Şimdi Ara

## 2009 TOYOTA AVENSiS - ANA BAŞLIK ## (103. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.304
Cevap
17
Favori
291.648
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 101102103104105
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaslar nerdeyse bastan sona kadar okudum forumu ama cogu yorum ya karalamak yada baska markalarla karsılastırmak olmus bence bagzı arkadaslar gıbi + ları ve - leri olarak yazılsa da avensıs alacak ve ya bınen ınsanlara daha fazla yardımcı olunsa

2010 model avensıs 1.6 benzınlı (lpg de mevcut)

+ ları

ben arabayı kendı tabırımle zor sartlarda uc noktlarda kulanmayı merak eden ve oyle kulanan ınsanım avensıs ıcın 132 bg az rampada zor kalktıgı cekmedıgı felan soylenmıs arac ılk aldıgımızda bana da oyle gelıyordu bu bence arac yenı oldugundan kaynaklanıyor ben suan cok rahat bı sekılde o rampaları astıgını goruyorum ( ılk zamnlarda arac benzınde ıdı su an lpg lı buda lpg nın performansı etkılıyormu sorusuna cevap olsun) ben aracı sıkıstırarak kulanıyorum ve gayet guzel uzuyor 4 vıtes de 190 gecıyor 5 vıdesde 210 gıbı bı hıza ulastım yanlız 4 vıdese kadar olan hızlanma 5 de yok 6 vıdes de sadece arabayı rahatlatıyor ve 200 e 4 ulasıp 6 attıgnızda arac kasılmakdan cıkıyor ve yola tam uyum saglıyor bu hızda bıle rahat gıtmenıze olanak saglıyor daha once avensıse bınmedım eskısı yenısı ıc yapı aynı dıyorlar benım ıcın ıc yapısı gayet kalıtelı hatta surucu koltugunu en asagı konumda bınınce kapı plastık aksamı omuz sevıyesıne gelıyor buda bana spor otomobıl hıssı verıyorkı cok guzel yakıt konusunda 30.000 e kadar benzınde bındım yakıtı da cok degıl aslında 30-32krş arasında yakıyordu bu da benzın fıyatından arac yaktıgından degıl (şu an lavota marka tup sıstemı var 18-22krs arasında yakıyor) baska markalarla kıyas yapmıyacagım cunku konu ıle alakalı degıller ama dengı araclara bındım bı ıhtımal - si tıp oda arka kısmı on kısmı segmentındekı cogu araclara taş cıakrır tabı zevk meselesı bu ıs aracdaki mevcut ses sistemi ve bta olması cok guzel

- lerı (çogu yazacaklarım kısısel olarak degısebılır)

ılk olarak ıc dosemenın tek renk de olması
    aynaları dugme yerıne kapıalrla senkronıze olmalıydı
    aynadan arkaya bakınca kor noktanın cok olusu kasadan dolayı
    sunroof bulunmaması

şimdilik bunlar ben kendım + olarak

arac full camalra fılm yaptım guzel bı krom eksoz taktırdım park sensoru ve 8000 xenon yaptım

yapılacak lıstesı de sıslere de xenon takmam ve orjınal navi arıyorum onu buldugumda da bagaja 30ınç woofer ıle bass anfı ılave etmek bunlarla aracıma bakan bır dha bakacak

• mayıs ayı 1.6 avensis indirimli fiyatı 54.200 TL olmuş.
  • kasa şarap tadında; hala baktırıyor
    umarım ağustos 11 de 12 model olarak birkaç özellik daha standart sunulur
  • quote:

Orijinalden alıntı: GAYRI

quote:

Orijinalden alıntı: absolutevanilla

avensise içim acıdı çok yazık olmuş.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-hasarli-araclar-otomobil-toyota-avensis-1-6-elangance-extra-6-47417225/detay/?

İlginç, takla atmış ancak airbagler açılmamış!

Kullanma klavuzunda taklada açılmayacağı yazıyor. 2010 model corolla takla attım ondada sadece ön hava yastıkları açılmıştı.

Hava yastığını açılması için sensörlere denk getirmek lazım.

Tipi benimde hala çok hoşuma gidiyor. Geceleri bir başka zaten.

• Tatile mi çıktınız Avensisciler
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilker67

Tatile mi çıktınız Avensisciler

Sorun yok, paylaşım da yok
  • quote:

Resim mi atsak ne yapsak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: unknownartist

quote:

Resim mi atsak ne yapsak.

Ben sizin içib bir video koyayım

• bu reklamdaki adam Fatmagülün suçu ne deki Mustafa nın ikizi falanmı :)
  • Bence ta kendisi :)
  • yaklaşık 10 sene 2 farklı corolla kullandıktan sonra avensis aldık. ay başında teslim alıyoruz. elegant ekstra, deri koltuk, film cam, vesaire benim baya hoşuma gitti araç. bakalım bi de teslim alalım da
  • Bende 1 yıldır yeni corolla kullanıcısıyım. Haliyle sonraki arabamda yüksek ihtimalle toyota olacak. Yeni 1.6 avensisi düşünüyorum özellikle çekişini çok merak ediyorum. 132 beygirlik motorun performansını 1.6 benzinli yeni toyota (124 beygir) ile kıyaslarsak özellikle iki arabayıda deneyen arkadaşların yorumlarını merak ediyorum.

