- x
Laguna III 1.6 Benzinli / 1.5 Dci dizel
34 Cevap11398 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

998 Mesaj
4 Ocak 2009; 1:21:06 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

Arkadaşlar şehiriçinde sınırlı kilometre yaparak kullanan birisi olarak sizce 1.5 dizel Laguna III mü tercih edilmeli yoksa 1.6 16V benzinlimi? Benzinli laguna III konusunda yakıt hakkında deneyimi olan var mı?
Benzinli Laguna için çekiş performans vs. sıkıntısı oluyor mu? Bir de Laguna III lerin arka koltuğuna oturdu iseniz farkettiniz mi D segment araca göre biraz dar gibi özellikle ayaklarınız ön koltuğun alt kısmına giriyor ve harekette güçlük oluyor. İnerken de bu darlığı yaşıyorsunuz arka koltuktan, biraz zor iniliyor gibi.

Diğer taraftan sizce bu fiyat aralığında Laguna III e alternatif olabilecek başka bir araç var mı?
Teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oscarmiller -- 4 Ocak 2009; 1:20:54 >

9740 Mesaj
4 Ocak 2009; 1:26:15 

1.5DCI tercih edin 1.6o araçta hem hantal kalıyor hemde fazla yakıyor.

97 Mesaj
4 Ocak 2009; 1:40:29 

1.6 hantalmı kalıyor ilginç.Dizel motor yüksek torklu olduğu için size öyle gelmiştir.renault.com.tr ye girin ve 1.6 benzinlinin hantal olmadını göreceksiniz.Bence km de yapmıcakmışsınız kesinlikle benzinli alın hem 5 binlira cebinizde kalmış olur ve 2000 devir le 3000 devir arasında araba kullanmaktan kurtulmuş olursunuz......

CBF 600

9740 Mesaj
4 Ocak 2009; 1:46:46 

İmzama bakarsınız aracımın ne olduğu göreceksiniz iki aracıda kullandım 1.5 yüksek torku sayesinde çok daha akıcı gidiyor + çok daha az yakıyor

Bütün D sıfı 1.6 araçlar hantaldır. Dizel modelleri ise yüksek torku sayesinden hantallığı üstlerinden atıyorlar aslında nasıl anlatsam 1.6 ile 5.000-6000 devir çevirerek kullanırsanız atiklik elde ediyorsunuz dizelde ise sakince 2500-3500 devir çevirmeniz yetiyor.

Buda daha sakin ve konforlu sürüş demek olur. D sınıfında olduğumuzu unutmayalım.

9836 Mesaj
4 Ocak 2009; 2:32:12 

quote:

Orjinalden alıntı: Rockford Fosgate

İmzama bakarsınız aracımın ne olduğu göreceksiniz iki aracıda kullandım 1.5 yüksek torku sayesinde çok daha akıcı gidiyor + çok daha az yakıyor

Bütün D sıfı 1.6 araçlar hantaldır. Dizel modelleri ise yüksek torku sayesinden hantallığı üstlerinden atıyorlar aslında nasıl anlatsam 1.6 ile 5.000-6000 devir çevirerek kullanırsanız atiklik elde ediyorsunuz dizelde ise sakince 2500-3500 devir çevirmeniz yetiyor.

Buda daha sakin ve konforlu sürüş demek olur. D sınıfında olduğumuzu unutmayalım.

Rockford 140 lık Laguna dan sonra 1.5Dci ye iyi diyorsa iyidir

Kaldı ki bende 1.6 110hp Laguna II vardı,Laguna III 1.5Dci 110hp benim Laguna dan seriydi.

'14 Opel Insignia 170Hp Cosmo Otomatik - '14 Vw Golf 122Hp Highline Manuel - '13 Dacia Stepway 90Hp - '09 Fiat Doblo Safeline 75Hp

5794 Mesaj
4 Ocak 2009; 13:11:59 

1.5 dci laguna kullanmaktayım perfonması oldukça iyi düz yolda 190 km ile çok rahat gidiyor arka koltuklarda rahat boyum 1.76

Heidelberg, Manroland, PolarMohr

7852 Mesaj
4 Ocak 2009; 14:03:11 

eğer bayiiden almış olduğunuz fiyatları yazarsanız yapabiliriz. çünkü benzinlisi hemen hiç satmadığı için dizele göre çok daha düşük bir bedelle alınabilme ihtimali var bence.

hem benzinli-dizel mukayesesi için hem de alternatif otomobil için.

bu sınıfta ,mondeo-superb-mazda 6 gibi bir kaç model dışında arka koltuklardaki alan genellikle aracın dış boyutlarıyla orantısız oluyor ne yazık ki,

ama lagunanın arka koltuklarında ergonomik olarak bir problem olduğuna katılıyorum.

