- x
2 YILLIK ÜNİVERSİTE MEZUNLARI NEDEN YETKİSİZ
72 Cevap17707 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

286 Mesaj
4 Ocak 2009; 20:40:44 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

ARKADASLAR 2 YILLIK ÜNİVERSİTE MEZUNU ARKADASINIZ OLARAK SORUNLARIMIZA CARE BULUNMASINI ISITIYORUM VE DESTEKLERINIZI BEKLIYORUZ ÜNİVERSİTE MEZUNUYUZ DIYORUZ AMA BOSUNA
1-2 YILLIKLAR ASKERLIGI ILKOKUL MEZUNLARI GIBI 15 AY YAPIYOR NİYE ÜNİVERSİTE OKUDUK
2-2 YILLIK ÜNİVERSİTE MEZUNLARI NIN SAYISI 2 MILYON YAKLASIK OKUYAN VE SUAN MEZUN OLANLAR ILE BİRLİKTE
3-2 YILLIK MEZUNLARIN HİÇ BİR YETKİSİ YOK LİSE MEZUNLARI DAHA AVANTAJLI
4- 2 YILLIK MEZUNLARIN MAALESEF BIR ODALARI BILE YOK PAZARCILARIN KUAFORCULERIN BILE ODASI VARKEN BIZIM YOK
NEDEN O ZMAN BIZ OKUDUK YETKISIZ UNVANSIZ ODASIZ BIR BOLUMUZ OZAAMN YEKI VERILMEDIYSE NEDEN BU OKULLAR VAR ACABA BOSAMI OKUDUK 2 YILLIK UNIVERSITELERDEN MEZUN OLAN ARAKDASALARIN SADECE %10 UNU MESLEKLERINI YAPIYOR DIGERLERI ISE BASKA ISLERDE CALISIYOR YETKİSİZ OLDUKLARI ICIN
BU OKULLAR NIYE VAR
SONUC OLARAK UNIVERSITEDE TERCIH YAPICAK ARKADASLARIMA KARDESLERIME ABILERIME BIR SOZUM VAR SAKIN HA SAKIN 2 YILLIK ÜNİVERSİTE TERCİH YAPMAYIN EMEĞİNİZE PARANIZA YAZIK LISE MEZUNU KALIN DAHA IYİ

1874 Mesaj
4 Ocak 2009; 20:53:37 

2 yıllık okullar acılırken ara eleman yetıstırılmesı dusunuldugu ıcın bu sordugun sorular var.

416 Mesaj
4 Ocak 2009; 20:54:42 

2 yıllık okuduktan sonra açık öğretimden 2 yıl daha okuyarak 4 yıllığa tamamlamak için 2 yıllıklar var yada DGS ile 4 yıllığa geçiş yapmak için.Başkada bi işe yaramıyor.Adı üstünde ÖNLİSANS.2 yıllık bölüm sadece başlangıç bunu bitirip ben yetkili bir kişi olacam diye beklemeyin yok böyle bişey olsan bile haksızlık olur o kadar 4 yıllık mezunu varken.

Astra

286 Mesaj
4 Ocak 2009; 21:00:48 

GUNCEL TUTALIM

105 Mesaj
4 Ocak 2009; 21:48:53 

Şu an bi abim vr 2 yıllık okudu ama 4 senede bitirebildi...işte bu sene şubatta askere gdicekti sora sene başında 2 yılın üzerine 4 yıl daha açıktan okumak istedi gitti hazırlık koymuşlar 2 yıln üzerine 2 yıl daha açıktan okuyanlara... abim techil ettircekti askerliğini sora belge almak için gittiğinde hazırlıklara askerlik içi belge vermiorz demişler vr mı böle bi mantık ??*

923 Mesaj
4 Ocak 2009; 22:36:11 

4 yıllık bitirenler bile o kadar yetki sahibi olamıyor. 2 yıllıklardan bişey beklemeyin. Vakit kaybı bana göre. Ama tabi çalışan adam için hariç.

2230 Mesaj
5 Ocak 2009; 0:30:37 

Aslında 2 yıllıklar çok güzel bölümler.Meslek yüksek okullarının ders programlarındaki gereksiz dersleri çıkarıp sadece mesleğe yönelik eğitim verseler bu okullardan çok kalifiye adamlar çıkar.Yetki vermemelerinin sebebi eğer 2 yıllıklara yetki verirsen 4 yıllık mezunlar açıkta kalır.Artık devir değişti seni işe alacak olan adam tecrübeye ve iş bilmene bakıyor.Kimi daha ucuza çalıştıracaklarsa onu alıyorlar.2 yıllık mezun adam 4 yıllık bitirenin yaptığı işin aynısını yapsa daha az paraya çalıştıracakları için 2 yıllık mezunu alırlar.Bu yüzden bazı 4 yıllık lisans programı bitirenlere imza yetkisi veriliyor mesela mühendisliklerde.

