- x
MİGROS 5M'de DEMIRDÖKÜM DUVAR TIPI ISITICI ** 39,90yTl **
43 Cevap27655 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

1903 Mesaj
6 Ocak 2009; 10:50:42 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

Dün önce Koçtaşa ısıtıcılar için uğramıştım, ardından Migrosa baktığımda koçtaştaki en ucuz üründen de 10ytl ucuz olduğunu ve markasının Demirdöküm olduğunu görüp hem fırsat haberi olarak hem de kullananlardan yorum almak için buraya konu açmayı uygun gördüm.

- Linkteki üründür; 2000W enerji tüketimi var ama 3 kademe ayarlanabiliyor. Koçtaşta dandik bir markaya bakmıştım 2000W modunda bayağı benim bir abimin bürosundaki klimadan iyi üflüyor yani:) Demirdökümün daha iyi olacağını tahmin ediyorum ama deneme şansımız olmadı saat 10'a geliyordu kapanmaya yakın gitmiştim ben. Bilen gören kullananlar yorum yapsın lütfen. Benim odam 15m'2 civarı. nasıl ısıtır mı , yer tipi ısıtıcı ya da ufolara göre performansı nasıl olur vb.

DEMIRDÖKÜM DFI 200 B DUVAR TIPI ISITICI

* Ayarlanabilir kapanma özelliği
* Otomatik hava yönlendirme
* Uzaktan kumanda
* 2000 Watt
* 3 Kademeli: Fan modu, 1000 Watt ısıtma, 2000 Watt ısıtma

http://www.kangurum.com...036747&categoryId=10264

Ne güzel komşumuzdun sen || Fahriye abla

458 Mesaj
6 Ocak 2009; 11:12:35 

Kabaca boyutları nedir bu aletin?
Fiyat çok uygun bence uzaktan kumadası bile var yahu

1903 Mesaj
6 Ocak 2009; 11:14:00 

quote:

Orjinalden alıntı: Sandman

Kabaca boyutları nedir bu aletin?
Fiyat çok uygun bence uzaktan kumadası bile var yahu

20-25cm yükseklik, 70cm civarı eni var, kalınlık da yine 20cm civarı. en küçük klimanın yarısı kadardır en fazla.

458 Mesaj
6 Ocak 2009; 11:24:39 

quote:

Orjinalden alıntı: hiickimse

20-25cm yükseklik, 70cm civarı eni var, kalınlık da yine 20cm civarı. en küçük klimanın yarısı kadardır en fazla.

Bende Bauhaus'ta görmüştüm buna benzer bi aleti dediğin boyutlarda 89YTL idi 2-3 hafta önce.
Haddinden fazla sıcak hava üflüyordu. Bahsettiğin odayı kesin ısıtacaktır.
Bence 40 liraya ideal bir ürün.

Fakat bu tarz sıcak hava üfleyen aletler (örn. klima) bende geniz kuruması ve baş ağrısı yapıyor.
O yüzden tercihimi ufo dan yana kullandım.

1903 Mesaj
6 Ocak 2009; 11:26:52 

Ufo nasıl peki. 10 saat diyelim günde odanda oturuyosun uyku dışında, kaç saat çalışsa yeterli oluyor, kaç watt ufo:)

458 Mesaj
6 Ocak 2009; 11:40:49 

quote:

Ufo nasıl peki. 10 saat diyelim günde odanda oturuyosun uyku dışında, kaç saat çalışsa yeterli oluyor, kaç watt ufo:)

Evde kombi ile işyerimde merkezi ısıtma ve UFO kullanıyorum.
Lakin işyerimde merkezi ısıtma yetmiyor o yüzden UFO ile takviye yapıyorum.
Bildiğin gibi UFO sadece gördüğü cisimleri ısıtıyor. Yani duvara astığın zaman yüzünü ve vücudunu ısıtıyor fakat masanın altında kalan bacakların bundan nasibini alamıyor yani tek başına ufo ile ısınmak nasıl olur bilemem. Bu sebeple ufoyu koyacağın yer bütün vücudunu görmeli. Aksi taktirde çok iyi ısınamazsın. Ben geçen sene 1 Ocak - 31 Ocak 2007 arasında sabah 9 akşam 18 birer saat aralıklarla kullandım yani toplamda 5-6 saat. 3000w ufo ile toplamda 60ytl ödedim. Bu sene elektrik zamlarından sonra nasıl bir fatura gelicek hep birlikte göreceğiz.

Ve de tavsiyem UFO alacaksanız 1200-1800-2300-3000w seçeneklerinden her zaman en büyüğünü seçmeniz (yer sıkıntınız yoksa).
Ben 3000 kullanıyorum biraz büyük lakin yaktığınız zaman resmen güneş gibi ısıtıyor sizi. Diğer düşük wattlarda menzil daha düşük olduğu için ufoya yaklaşmanız ya da onun size yaklaşması gerekiyor.

Ben müşterimden satın aldım o toptancısı oluyor UFO nun. Bu hafta bir arkadaşa aldık. Ayaklar için 25 lira dedi 3000w ufo içinde 165 lira dedi.
Toplamda 190 milyona aldık. Kumtel kıl yün markalar çok daha ucuz lakin hiçbiri UFO gibi değil buna emin olabilirsiniz.

Ve de ufo ortamdaki havayı kurutmadığı için çok daha sağlıklı.
Diğer elektrikli ısıtıcılar resmen havayı kurutuyor bir zamandan sonra feci şekilde baş ağrısı yapıyor.