Bu arada corollam lpg li muhtemelen avensis de öyle olacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: thesadspirit

yaklaşık 10 sene 2 farklı corolla kullandıktan sonra avensis aldık. ay başında teslim alıyoruz. elegant ekstra, deri koltuk, film cam, vesaire benim baya hoşuma gitti araç. bakalım bi de teslim alalım da

elegant extrada deri koltuk yok malesef sadece 2.0 motorlarda mevcut..
  • avensiste 1.8 motor seçeneği ülkemize de gelmiş. 63.000 TL civarı bir fiyat ve otomatik şanzımanla.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mek00

avensiste 1.8 motor seçeneği ülkemize de gelmiş. 63.000 TL civarı bir fiyat ve otomatik şanzımanla.

Ben de tam bundan sözedecektim.
    Özellikle 7 ileri CVT şanzuman dikkatimi çekti. 147 PS güç ve 180/4000 Nm/dd oldukça etkileyici.
    0-100 hızlanmaları 1.6 motor ile aynı olsa da ara hızlanmalarında bariz fark vardır, sanırım.
    Fiyat 2.0 Premium'a (82.000 TL) göre oldukça makul. 1.6 turbolu seçeneklerin 65.000 lere satıldığı Türkiye'de iyi bir seçenek olmuş bence.
    En kısa zamanda test etmek istiyorum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GAYRI -- 27 Haziran 2011; 12:45:20 >
  • Yahu bizde araç yok, konuya video, resim ekliyoruz sadece. Sizler artık 10.000- 20.000 kilometreleri bulmuş, geçmişsinizdir. Bu süre sonunda, tekrar değerlendirmelerinizi, diğer araçlarla karşılaştırmalarınızı alsak diyoruz
  • @absolutevanilla, bizim aldığımızda deri koltuk var, fabrika çıkış değil de sonradan kaplama sanırım.

@mek001.8 ile ilgili de bilgi aldım satış müdüründen, yeni gelmiş bayilere de daha. ben de inceledim bitanesini. otomatik vites önceliğimiz olmadığından, ve açıkçası ötv ve mtv farklarının fahiş oluşundan niyetlenmedim. gerçi kampanya dolayısıyla fiyatları aşağıda tutmuşlar ama vergi sistemimiz saçma olduğundan 1.6 motordan büyük benzinli arabalar artık bizler için fantazi. o yüzden ve bu aracı performas beklentisinden farklı sebeplerle seçtiğimizden 1.6'da karar kıldık. donanım açısından getirdikleri 1.8in standart bi 1.6'dan hiç bir farkı yok.
  • Çok talihsiz bir olay yaşadım geçenlerde. Denizlide 10kmlik rahat otoban şeklinde bir yol var adı asgari yol. Herneyse arkadaşım aracı test etmek istedi ve verdim kendiside iyi bir şöfördür zaten. İvlenmesini beğendi ve aracı zorladı 3 viteste 5000 devirde giderken elinin kayması sonucu 4e atacağına 2 attı ve pistonlar parçalandı çekiciyle götürdüler toyota yarımcaya. parçanın gelmesini bekliyoruz 1 hafta boyunca onu bekliycez. Umarım eskisi gibi sağlıklı şekilde çalışır aracım. Arkadaşımada kızamadım talihsizlik çünkü.
  • Geçmiş olsun da nasıl olur böyle bir şey anlayamıyorum, bu kadar mı nazik bu araç?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mustafasc

Bende 1 yıldır yeni corolla kullanıcısıyım. Haliyle sonraki arabamda yüksek ihtimalle toyota olacak. Yeni 1.6 avensisi düşünüyorum özellikle çekişini çok merak ediyorum. 132 beygirlik motorun performansını 1.6 benzinli yeni toyota (124 beygir) ile kıyaslarsak özellikle iki arabayıda deneyen arkadaşların yorumlarını merak ediyorum.

Bu arada corollam lpg li muhtemelen avensis de öyle olacak.

Eski aracım 2010 model corollaydı lgp liydi.

Şimdi kullandığım araç avensis 2011

Performans olarak hiç bi fark yok.

Araç 10.000 km yi devirdi. Başıma gelenler;

Ön 2 kapıyı açıp kapayınca gıcırdama sesi geliyordu kendiliğinden geçti.

Ön sağ koltuğun üstünden tıkırtı sesi geliyor orayı elle tutunca geçiyor araçta tek ses gelen yer orası 10.000 bakımında yaptıracam orayı.

Ellerimde terleme sorunu olduğundan eski araçtata deri direksiyonu dökülüyordu normal olarak bundada dökülmeye başladı ama servis onuda değiştireceğini söyledi.

508 in konsolunu görünce kendi aracımdan soğudum açıkçası. Gerçi yine 0 alacak olsam fransız son tercih olurdu ayrı mesele.

Keşke orjinal navigasyon fiyatı 5500 tl gibi uçuk rakam olmasa ön konsolun havasını çok değiştirirdi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi unknownartist -- 28 Haziran 2011; 0:23:27 >

• 
Sayfa: önceki 101102103104105
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.