Şimdi Ara

G.Skill, Titan serisi yeni SSD modellerini tanıttı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
1.489
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Zaman zaman haberlerimizde de değindiğimiz üzere günümüzde yaygın olarak kullanılan sabit disklerin yerini yakın gelecekte olmasa bile önümüzdeki yıllarda SSD olarak bilinen katı hâl disklerinin alması bekleniyor. Başta netbook bilgisayarlar olmak üzere çeşitli segmentlerde yaygın olarak kullanılmaya başlanan flash bellek tabanlı yeni depolama teknolojisi için üretici firmalar çalışmalarına aralıksız olarak devam ediyor.

SanDisk'in mini-bilgisayarlar için hazırladığı ikinci nesil çözümlerden sonra SSD teknolojisiyle ilgili günün ikinci haberi yüksek performanslı sistem bellekleriyle tanınan G.Skill'den geldi ve firma Titan serisi yeni SSD modellerinin üzerindeki örtüyü kaldırdı. G.Skill'in SATA-II arabirimini kullanan 2.5" boyutundaki yeni SSD modelleri 128GB ve 256GB olmak üzere iki farklı depolama seçeneği ile kullanıma sunulacak.

MLC (multi-level cell) tipi NAND flash yongalarının kullanıldığı yeni SSD'lerin 200MB/sn'lik okuma ve 160MB/sn'lik yazma hızlarını desteklediği belirtiliyor. Dahili EDC/ECC özelliğine de sahip olan yeni modellerin, iki yıllık garanti ile satışa sunulması bekleniyor. Özellikle 256GB'lık temsilcisinin merakla beklendiği Titan serisi yeni SSD'lerin kullanıma sunulacağı tarih ve fiyat bilgilerinin netleşmediğini de belirtelim.

• 128 GB den aşşa üretmesinler artık zaten fiyatları hala düşmedi adam gibi alıp 32GB SSD 1 yıl sora çöpe mi atak.
  • daha en az bir yıl alınacak duruma gelmez zaten
  • cok guzel ya
    1 seneye alinacak makul fiyatlara kesin inecek gozuyle bakiyorum ben
    aynen plazma lcd tv ler gibi fiyatlarda - yonde bir patlama yasanacak
  • SSD üreten epeyi firma var, sıkı rekabet olucaktır. Fiyatlar 1 sene sonra acayip derecede düşer..
  • SSD'nin kutusunda resmi çeken adamın resmi de çıkmış :D
  • O benim yaw :))
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.