Sanki reklam yapar gibi oldu ama kullanıcıyı bilgilendirmek için uzun uzun yazdım.

337 Mesaj
6 Ocak 2009; 11:47:15 

quote:

Dün önce Koçtaşa ısıtıcılar için uğramıştım, ardından Migrosa baktığımda koçtaştaki en ucuz üründen de 10ytl ucuz olduğunu ve markasının Demirdöküm olduğunu görüp hem fırsat haberi olarak hem de kullananlardan yorum almak için buraya konu açmayı uygun gördüm.

- Linkteki üründür; 2000W enerji tüketimi var ama 3 kademe ayarlanabiliyor. Koçtaşta dandik bir markaya bakmıştım 2000W modunda bayağı benim bir abimin bürosundaki klimadan iyi üflüyor yani:) Demirdökümün daha iyi olacağını tahmin ediyorum ama deneme şansımız olmadı saat 10'a geliyordu kapanmaya yakın gitmiştim ben. Bilen gören kullananlar yorum yapsın lütfen. Benim odam 15m'2 civarı. nasıl ısıtır mı , yer tipi ısıtıcı ya da ufolara göre performansı nasıl olur vb.

* Uzaktan kumanda
* 2000 Watt

Aynı ürün şu anda Tansaşlarda da 39,90 TL. İlgilenen arkadaşlar varsa orayıda değerlendirebilirler.

1295 Mesaj
6 Ocak 2009; 11:57:54 

Bende bu ısıtıcıdan var, havayı kurutup nefes alma zorluğu yapıyor ısıtma olarakta dibinde durursan ısıtıyor, gece kullanıcaksanız da gürültüden uyuyamıyorsunuz

Marketlerde gördüğünüzde bayağı bir sıcak hava üflüyordur doğrudur ama orada zaten ısıtma sistemi çalışıyor yani hava sıcaklığı 20 derece civarındadır o yüzden gayet güzel ısıtıyormuş gibi gelir size ama gerçek şu ortam buz gibi ise odayı falan ısıtmaz. Kumtel alın 1600 watt bundan bin kat daha iyidir..

Hayallerini gerçekleştirmek istiyorsan önce uyanmalısın.

703 Mesaj
6 Ocak 2009; 12:01:19 

Bildiğiniz rezistanslı ısıtıcıların duvara takılan modeli ve pek bir özelliği yok gibi.
Kaç watt yaktığına bakmak lazım avantajlı olup olmadığını görmek için ayrıca ısıtmanın yerden
veya yere yakın bir konumdan yapılması daha mantıklı

Kapitalistlerin genel kuralıdır, bir sistem işlerine gelmiyorsa, sistemi tıkayıp halka acı çektirip, sistemden şikayet ettirirler. Sonra da sizin için sistemi değiştirdik deyip, hem halkı kazıklarlar hem de alkış alırlar.
Bkz. Sağlık sistemi : 1 2

4946 Mesaj
6 Ocak 2009; 12:51:29 

quote:

* Uzaktan kumanda
* 2000 Watt

Dandik dediğiniz marka sanırım Febbre'dir.
Febbre Koçtaş'ın kendi ithal ettiği bir marka.Geçen yıl odama duvar tipi fanlı seramikli bir ısıtıcısını aldım, 2 karış boyu var ama 10-15 m2 ısıtma kapasitesi var (izmirde)
Bu tip ısıtıcılarda özellikle seramik rezistans olmasına ve üfleme potansiyellerine bakın.Üzerinde dijital ekran, termometre vs. gibi görsel aldatmacalara kanmayın, bizzat tecrübe edilmiştir.
Demirdökümün bu modelini bilmiyorum ama çoğu modeli klima görünümünde, verimsiz ısıtıcılar.Zaten seramik değilse uzun süreli kullanımda makinede yamulmalar oluyor.

Pioneer VSX-921 / Polk Audio TSI 400 / Polk Audio TL 150 Blackstone / Polk Audio PSW110 sub / Pioneer BDP-140 / Himedia Q12-II

Benq W1070 / Specta 120" Gri Kontrast Perde / TTAF 15 Metre 1.4v (26 AWG) HDMI Kablo

Sistemin ev hali

1903 Mesaj
6 Ocak 2009; 12:53:12 

æ Yardımcı olan herkesin eline sağlık.

@Sandman

Diğerleri kötü demişsin de fiyatına göre tabi herşey:) 190 lira olsa o markalar da iyisini yapacaktı tahminim:) Artık bir yol düşüneceğim. Odayı ilk ısıtma için 2500W lık bi yer ısıtıcı var normal 3 kademe ısıtmalı, bu 40 liralık şeyi alayım ben, ikisini bir anda çalıştırıp bi odayı ısıtırım sonra da ara ara, bu duvar ısıtıcıyı çalıştırır soğumayı önlerim. En ekonomik çözüm bu kafamdaki, paylaşım yaparım aldıktan sonra yakın zamanda:)

@ albati

Seramik mi değil mi nasıl anlayabilirim acaba, sorsam kesin bilmez satanlar, koçtaşa gidip migrostaki şu ısıtıcı seramik mi diye sorsam ayıp olmaz herhalde öğrenciyiz sonuçta:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hiickimse -- 6 Ocak 2009; 12:52:10 >

4946 Mesaj
6 Ocak 2009; 13:01:17 

@hiiçkimse
Seramik olduğunu fan çıkışına bakıp anlayabilirsin, orada seramik rezistans görünür, Febbrelerde öyle en azından.Ya da üzerinde yazar genelde.
Bir de ben alırken teşhire birkaç ısıtıcı koymuşlardı ve hepsinin ağzına elimi tutarak üfleme potansiyellerine baktım.
Öğrenciysen para tabi daha değerli ama benim dediğim ısıtıcı da 55 TL idi, yani, en fazla 10-15 TL verip daha iyisini alabilirsin.