14147 Mesaj
4 Ocak 2009; 14:07:35 

tahminime ve etrafta gördüğüme göre satılan laguna 3 lerin ezici bir çoğunluğu 1.5 dci motor....
2. elde satarken avantaj sağlayabilir...ayrıca kullanırkende tasarruf ve performans sağlar...

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

998 Mesaj
4 Ocak 2009; 18:33:35 

Şu an Renault ta kampanya var ancak yarın bitiyormuş. Laguna için 3000 ytl takas indirimi var. İndirimli olarak benzinli 1.6 16V 44.300 YTL , dizel 1.5 Dci ise indirimli 48.900 ytl. Ancak bu rakamlar yarından sonra ne olur bilemiyorum. Sonuçta 4500 ytl gibi bir fark var dizel ve benzinli arasında. Dizel ile test sürüşü yaptım bugün ve kullanımı gerçekten zevkli bir araç, oldukça da kuvvetli. Viraj performansı harika, araç yola yapışıyor adeta.

14147 Mesaj
4 Ocak 2009; 19:20:37 

quote:

Orjinalden alıntı: oscarmiller

Şu an Renault ta kampanya var ancak yarın bitiyormuş. Laguna için 3000 ytl takas indirimi var. İndirimli olarak benzinli 1.6 16V 44.300 YTL , dizel 1.5 Dci ise indirimli 48.900 ytl. Ancak bu rakamlar yarından sonra ne olur bilemiyorum. Sonuçta 4500 ytl gibi bir fark var dizel ve benzinli arasında. Dizel ile test sürüşü yaptım bugün ve kullanımı gerçekten zevkli bir araç, oldukça da kuvvetli. Viraj performansı harika, araç yola yapışıyor adeta.

takas indirimi nasıl oluyor acaba?
bayilerle yapılan takaslarda araçlar aşırı ölü fiyatına gidiyorda o bakımdan sordum...

zamanında 23 civarı olan arabama 17.500 teklif etmişti tepretoğulları reno...
çok sonra gene takas için teklif verdiler o zamanda 17 civarı olan araca 13.500 teklif getirdiler.....

böyle takas olursa ben bayii olsam 10.000 ytl indirir aracı 5.000 ytl ye sayarım hiç olmassa indirirmim var derim

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

1700 Mesaj
4 Ocak 2009; 19:50:25 

Bence az km yapacak olsanız bile 1,5 dCI seçiminiz olmalı..

Arkadaşların yorumuna katılıyorum. Bu kasada 1,6 16V yüksek bir performans gösteremez. Performans gösterebilmesi için, devamlı yüksek devirleri kullanmak zorunda kalırsınız. Bu da yakıt tüketimine negatif yansır.

1,5 dCI ise, düşük devirde verdiği yüksek torku ve düşük yakıt tüketimiyle beğeninizi kazanacaktır.

Laguna ikinci el piyasasının aranan otomobili değil. Ancak, 1,5 dCI motorlu versiyonlar yukarıda açıkladığım özellikleri ile bu dezavantajı tolere edebilecek potansiyele sahip..

Yine de karar sizin..

2003 Clio Symbol 1.4 16V 98 Hp Gümüş Gri Stil+Güvenlik Paketi

3428 Mesaj
4 Ocak 2009; 20:03:37 

ben dci ve bazı diğer dizel motorların teknik değerleri kadar iyi performans göstermediğini düşünüyorum.

