http://www.arkadasanahtar.com

1 Mesaj
4 Haziran 2014; 16:17:37 

Bu sabahtan beri ben de uğraşıyorum ve bir türlü anahtar dönmüyordu. Bunun üzerine Mototal denen servis bozuntusunu aradım adamlar yol yardımıyla ücret karşılığı getir ardından kilidi değiştirelim dediler yani 300-500 tl masrafa sokacaklardı. ardından motorcunun dostu Altın Elbiseli Adam Barkın Bayoğlunu aradım (Evet telefonu var bende :D) bana WD40 (Pas Sökücü) al onu kilitten içeri bolca sık ardından anahtarı nazikçe çevirerek uğraş ardından tekrar sık dedi. Nalburdan 13 TL. ye aldığım WD40'ı aynen dediği gibi kullandım ve sürprizzzz anahtar açıldı. Teşekkürler Altın Elbiseli Adam , teşekkürler WD40 ;)

99 Mesaj
19 Temmuz 2014; 15:33:04 

Bu sabah benim arabada da aynısı oldu.. sabah sabah 250-300 TL servise bayılma düşüncesi hiç hoşuma gitmediği için internetten bir bakayım, belki ben yaparım dedim. buradaki kilide, anahtara yağ sıkıp biraz kurcalama fikrini hayata geçirdim ve sonuç olarak tekrar sorunsuz çalışan bir arabam var.

Yani direksiyon kilidi açılmadığında hemen servise koşmak yerine anahtar deliğini yağ ile biraz temizlemekte fayda var.. 250-300 lirayı cepte tutar.

2213 Mesaj
19 Temmuz 2014; 16:30:21 

WD 40 kelime sıkacağım sonunda her derde deva yahu bakarsın saç çıkar.

Bu mesajda bahsedilenler: gpalas

En iyi araba galerinin vitrininde olan değil,anahtarı benim cebimde olandır.

375 Mesaj
25 Temmuz 2014; 22:21:07 

az once aynı olay basıma geldi ve siz dh halkı sayesinde kafayı yemeden cozdum yarın sabah yolcuyum bırde

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Motorlu Araçlar Dünyası] » Otomobil Yardım ve Sigorta işlemleri » Arkadaşlar çok acil lütfen!! kontak dönmüyor..
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.453