Pioneer VSX-921 / Polk Audio TSI 400 / Polk Audio TL 150 Blackstone / Polk Audio PSW110 sub / Pioneer BDP-140 / Himedia Q12-II

Benq W1070 / Specta 120" Gri Kontrast Perde / TTAF 15 Metre 1.4v (26 AWG) HDMI Kablo

Sistemin ev hali

1903 Mesaj
6 Ocak 2009; 13:13:46 

quote:

Orjinalden alıntı: albati

@hiiçkimse
Seramik olduğunu fan çıkışına bakıp anlayabilirsin, orada seramik rezistans görünür, Febbrelerde öyle en azından.Ya da üzerinde yazar genelde.
Bir de ben alırken teşhire birkaç ısıtıcı koymuşlardı ve hepsinin ağzına elimi tutarak üfleme potansiyellerine baktım.
Öğrenciysen para tabi daha değerli ama benim dediğim ısıtıcı da 55 TL idi, yani, en fazla 10-15 TL verip daha iyisini alabilirsin.

Dediğini kesinlikle dikkate alacağım, zaten koçtaşta baktım çok iyi üflüyordu, baktım demirdöküm fason çıkarsa üflemede test edince, o zaman onu es geçerim 10 lira bişey değil tabi ki verilir fazla, bir kere alınıyor sonuçta. Teşekkür ederim.

240 Mesaj
6 Ocak 2009; 13:21:42 

bugune kadar 10 larca ısıtıcı kurdum,meslek gereği.bence infrared falan trash.en çok beğendiğim ısıtma türü duvar tipi üflemeliler;yer kaplamazlar,uzaktan kumandalıdırlar,hele bide elektriği duvardaki bağlantı yerlerinden alırsanız kablo kalabalığındanda kurtulmuş olursunuz...

bu demirdökünden de başka marka olmasına rağmen bir kaç tane aynısından kurdum.pek tavsiye etmem.önündeki salınım yapan plastik ısınınca esniyor vede ses yapıyor.onun yerine kumtelin en sade modelini alırsanız,hem daha küçüktür,hemde salınım gibi gereksiz birşey olmadığından fazla ses yapmaz.ne kadar az parça o kadar az sorun.....

http://www.kumtel.com.t...at=isiticilar&urunid=50

yinede almak isteyenler için fiyatı çok uygun.

2006 Skoda Octavia RS

1158 Mesaj
6 Ocak 2009; 14:38:29 

Yaklaşık 1 senedir aynı ısıtıcıyı bende kullanıyorum ve epey ses yapıyor. Motorunu kaç kez dağıtıp tekrar topladım, yeni yağ filan sürdüm, ama kısa bir süre sonra eski haline dönüyor yine ve ses çıkartmaya başlıyor tekrar, tüm dönen aksamın yağını yenilememe rağmen(Çin malı motordan anca bu kadar kalite). Kendim 10m² olan bir odada kullanıyorum, kapılar kapalı olduğu sürece 1-2 saat içinde odayı ısıtıyor, açık kaldığı sürecede oda gayet makul bir sıcaklıkta oluyor, kapattıktan sonra 1-2 saat daha muhafaza ediyor sıcaklığı. Ben sürekli 1000W olarak çalıştırıyorum, 2000W açtığımda kısa bir süre sonra aşırı ısıdan kendini korumaya alıyor çünkü. Ürünü 9 ay kadar kullandıktan sonra öndeki ızgara çıkışları malesef aşırı tozdan tıkanıyor iç taraftan. Hava akımı olmayıncada aşırı ısıya sebep oluyor, buda plastiğin erimesine kadar gidiyor.

Modeli yanlış yazmışlar kanımca; "DFI 200 B" değilde "DFI 2000 B" olması lazım. Tabi bu yeni bir ürün değilse.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FasTBoY -- 6 Ocak 2009; 14:40:54 >

706 Mesaj
6 Ocak 2009; 14:38:51 

Kilerde de yarın indirim var . Sinbo 3303 Duvar tipi ısıtıcı 39.90 Ytl.

0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Thema -- 6 Ocak 2009; 14:36:21 >

499 Mesaj
6 Ocak 2009; 16:19:50 

Merhabalar arkadaşlar. Bu tipte duvar tipi ısıtıcıları banyoda kullanma imkanımız olurmu ? En fazla banyo yapıldığı esnada üşümemek için yarım saat çalışsa iş görürmü ? Yani nemden etkilenirmi yada 4-5 metre kare banyoyu ısıtırmı hemen ?
Saygılarımla.

