Şimdi Ara

Gigabyte'ın GeForce GTX 285 modeli satışa sunuldu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
62
Cevap
0
Favori
5.218
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Nvidia'nın merakla beklenen GeForce GTX 285 modeli satışta! Firmanın önümüzdeki hafta başlayacak Uluslararası Tüketici Elektroniği Fuarı'nda tanıtmaya hazırlandığı 55nm GT200b GPU'lu GeForce GT 285 modeli için hızlı davranan firmalardan biri sektörün önde gelen donanım üreticilerinden Gigabyte oldu ve firmanın GeForce GTX 285 tabanlı yeni ekran kartı yurt dışında satışa sunuldu.

Nvidia'nın GeForce GTX 285 modeli satılmakta olan GeForce GTX 280 modeline göre hem daha yüksek saat hızlarıyla geliyor hem de 55nm üretim teknolojisiyle hazırlanan GT200b GPU'nun sahip olduğu nanometrik avantajla güç tüketminde daha cimri davranıyor. Gigabyte'ın satışa sunulan GV-N285-1GH-B kod adlı modeli de Nvidia'nın referans tasarımını baz alıyor ve 1GB GDDR3 bellek ile geliyor.

Çift slot tasarıma sahip olan ekran kartı 512-bit bellek veri yolu desteğine ve 240x paralel işlem birimine sahip. Grafik işlemcisi 648MHz'de çalışan kartın paralel işlemcileri 1476MHz'de, bellekleri ise 2484MHz'de görev yapıyor. Isıl güç tasarımı 183 watt olarak belirlenen yeni model satılmakta olan mevcut GTX 280 modeline kıyasla hem daha yüksek hızlarda çalışıyor hem de 53 watt daha az güç tüketiyor.

Gigabyte'ın destek veren anakartlarda 3'lü SLI kurulumuna da olanak tanıyabilen ekran kartı PureVideo HD teknolojisiyle yüksek tanımlı videolar için GPU tabanlı donanımsal hızlandırma da yapabiliyor. CUDA ve PhysX teknolojileriyle de uyumlu olan kart, Hong Kong'daki iki farklı satış noktasında 412$ ve 439$'lık etiket fiyatıyla raflardaki yerini almaya başlamış durumda.

• ekran kartı alsam en son düşünceğim marka gigabyte'dır herhalde anakartlarına laf yok tbi=d
  • ati rakip getirmesse iş yapar bu =)
  • devil mesut çevik
  • Beklediğimden biraz yukarıda fiyat ama hızla düşecektir
  • dh video incelemeyi görmek lazım :
  • Hadi be Zotac bee!..
    GTX 285 AMP! Edition' unu bekliorz şurda hadi biraz çabuk.
  • Türkiye fiyatı 350-400$ arası birşey olsa alınırdı.
  • Bu ekran kartları adamın ocağını söndürür,eskiden bu paralara sistem toplanırdı.
  • quote:

Orjinalden alıntı: X2

Bu ekran kartları adamın ocağını söndürür,eskiden bu paralara sistem toplanırdı.

Hala toplanabiliyor...
  • Alakası yok, fiyat gayet makul... Ben zamanında X1900XTX'i 550$+kdv'ye aldığımı bilirim.
  • Nvidia iyi gidiyor ancak şu Physx desteği konusunda sürücü oyunlarıyla çakallık yapmasaydı daha iyi olurdu.
  • quote:

Orjinalden alıntı: TiesTorN

Alakası yok, fiyat gayet makul... Ben zamanında X1900XTX'i 550$+kdv'ye aldığımı bilirim.

Demekki herkesin senin gibi cebi kabarık değil...
  • Güzel..
  • quote:

Orjinalden alıntı: X2

quote:

Orjinalden alıntı: TiesTorN

Alakası yok, fiyat gayet makul... Ben zamanında X1900XTX'i 550$+kdv'ye aldığımı bilirim.

Demekki herkesin senin gibi cebi kabarık değil...

Yoo ben kendim için söylemedim, 2-3 sene önce bu düzeydeki ekran kartları 550-600$ civarındaydı demek istemiştim... Bu fiyatlar çok uçuk değil yani.
  • nvidiayı üst segmentte eleştirenler ya KÖR YADA ATİ HAYRANI şimdi baktım fiyatlara 4870x2 569$ ...fakat kendisinken daha ii performans ve daha düşük güç tükettiği idda edilen etmesede onun değerlerinde puanlar alması gtx285 430$ yurtta 500-510$ arası olr heralde ztn sürücü bakımından atinin içine ediyo bnce bu kart ii kart
  • Yaw ben mi yanlış hatırlıyorum yoksa 55nm ye geçince üretim maliyeti ve üretim verimliği artacaktı.Bu fiyatlara göre hepsi hikayeymiş.Nvidia halinden memnun heralde indirim falan yok.Biz de anca bakarız bunlara artık.Kendime 1gb 4870 bulayım en iyisi
  • evt X2 ye verceğin paraya oyun pc si toplarsın hatta oyunların %95ni full detaylarda oynarsın o pcle Zaten X2 yi alanlar tuvalet kağıdı yerine para kullanıyolar
  • fiyat ucuzlayacaktır kanımca bence fiyat gercekten guzel
  • aahaha :D 61 dolar var 295 ile 285 in yorumsuz yani gene alan olmaz ben olsam 61 dolar daha fazla verip 295 alırdım 350 dolar fln olsaydı :S
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.