0 Mesaj
5 Ocak 2009; 11:12:34 

ADALET ben kardeşim askerlilk bir sistem olmadır ben 2 yıllık mezunuyum ben 9 ay askerlik çıkarsa inşallah yapacam zaten subatta gidiyorumda herneyse ben 9ay yapsam bu sefer lise mezunu iyecek 2 sene fazla okudu 9ay ne ala ben de karsıyım aslında ama millet bos bos açık öğretim bitircem diye uğrascagına adam akıllı bir meslek öğrenir düz lise muzunları harcanıyor işin gerçegi açık öğretim okuyupta işini yapan varmı ben ce hiç esas konu adaletse bu olmalı
3 ay yüksek lisans yapanlar 6ay lisasns yapanlar 9 ay önlisans yapanlar 12 ay ortaöğretim 15 ay ilköğretim 18 ay okuma yazması diploması olmayanların için bu sürede okuma yazmayı öğrenirler.
sizce nasıl bir öneri

EY ADALET

0 Mesaj
5 Ocak 2009; 12:00:51 

arkadaşlar bu devirde önlisans yada lisans pek bir önemi yok! Düşünün ben DGS ile 4 yıllığa geçp bu sene mezun olduğum halde şuan için istedgm yerde deglm..Ki 2 yıllık bitiren ark.larımı düşünemıyrm bile! Tbi ki okuduğunuz bölüm ve kişiliğinizinde bnda buyuk ölçude etkisi var ancak durum ortada Türkiye'nın şartları ortada! Üniversiteden mezun oldukta noldu başmz göğemi erdı anlamıyorm

0 Mesaj
5 Ocak 2009; 18:33:21 

matruşka25 sen askere hiç gitmeyecen demi ondan atıp tutmak kolay hanfendi kız erkek eşitse kızlarda askere gitsin ozaman açık öğretim bitirdin de ne oldu yada lisans adam gibi 2 yıllık bitirsen daha iyi bence.

EY ADALET

25 Mesaj
7 Ocak 2009; 8:17:45 

arkadaşlar bu konu lar ile ilgili siteler var orada bu konuları daha iyi takip edebilirsiniz ve çalışmalara katılabilirsiniz.

facebookta myo dediniz mi bir çok grup çıkıyor

ör : myo , myoturkiye, myoteknikerler grubu ..vb bu gruplar bu çalışmaları yapıyor.

haricen birde dernekler var :

ör : www.myoteknikerler.com , www.tekniker.org.tr

bir de bu iş için açılmış site var : www.myoturkiye.com

teşekkürler

bilgileri paylaşmak şart..

635 Mesaj
7 Ocak 2009; 13:00:49 

bence bu büyük bir sorun bende myo elektronik mezunuyum geçen sene açıktan tamamlarım diye kayıt yaptırdım ma bölümün devamı olmadığı için sadece 2 yıllık açık yazabildim onada gitmedim bu sene öss ye girdim en baştan açıktan okumak için kayıt yaptırcaktım baktım ki bölümün önemli değil 2 yıllık mezunlara hazırlık 3-4 okuma şansı vermişler bende öyle yapıcaktım ama askerliği ertelememesinden yapamadım şuan kamu 1. sınıftayım 4 senem var 2 yıl boşuna okucam boşuna bile olmasa zaman kaybı

434 Mesaj
7 Ocak 2009; 17:15:56 

büyük umutlarla uludağ üniversitesi tbmyo ' na endüstriyel elektronik bölümüne kaydımı yaptırdım sene 2004..bazı nedenlerden dolayı okulumu uzatmak zorundaydım ki uzattım 2008 de mezun oldum..şimdi aöf işletme bölümü hazırlık bölümüne kaydımı yaptırdım ki yaptırmaz olaydım hazrılık dahil tam tamına 3 sene....verdiğim harç paralarınamı yanayımmmmmmm boşa giden zamanımamı yanayımmm..

herşey bikenara asıl koyacak ne biliyomusunuz arkadaşlar askerliğini yapmış olan arkadaşlarımdan duydklarım..lise mezunu bi cavuştan emir almak veya orada okuma yazmasını bilmeyen sagını solunu bilmeyen birileriyle muattap olmak...

inanın söylemeye utanıyorum ne mezunusun dediklerinde!!!!!!!!

şimdi bbenmi utanmalıyım yoksa başımızdakilermi veya bizi bu hale getirenlermi..okudukta ne oldu aferdersiniz ?okumuzda boncukmu bulduk..

bakın mahallemizdeki birini örnek vereyim size adam ortaokul mezunu..ortaokulu bitirdikten sonra öyle küçük bir işletmede sanayide cırak olarak işe başladı tornacı oalrak ozamanlar 15 yasındaydı..kendini geliştirmiş cnc programlamayı falan ögrenmiş..

