Uluslarası ilişkiler mezunu ne iş yapar?
102 Cevap209469 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

7980 Mesaj
4 Ocak 2009; 15:08:20 

Arkadaşlar Uluslarası İlişkiler öğrencisiyim.Sizce ulusarası ilişkiler öğrencisi mezun olunca ne tür işlerde çalışabilir?Aylık geliri ne kadar olur?

www.facebook.com/heywatchthis
www.facebook.com/Keskeniyaz

3827 Mesaj
4 Ocak 2009; 15:15:42 

o bolumu okuyan sensın ve bunu sendan daha ıyı bılen bırının olmaması gerek ...

403 Mesaj
4 Ocak 2009; 15:16:34 

up

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
4 Ocak 2009; 15:18:27 

Diplomat Olur

7980 Mesaj
4 Ocak 2009; 15:20:28 

quote:

Orjinalden alıntı: dozdoz

o bolumu okuyan sensın ve bunu sendan daha ıyı bılen bırının olmaması gerek ...

Sadece fikirlerinizi soruyorum

Ayrıca Euphorus arkadaşım diplomat olacağnı biliyorumda daha başka ne işler yapabilir uluslarası öğrenciler mezunu?

3449 Mesaj
4 Ocak 2009; 15:22:16 

cem yılmaz geldi aklıma :D

-bölümün ne
-uluslararası ilişkiler, danimarkayla mektup arkadaşıyım :D

2061 Mesaj
4 Ocak 2009; 15:24:58 

başarılı olanlar devlet adına yurtdışı görevlerde bulunur ancak çoğunluk memurluk, bankacılık gibi okuduğu bölümle pekte ilgisi olmayan görevlerde çalışıyor.

7980 Mesaj
4 Ocak 2009; 16:00:32 

hmm..

Teşekkürler.
sizce aylık gelir ne kadar olabilir?

Uzaklaştırılmış
13 gün cezanın,
5 gün 9 sa. 31 dk. kadarı kaldı.
4 Ocak 2009; 16:10:43 

Üniversitemiz İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi bünyesinde yer alan Uluslararası İlişkiler Bölümü, 1994 yılında öğretime başlamış ve ilk mezunlarını 1998 yılında vermiştir.

Başta Dışişleri Bakanlığı olmak üzere, çeşitli kamu kurum ve kuruluşlarında, enformasyon ve iletişim kuruluşlarında, uluslararası faaliyet gösteren çeşitli sektörlerdeki kuruluşların ilgili birimlerinde, uluslararası şirketlerde ve akademik faaliyetlerde yer alacak öğrencilerin yetiştirilmesi doğrultusundabir öğretim programı öngörülmektedir.

Söz konusu amaçlar çerçevesinde hazırlanan öğretim programı, "Avrupa Birliği", "Küresel Gelişmeler/Bölgesel Etüdler" ve "Türk Dış Politikası" olmak üzere üç ana kategoride uzman yetiştirmeye yönelik olarak tasarlanmıştır. Bölümümüzdeki temel derslerin, Avrupa Birliği üyesi devletlerdeki üniversitelerin uluslararası ilişkiler bölümleri dersleriyle uyumlu olması, söz konusu devletlerle öğrenci değişim programlarının uygulanmasını olanaklı kılmaktadır.

Kaynak:GSÜ

1389 Mesaj
4 Ocak 2009; 16:14:19 

sadece adı olan bi meslek..

7980 Mesaj
4 Ocak 2009; 16:16:45 

quote:

Orjinalden alıntı: x264

nasıl yani?

1424 Mesaj
4 Ocak 2009; 16:22:14 

Özel yetkilerle bir yerde diplomat oldun mu değmesinler keyfine.Prison break izlemiyor musunuz?Generalini kızının kocası türk diplomat.Adam kaymağı götürüyo

Q6600 || 8800 GT || P35 DS3L || 2*1 GB A-DATA 800 Mhz || 2*250 GB Seagate || LG DVD-RAM || NEC DVD RW || Feel Hurricane Siyah || Samsung 206 bw || Microlab m820 2.1 || Xbox360 PAL Premium Pack || Nokia 5800 || Apple Ipod Shuffle 2 GB 2. Generation

7980 Mesaj
4 Ocak 2009; 16:35:04 

yok izlemiyorum

1389 Mesaj
4 Ocak 2009; 17:00:35 

quote:

Orjinalden alıntı: efege

quote:

Orjinalden alıntı: x264

nasıl yani?