2404 Mesaj
4 Ocak 2009; 20:13:35 

Düz yolda 1.6 iyi gidiyo ama rampaya geldiği zaman 1300-1400 kg arabayı çekmediği bariz anlaşılıyo.Örneğin 1.4 megan2 sedanda da aynı şey yaşanıyo bence 1.5 dCi

CLİO SYMBOL 1.4 8V 2006 51.000km
Yakıt rekorum 6.15lt lpg/100 km (Maşaallah)
ATİKER SAFE FAST LPG'li

14147 Mesaj
4 Ocak 2009; 21:00:06 

D sınıfı 1.6 araç çok vites değişttirir...2.0 dan fazla bile yakar birçok durumda....

ağır araçlarda büyük motor her zaman avantaj....
bastığınız zaman hiç olmassa çok iyi gider...

tabi dizel yada büyük motor yerine tork açısından...

221 Mesaj
5 Ocak 2009; 11:13:48 

BENCEDE SECIMINI 1.5 DCI YONUNDE YAPMALISIN RAMPALARDA OZELLILE FARKI INSAN ANLIYORCOK DIK RAMPALARDA BILE ARAC BAYILMA YAPMIYOR YUKSEK TORKUN NE OLDUGUNU INSAN RAMPAYI CIKARKEN ANLIYOR BUNDAN SONRADA TURBO MOTORLU ARAC TERCIHIM OLACAK

1809 Mesaj
5 Ocak 2009; 22:26:18 

Şu an benzinli 1.6 motor 115 beygir laguna II kullanmaktayım, büyük konuşmayım ama bir daha D segmenti bir arac alırsam 1.6 motor kesinlikle almam cünkü ilk 3000 devire kadar araba cidden cok ağır o yüzden ilk devirlerde torku yüksek olan 1.5 dizel motor diyorum ben.bu arada yeni insigia da olucağı gibi 180 beygirlik 1.6 motorllu D segmenti bir arac olursa o başka tabi..

5794 Mesaj
5 Ocak 2009; 23:54:42 

1.5 dizel laguna kullanın inanın kalkışta hiç bir problem yok yolda çok akıcı gidiyor 6 ileri vites perofonmans iyi tüketim iyi komforlu daha nolsun, soracağınız bir şey varsa sorabilirsiniz birde arabamı boydan boya şerefsizin biri çizmiş morelim ona bozuldu gerçi kimin yaptığını tahmin ediyorum o hacı elimde kalacak bir gün

9836 Mesaj
6 Ocak 2009; 18:03:42 

quote:

Orjinalden alıntı: leonheart07

Şu an benzinli 1.6 motor 115 beygir laguna II kullanmaktayım, büyük konuşmayım ama bir daha D segmenti bir arac alırsam 1.6 motor kesinlikle almam cünkü ilk 3000 devire kadar araba cidden cok ağır o yüzden ilk devirlerde torku yüksek olan 1.5 dizel motor diyorum ben.bu arada yeni insigia da olucağı gibi 180 beygirlik 1.6 motorllu D segmenti bir arac olursa o başka tabi..

Bende Laguna II 1.6 dan sonra böyle bir karar almıştım,

Laguna dan sonra Corolla,Corolla dan sonra Focus aldım,o zaman Mondeo 1.6 da cazip bir fiyata veriliyordu ama ne kadar motoru 125hp çift Vanos vs vs vs olsa da Laguna da aldığım küçük motor-büyük kasa almama kararım çok etkili oldu..

Küçük motorda ancak ciddi tork varsa büyük kasada düşünülebilir.

'14 Opel Insignia 170Hp Cosmo Otomatik - '14 Vw Golf 122Hp Highline Manuel - '13 Dacia Stepway 90Hp - '09 Fiat Doblo Safeline 75Hp

1005 Mesaj
7 Ocak 2009; 21:35:32 

Bende 1.5 Dci kullanıyorum. Gayet memnunum ve tavsiye ederim.

Renault'un 1.6 motoruda hiç fena değildir. Otomatik megane'ım vardı oradan biliyorum.

http://www.yusufcetin.com/

640 Mesaj
8 Ocak 2009; 10:21:08 

bahsettiginiz araclara bir ara ben de niyetlenip incelemistim. Tercihim 1.5 dci yonunde olurdu. Sebebi ise, turbo motor olmasi, ekonomik yakit tuketimi ve iyi ses izolasyonu. Bu kadar para vermisken, %5-10 daha ekleyip 1.5 dci alirdim. Tercih sizin, hayirli olsun.