seneler geldi geçti şimdi orada patronun sağkolu oldu ve aldıgı maaş 2000 ytl,,,hani nerde bizim 2 yıllıklar aldıkları eğitimler bakın 2 yıllıktan mezun olan arkadaşlardan 30 kişiden ya biri yada 2 si adam akılı bi iş bulabiliyo o da kendilerini geliştirdikleri içindir.
yök başkanı cıkıp bas bas bagırsın bakalım verdiğimiz eğitimlerden dolayı gurur duyuyoruz diye..eğitim eğitim değil ülke ülke değil böyle bi ülkede yasamaktansa b.k cukurunda öleyim daha iyi..

askerlik bizim için önemli ama dahada önemlisi imza yetkimiz ve unvanımız..bizede onu vermezler ama o okullarıda kapatmazlar neden gelir kapısı yoluncak insanlar var orda..ŞİMDİ BEN KENDİMCE BOYKOT EDİYORUM VE CEVREMDEKİ İNSANLARADA SÖYLÜYORUM O OKULLARA GÖNDERMEYİN COCUKLARINIZI DİYE..

BAKIN YAKLAŞIK 2 MİLYONLARDAN SÖZ EDİYORUZ ..BİR SENE KİMSE 2 YILLIGI TERCİH ETMESİN GELİR KAPISININ KAPANACAIGINI DÜŞÜNEN HÜKÜMET NASIL OLURDA BU ÖGRENCİLERİ BU OKULLARA TEŞVİK EDEBİLRİİZ DİYE YASA CIKARTMA PEŞİNDE KOŞARLAR..

BU FORUMU KENDİLERİNE AİT BİR SİTEYMİŞ GİBİ BENİMSEYEN, SADECE KENDİLERİNİ TATMİN ETMEK İÇİN HAKSIZ YERE CEZA VEREN,KONU EDİTLEYEN VE GEREKTİĞİ ZAMANLARDA DA ORTALIKTA OLMAYAN BAZI YÖNETİCİLER YÜZÜNDEN DH Yİ KINIYORUM

6.500 rpm de HAYAT BİTER ;

434 Mesaj
7 Ocak 2009; 20:50:58 

BU FORUMU KENDİLERİNE AİT BİR SİTEYMİŞ GİBİ BENİMSEYEN, SADECE KENDİLERİNİ TATMİN ETMEK İÇİN HAKSIZ YERE CEZA VEREN,KONU EDİTLEYEN VE GEREKTİĞİ ZAMANLARDA DA ORTALIKTA OLMAYAN BAZI YÖNETİCİLER YÜZÜNDEN DH Yİ KINIYORUM

59 Mesaj
8 Ocak 2009; 12:59:36 

arkadaslar bu konuda sessiz kalmayalım ve haklarımızı arayalım...www.myoturkiye.com
lise mezunu ile aynı yetkilerimiz var ozaman neden daha fazla okuduk...

434 Mesaj
8 Ocak 2009; 19:28:19 

her meslek yüksek okullu 15 AY ASKERLİĞİ TADACAKTIR bizi düşünen yok herkesin farklı bir hikayesi var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bursatipo -- 8 Ocak 2009; 19:33:12 >

0 Mesaj
8 Ocak 2009; 20:08:40 

aynen bursatipo beraber aynı kazgı bende yedim açık öğretimden işim var sosyal bir hayatım aniden askerlik aileme ben bakıyorum sayılır emekli maaşı var babbın ama nereye kadar bu devirde her sey cok pahalı oldugu şu devirde bide askelik ve askerde ne yapacagım bilmiyorum sıkılıyorum daraldım inş
TBMM yasa cıkar şimdi pişmanım astsubay olmadıgıma desem yalan olmaz.

EY ADALET

5616 Mesaj
8 Ocak 2009; 21:59:31 

YÖK ün ve MEB çözemediği olay

1- Meslek liselilerin puanını kırılması kendi dalında mühendislik fakültesine girememesi
2- 1. madden dolayı çoğu anne baba meslek lisesine çoçuğunu göndermiyor
3- 2. madden dolayı meslek liseleri öğrenci bulamıyor
4- 3. maddeden dolayı YÖK hata yaptığını anlıyor ve MYO okullarına sınavsız geçiş hakkını veriyor
5- 4 maddeden dolayı buraya seçilmiş eleman gelmiyor bu yüzden MYO 20 yaş kreş oluyor
6- 5. maddeden dolayı kötülerin yanında iyiler de kötü oluyor
7- 6. maddeden dolayı firmalar elamanlarını kendileri yetiştiriyor nasıl olsa yetkisi yok diye
8- 7 maddeden dolayı kişi düşük ücretle çalışıyor buda firmanın işine geliyor ( eşşeğe semer vuran çok olur düşüncesi )
9- 8 maddeden dolayı firmalar düşük ücretle köle arıyor

434 Mesaj
8 Ocak 2009; 22:48:55 

quote:

Orjinalden alıntı: MYO

aynen bursatipo beraber aynı kazgı bende yedim açık öğretimden işim var sosyal bir hayatım aniden askerlik aileme ben bakıyorum sayılır emekli maaşı var babbın ama nereye kadar bu devirde her sey cok pahalı oldugu şu devirde bide askelik ve askerde ne yapacagım bilmiyorum sıkılıyorum daraldım inş
TBMM yasa cıkar şimdi pişmanım astsubay olmadıgıma desem yalan olmaz.

daha pazar günü bi arkadaşımı askere gönderdim evli cocugu var anne babası ayrı kim bakacak onlara emeklinin bile maaşını kesmeyi düşünen hükümet kendi maaşları söz konusu olunca işin içinden sıyrıldılar hemen..

