Şimdi Ara

WHARFEDALE DİAMOND 9 SERİSİ; İNCELEMELER, YORUMLAR, FOTOĞRAFLAR... (49. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.098
Cevap
7
Favori
102.670
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4748495051
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Mecanica

Arkadaslar birazda muzik tarzi ve diger ekipmanlar da onem kazaniyor. Ben genelde Polk lari suruyorum ama bazen ozellikle de jazz dinlerken WF leri suruyorum. WF ler tabiki cok kritigi yapilan ama cok iyi olamasa da o paralara alinabiliecek iyi hoparlorlerden. Muzik tarzi, kablolama (Polklarda bakir WF lerde gumus bakir karisimi kullaniyorum), amfi uyumu ve ambiyans o andaki degerlendirmemizi muhakkak etkiliyor. Ayrica WF gibi hoparlorleri buyuk marketlerde klipsch gibi hoparlorlerle kiyaslamak da bircok kisinin maalesef istemeden yaptigi bir hata ve sonucu yaniltici bir izlenim. Klipsch gibi hoparlorler orada WF lere gore cok daha etkili calacaktir. Ama duragan bir ev ortaminda kac saat klipsch dinleyebilirsiniz. WF nin yarisi kadar belki. WF leri gunlerce dinleseniz yorulmazsiniz. Bu da benim acimdan onemli bir kriterdir. Klipsch ler her zaman bana olmasi gerekenden farkli bir parlaklik vermistir ki direct modda muzik dinleyen kisiler en dogal sonucu yakalamak icin yillarca bitip tukenmeyen bir arayis icindedirler:) Cok parlak ilk etapta insani cezbetse de sonrasinda daha dogal calan urunleri dinleyince o cezbediciligini kaybediyor. Tabiri yerindeyse seker de tatlidir ama fazlasi mide bulandirir.

valla çok güzel bir değerlendirme olmuş katılıyorum,çok doğru.Wharf ile saatlerce dinle hayatta yormaz

• quote:

Orijinalden alıntı: tamerege

quote:

Orijinalden alıntı: volkan gitarist

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: KillForYou!

Hala mantıklı bir açıklama yapmış değilsin. 8ooo liralık hoparlörlerle kıyaslama yapıyorsun.

şöyle bir açıklama yapıyım.wharfedale 9.6 9.2 9cs centeri orjinal ayaklıklarını ve iyi kablolarla sattığım fiyat 1300 tl aldığımda ise 3500 tl idi.arada iyi bir zarar var.Biraz daha sıksaydım dişimi çok daha iyisini alıp ömür boyu kullanmıştım.kıyaslama falan yapmıyoum.benim istediğim kolon fiiyatı o.Arkadaşa bahsettiğim konu ise paradigm 11v6 yada daha düşük modeli veya klipsh rf 62 idi.9.5 leri bilemem dinlemedim iyi hoparlör diye duydum.9.6 ları power ampli ile kullandım yine beyenmedim bu benim şahsi yorumum herkezin kulak zevki farklıdır tabiki ben beyenmem başkası beyenir ben beyenirim başkası beyenmez.

volkan ne yaptın nereden 3500 e aldın bu seti,şimdi dolar euro bu kadar yüksekken bile o kadar etmezki 9 serisi,
    en pahalı 2000 tl olurdu o bile olmazdı bence,neyse hayırlısı olsun ama satan kimse sağlam bir güzellik yapmış sana.

3 4 sene önceden bahsediyorum sadece 9/6 ları 2000 tl ye almıştım

volkan şakamı yapıyorsun nasıl 2000 tl ye sadece 9.6 ları aldın?
    allahını seversen kimden aldığını yaz lütfen kimdir bu rakama 9.6 satan yahu,yuh be;
    9.6 nın fiyatı her dönem 800 dolar civarı olmuştur,çok yazık üzüldüm vallahi

tamerege kadıköyden almıştım adını hatırlamıyorum.kredi kartına taksitle almıştım belki o yüzden bu fiyata almış olabilirm komisyon almış olabilirler.hatta centeri ve orjinal ayaklarınıda 400 tl ye almıştım

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: KillForYou!

Hala mantıklı bir açıklama yapmış değilsin. 8ooo liralık hoparlörlerle kıyaslama yapıyorsun.

