Şimdi Ara

Nvidia'nın GeForce 185.20 beta sürücüsü indirilebilir durumda

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
57
Cevap
0
Favori
7.203
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yeni yılın ilk sürücü haberi Nvidia cephesinden geldi ve GeForce 185.20 beta sürücüsü gün ışığına çıktı. Yeni sürücü paketinin dikkat çeken en önemli farklılığı olarak, önümüzdeki hafta lanse edilmesi beklenen 55nm GT200 GPU'lu GeForce GTX 285 ve 295 modellerine destek veriyor olması gösterilmekte. 8.11.18 sürüm numaralı PhysX yazılımını da içeren beta sürücü GeForce 6, 7, 8, 9 ve GTX 200 serisi ekran kartlarıyla kullanılabiliyor. Sürücünün Windows XP ve Vista versiyonlarını aşağıdaki linkerl vasıtasıyla indirebilirsiniz.

GeForce 185.20 Beta;

- GeForce 185.20 beta (Windows XP 32bit)

- GeForce 185.20 beta (Windows XP 64bit)

- GeForce 185.20 beta (Windows Vista 32bit)

- GeForce 185.20 beta (Windows Vista 64bit)

• 8600 gt sahipleri indirmeyin!!!Ya bu beta driverları kaç bin defa denedim hepsi başlangıçta sorun çıkarttı bi tanesi sistemi çökertti
  • Testleri görsek süper olacak yokmu test eden
  • Teşekkürler
  • quote:

Orjinalden alıntı: XandP

8600 gt sahipleri indirmeyin!!!Ya bu beta driverları kaç bin defa denedim hepsi başlangıçta sorun çıkarttı bi tanesi sistemi çökertti

Sırf bu iddianızın yanlışlığını ispat amaçlı indirip yükleyeceğim.Şu an sistemimde 8600GT var.
  • Yav indirdim ama yüklesemmi yüklemesemmi.Biraz test olsa.
  • ben en son 180.84 beta indirdim bu adamlar birini bitirmeden diğerinemi başlıyo:))
  • bir japon atasözü derki.. çalşıyorsa kurcalama...
  • arkadaşlar sürücüyü kurdum ve gta 4 de test yaptım bende aslen hd4850 var fakat kart elimde patladıgı için servise gönderdim ve teknik serviste çalışan arkadaşımdan benim kartım gelene kadar bir zotac 9600gt amp ödünç aldım (bu kart benim eski kartım zaten şansa bana geri döndü) kullnıyorum oyüzden hd 4850 ile yaptıgım gta4 benchmark testini ve 181.00 ve 185.20 sürücüleri ile yaptıgım 9600gt testini sizinle paylaşıyorum

Istatistikler
    Average FPS: 45.82
    Duration: 11.46 sec
    CPU Usage: 67%
    System memory usage: 61%
    Video memory usage: 67%

Grafik Ayarlari
    Cozunurluk: 1440 x 900 (75 Hz)
    Grafik Kalitesi: Orta
    Isleme Kalitesi: Very High
    Gorus Mesafesi: 25
    Detay Mesafesi: 37

Hardware
    Microsoft® Windows Vista" Ultimate
    Service Pack 2, v.113
    Video Adapter: ATI Radeon HD 4800 Series
    Video Driver version: 7.14.10.630
    Audio Adapter: Hoparlörler (Realtek High Definition Audio)
    Intel(R) Core(TM)2 Quad CPU Q6600 @ 2.40GHz

File ID: benchmark.cli

Istatistikler
    Average FPS: 45.50
    Duration: 37.12 sec
    CPU Usage: 89%
    System memory usage: 67%
    Video memory usage: 51%

Grafik Ayarlari
    Cozunurluk: 1440 x 900 (60 Hz)

Hardware
    Service Pack 2, v.113
    Video Adapter: NVIDIA GeForce 9600 GT
    Video Driver version: 181.00

Istatistikler
    Average FPS: 47.32
    Duration: 37.07 sec
    CPU Usage: 66%
    System memory usage: 61%
    Video memory usage: 98%

Grafik Ayarlari
    Cozunurluk: 1440 x 900 (60 Hz)