434 Mesaj
8 Ocak 2009; 22:51:37 

quote:

Orjinalden alıntı: yenerbalcı

1- Meslek liselilerin puanını kırılması kendi dalında mühendislik fakültesine girememesi
4- 3. maddeden dolayı YÖK hata yaptığını anlıyor ve MYO okullarına sınavsız geçiş hakkını veriyor
5- 4 maddeden dolayı buraya seçilmiş eleman gelmiyor bu yüzden MYO 20 yaş kreş oluyor
7- 6. maddeden dolayı firmalar elamanlarını kendileri yetiştiriyor nasıl olsa yetkisi yok diye
8- 7 maddeden dolayı kişi düşük ücretle çalışıyor buda firmanın işine geliyor ( eşşeğe semer vuran çok olur düşüncesi )

BİZLERİ DİPLOMALI AMELE OLARAK GÖRÜYORLAR BU Bİ GERÇEK

2230 Mesaj
9 Ocak 2009; 1:17:48 

quote:

Orjinalden alıntı: yenerbalcı

Olay sadece meslek liselilerin mühendisliğe veya başka 4 yıllık bölümlere girememesi değil bence.Mesela ben ea mezunuyum o zamanlar işletme istiyordum şimdi say-1 puanıyla öğrenci alan bir yere girmek istiyorum.Niye alandışı sayılıp benim puanım kırılıyor ki?Meslek liseli de tıbba,mühendisliğe girmek isterse gerekli puanı alıp girebilmeli aobp puanı kırılmamalı.Herkes istediği yere girsin soruları yapıp yeterli puanı aldıktan sonra bence gerisi boş.

286 Mesaj
13 Ocak 2009; 11:46:32 

guncel

624 Mesaj
13 Ocak 2009; 13:53:12 

ege üni. önlisans elektrık bölumu mezunuyum hangı elektrıkcının yanına gıtsem tecruben varmı senı bı deneyelım uyarsa kalırsın felan dıyorlar okadar sene okudum sıradan bırı degılım kı mahallede yetısen elektrıkcı deıglım kı birde crak muamelesı artık okuyanada önem vermıyolar fabrıkaya gırsem askerlık soruyolar. bu zamanda suscan konusmıcan köpek gıbı calıscan az para alcan hak talep etmıcen bu devır bölee . Mezun olmamın tek bı yararı var benım ıcın astsubaylık mulakatına sınavsız gırıyorum bı o avantajım var. yine askerlık 15 ay degısen bısey yok bu devir böle gıderse hıc bı genc hedefıne ulasamaz. cebıne para gıremyen vatandaş nasıl olumlu dusunsun nasıl sıtres sahıbı olmasın :(

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
13 Ocak 2009; 14:01:44 

DEMİR2008 arkadaşıma ve diğer yorumlara aynen katılıyorum. önlisans mezunuyum dediğimiz zaman bile o

ne yeniliyormu diye bir tabirle karşılaşıyorum yurdumun her tarafında ilkokul veya lise mezunu işyeri açmış

onlarla muhatap olup çalışmak kısa sureli muhabbet etmek bile beni yoruyor anlayanlar hariç kimseyi

kınamıyorum ve küçümsemiyorum yaşadığım olayların kesitinden anımsayarak yazıyorum bunları devletin

ara eleman diye nitelendirdiği myo artık daha değişik dilde ve daha değişik başarılarla ön planda tutulmalı

bende önlisans mezunuyum . şuan aöf 3. sınıf işletme bölümüne yazıldım dgs yi kazandım ama gitmedim

çünkü aöf ten bir farkı yok kendimi kendi alanımda geliştirmek daha iyi diye düşündüm iyiki de öyle

yapmışım diye düşünüyorum zaten 10milyar masrafım oldu 2 sene boyunca bi 2 sene gerçekten aileme ağır

alır ... devletin politikasını hala anlamış değilim baba beni okula gönder kampanyası başlatır herkez okula

gideer ....

ama öğrencilerin sorunlarına bakılınca çözüm arıyoruz derler ... çözüm değil bize sonuç getirin artık

bende burdan diğer genç kardeşlerime sesleniyorum önlisans mezunu olacağınıza aöften okuyun daha iyi

sağlıcakla . . .