şöyle bir açıklama yapıyım.wharfedale 9.6 9.2 9cs centeri orjinal ayaklıklarını ve iyi kablolarla sattığım fiyat 1300 tl aldığımda ise 3500 tl idi.arada iyi bir zarar var.Biraz daha sıksaydım dişimi çok daha iyisini alıp ömür boyu kullanmıştım.kıyaslama falan yapmıyoum.benim istediğim kolon fiiyatı o.Arkadaşa bahsettiğim konu ise paradigm 11v6 yada daha düşük modeli veya klipsh rf 62 idi.9.5 leri bilemem dinlemedim iyi hoparlör diye duydum.9.6 ları power ampli ile kullandım yine beyenmedim bu benim şahsi yorumum herkezin kulak zevki farklıdır tabiki ben beyenmem başkası beyenir ben beyenirim başkası beyenmez.

volkan ne yaptın nereden 3500 e aldın bu seti,şimdi dolar euro bu kadar yüksekken bile o kadar etmezki 9 serisi,
    en pahalı 2000 tl olurdu o bile olmazdı bence,neyse hayırlısı olsun ama satan kimse sağlam bir güzellik yapmış sana.

3 4 sene önceden bahsediyorum sadece 9/6 ları 2000 tl ye almıştım

volkan şakamı yapıyorsun nasıl 2000 tl ye sadece 9.6 ları aldın?
    allahını seversen kimden aldığını yaz lütfen kimdir bu rakama 9.6 satan yahu,yuh be;
    9.6 nın fiyatı her dönem 800 dolar civarı olmuştur,çok yazık üzüldüm vallahi

tamerege kadıköyden almıştım adını hatırlamıyorum.kredi kartına taksitle almıştım belki o yüzden bu fiyata almış olabilirm komisyon almış olabilirler.hatta centeri ve orjinal ayaklarınıda 400 tl ye almıştım

sadece ayaklarını 400 tlye almıştım.yanlış anlaşılmasın :)

• quote:

sonorus ayaklar 105 tl civarı tüm web den satan yerlerde bende aldım arkadaki 9.2 lerim için çokta şık oldular.
    kadıköy den aldım hop. leri demişsin sakın top pop deme,oradan bu fiyata 9 serisinin satıldığına inanamam.
    demek alırken forumu iyi takip etmemişsin,ama satanlarda tam terbiyesizmiş yahu,ayıp be kardeşim hem hop. ü
    hem ayakları fahiş fiyata satmışlar maalesef.kredi kartı olayına gelince, e hepimiz kredi kartı kullanıyoruz alış
    verişlerimizde ama bu bile aradaki bu farkı açıklamaz bence.neyse sağlık olsun artık bu saatten sonra yapacak bir
    şey yok tabi senin adına.bir tecrübe gözü ile duruma bakacaksın,bir dahada o yere adım atmayacaksın kardeşim.
    keşke yeri tam hatırlasanda buradan milleti uyarabilsek bu terbiyesiz satıcı hakkında

sanırsam ordan aldım.Tecrübe oldu dediğin gibi hayırlısı artık daha iyi araştırıp alıcam ilgin için teşekkürler tamerege

• 9.6 larıma laf etmeyin,keserim kablolarınızı
  • 9.6 THE KING
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rdegerli

9.6 larıma laf etmeyin,keserim kablolarınızı

süper kablomda kalmadı valla
  • selam arkadaşlar ihtiyaçtan dolayı denon 2310 satılıktır.yeni gibidir
  • merhabalar arkadaşlar. ads pas 237 marka power mixer'im var:http://www.meteormarket.com/asp/show_stock.asp?product=10136

bu amfiye 2 adet wharfedale 9.6 taksam nasıl bir performans elde ederim? ayrıca amfimde özel bir subwoofer çıkışı yok. woofer olmadan da basslar yeterli olur mu bu hoparlörlerle?
  • Arkadaşlar pio vsx-920 ye 9.6 almak üzereyim uyumu nasıl olur. birde temiz ikinci 9.6 fiyatı nekadardır.
  • Benim de bir sorum var: Microlab Solo 7 mi Wharfedale Diamond 9.0 mu daha tatminkar sonuç verir müzik dinlerken? Bas duymak isterim de, an azından alt bas olmalı. Analitik karakterde sesten pek hoşlanmam.
  • solo7 ve diamond 9.0? Aralarında en ufak bir sınıf benzerliği veya rakiplik söz konusu değil farklı farklı tellerden çalan ürünler...Nasıl bu karara vardınız bilmiyorum ama yardıma ihtiyacınız var gibi gözüküyor...Bütçe,müzik türü ve kullanılacak alanın m2'sini ve biraz da özelliklerinden bahsedin tavsiyelerde bulunmaya çalışalım...Ampli'niz var mı yoksa aktif yapıda bir ürün mü bakıyorsunuz?
  • Cok tesekkurler yardim icin, hifi seste cahilim - kafaustu kulakliklar olsa neyse de.

