Şimdi Ara

İŞLEMCİ ZIMPARALAMAK İÇİN IHS ZIMPARASI NEREDE BULUNUR

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
1.014
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Daha önce bu konuyu açmıştım ama sanki bir sakıncalı konuymuş gibi silindi ama acil overclock uzmanı arkadaşlarımdan bilgi istiyorum.Ben bu zımparayı nerede bulurum ve normal zımparadan farkı varmı işlemci daha iyi soğurmu zımpara yapınca lütfen yardım

• hangi ildesin ankaradaysan bi adres verebilirim
  • istanbuldayım kardeşim yok mu hiç burada alabilceğim
  • quote:

Orjinalden alıntı: CELTIC FROST

istanbuldayım kardeşim yok mu hiç burada alabilceğim

istanbul için maalesef bişey diyemeyeceğim
  • peki normal zımparadan ne farkı var bunun kesin işlemciyi soğuturmu dostum?
  • İşlemciyi zımparalamanın çözüm olacağını sanmıyorum. İşlemcinin üzerinde herhangi bir çizik falan yoksa buna hiç gerek olmadığını düşünüyorum. Sıcaklığın yüksek olması fan, yetersiz kasa içi havalandırma, kullandığın soğutucudan kaynaklanabilir. Ayrıca kullandığın macunun da çok önemli olduğunu unutmamakta yarar var.

Zımparalama sırasında işlemcinin üzerinde oluşabilecek en küçük bir çizgi ısı iletimini düşürecektir. Bu yüzden bunu yapmadan önce bir kez daha düşünmelisin. İşlemci ve soğutucu üzerindeki eski macunu saf alkolle temizle, silver5 veya seramik macun kullanarak 20 gün tekrar kullan (20 gün diyorum çünkü bir çok macun etkisini ancak 7 gün sonra gösteriyor) durumda bir değişiklik olmazsa, işlemcinin soğutucusunu değiştirmeyi veya kasa içi havalandırmayı artırmayı denemelisin.

Bu arada kullanılan donanim imzanızda olursa forumdaki arkadaşlar size daha fazla yardımcı olacaktır.

• su zimparasi diye gecer 2000'lik.duvar boyacilarinda filan bulabilirsin yalniz sivi metal ve bakir taban iyi bir fanla kullanmadiktan sonra manasi yok.zimparalamak tek basina islemciyi daha soguk yapmaz.o 2000'lik zimpara fazla asindirmiyor zaten parlatiyor yazilarini filan siliyor.
  • konu silinmedi ait olduğu bölüme taşındı. :::::::::::::::::::.. açtığınız konu cpu ile alakalı değil modifikasyon la alakalıdır. doğru bölüme açarsanız konunuza müdahele edilmez.

iyi forumlar
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.