Şimdi Ara

Colorful GDDR4 bellekli Radeon HD 4670 modelini duyurdu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
2.394
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • GDDR5 bellek teknolojisine ekran kartlarında yer veren ilk firma olarak dikkatleri üzerine çeken AMD-ATi, bir önceki jenerasyonda kullandığı GDDR4 bellek teknolojisine Radeon HD 4000 serisinde tercih etmemişti. Fakat firmanın bazı iş ortakları GDDR4 bellekli HD 4000 serisi ekran kartları hazırlamaya başladı. Bir süre önce detaylarını paylaştığımız Sapphire'in modelinden sonra yeni bir kart daha gün ışığına çıktı.

Uzakdoğu merkezli ekran kartı üreticisi Colorful, GDDR4 bellekli Radeon HD 4670 modelini gösterdi. 55nm üretim teknolojisiyle hazırlanan RV730XT GPU'sunun güç verdiği ekran kartı 128-bit bellek veri yolu desteğine ve 320x paralel işlem birimine sahip. Kartın frekans değerleri açıklanmamakla birlikte Sapphire'in modelinde olduğu gibi 750MHz'lik GPU ve 2200MHz'lik bellek saat hızlarına sahip olması kuvvetle muhtemel.

AMD-ATi'nin referans modelinden farklı olarak özelleştirilmiş yeni bir soğutucuya sahip olan kart UVD 2.0 teknolojisiyle yüksek tanımlı videolar için donanımsal hızlandırma yapabiliyor. DirectX 10.1 ve PCIe 2.0 desteği sunan kart ayrıca destek veren anakartlarda Crossfire X kurulumuna da olanak tanıyor. Görüntü aktarımı için DVI, D-Sub ve HDMI konnektörlerine sahip olan 256MB GDDR4 bellekli HD 4670'in fiyatı ise henüz açıklanmadı.

• artık giriş seviyesi için bile 256 MB bellek çok az.
  • hakikatende neye güvenerek 256mb 256 mb çoğu yeni oyunda yetersiz kalacaktır bence
    tamam çoğu 256mb ekran kartı bazı 512 lere taş çıkartır ama yeni çıkan oyunlarda bellekte çok önemli gta iv mesela ayarlari degistirdiginizde ekran kartinin belleginden ne kadar harcayacak gosteriyor mesela 1gb ekran kartın olursa (gpu suda iyi olan) istedigin ayarlarda ac yani
  • yetersiz bir karta benziyor önyargıyla yaklaşmamak lazım genede
  • bune yaa çocukmu kandırıyorlar:D:D
  • Vay Soğutma Güzel Olmuş..
  • 512 2000mhz ddr3

256 2200mhz ddr4

512 ddr3 almak çok daha mantıklı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi a1a1a1fs -- 5 Ocak 2009; 18:28:41 >
  • Benim 512 mb GDDR3 HD4670 i 2100 MHz bellek hızında kullanabiliyorum. Rivatunerdan 2200 MHz yapıp oyun oynadığım da oldu. 512mb DDR4 yapmışım demekki yanlışlıkla
    GDDR4 ram hızı en az 2600 MHz civarı olmalı ki fark etsin. Ayrıca 256 mb çok az. Yeni oyunlar ekran kartı raminin çok olmasını istiyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi showstopper41 -- 5 Ocak 2009; 19:25:27 >
  • fiyatıyla piyasayı kazanmak isteyebilirler
  • ddr 4 benimki bu ddr 3 almak mantıklı dio mantıksız adam
  • Sapphirenin ddr4 512mb lık modeli HD4670 ilk çıktıgındada vardı zaten , pahalı diye almamıştım ben.
    Ddr4 olmasına sadece ddr3 ten 200mhz hızlı nolcak gözüyle bakmayın.
    ddr4 daha iyi veri alışverişi demek,her türlü daha hızlı olacaktır.
    Ama kartın kapasitesi açısından zaten performansta patlama yaşatmaz.

bu seviyede bütçe sıkılıp hd4770 alınmalı keisnlikle.
    HD4670 e 130TL den fazla para verilmemesi gerekiyor.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.