Oda 3.5x2.5 m2 bir oda ve benim konumlanacagim yeri de kabaca bunun bir yarisidir efendime soyliyim (kismetse evlilik falan ile evime ciktigimde artik bir salonum olacak). Hoparlorler monitor yaptigim lcd'nin sag ve solunda duracak arada 1.5mt birakilir ama. Muzik olarak rock turevleri, zaman zaman da elektronik muzik. Arada bir de dizi-film vs. Butceye gelince, misal harman kadron ugruna 600lere cikmayi goze almistim diyim :)

Amp meselesine gelince, elimde ampa en yakin Creative Gigaworks T3 var. Ancak ses kartimi (auidiotrak prodigy hd2 24bit 192khz) sattigim icin bir dac/amp cozumune gittim ve musiland monitor us 02 dragon siparisi verdim. İleride Mac Mini alacagim icin usb olmasi iyi gelir bana dedim. Neyse sonucta elimde amp olarak dedigim gibi anca T3un sub unitesi var, bir de geldigi zaman bu us2 dragon.

Son tahlilde bir Solo 7 de alabilirim dedim. Ama bunlari da gorunce ve o kadar da fiyat farki bulmayinca arastiralim diye dusundum iste. Yoksa isin tekniginden sizler kadar anlamiyorum.

Saygilarimla, onerilerinizi bekliyorum.

• 9.6 cılar nerdesiniz. yoksa bittimi 9.6 efsanesi.

Elimdeki kuleleri yeni sattım. elimde pio wsx-920 avr var. almak istediğim hoplar. WF 9.6, center 9.CM, sorround 9.2 backsorround ise 9.cs salonumda 6.1 kurulum var. bunların uyumu sizce nasıl olur.

Ayrıca sorroundları . DFS-21 olarak almakta var aklımda daha estetik dururmu düşüncesindeyim salonda.http://www.wharfedale.co.uk/Products/Product/tabid/78/PID/10/CID/53/language/en-GB/Default.aspx#detail

9.2 lere göre sesde bir eksiklik olurmu.

• Güncel.
  • Güncel.
  • quote:

Orijinalden alıntı: HEKTOR-NG

9.6 cılar nerdesiniz. yoksa bittimi 9.6 efsanesi.

Elimdeki kuleleri yeni sattım. elimde pio wsx-920 avr var. almak istediğim hoplar. WF 9.6, center 9.CM, sorround 9.2 backsorround ise 9.cs salonumda 6.1 kurulum var. bunların uyumu sizce nasıl olur.

Ayrıca sorroundları . DFS-21 olarak almakta var aklımda daha estetik dururmu düşüncesindeyim salonda.http://www.wharfedale.co.uk/Products/Product/tabid/78/PID/10/CID/53/language/en-GB/Default.aspx#detail

9.2 lere göre sesde bir eksiklik olurmu.

Ayni setup i satiyorum surroundlar dfs18. Tabiki kabinli 9,2 lere gore zayif.Ama surround olarak kullandigimda cok farkli degil.Dogru konumlandirmada onemli tabiki.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Sizle pm den görüşmüştük. aklımdalar önümüzdeki haftalarda lamayı düşünüyorum bütceme göre hareket edicem tabi. bakalım nasip hangisi olucak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: HEKTOR-NG

Sizle pm den görüşmüştük. aklımdalar önümüzdeki haftalarda lamayı düşünüyorum bütceme göre hareket edicem tabi. bakalım nasip hangisi olucak.

Tabikide hayirlisi olsun.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Selamlar

Elinde temiz 9.2 (siyah) mevcut olup satmak isteyen çıkarmı buralardan acep ?
  • 
Sayfa: önceki 4748495051
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.