Mezunların çoğu alakasız işlerde çalışıyor iş olanakları kısıtlı ne hayallerle okursun ama bitirdiğinde gazete ilanlarından iş ararsın.

1881 Mesaj
4 Ocak 2009; 17:08:54 

devlete girmek çok zor,en az 2-3 sene kpsse çalışıp kursa falan gideceksin
onda da en iyi ihtimalle doğu anadolu falan çıkar

yada
bankalara gireceksin tabii sınavlarina geçebilirsen,birde kriz'e göre seni atabilirde girsen bile

3 .şık vasıfsız işçilik genelde rastladığım bu

mezun olarak diyorum bunu

dışişleri falan da hikaye,zaten eleman almıyorlar arada aldıklarında yüksek kpds puanı istiyorlar

Katılım zamanı: 16 Nisan 2002

Macaristan’daki Türk anıtları - tıkla

1881 Mesaj
4 Ocak 2009; 17:19:50 

birde sen şu ıraktaki kızlara yapılan sünneti normal birşey gibi gören değilmiydin?
eğer öyle ise bu bölümden alacağın diploma da boştur

u.i mezunu birşeyler üretebilmeli

insanın insan gibi hareket etmesi savunulur,öküz gibi davranışlar göstermesi doğal birşey gibi savunulamaz

1842 Mesaj
4 Ocak 2009; 17:55:50 

Uluslararası ilişkiler güzel bir bölüm ama iş olanakları sanıldığı kadar yüksek değil.Mesela abim ege uluslararası mezunu okulu bitireli 6-7 yıl oluyor genellikle firmalarda ingilizce sayesinde ihracat-ithalat bölümlerinde çalıştı.Kolay iş bulamadı birkaç kez torpil aramak zorunda kaldı.Gümrük müşavirliği sınavına iktisat-işletme mezunu olmadığı için giremedi.Okulu okurken diplomat olur sandık ama bu işler öyle kolay değil.Tekrar sınava girecek olsam bu bölümü seçmem.

4 Mesaj
4 Ocak 2009; 19:28:53 

benım kuzenımde uluslar arası ilşkiler mezunu yabancı tekstıl firmasında çalışıyor ingilizcen çok iyi olsun yeter:D

idaellerinden asla vazgeçme!!!!

1881 Mesaj
4 Ocak 2009; 19:42:33 

quote:

Orjinalden alıntı: mhylzn

benım kuzenımde uluslar arası ilşkiler mezunu yabancı tekstıl firmasında çalışıyor ingilizcen çok iyi olsun yeter:D

ingilizce tek başına yeterli değil
adam diyor okulda hangi dersleri gördün?
diplomasi,siyasi tarih,uluslararası hukuk.......işe alan bunları ne yapsın

bankalar harici bu bölümden çıkanı istihdam eden adamakıllı kuruluş yok,o da girmeyi başarabilirsen

1842 Mesaj
5 Ocak 2009; 0:37:17 

quote:

Orjinalden alıntı: Macromedia

quote:

bankalar harici bu bölümden çıkanı istihdam eden adamakıllı kuruluş yok,o da girmeyi başarabilirsen

Genellikle iibf bölümlerinin hepsi öyle.Tam anlamıyla mesleğe yönelik bir eğitim verilmiyor.Senin okulda hangi dersleri gördüğün patronun umrunda değil.İngilizce,ikinci bir yabancı dil ve herşeyin başında meslekle alakalı iş tecrübesi bunlar çok önemli.Güleryüzlü,sıcak kanlı ve girişken olduğun zaman önüne birçok kapı açılır.Okulda öğretilen diğer dersler genel kültür niteliğinde.

