- x
Wireless şifresini unuttum..
13 Cevap44215 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

119 Mesaj
3 Ocak 2009; 11:29:01 

Arkada$lar biLgisayarıma girmiş oLDugum wireless şifresini nasiL buLabiLirim?? Şifreyi unuttum, tek hatirladiğim baya bi uzun birsey oLdugu.. Bana yardımcı oLabiLirmisiniz?? Birsürü prog. denedim ama beceremedim.. Daha önce buLmusdum fakat, programı buLamiyorum.. yıldızlı olan şifreleri cozen programlarda işe yaramıyor cunqi, şifre 8 karakterli gibi gorunuyor ama şifre cok daha uzun.. Kısacasi biLgisyara giriLen wireless şifreler nerde tutuluyor arkadaslar.. bi yardimci oLursaniz gercekden cok memnun kaLirim:) şimdiden Donanimhaber ve kullanicilarina cok tesekkur ederim..

Pufs..

3321 Mesaj
3 Ocak 2009; 11:48:15 

router yada modemi fabrika ayarlarına döndürmeniz gerekebilir .Yada pc 'den kaldırıp baştan kurun ve yeni bir şifre belirleyin.

Eger modem sizin degilse ve farkli bir modeme otomatik olarak giriyor iseniz ve bunu unuttuysanı malesef bunun bir yolu yok :(

119 Mesaj
3 Ocak 2009; 12:14:37 

Aynen dediğim gibi evet sorunum o asLında (: ben cumleye dokemiordum (: Ama bu sorunun bi yolu var arkadasim..BEn daha once yapmısdım.. wireless şifresi kırmak icin kuLLanıLan bi prog var.. Onu kuLLanmısdım.. Ama o wireless sifresini kirmiyordu,, sadece pc'den daha once girilmiş kullanıcı adlarını ve şifrelerini gösteriordu.. :) Ama Hangi Program oLdugunu hatirlamiorum.. (: nasıL haLLedicem ben bunu ? Okadar onemLiqi.. Pufs.. yinede cok saoLasin arkadasim.. iLgin icin..

Pufs..

532 Mesaj
13 Şubat 2009; 13:28:08 

aircrack i indir
wzcook diye bir program var onu kullan

53 Mesaj
13 Şubat 2009; 13:34:25 

arkadaşın derdi başka belli oluyor

wireless şifresi için modem arayüzne girip değiştirmen ve modemi resetleyip yeniden kurman yeterli olacaktır,eğer kendi modemin ise

n3hr

112 Mesaj
14 Şubat 2009; 0:28:51 

bunu görebilmen için wireless key view indirmen lazım kardesim yüzde yüz işe yarıyo denedim cünkü

1731 Mesaj
14 Şubat 2009; 1:22:47 

eğer wep ile şifrelemişsen çözebilirsin... Ancak wpa ve ya wpa2 ise çözmen yani kırman zorlaşır ;) Standart bir ev kullanıcısı kolay kolay kıramaz yani paralı wordlistlere başvurman gerekir.. He bu dediklerim kırmak için sen diyosan yok benim öyle işim yok pcde şurda burda biyerde kayıtlımıdır o konuda yardımcı olamicam. Ama öbür türlü pm at yardımcı olmaya çalışayım

2566 Mesaj
14 Şubat 2009; 1:29:31 

Arkadaşlar sabahtan beri program vs.. gereksiz bilgiler veriyosunuz.

Sorunu olan arkadaşım, öncelikle modeminin markasını söyle bakalım.

Kadir Has Üniversitesi DH Topluluğu

Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi -Yönetim Bilişim Sistemleri

474 Mesaj
14 Şubat 2009; 2:42:23 

Bence bilmiyo modemı gorebılse hemen reset tusuna basıcak fabrika ayarları ve sıfresız bir dunya icin

....KRALLAR AYAKTA ÖLÜR....
.........K 790İ...........

2566 Mesaj
14 Şubat 2009; 2:45:23 

Modemi görmesine gerek yok, modemin markasını söylese, arayüzüne girmesi için bilgiler vericem.

Kadir Has Üniversitesi DH Topluluğu

Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi -Yönetim Bilişim Sistemleri

2341 Mesaj
14 Şubat 2009; 14:44:34 

quote:

Orjinalden alıntı: Xonar

eğer wep ile şifrelemişsen çözebilirsin... Ancak wpa ve ya wpa2 ise çözmen yani kırman zorlaşır ;) Standart bir ev kullanıcısı kolay kolay kıramaz yani paralı wordlistlere başvurman gerekir.. He bu dediklerim kırmak için sen diyosan yok benim öyle işim yok pcde şurda burda biyerde kayıtlımıdır o konuda yardımcı olamicam. Ama öbür türlü pm at yardımcı olmaya çalışayım

wordlist olunca iş bitiyomu yani hadi diyelim cowpatty ile kırmaya çalıştınız 10-12 hanenden oluşan büyük küçük harf, rakam karışık şifreyi çözmek ne kadar sürer hiç hesapladınız mı ??

1731 Mesaj
14 Şubat 2009; 22:44:33 

quote:

Orjinalden alıntı: casual

wordlist olunca iş bitiyomu yani hadi diyelim cowpatty ile kırmaya çalıştınız 10-12 hanenden oluşan büyük küçük harf, rakam karışık şifreyi çözmek ne kadar sürer hiç hesapladınız mı ??

Daha dikkatli okuyun isterseniz yazdıklarımı.. Kafasına takan ve bu işten anlayan insan elinde sonunda kırar...

2341 Mesaj
16 Şubat 2009; 17:11:19 

quote:

Orjinalden alıntı: Xonar

Daha dikkatli okuyun isterseniz yazdıklarımı.. Kafasına takan ve bu işten anlayan insan elinde sonunda kırar...

arkadaşım yöntem belli.. kafaya takmakla ne ilgisi var anlamadım.. siz zaten wordlist dediğiniz zaman bildik yöntemden bahsediyorsunuz.. iş saniyde kaç şifre test edildiğiyle ilgili.. sembol,rakam,harf karışık uzun bir şifreyi çözmek on yıllar alır.. buna kırılıyor demek ne kadar doğru bilemiyorum..

yeni gelişmeler oldu yöntem çok farklı sanırım ama daha gün yüzüne çıkmadı ne zaman çıkar o da bilinmez..

1731 Mesaj
17 Şubat 2009; 16:46:44 

quote:

Orjinalden alıntı: casual

arkadaşım yöntem belli.. kafaya takmakla ne ilgisi var anlamadım.. siz zaten wordlist dediğiniz zaman bildik yöntemden bahsediyorsunuz.. iş saniyde kaç şifre test edildiğiyle ilgili.. sembol,rakam,harf karışık uzun bir şifreyi çözmek on yıllar alır.. buna kırılıyor demek ne kadar doğru bilemiyorum..

yeni gelişmeler oldu yöntem çok farklı sanırım ama daha gün yüzüne çıkmadı ne zaman çıkar o da bilinmez..

Haklısınız on yıllar alır ancak bu bizim gibi sıradan bilgisayar kullanıcıları için..

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Donanım / Hardware] » Network ve Güvenlik » Network » Wireless şifresini unuttum..
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.492