ALIŞ VERİŞ YAPTIKLARIM: erkandere, ugur67, cumhurfatih, muzeg, cyberdemon, varidat, kakman, shbndn, tlepsh, icebergmetii, elektrik_54, eyil77, memet, shanke, araknafobie, bakkada, erdll, selrk, TolgaPolat, incele, Arda, HaTToRi, blue, Neosis, atilimnet, bytepire, danny1977, dilaver_isik, akifable, sertdemiry,qontak0, Misti, CeSiN, Sephiroth

1158 Mesaj
6 Ocak 2009; 16:26:30 

quote:

Orjinalden alıntı: wescam

Merhabalar arkadaşlar. Bu tipte duvar tipi ısıtıcıları banyoda kullanma imkanımız olurmu ? En fazla banyo yapıldığı esnada üşümemek için yarım saat çalışsa iş görürmü ? Yani nemden etkilenirmi yada 4-5 metre kare banyoyu ısıtırmı hemen ?
Saygılarımla.

Nem'den dolayı bazı sakatlıklar çıkartabilir kanımca. Bunun yerine ufak fanlı ısıtıcı almanız daha iyi olur bence(Bknz.). Taşınabilir ısıtıcılar daha mantıklı gibi(İçeriyi ısıttıktan sonra banyo yapcağınız zaman dışarı alırsınız, olur biter).

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FasTBoY -- 6 Ocak 2009; 16:26:10 >

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
6 Ocak 2009; 18:55:19 

bu tarz ısıtıcılar çok yakar. nasılda noktayı koydum. klima alın. 499 a 18 lik cendix var teknosada. yazında soğutur hiç değilse.

en çokda "soğuk üfleme" diye özellik yazıyorlar ya bu ısıtıcılara ona bayılıyorum. geçici bi yer alacaksanız tabiki bunun yerine daha kolay taşınan masa altına falan girecek bir ısıtıcı daha makbüldür.

4946 Mesaj
6 Ocak 2009; 19:58:46 

quote:

Orjinalden alıntı: wescam

Saygılarımla.

Hiçbişey olmaz.Türkiyenin en nemli şehirlerinden birindeyim ve bu ısıtıcılar (duvar tipi) tam da banyolara göre.Alan küçük , kapıyı kapat, çabucak ısıtır.
Korkarsanız önceden ısıtıp banyoya girince kapatırsınız.Bilinçli kullanımda hemen hemen hiçbir tehlike yoktur.

quote:

Orjinalden alıntı: fatihfx
bu tarz ısıtıcılar çok yakar. nasılda noktayı koydum. klima alın. 499 a 18 lik cendix var teknosada. yazında soğutur hiç değilse.

en çokda "soğuk üfleme" diye özellik yazıyorlar ya bu ısıtıcılara ona bayılıyorum. geçici bi yer alacaksanız tabiki bunun yerine daha kolay taşınan masa altına falan girecek bir ısıtıcı daha makbüldür.

Burada tartışılan 39 TL'lik ısıtıcılar siz 500 tlden bahsediyosunuz, ayrıca dediğiniz tarzdaki klimalar çok da verimli değil, elektrik saatiyle aranız açılır sonra.

Sistemin ev hali

161 Mesaj
6 Ocak 2009; 22:49:27 

1-Banyoda kullanılabilir. Uzaktan kumandalı olduğu için daha güvenlidir, ceryan çarpması tehlikesi yoktur. Ben Demirdökümü 2 senedir banyoda kullanıyorum. Çok çabuk ısıtıyor. Benimki göstergeli (ve termostatlı) olduğu için 28 dereceye ayarlıyorum, banyo sürekli aynı sıcaklıkta kalıyor.
2- İnfrared model karşısındaki cismi ısıtır, havayı değil. Dolayısile genelde açık havada tercih edilirler. Görmediği yerleri (arkada kalan kısımları) ısıtmaz. Reklamlarda belirtildiğinin aksine çok daha verimli değildir. Markadan markaya biraz fark olabilir o kadar. Isıtıcının üzerindeki 3000 watt rakamı ne kadar yaktığını gösterir, saatte 50-60 kuruş yakar. Bu infrared de olsa üflemeli de olsa bu kadar yakar.
3- Eğer devamlı kullanılacak bir yerdeyse en iyisi klimadır. İlk alışta biraz pahalıdır ama birkaç ayda kurtarır. Örnek benim ufak odada bir klima var 9500BTU. Bu da yaklaşık 2900 watt eder. Yani 3000 watlık ısıtıcıya yakın bir değer. Harcadığı ceryan ise 830 watt tır. Yani saate 14-17 kuruş harcar. Kışın çok soğuk ve nemli havalarda verim düşer tabii ama bu senede birkaç günü geçmez Batı Anadoluda. Hesabınızı yapın.
4- Benim Demirdöküm üflemelininde ön kısımdaki salınım yapan plastikler yamuldu, şimdi onsuz çalışıyorlar.

4946 Mesaj
6 Ocak 2009; 23:57:00 

@Abi
2900 watt olan klimanız nasıl 830 watt yakıyor?