3505 Mesaj
13 Ocak 2009; 17:37:07 

neden okumadan önce araştırıp gitmiyorsunuzda okul bitince vay ben boşamı okudum vay ben nie 15 ay askerlik yapıyom diyorsunuz

2230 Mesaj
13 Ocak 2009; 22:11:15 

quote:

Orjinalden alıntı: kampüs61

DEMİR2008 arkadaşıma ve diğer yorumlara aynen katılıyorum. önlisans mezunuyum dediğimiz zaman bile o

ne yeniliyormu diye bir tabirle karşılaşıyorum yurdumun her tarafında ilkokul veya lise mezunu işyeri açmış

onlarla muhatap olup çalışmak kısa sureli muhabbet etmek bile beni yoruyor anlayanlar hariç kimseyi

kınamıyorum ve küçümsemiyorum yaşadığım olayların kesitinden anımsayarak yazıyorum bunları devletin

ara eleman diye nitelendirdiği myo artık daha değişik dilde ve daha değişik başarılarla ön planda tutulmalı

bende önlisans mezunuyum . şuan aöf 3. sınıf işletme bölümüne yazıldım dgs yi kazandım ama gitmedim

çünkü aöf ten bir farkı yok kendimi kendi alanımda geliştirmek daha iyi diye düşündüm iyiki de öyle

yapmışım diye düşünüyorum zaten 10milyar masrafım oldu 2 sene boyunca bi 2 sene gerçekten aileme ağır

alır ... devletin politikasını hala anlamış değilim baba beni okula gönder kampanyası başlatır herkez okula

gideer ....

ama öğrencilerin sorunlarına bakılınca çözüm arıyoruz derler ... çözüm değil bize sonuç getirin artık

bende burdan diğer genç kardeşlerime sesleniyorum önlisans mezunu olacağınıza aöften okuyun daha iyi

sağlıcakla . . .

O kadar kötü değil.3 yıl önce istediğim üniversiteyi kazanamayınca önümde 2 seçenek vardı.Aof veya 2 yıllık işletmeye gitmek.2 yıllık okul için başka şehire gitmeye değmez diye düşünerek aof'e yazıldım.Hata etmişim myo'da öğretilenlerin çoğunu ben bilmiyorum iş hayatında diğer arkadaşlara göre eksiklerimi gördüm.Üstelik bazı 2 yıllık myolar var birçok 4 yıllık bölümden iyi.Özellikle sağlık alanındaki okullar çok süper.Sağlık mezunları birçok 4 yıllık mezundan kolay ve yüksek maaşla iş buluyor.

1883 Mesaj
13 Ocak 2009; 23:01:29 

insan kendisini geliştirebiliyorsa heryerde iş bulur her yerde yetki sahibi olur

Ret Bull gives you WIIINGSS (aka. Avenging Wrath)
Wegapunk

591 Mesaj
14 Ocak 2009; 11:09:25 

Ben memnunum

286 Mesaj
15 Ocak 2009; 21:36:52 

guncel

743 Mesaj
15 Ocak 2009; 22:15:56 

quote:

Orjinalden alıntı: bursatipo

büyük umutlarla uludağ üniversitesi tbmyo ' na endüstriyel elektronik bölümüne kaydımı yaptırdım sene 2004..bazı nedenlerden dolayı okulumu uzatmak zorundaydım ki uzattım 2008 de mezun oldum..şimdi aöf işletme bölümü hazırlık bölümüne kaydımı yaptırdım ki yaptırmaz olaydım hazrılık dahil tam tamına 3 sene....verdiğim harç paralarınamı yanayımmmmmmm boşa giden zamanımamı yanayımmm..

herşey bikenara asıl koyacak ne biliyomusunuz arkadaşlar askerliğini yapmış olan arkadaşlarımdan duydklarım..lise mezunu bi cavuştan emir almak veya orada okuma yazmasını bilmeyen sagını solunu bilmeyen birileriyle muattap olmak...

inanın söylemeye utanıyorum ne mezunusun dediklerinde!!!!!!!!

şimdi bbenmi utanmalıyım yoksa başımızdakilermi veya bizi bu hale getirenlermi..okudukta ne oldu aferdersiniz ?okumuzda boncukmu bulduk..

bakın mahallemizdeki birini örnek vereyim size adam ortaokul mezunu..ortaokulu bitirdikten sonra öyle küçük bir işletmede sanayide cırak olarak işe başladı tornacı oalrak ozamanlar 15 yasındaydı..kendini geliştirmiş cnc programlamayı falan ögrenmiş..

seneler geldi geçti şimdi orada patronun sağkolu oldu ve aldıgı maaş 2000 ytl,,,hani nerde bizim 2 yıllıklar aldıkları eğitimler bakın 2 yıllıktan mezun olan arkadaşlardan 30 kişiden ya biri yada 2 si adam akılı bi iş bulabiliyo o da kendilerini geliştirdikleri içindir.
yök başkanı cıkıp bas bas bagırsın bakalım verdiğimiz eğitimlerden dolayı gurur duyuyoruz diye..eğitim eğitim değil ülke ülke değil böyle bi ülkede yasamaktansa b.k cukurunda öleyim daha iyi..

askerlik bizim için önemli ama dahada önemlisi imza yetkimiz ve unvanımız..bizede onu vermezler ama o okullarıda kapatmazlar neden gelir kapısı yoluncak insanlar var orda..ŞİMDİ BEN KENDİMCE BOYKOT EDİYORUM VE CEVREMDEKİ İNSANLARADA SÖYLÜYORUM O OKULLARA GÖNDERMEYİN COCUKLARINIZI DİYE..

