Şimdi Ara

Optik Kablonun Kalitesi Ses Kalitesini Ne Kadar Etkiler?????

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
559
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar z5500 ile 3mtlik bots marka optik kablo kullanıyorum.1 metrelik 50 ytl ye bile optik kablo mevcut(monster).

Bu kabloların kalitesi sesi nasıl etkiler?

Ben decoderda dts ve dolby digital ibarelerini elde ediyorsam iki kablodada performans(ses kalitesi) aynı mı olur?

Sonuç olarak kablodan data geçiyor ve herhangi bir kayıp olsa dts yada dd ibarelerini decoderde göremem diye düşünüyorum.Yani dts ve dolby digital ibarelerini gördükten sonra iki kabloda aktarımı doğru ve farksız bir şekilde yapmış olmuyor mu?

Saygılarımla.

• kısa kabloda data bozulma riski de azdır. Ancak kablo uzarsa kalitesiz fiber/ışık iletkeni nedeniyle ışık kaybına/bozulmasına bağlı datada ki kesilmelerden çözülen seste kesilmeler, parazitler oluşur.

edit: seste kesilme, distorsiyona rağmen o ibareleri görebilirsiniz çünki ses datası ile sıkıştırma formatını bildiriren datalar ayrı ayrı dır bu nedenle biri varsa diğeri var anlamı kısmen doğrudur.
    örnek olarak hiçbir ses gitmiyorken dahi o ibareleri görürsünüz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi keleminabi -- 4 Ocak 2009; 2:01:43 >
  • çok etkiler die duymuştum...
  • quote:

Orjinalden alıntı: keleminabi

kısa kabloda data bozulma riski de azdır. Ancak kablo uzarsa kalitesiz fiber/ışık iletkeni nedeniyle ışık kaybına/bozulmasına bağlı datada ki kesilmelerden çözülen seste kesilmeler, parazitler oluşur.

edit: seste kesilme, distorsiyona rağmen o ibareleri görebilirsiniz çünki ses datası ile sıkıştırma formatını bildiriren datalar ayrı ayrı dır bu nedenle biri varsa diğeri var anlamı kısmen doğrudur.
    örnek olarak hiçbir ses gitmiyorken dahi o ibareleri görürsünüz.

şuan için seste bir kesilme yok 2 haftadır kullanıyorum ürünü kesme olmuyorsa parazitte çok azdır yada neredeyse yoktur denilebilir mi?Yani bu ikisi birlikte mi gerçekleşir yoksa seste kesilme son düzey bozulmada mı olur?Kabloyu acer5520g ile z5500 e bağladım kabloyu değiştirmemi önerirmisiniz?

• Hissettiğiniz bir aksaklık olmadığına göre;
    Kullanmaya devam.
  • Cevaplarınız için teşekkür ederim
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.