1881 Mesaj
5 Ocak 2009; 10:45:25 

quote:

Orjinalden alıntı: Calpi84

quote:

quote:

Genellikle iibf bölümlerinin hepsi öyle.Tam anlamıyla mesleğe yönelik bir eğitim verilmiyor.Senin okulda hangi dersleri gördüğün patronun umrunda değil.İngilizce,ikinci bir yabancı dil ve herşeyin başında meslekle alakalı iş tecrübesi bunlar çok önemli.Güleryüzlü,sıcak kanlı ve girişken olduğun zaman önüne birçok kapı açılır.Okulda öğretilen diğer dersler genel kültür niteliğinde.

dediğinde haklısın
görülen dersler dediğimde
diyelim gümrük bürosuna başvuruyorsun orada soruyorlar
bu bölümün bizle bağlantısı varmı diye,gümrük mevzuatları biliyormu diye
diğer yerlerde zaten sormazlar

3 Mesaj
9 Ocak 2010; 20:39:21 

Arkadaşım bende aynı bölüm mezunuyum 2 senedr işsizim.Sana söleyecegim tek bişey var sakın ama sakın yükseklerden uçma yere düşmen çok acı oluyo heleki ingilizce hatta 2 dil bilmeden hiç bi bok olamıyosun.Okurken kendini geliştirdin geliştirdin sonrasında hiç bişey yapamıyosun.bütün seminerlere kurslara faliyetlere katıl mutlaka katıl inana faydasını göreceksin.Ben seminer zamanı ders yok die gezdim şimdi 2 senedir evde oturuyorum...ANLA ARTIK:(((((

2210 Mesaj
9 Ocak 2010; 20:45:27 

bende ui mezunu olarak mutlaka istedigin alani sec ve staj yap yon belirle o yonde uzmanlas ozllikle ozel sektor icin cok onemli

1842 Mesaj
10 Ocak 2010; 13:27:04 

quote:

Orijinalden alıntı: Macromedia

quote:

Orjinalden alıntı: Calpi84

quote:

quote:

dediğinde haklısın
görülen dersler dediğimde
diyelim gümrük bürosuna başvuruyorsun orada soruyorlar
bu bölümün bizle bağlantısı varmı diye,gümrük mevzuatları biliyormu diye
diğer yerlerde zaten sormazlar

Bence en güzeli üniversite okurken ingilizceyi halledip adam akıllı bir dış ticaret kursuna gitmek.Yoksa üniversitede haftada 3-4 saat ders görmekle birşey öğrenemezsin.Mesleğini ve ingilizceyi bilmiyorsan üniversite mezunu olarak bir ticaret lisesi mezunundan ne farkın var?Geçen yıl muhasebede çalışırken bunları düşünüyordum.Üniversite mezunu birinin diğerlerinden farkı olmalı

133 Mesaj
11 Ocak 2010; 10:20:59 

Ben geçen haziranda bu bölümden mezun oldum, size tavsiyem ya okurken kendinize yön verin, ya da gidin yüksek lisans yapın. Eğer belli gruba veya cemiyete(!) dahil değilseniz Dışişleri Bakanlığı'nın sadece önünden şöyle bir geçer gidersiniz. Bazı işverenler uluslararası ilişkiler mezununa bir işletme, iktisat ya da dış ticaret mezunu olarak bakmıyor. Adamlar mülakatta soruyor, bunu gördün mü, muhasebe gördün mü (Sanki üniversitede e-beyanname ve SSK girişi nasıl yapılır onu öğretiyorlar). Kısaca uluslararası ilişkiler beyin ölümü gerçekleşmiş bir vücut gibidir, işte o vücuda yeni bir beyin (Yüksek lisans) monte etmek gerekiyor.

119 Mesaj
20 Ekim 2010; 21:19:41 

Bizim aile dostumuzun oğlu da uluslararası ilişkiler okudu. Sonrasında kanada da bir süre eğitim mi felan birşey okudu ama neyse
Şu anda Cumhurbaşkanı Abdullah GÜL'ün protokol sorumlusu

Dokuz Eylül Üniversitesi - İşletme™ 2016

119 Mesaj
20 Ekim 2010; 22:56:36 

quote:

Orijinalden alıntı: Eray-E

Bizim aile dostumuzun oğlu da uluslararası ilişkiler okudu. Sonrasında kanada da bir süre eğitim mi felan birşey okudu ama neyse

Protokol sorumlusu diye birşey yok.Protokol müdürlüğü var ki oraya da yeni mezun biri almazlar

Donanımhaber Hukukçular Platformu

3682 Mesaj
21 Ekim 2010; 0:02:44 

. Simitci'de olabilirsin Basbakan da.