BAKIN YAKLAŞIK 2 MİLYONLARDAN SÖZ EDİYORUZ ..BİR SENE KİMSE 2 YILLIGI TERCİH ETMESİN GELİR KAPISININ KAPANACAIGINI DÜŞÜNEN HÜKÜMET NASIL OLURDA BU ÖGRENCİLERİ BU OKULLARA TEŞVİK EDEBİLRİİZ DİYE YASA CIKARTMA PEŞİNDE KOŞARLAR..

aöften 4 e tamamlarsanız sizde 5 ay yaparsınız lisans mezunu oluyorsunuz çünkü.

bende mersin inşaat önlisanstayım. 4 yıllıkların hali ortadayken 2 yıllık okumak eziyet gibi gelebilir ama herşeyi kendi lehinize çevirebilirsiniz. önlsisans bittikten sonra aöften 4 e tamamlayıp askerlik çilesinden kurtulabiliriz. kendimden örnek verecek olursam şu an benle aynı anda 4 yıllık inşaat mühenisliğine giren adamdan 2 sene önce iş hayatına atılıcam...
herşey bizde bitiyor oturup evde ağlarsan durumuna bu birşeyi değiştirmez. mezun olduğun bölümü seviyorsan sivril o alanda insanlar seni arasın

434 Mesaj
16 Ocak 2009; 14:53:58 

quote:

Orjinalden alıntı: B@R!$

aöften 4 e tamamlarsanız sizde 5 ay yaparsınız lisans mezunu oluyorsunuz çünkü.

bende mersin inşaat önlisanstayım. 4 yıllıkların hali ortadayken 2 yıllık okumak eziyet gibi gelebilir ama herşeyi kendi lehinize çevirebilirsiniz. önlsisans bittikten sonra aöften 4 e tamamlayıp askerlik çilesinden kurtulabiliriz. kendimden örnek verecek olursam şu an benle aynı anda 4 yıllık inşaat mühenisliğine giren adamdan 2 sene önce iş hayatına atılıcam...
herşey bizde bitiyor oturup evde ağlarsan durumuna bu birşeyi değiştirmez. mezun olduğun bölümü seviyorsan sivril o alanda insanlar seni arasın

434 Mesaj
16 Ocak 2009; 15:00:08 

quote:

Orjinalden alıntı: THR

neden okumadan önce araştırıp gitmiyorsunuzda okul bitince vay ben boşamı okudum vay ben nie 15 ay askerlik yapıyom diyorsunuz

quote:

Orjinalden alıntı: THR

neden 93 yılına kadar myoluluar kısa dönem askerlik yapıyolardı???bi arastır bakalım ozaman öylede neden şimdi böyle

527 Mesaj
17 Ocak 2009; 21:50:45 

quote:

Orjinalden alıntı: scald

Şu an bi abim vr 2 yıllık okudu ama 4 senede bitirebildi...işte bu sene şubatta askere gdicekti sora sene başında 2 yılın üzerine 4 yıl daha açıktan okumak istedi gitti hazırlık koymuşlar 2 yıln üzerine 2 yıl daha açıktan okuyanlara... abim techil ettircekti askerliğini sora belge almak için gittiğinde hazırlıklara askerlik içi belge vermiorz demişler vr mı böle bi mantık ??*

olur mu öyle saçma şey ya yanlış anlamışlardır bence hazırlıkda okulun parçası zaten okul kendi kendine yapmio mu tecili...

2126 Mesaj
18 Ocak 2009; 21:34:34 

Bence fazla kuruntu yapıyorsunuz arkadaşlar. Tamam haklı olduğunuz noktalar var fakat her MYO da berbat, fena, kötü eğitim veren dökülen bir eğitim kurumu değildir. Ha sen çok düşük puan almışsındır lisede 4 sene yatmışsınır çalışmamışsındır diğerlerinden bir farkın az da olsa çok da olsa kalmamıştır kötü bir fakülteye girersin ve böyle serzenişte bulunursun. Ama yapmayın Allah aşkına işine yada daha doğrusu mesleğine, okuduğu bölümü sevip sahip çıkan biri bence böyle laflar etmez.

İş bulma konusunda "şu dönemde" haklısınız. Ayrıca bu iş olanağı okuduğunuz bölümle de alakalı. Aşağı yukarı hangi meslekler günümüzde tercih ediliyor, tutuluyor, eleman ihtiyacı var biliyoruz. Bir işin ucundan tutarsanız ve o işi sevip sahiplenirseniz gerisi çorap söküğü gibi gelir zaten.

Sonuç olarak herşey insanın elinde. Yeter ki isteyin...

434 Mesaj
19 Ocak 2009; 15:59:56 

quote:

Orjinalden alıntı: gollory

olur mu öyle saçma şey ya yanlış anlamışlardır bence hazırlıkda okulun parçası zaten okul kendi kendine yapmio mu tecili...

hazırlıkta tecil yapmıyolar..

