Şimdi Ara

Cooler Master'dan yeni işlemci soğutucusu; Hyper N620

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
5.499
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Kasa, güç kaynağı ve soğutucu modelleriyle komponent üretiminde sektörün önde gelen isimlerinden biri olan Cooler Master ürün gamına yeni bir işlemci soğutucusu daha ekliyor. Firmanın Hyper N620 isimli yeni işlemci soğutucu çift fanlı bir tasarıma sahip. Bakır tabanlı yüzeye, yine Bakır tabanlı 6 adet ısı aktarım borusuna sahip olan Hyper N620 çok sayıda Alüminyum yaprakla donatılmış.

Cooler Master Hyper N620 üzerinde 120mm'lik çift fana yer verilmiş. Mavi LED'li fanların 800-2000 devir/dakika hızlarında çalıştığı ve çalışma hızına göre 16-28dbA'lık gürültü yarattıkları belirtiliyor. 83.6CFM'lik hava üfleme performansı sunan soğutucu Intel tarafında LGA 1366 ve LGA 775, AMD cephesinde ise Soket 754, 939, 940, AM2 ve AM2+ formundaki işlemciler ile kullanılabilecek.

Cooler Master'ın Hyper N620 isimli yeni soğutucusunun yaklaşık 40 Avro'luk yurt dışı etiket fiyatına sahip olması bekleniyor.

• niye buakdar fan düşkünü oldular anlamıyorum ses yapar bu alet 2 fan :S
  • fiyatı iyiymiş
  • fotodaki pc nin fanları da dehşet zaten , bu ne bee bu kadar hava soğutma cebe zarar :D elektrik çok pahalı
  • çift fan olması çok mantıklı ben bunu önceden düşünmüştüm:D. fanlar daha düşük devirlerle hava sürkülasyonu sağlayabilir.yanlış yazmadım di mi ??:D:D
  • evet bende 2 fanın ses yapacağını düşünüyorum, ama fan yaparakları küçük olduğundan belki beklenenin altında ses üretiyordur...
  • gerçekten 40€ civarında ise F/P olur kanımca..
  • silikonla tuttursalardı mutlaka daha az ses çıkarırdı fanlar. coolermaster'in kaliteli bi cpu soğutucusu ürettiğini hatrlamıyorum. fakat kasaları çok iyi.
  • ne dir bu fan merakı
    psu ve işlemci fanı var ekran kartı 1 de psu dan fandan fazla ses geliyor nedense anlamış deilim
  • Kule tipi soğutucularda çift fan, soğutma kalitesine göre tek fana göre çok kolay gözardı edilebilecek, ses açısından gözardı edilemeyecek fark yaratır. İster fan sayısını artır, ister yaprak stilini değiştir, ister açı ver ne yaparsan yap soğutma kalitesi şu an piyasadaki ürünlerin kalitesinden pek farklı olmayacaktır. Soğutucu ekipman üreten firmaların, ısıyı kule yapısında daha yukarıdaki yapraklarada taşıyabilecek özel birşey bulmaları lazımdır(Elinizle kontrol ederseniz en alttaki katmanla en üstteki katman arasından epey sıcaklık farkı vardır, dolayısıyla kule üzerindeki fandan tam verim alınamamaktadır). Daha hızlı ve daha ileri mesafelere ısı aktarımı yapılabilirse ancak o zaman o kocaman kuleden tam verim alınabilir.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.