Kısacası torpilin yoksa bi halt olamazsın ama hadi moralin bozulmasın diye diyorum;

4-5 yıl sonra kralsın be olum

Eğer yapamıyorsan, yapmalısın

119 Mesaj
22 Ekim 2010; 13:00:51 

quote:

Orijinalden alıntı: araknid

quote:

Orijinalden alıntı: Eray-E

Protokol sorumlusu diye birşey yok.Protokol müdürlüğü var ki oraya da yeni mezun biri almazlar

protokol sorumlusu dediğim cumhurbaşkanı'nın gideceği yere önceden gider kim ne hediye vericek kontrol eder o tür işleri yapar ayrıca televizyonda bol bol rastlıyoruz ince uzun boylu

Ayrıca yeni mezun olup kanada da 1.5 yıl kaldı ordan türkiye'ye döndüğünde Antalya açılan bir otel vardı(adı aklıma gelmedi) paris hilton gelmişti hatta... neyse anladınız o otelde işte işe başladı ve paris hilton ve arkadaşlarını ağırlama görevi onundu. Ordan Cumhurbaşkanlığına gitti.

Dokuz Eylül Üniversitesi - İşletme™ 2016

27 Mesaj
26 Ekim 2010; 11:12:53 

Bende Siyaset Bilimi Uluslararası ilişkiler mezunuyum ve işimle alakalı olmayan bir iş yapıyorum ama aynı zamanda da kendimi geliştşrmeye çalışıyorum yada kendimi öyle avutuyorum
İstanbul büyükşehir belediyesinde Teknik Formenlik yapıyorum şuan..

0 Mesaj
29 Kasım 2010; 19:35:54 

mrb arkadaslar.ben almanca öğretmenliği okuyorum.lise ingiizce çıkışlıyım.iki dile de iyi derecede hakimim.açıköğretim uluslararası ilişkiler okuyorum.sizce mezun olduğumda iyi bir iş bulabilir miyim?

133 Mesaj
29 Kasım 2010; 20:28:05 

Size şu kadar söyleyeyim, Almanya'ya çalışan (Taşımacılık şirketleri, vs) veya Alman menşeili (Mercedes, Lufthansa, Volkswagen, vb) şirketlerde çok rahat iş bulabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bullitt68 -- 29 Kasım 2010; 20:29:02 >

0 Mesaj
29 Kasım 2010; 21:57:00 

tşk edrim bu fikrinizi değerlendireceğim.bende bu tür bir iş arıyordum.memur olmak istemiyorum çünkü

679 Mesaj
28 Temmuz 2011; 13:38:34 

Bu bölüm hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak isterim. Yardım edip rehber olabilecek insanları bekliyorum.

0 Mesaj
13 Ağustos 2011; 13:42:56 

merhaba arkadaşlar ben ankara üni siyasal bil fakültesinde uluslararası i. okuyorum son sınıftayım benden önce mezun olan arkadaşlar şu anda çok rahat iş buldular illaki dışişleri bakanlığında deil özel sektörde mezunlara gerçekten çok ihtiyaç var eğer 2 dil en az 1 dil (ingilizce)bazen 1 dilde yetiyor işşiz kalmanız mümkün deil ama iş sende biter arkadaşş

Genç Fenerbahçe

0 Mesaj
13 Ağustos 2011; 15:36:30 

quote:

Orijinalden alıntı: K.B.V.

. Simitci'de olabilirsin Basbakan da.

Kısacası torpilin yoksa bi halt olamazsın ama hadi moralin bozulmasın diye diyorum;

4-5 yıl sonra kralsın be olum

bi halt olamazsın derken nasıl olamaz ya sen kendindemisin çok geniş iş alanları var bu bölümler ilgili

Genç Fenerbahçe

34 Mesaj
17 Ağustos 2011; 5:23:05 

Lise 3e gidiyorum ve eşit ağırlık okuyorum 3 yıldır hedefim uluslararası ilişkiler okumaktı hala da öyle ama hani istihdam alanları genişti bizimi uyuttular bunca yıl iyice kafamı karıştırdınız ozaman direk düz memurdan bir farkı kalmıyorki bu uluslarası ilişkiler mezunun? yabancı dil bilen memur yani ? öylemi kafam çok karıştııııı....