Sistemin ev hali

1158 Mesaj
6 Ocak 2009; 23:59:14 

Yukardada yazdım, bu sefer nedeninide yazayım.
Banyoda şu sebeple kullanılmaz bence;
Bildiğiniz üzere banyo nemli bir ortam ve özellikle sıcak su kullanırken oluşan buhar epey fazla.
Isıtıcının hava çıkışının hemen arka kısmında sıcaklığın oluşmasını sağlayan elektrikli bir ısıtıcı mevcut.
Metal olan bu bölümün aralıkları epey sık, bir zaman sonra tozlar bile geçemez hale geliyor. Bu kısımda nemin birikeceği fikrindeyim, ilerde çürümeye/paslanmaya başlıyabilir.
Ayrıca öndeki salınım yapan plastiklerin erime sebebinide yazayım. Cihaz içindeki fan sürekli olarak içeriye toz çekiyor, doğal olarak hava akımı öndeki kısımdan atılıyor. Bir zaman sonra tozlar iyice birikmeye başlıyor, öyleki cihaz içine hava girişi oluyor fakat çıkışta ısıtıcı bölümün içine girmeden önce aşırı toz birikiminden dolayı hava dışarı çok az miktarda atılabilecek hale geliyor. Böyle oluncada ısıtıcı bölüm içinde bir hava sirkülasyonu olmadığından sürekli ısınmaya devam ediyor, buda öndeki parçaların erimesine kadar gidiyor. İşin garip tarafı ısıtıcı bölüm üzerindeki sensörler bunu algılamıyor, normalde 2000W'da hafif aşırı ısınma olunca kendini kapatan cihaz, bu durumda hiçbir reaksiyon vermiyor.

0
0

Resimlerdeki erimeyi görünce, hemen temizledim açıp içini, ardından zaten hissedilir derecede bir performans artışı oldu. Ondan önceki günlerde ne kadar üfleme gücünün azaldığını farketmiş oldum böylece. Benim fikrim ve görüşlerim bunlar, cihazın içini belki 15-20 kere açmışımdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FasTBoY -- 7 Ocak 2009; 0:01:57 >

161 Mesaj
7 Ocak 2009; 0:38:47 

quote:

@Abi
2900 watt olan klimanız nasıl 830 watt yakıyor?

Bu klimanın çalışma şeklinden ileri gelir. Klima bir ısı pompasıdır. İçindeki gazı sıkıştırarak ısıtır, (bir bisiklet pompasının çıkışını parmağınızla kapatıp pistonu hızla iterseniz parmağınız yanacak kadar ısı üretilir) bu sıkışan gaz bir yerde genleşmeye bırakılırsa soğur, (örneğin bir çakmağı gazla doldururken kaçan gazdan eliniz donabilir). Burada elde edilen enerji ile kompresöre verilen enerji arasında fark vardır. Buna COP (coefficient of power) denir ki genelde 3 civarındadır. Sıcak kaynak olarak yeraltı (geotermal enerji) kaynaklarını kullanan ısı pompalarında bu 5i kolaylıkla bulur. Yani harcadığınız her KWh karşılığında 5 KWh enerji elde edebilirsiniz.
Kısaca ancak böyle izah edebilirim. Daha detaylı bilgiyi bu forumda da bulabilirsiniz. Verdiğim rakamlara gelince: 9500 BTU nün yaklaşık 2900 wattsaat olduğunu enerji birim çevirim formüllerinden bulabilirsiniz. Böyle bir klimanın üzerindeki plakadan harcadığı güce bakarsanız 800-900 watt olarak görürsünüz.
Bu verim yüksekliğiden dolayı pek çok avrupa ülkesi ısı pompası kullanarak ısıtma yapanlara vergi (KDV=%0) ve düşük faizli kredi avantajları sağlarlar.
İnşallah birazda olsa açıklıyabilmişimdir.
Zaten internette de biraz araştırırsanız daha detaylı bilgi bulabilirsiniz.

161 Mesaj
7 Ocak 2009; 0:44:56 

quote:

Orjinalden alıntı: FasTBoY

Yukardada yazdım, bu sefer nedeninide yazayım.
Banyoda şu sebeple kullanılmaz bence;
Bildiğiniz üzere banyo nemli bir ortam ve özellikle sıcak su kullanırken oluşan buhar epey fazla.
Isıtıcının hava çıkışının hemen arka kısmında sıcaklığın oluşmasını sağlayan elektrikli bir ısıtıcı mevcut.
Metal olan bu bölümün aralıkları epey sık, bir zaman sonra tozlar bile geçemez hale geliyor. Bu kısımda nemin birikeceği fikrindeyim, ilerde çürümeye/paslanmaya başlıyabilir.
Ayrıca öndeki salınım yapan plastiklerin erime sebebinide yazayım. Cihaz içindeki fan sürekli olarak içeriye toz çekiyor, doğal olarak hava akımı öndeki kısımdan atılıyor. Bir zaman sonra tozlar iyice birikmeye başlıyor, öyleki cihaz içine hava girişi oluyor fakat çıkışta ısıtıcı bölümün içine girmeden önce aşırı toz birikiminden dolayı hava dışarı çok az miktarda atılabilecek hale geliyor. Böyle oluncada ısıtıcı bölüm içinde bir hava sirkülasyonu olmadığından sürekli ısınmaya devam ediyor, buda öndeki parçaların erimesine kadar gidiyor. İşin garip tarafı ısıtıcı bölüm üzerindeki sensörler bunu algılamıyor, normalde 2000W'da hafif aşırı ısınma olunca kendini kapatan cihaz, bu durumda hiçbir reaksiyon vermiyor.

0
0

Resimlerdeki erimeyi görünce, hemen temizledim açıp içini, ardından zaten hissedilir derecede bir performans artışı oldu. Ondan önceki günlerde ne kadar üfleme gücünün azaldığını farketmiş oldum böylece. Benim fikrim ve görüşlerim bunlar, cihazın içini belki 15-20 kere açmışımdır.

