Şimdi Ara

üşümemek için ne yemek gerekir (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
69
Cevap
0
Favori
15.939
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orjinalden alıntı: ferostyle

quote:

Orjinalden alıntı: MösYö

braz ukalalık yapaym insnlar yemek yerken aldıkları besnlerdeki enerjiyi degil vucutlarındakı depo enerjıyı kullanırlar bu yuzden yemek yerkn butun ınsanlar usur Lise 1e gıdıyorum ve inek degılm

forum iice 'liseli' doldu yaa

yavrucum abicin pekmez içsinde yarn o enerjiyi depoyalınca üşümesin diye biz konusuyoruz

sen heralde bu oyunlarda abilerin içiyo ya iksir fln onlar gibi canı health ı fln artcak sandın anında

gece gece güldüm yaa

,insanlar yemek yerken üşürler çünkü yemek yeme esnasında iyice acıkılmıstır ve kan şekeri dusmustur bu yuzden tansiyon düşüktür bu da kan dolasımının yavas olması demektir bu nedenler insanlar yemek yerken veya acıktıklarında üşürler...

sana lisede pek iyi ogretememişler....

• ucuz bir rakı al işini gör
  • alkol içmek tehlikelidir. vucudun donmayı engellemesi için bir takım mekanizmaları vardır. vucut ısısını arttırmak için titrer , kan dolaşımını hızlandırmak için damarları büzer (tam emin değilim öyle birşey di) ve bunları üşüme olarak adlandırırız.. alkol ise vucuda verdiği sıcaklık hissiyle bunların olmasını engeller ve vucut donar. üşümezsin ama vucut ısısı düşerek enzimler çalışmaz hale gelir donmayı hızlandırır.. aklımda böyle kalmış. pekmez üzüm iyi gelebilir ama(şeker hastalığın yoksa )
  • olayın bilimsel kısmını bilmiyorum ama rusların ısınmak için votka içtiğini biliyorum ya da belgesel ya da filmlerde üşeyen insanların konyak ya da viski içtiğini yüzlerce kez izlemişimdir yani olayın bilimsel kısmı doğru ama vücudu donduracak kadar etkili olacağını sanmıyorum öyle olsaydı sokaklarda ilk önce şarapçılar ölürdü
    quote:

Orjinalden alıntı: ornapsen

alkol içmek tehlikelidir. vucudun donmayı engellemesi için bir takım mekanizmaları vardır. vucut ısısını arttırmak için titrer , kan dolaşımını hızlandırmak için damarları büzer (tam emin değilim öyle birşey di) ve bunları üşüme olarak adlandırırız.. alkol ise vucuda verdiği sıcaklık hissiyle bunların olmasını engeller ve vucut donar. üşümezsin ama vucut ısısı düşerek enzimler çalışmaz hale gelir donmayı hızlandırır.. aklımda böyle kalmış. pekmez üzüm iyi gelebilir ama(şeker hastalığın yoksa )

• B12 vitamin takviesi ve Echinacea takviyesi.
  • BENDE PEKMEZ ETKİLİ DİYE BİLİYORUM.AMA ODA İÇİLMİYORKİ BE.ÇOK AĞIRRRRR

TEREYAĞINIDA İLK DEFA DUYDUM AMA HERGUNDE YENMEZKI!!!!!!
  • quote:

Orjinalden alıntı: gago

olayın bilimsel kısmını bilmiyorum ama rusların ısınmak için votka içtiğini biliyorum ya da belgesel ya da filmlerde üşeyen insanların konyak ya da viski içtiğini yüzlerce kez izlemişimdir yani olayın bilimsel kısmı doğru ama vücudu donduracak kadar etkili olacağını sanmıyorum öyle olsaydı sokaklarda ilk önce şarapçılar ölürdü
    quote:

Orjinalden alıntı: ornapsen

alkol içmek tehlikelidir. vucudun donmayı engellemesi için bir takım mekanizmaları vardır. vucut ısısını arttırmak için titrer , kan dolaşımını hızlandırmak için damarları büzer (tam emin değilim öyle birşey di) ve bunları üşüme olarak adlandırırız.. alkol ise vucuda verdiği sıcaklık hissiyle bunların olmasını engeller ve vucut donar. üşümezsin ama vucut ısısı düşerek enzimler çalışmaz hale gelir donmayı hızlandırır.. aklımda böyle kalmış. pekmez üzüm iyi gelebilir ama(şeker hastalığın yoksa )

evet ya belki de çok çok aşırı miktarlarda öyle oluyordur..

• up
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.