Şimdi Ara

EVGA, 55nm GeForce GTX 260 SSC modelini duyurdu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
2.692
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Nvidia'nın önde gelen iş ortaklarından EVGA, GeForce GTX 260 SSC modelini duyurdu. Firmanın yeni ekran kartı, Nvidia'nın 55nm üretim teknolojisiyle hazırladığı GT200b GPU'sunu kullanıyor. Yeni üretim teknolojisinin katksıyla satılmakta olan mevcut GTX 260 modellerine kıyasla ısıl güç tasarımı daha düşük olan yeni model fabrika çıkışı arttırılan saat hızlarıyla dikkat çekiyor.

EVGA'nın 55nm GT200b GPU'sunu kullanan GeForce GTX 260 SSC modeli, 216x paralel işlem birimine sahip. 448-bit bellek veri yolu desteğiyle gelenekran kartı, 896MB GDDR3 bellek ile donatılmış durumda. Grafik işlem biriminin çalışma hızı 675MHz'e çıkartılan GeForce GTX 260 SSC modelinin paralel işlemcileri 1458MHz'de, bellek yongaları ise 2304MHz'de görev yapıyor.

Çift slot tasarıma sahip olan ekran kartı DirectX 10 ve PCIe 2.0 desteği sunuyor. PureVideo HD teknolojisiyle yüksek tanımlı videolar için GPU tabanlı donanımsal hızlandırma yapabilen model, destek veren anakartlarda 3 yollu SLI kurulumlarına da olanak tanıyabiliyor. CUDA ve PhysX teknolojilerini de gündeminden düşürmeyen kartın yurt dışı satış fiyatı 289.99$ olarak belirlenmiş.

EVGA'nın GeForce GTX 260 SSC modeli ömür boyu garanti ile kullanıma sunuluyor

• 55 nm'ler yavaş yavaş gözükmeye başlıyor. arkasını bekliyoruz bakalım.
  • evga çok güzel kartlar yapıyor
  • bende bunun 65 ınden var canavar gıbı evga ne guzel kart yapıyor yaf.
  • dolar düşük oldugunda GTX 280 alcaktım son anda iptal edip siparişi HD4870 aldım sora o ısınmasından ve gürültüsünden raatsz olp pişman oldm.. ama hala kullanıyorum AC nin çift fanlı soğutucusnu taktım çk memnunm suan
  • kursat arkadaş evganı türkiyeden mi aldın getittirdinmi ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: StreamRolleR

kursat arkadaş evganı türkiyeden mi aldın getittirdinmi ?

evet abd'den

http://forum.donanimhaber.com/m_28236748/tm.htm
  • gerçektende çok şekil ve güzel bir kart ama ülkemizde bu kartı çok pahalı satıyorlar
  • Bi tanıdık bulamadıkki bizde XFX BE getirtelim kaldık 4830 ub eline ne yapalım idare edicez Kürşattaki kart buraya gelse 1000ytl satarlar ABD de 244$ almayanı dövüyorlar
  • Saat hızları baya iyiymiş... Default hızları kaç bu 55nm'liklerin, 65likler ile aynı mı?
  • evga'nın kartlarına bayılıorum ya süper...haber için tşkkürler
  • Testlerde iyi başarım sergiliyor gt200 serisindeki tek eksiklik saat hızları bu biraz arttırılınca kartların gerçek performansları ortaya çıkıyor
    http://www.fudzilla.com/index.php?option=com_content&task=view&id=11117&Itemid=40

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cpt. Miller -- 30 Aralık 2008; 23:59:08 >
  • Cahilliğimi affedin ancak bu 55nm 65nm teknolojisi tam olarak nedir?
  • Fiyatıda ilk fiyatı oldugu için iyi kart zaten mukemmel..Pencereli kasada sergilemek lazım bunu
  • quote:

Orjinalden alıntı: __king_of_diez__

Cahilliğimi affedin ancak bu 55nm 65nm teknolojisi tam olarak nedir?

Transistor boyut birimidir ve işlemcilerde üretim teknolojisi olarak adlandırılır daha düşük nm ile üretim daha az güç harcaması ve oc kabiliyeti açısından daha iyi olduğu anlamına gelir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cpt. Miller -- 31 Aralık 2008; 0:15:57 >
  • evga süper marka ya
  • quote:

Orjinalden alıntı: VaLoUr

quote:

Orjinalden alıntı: __king_of_diez__

Cahilliğimi affedin ancak bu 55nm 65nm teknolojisi tam olarak nedir?

Transistor boyut birimidir ve işlemcilerde üretim teknolojisi olarak adlandırılır daha düşük nm ile üretim daha az güç harcaması ve oc kabiliyeti açısından daha iyi olduğu anlamına gelir

Çok teşekkür ederim.Anladım
  • quote:

Orjinalden alıntı: TiesTorN

Saat hızları baya iyiymiş... Default hızları kaç bu 55nm'liklerin, 65likler ile aynı mı?
  • 289.99$ fiyat iyi bu fiyatla 4870leri bu kart yer
    evga kral zaten
  • quote:

Orjinalden alıntı: demircibu

289.99$ fiyat iyi bu fiyatla 4870leri bu kart yer
    evga kral zaten

Nasıl yer? 199$ nere, 290$ nere?
    Hatta 1GB ve özel soğutmalı HD4870 ler 224$.

Bence yemesin, midesine oturur.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.