Haklı olmalısınızki benimki de 1,5 sene sonra deforme oldu. Demek arada sırada temizlemem gerek. Kolay mı bu temizliği yapmak?
Zaten klimalarda da filtreleri 15 günde bir temizleyin der. Gerçi deformasyonu geri getiremem ama verim kaybını önlerim herhalde.

1158 Mesaj
7 Ocak 2009; 1:04:47 

Temizlik işlemi kolay ama ilk önce sökmeniz gerekiyor, oda basit arkada 4 adet köşede + 1 adet ortada 5 adet vida mevcut(Dijital göstergeli olmayan versiyonunda). Köşedeki vidalara ulaşmak için 4 adet ayaklardaki contayı çekip çıkarmanız gerekiyor(Onlarıda çıkarması kolay zaten).

Resimdeki yerde bir adet tırnak bulunuyor, onuda üst kapağı direk okla gösterdiğim yöne doğru açarsanız kolayca çıkartabilirsiniz, ondan sonrası elektrik süpürgesini alıp temizlemeye bakıyor.
Not : Bu işlemler sırasında elektrik fişinin çekilmiş olmasına dikkat edin, sonra çarpılmayın filan.

4946 Mesaj
7 Ocak 2009; 1:21:58 

quote:

Orjinalden alıntı: Abi

Bu klimanın çalışma şeklinden ileri gelir. Klima bir ısı pompasıdır. İçindeki gazı sıkıştırarak ısıtır, (bir bisiklet pompasının çıkışını parmağınızla kapatıp pistonu hızla iterseniz parmağınız yanacak kadar ısı üretilir) bu sıkışan gaz bir yerde genleşmeye bırakılırsa soğur, (örneğin bir çakmağı gazla doldururken kaçan gazdan eliniz donabilir). Burada elde edilen enerji ile kompresöre verilen enerji arasında fark vardır. Buna COP (coefficient of power) denir ki genelde 3 civarındadır. Sıcak kaynak olarak yeraltı (geotermal enerji) kaynaklarını kullanan ısı pompalarında bu 5i kolaylıkla bulur. Yani harcadığınız her KWh karşılığında 5 KWh enerji elde edebilirsiniz.
Kısaca ancak böyle izah edebilirim. Daha detaylı bilgiyi bu forumda da bulabilirsiniz. Verdiğim rakamlara gelince: 9500 BTU nün yaklaşık 2900 wattsaat olduğunu enerji birim çevirim formüllerinden bulabilirsiniz. Böyle bir klimanın üzerindeki plakadan harcadığı güce bakarsanız 800-900 watt olarak görürsünüz.
Bu verim yüksekliğiden dolayı pek çok avrupa ülkesi ısı pompası kullanarak ısıtma yapanlara vergi (KDV=%0) ve düşük faizli kredi avantajları sağlarlar.
İnşallah birazda olsa açıklıyabilmişimdir.
Zaten internette de biraz araştırırsanız daha detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Benim Vestel klima 18lik ve üzerinde yanlış hatırlamıyorsam 3200 Watt yazıyor, o zaman -yaklaşık- benim klima 10.000 watt civarında enerji veriyor.Yanlış anlamadım sanırım.

Sistemin ev hali

161 Mesaj
7 Ocak 2009; 2:05:42 

18000 lik klimanın gücü (harcadığı) 1600-1800 watt arasındadır. 3200watt olamaz yanlış hatırlıyor olabilirsiniz.
18000 BTU da tam olarak 5,275279263 kilowattsaat yapar. (bunu tablodan baktım). Benim klimanın etiketinde 18000 BTU/saat= 5,28KW yazıyor.
Harcadığı enerji içinse; soğutmada 1750 watt, ısıtmada 1650 watt yazıyorki benim klima Unionaire, öyle çok yüksek verimli değildir herhalde.
Bu arada; ben evimi 8 adet klima ile ısıtıyorum.(her odada 1veya 2 adet)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Abi -- 7 Ocak 2009; 0:06:48 >

1903 Mesaj
7 Ocak 2009; 2:18:20 

quote:

Benim Vestel klima 18lik ve üzerinde yanlış hatırlamıyorsam 3200 Watt yazıyor, o zaman -yaklaşık- benim klima 10.000 watt civarında enerji veriyor.Yanlış anlamadım sanırım.

Bu hesaba göre 18000 BTU klima 5495W elektrik üretiyor. Fakat klimanın elektrik sınıfına göre (A- B-C-D vs...) yaktığı elektrik değişiyor. Görülen o ki sizin klima pek verimli değil @Abi nin klimasına göre. Ondaki A sınıfı ise sizinki C gibi sallıyorum. Benim anladığım bu.

@Abi

pm atacaktım ama herkese faydası olur diye buradan soruyorum. Migrosta 300yTl ye yine 1000W 9000Btu klima görmüştüm Cartel mi neydi marka. Bu da hesaba göre 2747W filan ısı üretip 1000W yakıyor. Herhangi ufo veya yer ısıtıcısına göre çok daha kârlı görünüyor. Elektrik parası olarak bize döneceğini düşünürsek birkaç ayda bilemedik bir senede kâra geçeriz gibi. Var mı bir öneriniz bana:)

1040 Mesaj
7 Ocak 2009; 2:27:40 

arkadaşlar kesinlikle almayın . ısıtma konusunda çok yetersiz kalıyor. bu cihaz 2000 watt 1 saat çalıştırsak bile istediğimiz verimi alamadık.