ergec

Uzaklaştırılmış
17 Ağustos 2011; 5:44:30 

quote:

Orijinalden alıntı: ergec

Lise 3e gidiyorum ve eşit ağırlık okuyorum 3 yıldır hedefim uluslararası ilişkiler okumaktı hala da öyle ama hani istihdam alanları genişti bizimi uyuttular bunca yıl iyice kafamı karıştırdınız ozaman direk düz memurdan bir farkı kalmıyorki bu uluslarası ilişkiler mezunun? yabancı dil bilen memur yani ? öylemi kafam çok karıştııııı....

Dışişlerine girersen evet memur oluyorsun, ama öyle sandığın dandik memurlardan değil. 2 yıl merkez- 4 yıl yurtdışı tayini var, yurtdışında çok iyi maaş alıyorsun, yeni mesleğe giren meslek memuru 5 bin dolar alıyor en az.
Amcam diplomat ordan biliyorum, şu an altında bmw 5.20d var.

Başkonsolosluğa,büyükelçiliğie kadar yolu var bu mesleğin, büyükelçi olunca, devletin sağladığı malikane, zırhlı makam arabası, şöför,aşçı vs herşeyin oluyor

En prestijli memurluk

Ama ODTÜ,Bilkent,Koç,Boğaziçi haricinde bir yere tutturamazsan dışişlerine girmen o kadar zorlaşır.

Uzaklaştırılmış
17 Ağustos 2011; 7:20:55 

Peki bogazici uluslar arasi iliskiler ve siyaset bilimi bolumunun gelecegi nasildir?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

77 Mesaj
17 Ağustos 2011; 9:26:36 

quote:

Orijinalden alıntı: Calm Down

Peki bogazici uluslar arasi iliskiler ve siyaset bilimi bolumunun gelecegi nasildir?

Şu anda da gelecekte de iyidir, bu bölümden nefret etmeme rağmen söylüyorum bunu.

34 Mesaj
17 Ağustos 2011; 22:55:58 

peki diyelimki dışişleri olmadı zaten oraya girmekte kolay degil..bir devlet bankasına girdin normal memur maaşı alıyorsun degil mi bunları sormak zorundayım ülkemizde memurun hali belli :)

ergec

1198 Mesaj
17 Ağustos 2011; 23:01:52 

quote:

peki diyelimki dışişleri olmadı zaten oraya girmekte kolay degil..bir devlet bankasına girdin normal memur maaşı alıyorsun degil mi bunları sormak zorundayım ülkemizde memurun hali belli :)

Maaş neyse onu alırsın.
Sürekli MAAŞ , PARA konuşur olmayın.
Okuyacağınız bölümde en iyisi olun. En az 3 dil bilin. İletişim konusunda kendinizi geliştirin. Siyasi tanıdıklarında oldu mu ? Değme keyfine..

AMD Athlon 64 X2 4600+ AM2(2400mhz-default)- ABIT FATAL1TY AN9 32X-200Gb.Seagate 7200*10 16Mb cache-Samsung Sata2 200gb 16mb cache-XFX 7600GT Extreme Edition(680/1880)-2*1 GB.CORSAIR Value Select DDR2 667-Thermaltake Mambo VNS2000-ENERMAX EG365AX-VD 350W PSU-BENQ 1650DVDRW-52X32X52 ASUS CDRW-AZTECH DSL 305EU

34 Mesaj
18 Ağustos 2011; 4:44:00 

maaş para konuşma diyosunda milaylarca insan neden eğitim alıyoki ozaman? babasının hayrınamı

ergec

1842 Mesaj
18 Ağustos 2011; 4:54:49 

quote:

maaş para konuşma diyosunda milaylarca insan neden eğitim alıyoki ozaman? babasının hayrınamı

Para için okuyacaksan hiç okuma artık belirli bölümler dışında okuyarak para kazanma olayı yok.
Bankada gişeye bile girmek için sınav ve mülakat yapılıyor.
Bankada çalışanların nerdeyse tamamı üniversite mezunu.Yüksek lisanslı bile tonla var.Öyle yüksek mevkilerde çalışanlar değil bunlar.
İş bulmak artık bir nimet oldu.Para diyorsun işsizliği yaşamadığından bilmiyorsun.Lise diplomasıyla kalırsan markette reyon dizersin.