286 Mesaj
20 Ocak 2009; 20:32:33 

guncel

434 Mesaj
23 Ocak 2009; 13:47:59 

quote:

Orjinalden alıntı: demir2008

guncel

güncel............

787 Mesaj
23 Ocak 2009; 19:58:28 

Bende zamanında 2 senelikten mezun olmuştum şimdi aof işletme son sınıftayım. Bizi bu hale düşürenlere hakkımı helal etmiyorum yazıklar olsun, söylencek çok şey var ama neyse.

923 Mesaj
24 Ocak 2009; 0:53:48 

Meslek yüksek okullarına yetki verilmemeli. Mühendislik okuyanlar 4 yıl boşuna mı okuyor.

1057 Mesaj
24 Ocak 2009; 1:31:31 

quote:

Orjinalden alıntı: Pretender

Meslek yüksek okullarına yetki verilmemeli. Mühendislik okuyanlar 4 yıl boşuna mı okuyor.

O zaman myo okumanın bir anlamı yok olsa gerek

Electro House Music
19 year old Turkish DJ/Producer supported by all notable Electro House DJ's on this planet.

No Label

2230 Mesaj
24 Ocak 2009; 2:18:55 

quote:

Myodan tekniker ünvanıyla mezun olunuyor.Mühendis gibi olmasa da tekniker de iyi bir derecedir.İşçiyle ve lise mezunu teknisyenle aynı olamaz.Teknikerlere belirli bir yetki verilmeli.4 yıl okuma konusuna gelince 4 yılda mühendisliğin tamamen öğrenileceğini sanmıyorum.Okulda öğretilen teorik bilgilerle uygulama olmadan ne kadar mühendislik olur bilemem.

Uzaklaştırılmış
24 Ocak 2009; 2:20:35 

quote:

lan küfür yagrmuruna tutardim ama simdi dua et nickim eski

1490 Mesaj
24 Ocak 2009; 10:07:01 

İki yıllık bitiripte dörde tamamlayıncada birşey olmuyor. İşverenler tecrübesiz eleman almıyor veya ucuza malediyorlar. Hadi gençler evlenmeye diyen başbakanımızı kınıyorum.

Birilerinin menfaatine ters düşmediğin için seviliyorsan, Bırak nefret etsinler!!!!

Hareket etmezsen, zincirlerini farkedemezsin

Uzaklaştırılmış
24 Ocak 2009; 10:11:45 

kesinlikle 2 yıl okumayın dıyosunuz ole mı ?

1874 Mesaj
24 Ocak 2009; 11:26:35 

Ya sanki muhendislerede direk imza yetkisi verilıyor.Onlarında odalarda egıtım ve sınavı gecınce yetkısı belgesı oluyor.
E madem oda'da kursla sınavla ogrenecek bırsey belli bir aşamaya gelmiş teknıkerlerede imza yetkisi versinler.
Misal benim çalıştığım yer,iklimlendirme ve soğutma teknikeriyim mekanik tesisat projeleri çiziyorum.Üst pozisyonumda bir amca var emekli mak.mühendisi sadece imza atıyor o kadar.
Aramızdaki tek fark onun muhendis olması ımza atabilmesi.Bir muhendis kadar maas alıyorum ama ımza yetkim yok sadece benim mesleğimdeki herşey, yapabılıyorum.

Neyse Belli bir seviye eğitim ve tecrubeden sonra teknikerlerede imza yetkisi verilmeli

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi R`meRt -- 24 Ocak 2009; 11:24:53 >

434 Mesaj
26 Ocak 2009; 19:56:12 

1786 Mesaj
28 Ocak 2009; 14:52:35 

4 yıllıkların bile yetkisi alınıyordu az daha "yetkin mühendislik" saçmalığı yüzünden. Allah'tan Danıştay durdurdu.

Benim yaradılışımda bir fevkalâdelik varsa, o da Türk olarak dünyaya gelmemdir.
Mustafa Kemal Atatürk

Forum Kuralları || İmza Kuralları || Şikayet Et Butonu || Nick Değişimi || SMS Onay Sistemi || Öneri ve Şikayetleriniz

286 Mesaj
31 Ocak 2009; 22:45:29 

boşa 2 yıllık universitede okumayın arkadaslar yazık emeğinize paranıza

2107 Mesaj
1 Şubat 2009; 1:13:17 

arkadaşlar iki yıllık okullar devletin şu anda ücretli öğretmen işini ne düşünerek yaptıysa aynen o amaçla kurulmuşlardır. ücretli yada vekil öğretmnelik devlrtin hem işsiz gençleri bir işi varmış gibi göstermek hemde çok daha ucuza kadrolu bir öğretmene yaptırılacak işi yaptırmak mantığıyla vardır tabi burda yara alan eğitim sistemini siz düşünün. Aynen 2 yıllık okullarda öyle bu gün 1.5 milyonu aşan üniversite kapısında bekleyen insanların bi nevi gazını almak ne siz sistemin dışındasınız nede içindesiniz mantığıyla açılan okullardır. Ara eleman yetiştirlmesi bi gerçek olsada geçerliliği gerçek hayatta geçerliliği pek yoktur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karasimsek06 -- 1 Şubat 2009; 1:09:55 >