[font="Tahoma"]Türk demek Türkçe demektir. Ne mutlu Türküm diyene! (Mustafa Kemal)
FIAT GP Active 1.3 MJ / RENAULT Mégane II HB 1.5 dci

9836 Mesaj
8 Ocak 2009; 12:48:04 

Bende Laguna II 1.6 110hp vardı.

Her ne kadar ağır kasa altında süper performans göstermesede o motorla kompakt sınıfta bile ulaşılması güç yakıt ortalamaları tutturduğum olurdu;

2006 ağustosunda K.deniz gezimde 5.2l/100 km ortalamaya ulaşabilmiştim,aynı zamanda oldukcada esnek ve güçlü bir motordur;çok zorlanmadan ağır kasayı 180-190km lere çıkarabilir ancak bazı kronik sıkıntılarıda vardır;bobin,enjeksiyon ve konumlayıcı sıkıntıları görülebilir,rolanti devirlerinde sarsıntı yapması en bariz özelliğidir.

Ufak çaplı değişimlerden sonra gücü 110hp den 115hp ye çıkarıldı,yakıt tüketimi ve sakin kullanımlardaki tork bandı güçlendirildi ancak sanki eski 110hp lik sversiyon kadar da rahat devir çevirmiyor..

1.5Dci motorlar ise yakıt tüketimi ve dengeli tork bandıyla oldukca kullanışlı motorlardır;

Laguna III de ilk defa 1.5 110hp lik Dci motoru denemiştim ve büyük araçta 1.5 fikri başta kulağıma itici gelse de daha ilk hareketten itibaren akıcı hızlanmasıylka ön yargılarımı boşa çıkarmıştı,bu motorlarda da kullanılan mazota çok dikkat etmek gerekiyor çünkü diğer markalar kadar kötü yakıta tolerans vermiyor,enjektörler daha kolay arızalanıyor..

5794 Mesaj
8 Ocak 2009; 17:37:38 

quote:

Orjinalden alıntı: esmerce

Bende Laguna II 1.6 110hp vardı.

Her ne kadar ağır kasa altında süper performans göstermesede o motorla kompakt sınıfta bile ulaşılması güç yakıt ortalamaları tutturduğum olurdu;

2006 ağustosunda K.deniz gezimde 5.2l/100 km ortalamaya ulaşabilmiştim,aynı zamanda oldukcada esnek ve güçlü bir motordur;çok zorlanmadan ağır kasayı 180-190km lere çıkarabilir ancak bazı kronik sıkıntılarıda vardır;bobin,enjeksiyon ve konumlayıcı sıkıntıları görülebilir,rolanti devirlerinde sarsıntı yapması en bariz özelliğidir.

Ufak çaplı değişimlerden sonra gücü 110hp den 115hp ye çıkarıldı,yakıt tüketimi ve sakin kullanımlardaki tork bandı güçlendirildi ancak sanki eski 110hp lik sversiyon kadar da rahat devir çevirmiyor..

1.5Dci motorlar ise yakıt tüketimi ve dengeli tork bandıyla oldukca kullanışlı motorlardır;

Laguna III de ilk defa 1.5 110hp lik Dci motoru denemiştim ve büyük araçta 1.5 fikri başta kulağıma itici gelse de daha ilk hareketten itibaren akıcı hızlanmasıylka ön yargılarımı boşa çıkarmıştı,bu motorlarda da kullanılan mazota çok dikkat etmek gerekiyor çünkü diğer markalar kadar kötü yakıta tolerans vermiyor,enjektörler daha kolay arızalanıyor..

yeni dci motor larda partikul filtresi var gerçektende dikkatli olmak gerekli

640 Mesaj
8 Ocak 2009; 20:05:08 

TR'deki dci larda DPF yok?

[font="Tahoma"]Türk demek Türkçe demektir. Ne mutlu Türküm diyene! (Mustafa Kemal)

256 Mesaj
9 Ocak 2009; 0:19:30 

merhaba arkadaşlar. bende 1.5 dizel laguna3 kullanıyorum. aracım daha 1300 km de ama ortalama yakıt tüketimim 8.5 civarlarında daha öncede sanırım lagunayla ilgili diğer başlıkta sormuştum ama pek bi cevap alamamıştım. her gün aracımla 5km yola gidip geliyorum gittiğim yol çok uzak değil acaba dur kalk yapmasından falanmı diyordum birde ilk başlarda normal diyordum ama aracı kullananlar en fazla 7.0 civarlarını gördüğü için benim aracımın çok yaktığını düşünüyorum. bu yüzden servise götürüp aracımı incelettirmemden bi sonuç alabilirmiyim acaba? hızı sevmem gaza fazla yüklenerek falanda kullanmıyorum ama nasıl bu seviyede yakıt sarfiyatı yapıyor onu anlayamadım gitti..

