Şimdi Ara

GeForce GTX 280'in fiyatı düşmeye başladı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
4.643
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 8 Ocak'ta lanse edilmesi beklenen fakat gelen bilgilere göre Nvidia tarafından resmi duyurusunun 15 Ocak'ta gerçekleştirileceği belirtilen GeForcve GTX 285 modeli için geris ayımın başlamasıyla birlikte Haziran ayından bu yana pazarda olan GeForce GTX 280 için yeni bir fiyat indirimi söz konusu olabilir. Zira Nvidia, 55nm GT200b GPU'sunu kullanan GeForce GTX 285 modelini daha iyi konumlandırlabilmek hem de eldeki mevcut GeForce GTX 280 stoğunu ertilebilmek için yeni bir fiyat indirimine yeşil ışık yakacak gibi görünüyor.

Tek grafik işlemcili ekran kartı pazarının an itibariyle en hızlı modeli olarak kabul gören GeForce GTX 280'in fiyatı yurt dışında düşmeye başladı. Popüler elektronik ticaret sitelerinden biri olan Newegg'de GeForce GTX 280, yaklaşık 315$'dan başlayan fiyatlarla listeleniyor. Üstelik bahsi geçen fiyatın MSI'ın fabrika çıkışı arttırılmış saat hızlarıyla gelen N280GTX-T2D1G OC kod adlı modeli olduğunu da belirtelim.

Yine Newegg üzerinde farklı markaların GeForce GTX 280 tabanlı ekran kartlarına 320$ seviyesinden başlayan fiyatlar ile ulaşaiblmek mümkün. 512-bit bellek veri yolu desteğine, 240x paralel işlem birimine ve 1GB GDDR3 belleğe sahip olan GeForce GTX 280 için Newegg'deki hareketliliğin global pazara ne zaman yansıyacağı bilinmemekle birlikte GTX 285 ile fiyatların düşeceği yönünde bir beklentinin olduğunu da belirtelim. Tabii rakibindeki hareketliliğe, AMD-ATi'nin HD 4800 serisinde yeni bir indirimle yanıt vermesi de beklenebilir.

• Başka yapacak bişi yok zaten sıkıysa ındırmesın.gelsın yenı kartlar.
  • Hadi bakalım darısı yurdum insanına olsun.Evet,muhakkak bizede yansıyacak;fakat bize hem daha sonra, hemde daha az indirmle olur.
  • bu fiyatlar bize yansıyana kadr GTX 380 çıkar nvidianın indirimi anca stok eritme ihtiyacı duyunca olur.
  • 200$ a 4870 varken 320$a fanatikler yada bilmeyenler alır. Arada %15 başarım farkı var. En fazla 250$ olursa mantıklı olarak tercih edilebilir.
  • bu oclu kartlar hatalı çıkıyor en iyisi default modeleri alın
  • 2 tane gtx260 core 216 55nm alacaktım 280$dan, bunu gorunce 2 tane gtx280 almaya karar verdim ama msi guvenilir mi? Evga var 5$ daha pahalı 320$ ama ocli değil. Sizce hangisini tercih etmeliyim
  • EVGA lın bence ben Evga kullanıcısıydım en kalitelisi evga
  • Şu anda zaten yurt dışında MSI 290 dolardan alınabiliyor 280.
  • eee zamanında yapsalardı olurdu ama şimdi nafile
  • ya devri kapandı gt280 in alla alla gt300 artık
  • güzel haber.Her indirim haberi güzeldir zaten
  • quote:

Orjinalden alıntı: husNUKE

2 tane gtx260 core 216 55nm alacaktım 280$dan, bunu gorunce 2 tane gtx280 almaya karar verdim ama msi guvenilir mi? Evga var 5$ daha pahalı 320$ ama ocli değil. Sizce hangisini tercih etmeliyim

Bekle biraz gtx295 al bari bu kadar kasacağına :)
  • aslında çok kararsızım, 2 tane gtx280 650$ a geliyor, 24" monitorum, her altı ayda bir ablam amerikadan geliyor, çok fazla oyun oynayan birisi değilim ama oynarsam da goruntunun guzel olmasını isterim, şimdi gtx280 alsam, 6 ay sonra bu kartı satıp yerine 350-400$ civarında amerikadan yeni kart getirtirim ,hem daha az para vermiş hem de daha uzun sure performanslı kart kullanmış olurum. gtx280 ya da 285 alıp oc yapsam 6 ay boyunca sorun çıkartır mı? 1920x1200 oynuyorum oyunları, altı ay sonra yetmezse ablamdan yeni kart isterim, 4870x2 almayı da duşundum ama gunde 15 saat bilgisayar başındayım max 2 saat oyun oynarım, geriye kalan zamanda fan sesi ile rahatsız eden, driver sorunları olan bir kart istemiyorum. Bi de programcıyım, cuda ilgili çekiyor. Sizce 1920x1200de gtx280 normal bir oyuncuya yeterli olur mu
  • quote:

Orjinalden alıntı: husNUKE

aslında çok kararsızım, 2 tane gtx280 650$ a geliyor, 24" monitorum, her altı ayda bir ablam amerikadan geliyor, çok fazla oyun oynayan birisi değilim ama oynarsam da goruntunun guzel olmasını isterim, şimdi gtx280 alsam, 6 ay sonra bu kartı satıp yerine 350-400$ civarında amerikadan yeni kart getirtirim ,hem daha az para vermiş hem de daha uzun sure performanslı kart kullanmış olurum. gtx280 ya da 285 alıp oc yapsam 6 ay boyunca sorun çıkartır mı? 1920x1200 oynuyorum oyunları, altı ay sonra yetmezse ablamdan yeni kart isterim, 4870x2 almayı da duşundum ama gunde 15 saat bilgisayar başındayım max 2 saat oyun oynarım, geriye kalan zamanda fan sesi ile rahatsız eden, driver sorunları olan bir kart istemiyorum. Bi de programcıyım, cuda ilgili çekiyor. Sizce 1920x1200de gtx280 normal bir oyuncuya yeterli olur mu

tek gtx280 bile fazlasıyla yeterli olacaktır 1920*1200 de bazı oyunlar dısında..

Fakat 500dolar kadar verbilirsen biraz daha bekleyip gtx295 almanı tavsiye ederim..

O da olmadı gtx280 yerine kesinlikle gtx285 almalısın ..

Neden mi bence en buyuk etken guc tuketimi buyuk olcude indi..Ve saat hızları daha yuksek yani biraz daha perf lı

• vaybeee . nvidia nin piyasadaki en iyi karti (EVGA marka ) 325$ yurtdisinda newegg te, hatta 305$ (($304.99 after $20.00 Mail-In Rebate )
    BFG markasi ise $324.99 ($294.99 after $30.00 Mail-In Rebate )
    ATI olmasa boyle gunler ve boyle fiyatlar gormezdik

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mhamadko -- 7 Ocak 2009; 2:07:55 >
  • yani kısaca yaşasın rekabet
  • standart olay
    daha cok dusecek
  • 2009'da pazar kızışcak diyordum,anlaşılan yanılmamışım:)
  • quote:

Orjinalden alıntı: StreamRolleR

ya devri kapandı gt280 in alla alla gt300 artık

1 sene daha beklersin 40nm gt300 için bence , daha arada 40nm gt212 var
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.