Uzaklaştırılmış
18 Ağustos 2011; 19:43:21 

quote:

Orijinalden alıntı: Calpi84

quote:

Para için okuyacaksan hiç okuma artık belirli bölümler dışında okuyarak para kazanma olayı yok.
Bankada gişeye bile girmek için sınav ve mülakat yapılıyor.
Bankada çalışanların nerdeyse tamamı üniversite mezunu.Yüksek lisanslı bile tonla var.Öyle yüksek mevkilerde çalışanlar değil bunlar.
İş bulmak artık bir nimet oldu.Para diyorsun işsizliği yaşamadığından bilmiyorsun.Lise diplomasıyla kalırsan markette reyon dizersin.

Dandik bir üni okucağıma markette reyon dizerim kardeş. 4 sene kayıp yerine, 4 sene çalışırsın açıkdan aöf okursun, 4 sene sorna mağaza müdürlüğüne yükselme şansın olur, al sana 3000-4000tl maaş. Çalışana iş var her zaman bu ülkede.

34 Mesaj
18 Ağustos 2011; 19:56:25 

ben bu soruları soruyorum çünkü işsizliğin ne olduğunu biliyorum elimde şans varken daha tren geçmemişken bilgi ediniyorum :)

ergec

41 Mesaj
18 Ağustos 2011; 20:56:12 

uluslararası ilişkeler bölümü için kendini geliştimen çok önemli iyi bir inigilizcen olmalı birde şansa ihitiyacın olacak neden mi
benim bir arkadaşım adnan menderes uluslar arası ilişkiler bitirdi çok iyi ingilizcesi var ( ki bir kaç yıl amerikada kaldı ) ama gel gelelim şu an avea da müşteri temsilcisi namı değer call center

http://resim.donanimhaber.com/m_50441435/mpage_1/f_/key_//tm.htm#50441435

0 Mesaj
18 Ağustos 2011; 21:40:01 

birçok iş alanı vardır illaki dışıişlerine girmek zorunda değilsiniz özel sektördede geniş iş imkanları var

Genç Fenerbahçe

1198 Mesaj
18 Ağustos 2011; 22:18:54 

quote:

Orijinalden alıntı: yaoin.8

uluslararası ilişkeler bölümü için kendini geliştimen çok önemli iyi bir inigilizcen olmalı birde şansa ihitiyacın olacak neden mi
benim bir arkadaşım adnan menderes uluslar arası ilişkiler bitirdi çok iyi ingilizcesi var ( ki bir kaç yıl amerikada kaldı ) ama gel gelelim şu an avea da müşteri temsilcisi namı değer call center

Artık sadece İngilizce ile yetinilmemeli.
İngilizce yanına Çince , Rusça , Fransızca , Arapça.. gibi bir dil daha bulunmalıdır.

AMD Athlon 64 X2 4600+ AM2(2400mhz-default)- ABIT FATAL1TY AN9 32X-200Gb.Seagate 7200*10 16Mb cache-Samsung Sata2 200gb 16mb cache-XFX 7600GT Extreme Edition(680/1880)-2*1 GB.CORSAIR Value Select DDR2 667-Thermaltake Mambo VNS2000-ENERMAX EG365AX-VD 350W PSU-BENQ 1650DVDRW-52X32X52 ASUS CDRW-AZTECH DSL 305EU

41 Mesaj
19 Ağustos 2011; 10:39:58 

quote:

Orijinalden alıntı: Bodyguard_26

quote:

Orijinalden alıntı: yaoin.8

Artık sadece İngilizce ile yetinilmemeli.
İngilizce yanına Çince , Rusça , Fransızca , Arapça.. gibi bir dil daha bulunmalıdır.

evet artık işveren ingilizcen varmı diye değil de ikinci dilin ne diye soruyor

http://resim.donanimhaber.com/m_50441435/mpage_1/f_/key_//tm.htm#50441435

34 Mesaj
19 Ağustos 2011; 19:40:50 

Anladım seneye ingiltereye gideceğim zaten ama hukuk en mantıklısıymış ne kadar hukukta yığılmada olsa şimdiden çalısıyorum hadi bakalım hayırlısı :) saolun verdiğiniz bilgiler için

ergec

Uzaklaştırılmış
19 Ağustos 2011; 19:48:03 

quote:

Orijinalden alıntı: neymaralcantara

birçok iş alanı vardır illaki dışıişlerine girmek zorunda değilsiniz özel sektördede geniş iş imkanları var

Dışişlerine giremezsen IR mezunu olarak, o yukardaki çocuk gibi avea da call center da çalışırsın. Özel sektörde iyi işleri Boğaziçi/Bilkent/ODTÜ-İşletme-İktisat mezunları kapıyor.

0 Mesaj
22 Ağustos 2011; 2:36:55 

quote:

Orijinalden alıntı: Rotflmao

quote:

Orijinalden alıntı: neymaralcantara

Dışişlerine giremezsen IR mezunu olarak, o yukardaki çocuk gibi avea da call center da çalışırsın. Özel sektörde iyi işleri Boğaziçi/Bilkent/ODTÜ-İşletme-İktisat mezunları kapıyor.

olursun arkadaş abimden biliyorum şu anda bi hastande uluslararası ilişkiler uzmanı bu arada abim 2 yıl ankara siyasalda okudu 2 yıl istanbul siyasalda okudu

Genç Fenerbahçe

0 Mesaj
22 Ağustos 2011; 2:40:13 

abim şimdide dış ticaret müsteşarlığına giricek yani iş çokkkkk ama kendini geliştirceksin onun okuldan arkadaşıda şu anda özel sektörde epeyde maaşı var

Genç Fenerbahçe

0 Mesaj
22 Ağustos 2011; 17:53:19 

bak bu senenin eşit ağırlık birincisi deniz çağlın siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler okuyacakmış yani iyi bölüm tartışmaya değmez iyi bölüm işte

Genç Fenerbahçe

0 Mesaj
23 Ağustos 2011; 1:56:14 

arkadaşlar aslına geç kaldım bu konuya gelmek için.odtü küresel ve uluslararası ilişkileri kazandım.çift diploma da alacağım ama sanki biraz pişman olmaya başladım.çok istedim bu bölümü ama şimdi ösymden gördüm bölüm dolmamış ve iş alanı kısıtlı diyenler var aklımı karıştırdı.okumaya değer mi (ama bu yıl bırakamam okulu) ve mezun olunca iş bulmam zor olur mu?amerikada falan da okuyacağım artı puan olur mu???

0 Mesaj
26 Ağustos 2011; 0:40:18 

küresel ve uluslararası ilişkiler normal uluslararsı ilişkilerden pua olarakta düşük kalite olarakta sorun çıkabilir ama normalde iş imkanı çoktur

Genç Fenerbahçe

2323 Mesaj
26 Ağustos 2011; 1:26:00 

Dışİşleri felan diyenlere gülüyorum. Her Uluslararası okuyan kişiye sorulduğunda cevap verilen bir meslek size şunu örnek vermem gerekirse Gazi Üniversitesi Uluslararaşı İlişkiler bölümü mezunu olup dışişleri bakanlığında çalışan yokmuş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Peçito -- 26 Ağustos 2011; 1:27:22 >

0 Mesaj
27 Ağustos 2011; 18:14:43 

quote:

Orijinalden alıntı: Peçito

Dışİşleri felan diyenlere gülüyorum. Her Uluslararası okuyan kişiye sorulduğunda cevap verilen bir meslek size şunu örnek vermem gerekirse Gazi Üniversitesi Uluslararaşı İlişkiler bölümü mezunu olup dışişleri bakanlığında çalışan yokmuş.

sana bu bilgiyi kim verdiyse afedersin salak felan heralde DIŞİŞLERİ BAKANI NE MEZUNU BİL BAKALIMMMSİYASET BİLİMİ VE ULUSLARARASI İLİŞKİLER MEZUNU BÖLÜMÜ KÖTÜLEMEK İÇİN BÖYLE ŞEYLER YAPMAYIN KENDİNİZİ KANDIRIRSINIZ

Genç Fenerbahçe

0 Mesaj
27 Ağustos 2011; 18:17:00