Şimdi Ara

Crysis Warhead - 4830 - DX9/DX10 farkı...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
1.189
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Sistem ayrıntıları panelde var ama buraya da yazayım...
    GA-EP45-DS4
    Q6600 2.4@3.0
    Sapphire HD4830 575/900@700/1025
    Mushkin XP 2*2 DDR2 1066Mhz 5.5.5.18

DX9

DX10

Sadece bu oyun için konuşuyorum, DX10 fps'yi pek etkilememekle birlikte özellikle patlama ve yansıma sahnelerinde müthiş fark yaratıyor. Dikkatle izledim, doğrusu bu kadar fark olacağını tahmin etmezdim. Minimum fps biraz düşmüş testte ama averajda sadece 1fps fark var. Dedikleri kadar varmış bu DX10

Şimdide DX10'un güzelliğini farketmemin ardından gelen hayalkırıklığı... İlk resimde işlemci de ekran kartı da default; ikinci resimde işlemci 3.0Ghz'e, ekran kartı 700/1025'e hızaşırtıldı...

Bu mudur yani? Sadece 2fps artış için mi hem işlemcinin hem de ekran kartının ömrünü kısaltacağım? Almayayım

Yeni yılınız kutlu olsun bu arada

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr NO -- 1 Ocak 2009; 1:40:39 >

• Testler güzel Olmuş .. Ellerine Sağlık
  • Testler için tşkkrler.Yalnız benim bildiğim ve gördüğüm kadarıyla Dx10 un ışıklandırma dışında Dx9 dan bir farkı yok.
  • quote:

Orjinalden alıntı: -placebo-

Testler için tşkkrler.Yalnız benim bildiğim ve gördüğüm kadarıyla Dx10 un ışıklandırma dışında Dx9 dan bir farkı yok.

Evet nerdeyse hiç bi fark yok aynı ayarlarda ..

Ama DX10 Efect'leri Asıl Crysis te Very High ve Crysis Warhead da Enhusiast ayarlarında belli olur ..

Yani DX9 Gamer ile DX10 Gamer Arasında Fark Hissedemessiniz Bile ..

@ kcbilir

Acaba Crysis Varsa Onun Testlerini Paylaşırmısın .. 1680x1050 High DX9 noaa-noaf ayarlarında
  • Crysis yüklü değil, Warhead ve Bioshock var yüklü olan... Bir de monitör 17" malesef, 1680*1050 testi yapamam Yoksa daha kapsamlı birşeyler yapardım, bunlar sadece benim kişisel merakımdan kaynaklanan, test demeyelim de, kontroller
    Ama Gamer'da bile DX10 farkını belli ediyor, çok tarafsız bir şekilde dikkatle izledim testi.
    Bunların dışında artık kartın mı diyeyim işlemcinin mi diyeyim, ya da ikisinin birden mi diyeyim; hızaşırtma performansları berbat
  • Benim için bu testi 1024x ve aa af kapalı olarak deniyebilirmisin. Çok memnun kalırım.
  • quote:

Orjinalden alıntı: wizi_emre

Benim için bu testi 1024x ve aa af kapalı olarak deniyebilirmisin. Çok memnun kalırım.

Warhead mi Vantage mı istersin, menümüzde bunlar var
  • Warhead sadece. Sana zahmet veriyorum ya kusura bakma :)
  • quote:

Warhead sadece. Sana zahmet veriyorum ya kusura bakma :)

Yok yav ne zahmeti, çekirdek aile evde oturmuş çekirdek çitliyoruz Hem ben mi çiziyorum sanki çokgenleri
    Geliyor...
  • DX9

DX10
  • DX10 1024*768'de epey fps kaybettirdi, ~7fps de az değil hani
  • Bu değerler ne böyle beklediğimden yüksek geldi :D sana çok teşekkür ediyorum. Arkadaşım.
  • quote:

Bu değerler ne böyle beklediğimden yüksek geldi :D sana çok teşekkür ediyorum. Arkadaşım.

Rica ederim yav ne demek
    Yüksek derken neye göre yüksek anlamadım
    İşlemci (2.4@3.0) ve ekran kartı (575/900 @ 700/1025) hızaşırtıldı, bundandır belki...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.