Marifet iltifata tabidir...

640 Mesaj
10 Ocak 2009; 11:38:40 

quote:

Orjinalden alıntı: virusyildo

merhaba arkadaşlar. bende 1.5 dizel laguna3 kullanıyorum. aracım daha 1300 km de ama ortalama yakıt tüketimim 8.5 civarlarında daha öncede sanırım lagunayla ilgili diğer başlıkta sormuştum ama pek bi cevap alamamıştım. her gün aracımla 5km yola gidip geliyorum gittiğim yol çok uzak değil acaba dur kalk yapmasından falanmı diyordum birde ilk başlarda normal diyordum ama aracı kullananlar en fazla 7.0 civarlarını gördüğü için benim aracımın çok yaktığını düşünüyorum. bu yüzden servise götürüp aracımı incelettirmemden bi sonuç alabilirmiyim acaba? hızı sevmem gaza fazla yüklenerek falanda kullanmıyorum ama nasıl bu seviyede yakıt sarfiyatı yapıyor onu anlayamadım gitti..

5 km mesafe ozellikle kis aylarinda motorun isinmasi icin cok kisa bir miktar. Dolayisiyla, henuz motor isinmadan siz araci tekrar durduruyorsunuz ve verimsiz bir calisma kosulunda kullanmis oluyorsunuz. Aracinizdan supheniz varsa, deponuzu fulleyerek, uzun yolda ortalama 80-90 kmh hizla en az 100-150 km boyunca kullanip test ediniz. Bu test size en fazla 20 ytl lik motorine mal olur. En azindan aracin sorunu olup olmadigina dair fikir sahibi olursunuz. Hayirli olsun.

5794 Mesaj
10 Ocak 2009; 14:57:22 

quote:

Orjinalden alıntı: virusyildo

verdiğiniz değer çok yüksek kesinlikle soğuk ve kısa mesafeli olduğu için tüketim fazladır yoksa o rakamı yakalamak için devamlı dip gaz gidilmesi gerekli arkadaşımın citroen c4 benzinlisi bile 7.5 litre yakıyor

250 Mesaj
10 Ocak 2009; 18:29:01 

bende de megan dci var sorununuza benzer durumu bazen bende yaşıyorum sabah giderken aracı oldugu yerde 1-2 dakika çalıştırıyorum zaten motor 40-50 derece sıcaklığa ulaşana kadar iş yerine geliyorum.sanıyorumki motor kendini ısıtmak için daha fazla yakıt harcıyor ancak sizdeki gibi uçuk rakamlar değil normal zamanda şehir içi 5.8 --6.0 arası ortalama yakarken soğuk olarak kullandığımda 6.5-6.7 civarında oluyor sarfiyat

256 Mesaj
10 Ocak 2009; 20:32:28 

cevaplar için teşekkür ederim. dizel alacağıma benzinli alsaydım diyorum bazen bu kadar yakıt sarfiyatı yapacağını bilseydim. çok kısa mesafe gittiğimi düşünüyorum ondan yapıyordur diyorum ama hakikaten çok uçuk geliyor banada rakam. yukarda arkadaşın dediği gibi artık bi uzun mesafede deneme yapacağım servise vermeden önce bakalım ne kadar yakıt sarfiyatı olcak. yine uzun mesafede 5-6 litre civarında olmazsa artık direkt servise bakıma sokarım...