Hardware
    Service Pack 2, v.113
    Video Adapter: NVIDIA GeForce 9600 GT
    Video Driver version: 185.20

birşey daha yeri değil ama oyun galiba bitti en son yazılar çıktı ama oyun seviyesine baktıgımda daha %63 ~ 64 civarı devamı varmı yoksa geri kalan yüzdeler ek görevlermi..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tekniker_xXX -- 2 Ocak 2009; 2:08:33 >

• @tekniker_xXX pm

şuan sürücü indirilemiyor indirebilsem test yapıcam ama çok yoğunluk var sanırım alternatif link yok mu?
    --------
    buldumhttp://forums.guru3d.com/showthread.php?t=283367

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oLgan -- 2 Ocak 2009; 0:17:15 >
  • yükledim harika
  • yukluorum..Testi Veririm arkadaşlar!!
  • quote:

Orjinalden alıntı: reason666

quote:

Orjinalden alıntı: XandP

8600 gt sahipleri indirmeyin!!!Ya bu beta driverları kaç bin defa denedim hepsi başlangıçta sorun çıkarttı bi tanesi sistemi çökertti

Sırf bu iddianızın yanlışlığını ispat amaçlı indirip yükleyeceğim.Şu an sistemimde 8600GT var.

sonuç
  • daha yeni 181.00 ı yükledik yaw bunlar 181 den 185 e mi geçiyor ne
  • Yeni sürücüler eskisinden farklı olarak Nvidia kontrol panelindeki 3D ayarları yönetme başlığı altına eklenmiş olan 'Ambient Occlusion' ayarıyla beraber geliyor. Kapalı, düşük, orta veya yüksek olarak ayarlayabileceğimiz bu özelliğin getirisi ise, bol miktarda obje tarafından sarılmış yüzeylerde, çevredeki ışıklandırmanın yoğunluğunu düşürmek suretiyle daha gerçekçi sahneler elde etmek olarak açıklananıyor. Objelerin ekrandaki yerleşimine bağlı olarak yumuşak bir gölgelendirme ile derinlik algısını güçlendiren bu özellik lakin her uygulama ile uyumlu bulunmamakta. (Pclabs'tan alıntı)

Okuduğunuz gibi bu yeni sürücülerde nvidia Ambient Occlusion diye yeni bir ayar eklemiş. Bunun gerçekçiliği artırdığı söyleniyor. Ben de bir iki şey buldum.

Bunlar tomshardware dan bir eleman crysisten bir karşılaştırma yapmış.

Bu ayar kapalı iken:

Bu da açık iken:

Tabi bu ayar her oyunda desteklenmiyormuş. (http://www.laptopvideo2go.com/forum/index.php?showtopic=22520)

I went into the drivers to see what games were supported by ambient occlusion setting and only found these:

Assassin Creed
    Bioshock
    COD4
    COD:WAW
    CS:Source
    Company of heroes
    crysis (warhead not suported)
    devil may cry 4
    Fallout 3
    Far Cry 2
    Half-life 2: Episode Two (only!!)
    Left 4 Dead
    Lost Planet
    Mirror's Edge
    The Call of Juarez
    World in conflit
    World Of Warcraft

• benim eski driverım 181.00 türkçeydi. şimdi 185.20 i oda türkçe.bu yeni özelliği ben nasıl etkinleştirebilirim?
  • çok aşırı bi fark var dx9-10 arasında bile gercek ss mukayesesinde bu akdar fark hatırlamıyorum
  • 19" widescreen monitörüm 8800 gt ekran kartım var ve bu driver 1440/900 çözünürlükte açmadı pc'yi.. Üstelik 1280/1024'deki GTA'da out of range yazısı çıktı... Monitörün driverıda olmadığı için yapacak tek şey kaldı driverı geldiği yere göndermek... Tek tesellim sistemimde vista yada 7 kurulu değil neden böyle bir halt yediğini anlayamadım driverın beta olsada hiç bir betada böyle bi saçmalık görmemiştim.. Neyse herşeyin bir ilki vardır... Nvidia'nın whql driver çıkarmasını bekleyelim yada yeni bir çakma beta driverın çıkmasını
  • indiriyorum bakalım,adamlar iyi çalışıyor maşallah hergün yeni bir beta driver çıkarıyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Capt. Awesome -- 2 Ocak 2009; 21:36:01 >
  • Çok övülmüş ben de deneyim.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.