161 Mesaj
7 Ocak 2009; 2:32:13 

Ben koridoru 7000 BTU lük Cartel marka klima ile ısıtıyorum, gayet memnunum. 4 senedir tık demeden çalışıyor.
Klima ısınmak için en verimli araçtır. Daha verimlisi bina yapılırken kurulacak olan ve ısı kaynağı olarak dış havayı değilde yer altı sularını veya yeraltı toprağı kullanan ısı pompasıdır. Klimaların verdiği enerji aldığı enerjinin yaklaşık 3 katıdır. Bu çok soğuk (-5, -7 derece) ve nemli havalarda bayağı düşer.
Ben senede en fazla 5-10 gün ısınmada başka takviyelere (elektrikli ısıtıcı veya şömine) ihtiyaç duyuyorum. Bunun dışında hem verimli hem pratik (termostatlı, saatli, programlı).
Şiddetle tavsiye ederim. Fransızca biliyorsanız "pompe de chaleur" diye ararsanız, devletin bile böyle verimli enerji kullanımı için Fransa ve İsviçrede ne kadar teşvik verdiğini görürsünüz. Eminim başka ülkelerde de vardır ama araştırmadım.

4946 Mesaj
7 Ocak 2009; 2:41:21 

Evet benim klimanın güç kapasitesi 5280 Watt'mış üzerine baktım şimdi.Harcadığı güç de 1980 watt, ısıtma soğutmada rakamlar biraz değişiyor.
Sınıfını tam bilmiyorum fakat 25-30 m2 normal yalıtımlı odayı İzmirde ısıtamıyor, soğutmada problem yok.
Gerçi konudan biraz çıktık ama bişeyler öğrenmiş olduk.

quote:

Orjinalden alıntı: vwag
arkadaşlar kesinlikle almayın . ısıtma konusunda çok yetersiz kalıyor. bu cihaz 2000 watt 1 saat çalıştırsak bile istediğimiz verimi alamadık.

Odanın alanından yalıtıma kadar bir sürü etken var, küçük odalar için bu tarz ısıtıcılar ideal.(Demirdöküm için bişey demiyorum). Ben geçen kış 10 m2 odada 1000 wattla ısınabiliyordum.

Sistemin ev hali

1903 Mesaj
7 Ocak 2009; 2:57:07 

kimisi 1 saat çalışıyor hiç etki etmiyor demiş @Albati 1000W yeterli oluyor diyor:) wallahi çok ara derede kalınıyor. Zaten aslında fiyattan ziyade elektrik sarfiyatı / ısıtma oranı önemli. Sonuçta bir kere alınıyor kendini amorti eder her türlü. Ben öğrenciyim , şimdi burda seneye başka biyerde ne olacağı belli değil ev konusunda, klima taşınması zor, takması yine ayrı bir masraf. Koçtaşta sordum ısıtmadı, geri getirme şansım var mı dedim, evet cevabı aldım. Koçtaşa 10 lira fazla verip seramik olanı ki varsa öylesi onu alacağım baktım verimli değil gider başka birşeyler alırım koçtaşta binbir çeşit ürün var. Migrosta da böyle bir şansım varsa Migrosta yaparım aynı şeyi.

Bilgilerini paylaşan herkese teşekkür ediyorum herkes adına:) Şu an bakanlara iyi geceler, diğerlerine de vakte göre iyi günler akşamlar vs vs :)

161 Mesaj
7 Ocak 2009; 3:01:14 

İzmirde 18000 BTU lük bir klimanın 25-30 m2 odayı çok rahat ısıtması lazım. Ya montajda havasını iyi boşaltmadılar, ya da gazı azalmıştır. Bir kontrol ettirin, eminim sorununuz çözülecektir.

240 Mesaj
7 Ocak 2009; 10:27:09 

arkadaşlar banyo için en iyisi şudur

http://www.kumtel.com.t...at=isiticilar&urunid=58

bu modeli istersen suyun altında yıka:D.düğmesi bile plastikle kaplıdır ve su geçirmez(IP 24)

1000 wattlık olanı banyoyu hamama çeviriyor

sakın beni kumtelci sanmayın ama web sitesine elim alışık,örnek veriyorum;nede olsa bütün çinliler aynı marka :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hayabusaaa -- 7 Ocak 2009; 10:25:47 >

2006 Skoda Octavia RS

1043 Mesaj
7 Ocak 2009; 10:36:32 

Ben Ofisimde Kullanıyorum 20m2 kullandıgım. Bu Aletin Kendine Faydası Yok 5 Para Vermem Alırsanız Pişman Olursunuz.

Nikkor 14-24mm f/2.8 G ED AF-S + Nikkor 24-70mm f/2.8G ED AF-S + Nikkor 70-200mm f/2.8G ED VRI AF-S + Nikkor 50mm f/1.8D AF

1238 Mesaj
7 Ocak 2009; 16:20:25 

dün akşam üzeri gidip aldım bi tane... bence gayet güzel kullanışlı masamın alt tarafında yazıcı için olan bölmeye tam denk geldi oraya yerleştirdim.. 10 dk çalıştırınca sıcacık oluyo :D

faturada ne kadar fark edecek bakalım.. küçük şık ve kullanuşlı fiyat performansı süper... 40 liraya kesinlikle tavsiye ederim..