202 Mesaj
15 Ocak 2009; 1:20:48 

1.5 dci motor 110 beygir güç ve 240 nm tork üretiyor. Laguna da bu motor 6 ileri şanzımanla standart sunuluyor. Benzinlisini bilmiyorum fakat 1.5 dci motor kasayı rahat taşıyor. Dizeli daha mantıklı

2008 Toyota Auris 1.6 ELEGANT M/M VSC+XENON SİYAH
2008 Renault Laguna 1.5dci PRİVİLEGE BUSİNESS+PREMİUM SİYAH

TODAY TOMORROW TOYOTA

202 Mesaj
15 Ocak 2009; 1:24:00 

Söylediğiniz veri çok yüksek bir tüketimi işaret ediyor. Bizde şu anda ortalama 6.9 olarak gözüküyor. Servise danışın bence

2008 Toyota Auris 1.6 ELEGANT M/M VSC+XENON SİYAH
2008 Renault Laguna 1.5dci PRİVİLEGE BUSİNESS+PREMİUM SİYAH

TODAY TOMORROW TOYOTA

998 Mesaj
22 Ocak 2009; 23:11:15 

Arkadaşlar, bilgilerinizi, önerilerinizi ve deneyimlerinizi paylaştığınız için teşekkür ederim. Laguna III gerçekten güzel bir araç ancak aracın özellikle bir miktar sert olması ve dizel tercih etmek istememem nedeniyle Laguna'dan vazgeçtim. Daha doğrusu otomobil tercihi yerine SUV türü bir araç tercih ettim ve vw tiguan 1.4 TSI 150 hp (240 Nm tork) benzinli aldım.Şu an için memnunum.Tekrar teşekkürler, kazasız ve mutlu günler dilerim.

quote:

Orjinalden alıntı: oscarmiller

Arkadaşlar şehiriçinde sınırlı kilometre yaparak kullanan birisi olarak sizce 1.5 dizel Laguna III mü tercih edilmeli yoksa 1.6 16V benzinlimi? Benzinli laguna III konusunda yakıt hakkında deneyimi olan var mı?
Benzinli Laguna için çekiş performans vs. sıkıntısı oluyor mu? Bir de Laguna III lerin arka koltuğuna oturdu iseniz farkettiniz mi D segment araca göre biraz dar gibi özellikle ayaklarınız ön koltuğun alt kısmına giriyor ve harekette güçlük oluyor. İnerken de bu darlığı yaşıyorsunuz arka koltuktan, biraz zor iniliyor gibi.

Diğer taraftan sizce bu fiyat aralığında Laguna III e alternatif olabilecek başka bir araç var mı?
Teşekkürler

5794 Mesaj
23 Ocak 2009; 1:10:44 

quote:

Orjinalden alıntı: acu___men

ben dci ve bazı diğer dizel motorların teknik değerleri kadar iyi performans göstermediğini düşünüyorum.

senin ne zaman renault hakkında iyi konuştunki dci motor hakkında iyi konuşacaksın belki hatırlarsın bana önceden 1.4d4d 90 hp motorunla benim 1.5 dc, 110 hp lik lagunama laf etmiştin geçiceksin bu işleri boş işlerle uğraşma

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
23 Ocak 2009; 2:33:06 

quote:

Orjinalden alıntı: emregulec_1905

senin ne zaman renault hakkında iyi konuştunki dci motor hakkında iyi konuşacaksın belki hatırlarsın bana önceden 1.4d4d 90 hp motorunla benim 1.5 dc, 110 hp lik lagunama laf etmiştin geçiceksin bu işleri boş işlerle uğraşma

+1

insanlar renault u sevmek zorunda değil herkes de eleştirebilir

ama dCI motorlara laf söyleniyorsa ben art niyet ararım cidden

241 Mesaj
24 Ocak 2009; 19:48:21 

1,5 dCi

emrebjk500

256 Mesaj
18 Şubat 2009; 23:09:42 

merhaba arkadaşlar. daha önceden söylemiştim aracımın 8.6 civarlarında yakıt sarfiyatı olduğunu ve Ankaradan Antalyaya tüm verileri sıfırladıktan sonra 1000 km lik yolculuk sonunda aracımın yakıt sarfiyatı 5.5 olarak gözüküyor bence bu gayet iyi şuanda ilerde biraz daha aşağıya ineceğini düşünüyorum. ama şehir içinde tekrar 7-8 arasını göreceğimi düşünüyorum sanırım motorun ısınamayıp kısa mesafelerde kullanmamdan dolayı bu kadar fazla yakıt sarfiyatı oluyor..

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Motorlu Araçlar Dünyası] » Markalar » Renault » Laguna III 1.6 Benzinli / 1.5 Dci dizel
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.355