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

3540 Mesaj
1 Şubat 2009; 1:51:35 

quote:

Orjinalden alıntı: Calpi84

Myodan tekniker ünvanıyla mezun olunuyor.Mühendis gibi olmasa da tekniker de iyi bir derecedir.İşçiyle ve lise mezunu teknisyenle aynı olamaz.Teknikerlere belirli bir yetki verilmeli.4 yıl okuma konusuna gelince 4 yılda mühendisliğin tamamen öğrenileceğini sanmıyorum.Okulda öğretilen teorik bilgilerle uygulama olmadan ne kadar mühendislik olur bilemem.

+++++

akım ölçemeyen elektronik mühendisleri de gördükkkk

PIONEER DEH 7950UB ANA ÜNİTE
KİCKER ZX 305.4 MİD AMFİSİ 4X60 WATTS
SOUND MAGUS DK 1800 1 OHM 1800 WATT RMS BAS AMFİ
SOUND MAGUS FY 07 15 38CM 1500 WATT RMS SUBW.
KİCKER KS 65.2 COMPONENT x2
SOUND STREAM 4 AWG POWER KABLO, CADENCE 100 AMPER BK SİG., 72 AMPER MUTLU AKÜ + 60 AMPER OPTİMA RED TOP JEL AKÜ 2 FARAD CAPS +

ARIZALI OTO AMFİLERİ SATIN ALINIR!!....

286 Mesaj
8 Şubat 2009; 20:19:48 

gnc

1456 Mesaj
8 Şubat 2009; 21:45:25 

2 yıllık üniversiteden mezun olup da ne bekliyorsunuz anlamadım
ben 5 sene okuyorum bi halt olmuyo

743 Mesaj
8 Şubat 2009; 21:51:57 

quote:

Orjinalden alıntı: quadream

2 yıllık üniversiteden mezun olup da ne bekliyorsunuz anlamadım
ben 5 sene okuyorum bi halt olmuyo

sen bu düşünceyle 20 yılda okusan bişey değişmez dostum

1456 Mesaj
8 Şubat 2009; 21:55:14 

quote:

tmm sen 1 sene üni okusan yeter bence... ayrıca oradaki "da" ayrı yazılır

31 Mesaj
9 Şubat 2009; 2:10:47 

hayda bu açık öğretimde hazırlık ne zaman çıktı kim çıkardı hay allahım

2230 Mesaj
9 Şubat 2009; 2:31:15 

quote:

Orjinalden alıntı: enriqueee

hayda bu açık öğretimde hazırlık ne zaman çıktı kim çıkardı hay allahım

Niye?Hangi bölümü bitirdiğini bilmiyorum ama herhalde önceden iktisat,muhasebe görmemişsin hazırlık sınıfında bu derslerin temeli olacak.Genel muhsebeyi görmeden maliyet muhasebesi sorularını yapacak değilsin.Açıköğretim diye çok kolay sanmayın ciddi ve zor sınavları oluyor test usulü olmasa kolay kolay kimse bitiremezdi.

743 Mesaj
9 Şubat 2009; 22:33:40 

quote:

Orjinalden alıntı: quadream

tmm sen 1 sene üni okusan yeter bence... ayrıca oradaki "da" ayrı yazılır

komik duruma düşüyorsunuz bazen internet ortamında edebiyat öğretmeni kesilerek... zevkliymiş yazım yanlışı bulmak : ) şimdi bu yazımdaki hataları da bulursun sen : )

434 Mesaj
10 Şubat 2009; 12:52:47 

quote:

6 Mesaj
11 Şubat 2009; 15:55:09 

onlisans mezunlarinin 4 yillik bolumlerin bazilarindan bile daha cok para kazaniyor.ornek olarak fizik kimya biyoloji bolumleri bir ise yaramiyor.bu bolumleri okuyacaginiza kendini asagi at diyenleri bile duydum.ve en yakin arkadasin 1. sinif fizik bolumu okuyor.ama birakmayi dusunuyor.siniftakilerin cogu birakir diyor.yani avantajli onlisans bolumleri var.Helede cevre ile ilgili bolumler.cevre muhendisligi cevre teknikerleri daha populer.Kyoto protolkolununn kabul edilmesiyle yeni aritma tesisleri kurulacak.iklimlendirme ve sogutma da oyle.Bolumden bolume degisiyor.istersen 5 yil oku istersen 2 yil.bolumun onemine gore degisiyor.Benim kuzenim insaat muhendisi mezunu ancak yillardir is bulamadi.baska bir isle ugrasiyor.2 yillik bolumleri asagilamayin lutfen kucuk goren arkadaslara soyluyorum bunu.