4946 Mesaj
7 Ocak 2009; 20:07:33 

quote:

Orjinalden alıntı: Abi

İzmirde 18000 BTU lük bir klimanın 25-30 m2 odayı çok rahat ısıtması lazım. Ya montajda havasını iyi boşaltmadılar, ya da gazı azalmıştır. Bir kontrol ettirin, eminim sorununuz çözülecektir.

Evet alırken klimacılara danıştım Vestel bile olsa ısıtır dediler.Ama şöyle bişey var, klima çalışırken termostat durduğu zaman önündeki salınım kapağı kapanmadığı için soğuk hava geliyor, sanırım dışarıdaki hava geliyor, bunun da bi etkisi var diye düşünüyorum.Bu tüm klimalarda böyle mi yoksa vestelde mi böyle?
Bir de yaklaşık 20 ay önce alındı klima ve ön filtreleri hariç iç filtreleri hiç temizlenmedi, dahası bunları sanırım klimacılar temizliyor.

Sistemin ev hali

340 Mesaj
8 Ocak 2009; 10:41:19 

Isıtıcı almak için alttaki linkleri takip edin,karlı çıkın.

http://forum.donanimhab...1/key_//tm.htm#28746371

http://forum.donanimhab...1/key_//tm.htm#28756880

'' Kalbimizde Allah'ın nuru vardır,onun adı da vicdandır ''

499 Mesaj
12 Ocak 2009; 14:11:12 

Cevaplar için çok teşekkürler arkadaşlar. Zaten banyo çokta büyük değil direk buharada mağruz kalmıyacak karşı duvara monte ederim diye düşündüm. Amacım zaten taşıma zahmetinden kurtulmak. Direk duvara monte edip kullanmak istiyorum alacağım cihazı. Ama öyle klima yada fazla paralara alıp banyoya takmakta işime gelmiyor. En fazla kışın haftada 3-4 gün yarım saat çalışıcak nede olsa. Bana bu tarz bir ürün iş yapar gibime geliyor fiyatıda zaten 40 ytl alıp denemekta fayda var gibime geliyor.
Ben şu anda banyoyu bu cihazla ısıtıyorum. http://www.kumtel.com.t...at=isiticilar&urunid=13
Hatta bunun bir taneside yanmıyor yani 2 kademe ile hamam gibi yapıyor. Hatta bundan bile alıp ayağını söküp banyoda duvara monte edebilirim ama güzel durmaz gibime geliyor. Demirdöküm klima gibi gözüktüğü için daha hoş durur gibime geliyor. Ne dersiniz arkadaşlar bu iki üründen hangisini tavsiye edersiniz ? Yorumlarınızı ve deneyimlerinizi bekliyorum.
Saygılarımla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wescam -- 12 Ocak 2009; 14:10:05 >

ALIŞ VERİŞ YAPTIKLARIM: erkandere, ugur67, cumhurfatih, muzeg, cyberdemon, varidat, kakman, shbndn, tlepsh, icebergmetii, elektrik_54, eyil77, memet, shanke, araknafobie, bakkada, erdll, selrk, TolgaPolat, incele, Arda, HaTToRi, blue, Neosis, atilimnet, bytepire, danny1977, dilaver_isik, akifable, sertdemiry,qontak0, Misti, CeSiN, Sephiroth

1158 Mesaj
12 Ocak 2009; 15:22:36 

Aynı ürün Tansaş'lardada aynı fiyattan satılıyor, dün Ankamall içindeki 5M migrostaydım, epey vardı ellerinde. İsterseniz peşin fiyatına 6 veya 12 taksitte yapıyorlar kredi kartına Migrosta.

117 Mesaj
12 Ocak 2009; 21:09:50 

quote:

Orjinalden alıntı: hayabusaaa

arkadaşlar banyo için en iyisi şudur

http://www.kumtel.com.t...at=isiticilar&urunid=58

bu modeli istersen suyun altında yıka:D.düğmesi bile plastikle kaplıdır ve su geçirmez(IP 24)

1000 wattlık olanı banyoyu hamama çeviriyor

sakın beni kumtelci sanmayın ama web sitesine elim alışık,örnek veriyorum;nede olsa bütün çinliler aynı marka :D

Üstte bağlantısını verdiğiniz modeli suyun altına sokanın vay haline. Siz (sanırım) şu modeli kastettiniz: Kumtel KUM-2600 (IP24)

1238 Mesaj
12 Ocak 2009; 22:26:53 

fiyat performansı çok çok iyi..

teşekkürler dd

595 Mesaj
12 Ocak 2009; 22:36:44 

bende yaklaşık 2 senedir blu-line var zamanında 80 liraya tansaşdan alınmıştı gece 10'dan sonra ve sabah sularında yakmak güzel oluyor özelliği 10dk'da küçük bir odayı yaşanılabilir sıcaklığa getirmesi elektrikde benim gibi tarifelerde kullanırsanız (kaAN) en fazla 5-10 lira etkiliyor) ama kesinlikle elektrik sobaları ve ufo'lardan kat ve kat daha iyi onlar adamı kurutuyo neden anlamıyorum birde yaydıkları ısı tek bir yüze oluyor .. bunun eksisizi ise fazla ses çıkarması 70db falan kısaca bunun sesinde zor uyunur ...

ama her öğrenciye öneririm ürünü çünkü tam öğrenci işi öğrenci odası ürünü !

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Sıcak Fırsatlar] » Sıcak Fırsatlar » MİGROS 5M'de DEMIRDÖKÜM DUVAR TIPI ISITICI ** 39,90yTl **
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.641