Şimdi Ara

Hangi Köpek Maması? (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
505
Cevap
5
Favori
227.639
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • BonaCibo da glucosamine az sanırım ya chondroitin de öyle ona takviye yapsak iyi olur mu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: famousekolll

BonaCibo da glucosamine az sanırım ya chondroitin de öyle ona takviye yapsak iyi olur mu ?

Evet ona takviye yapılırsa çok iyi olur. Bu arada Proplan, Hills, Royal Canin, Bosch gibi mamalarında da 200-500 mg/kg glucosamine ve kondroitin oranları var.. Glucosamine ve chondroitin oranı en yüksek mamalar tahılsız mamalardır. Acana, Orijen ve N&D gibi.. Taste of the Wild'de ise glucosamine ve chondroitin yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Litminov

quote:

BonaCibo da glucosamine az sanırım ya chondroitin de öyle ona takviye yapsak iyi olur mu ?

Evet ona takviye yapılırsa çok iyi olur. Bu arada Proplan, Hills, Royal Canin, Bosch gibi mamalarında da 200-500 mg/kg glucosamine ve kondroitin oranları var.. Glucosamine ve chondroitin oranı en yüksek mamalar tahılsız mamalardır. Acana, Orijen ve N&D gibi.. Taste of the Wild'de ise glucosamine ve chondroitin yok.

Bonacibo da tahıl miktarı çok az diyorlar doğru mu ?peki TOW da neden yok ?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Litminov

quote:

Bonacibo da tahıl miktarı çok az diyorlar doğru mu ?peki TOW da neden yok ?

Bonacibo'da tahıl miktarı Proplan, Royal Canin ve Hill's markalarının bazı mamalarına göre daha az. Çünkü bonacibo'da %39 kuzu eti ve kuzu eti unu, tavuk unu varken bu oran yazdığım 3 markada da %15-%20 arasında..

TOW'da glucosamine ve chondroitin koymamalarının sebebi ek takviye olarak veteriner tavsiyesinde alınmasını desteklemeleriymiş.
  • merhaba bende 1ay sonra yavru bir Golden Retriever sahibi olacagım son 1haftadır birçok bilgi edinmeye çalışıyorum ama bu mama konusunda çok bilgi kirliliği mevcut bir arkadaşın şiddetle tavsiye ettiği bir mamayı başka bir arkadaş tavsiye etmiyor golden sahibleri olarak siz hangi mamayı tavsiye edersiniz fiyat o kadarda önemli değil benim için
  • quote:

Orijinalden alıntı: m.gokmen

merhaba bende 1ay sonra yavru bir Golden Retriever sahibi olacagım son 1haftadır birçok bilgi edinmeye çalışıyorum ama bu mama konusunda çok bilgi kirliliği mevcut bir arkadaşın şiddetle tavsiye ettiği bir mamayı başka bir arkadaş tavsiye etmiyor golden sahibleri olarak siz hangi mamayı tavsiye edersiniz fiyat o kadarda önemli değil benim için

bonacibo mamaları rahatlıkla tavsiye edebillirim.
  • KESİNLİKLE ACANA DERİM ! ( ORIJEN NIN ÜRETİCİ İLE AYNI ) ÜRETİCİNİN MUTFAĞI ÖDÜLLÜ , MAMA İÇERSİNDE KULLANILAN ÜRÜNLERİN TEDARİKÇİLERİ BİLE VERİLMİŞ. HANGİ MAMANIN ARKASINDA BU KADAR AYRINTILI İÇERİK TABLOSU VE BİLGİ VAR ??? ET VE ET ÜRÜNLERİ YAZIYOR ÇOĞUNDA . PEKİ ET ÜRÜNLERİ NEDİR ??? BU TİP MAMALARDA MISIRLA PİRİNÇLE ŞİŞİRİLMİŞ CANLININ KAN ŞEKERİNİ FIRLATAN HER TÜRLÜ TAHIL KULLANILMIŞ . ACANA VE ORIJENDE İSE BU TİP TAHILLAR YERİNE GLISEMIK DEĞERİ ÇOK DÜŞÜK YULAF KULLANILMIŞ. FOODANALYSIS.COM DA 5 VE 6 YILDIZI KAPMIŞ BİR ÜRETİCİ ! BU SİTENİN SAÇMA SAPAN BİR SİTE OLDUĞUNU SÖYLEYENLER ACABA NEYE DAYANARAK KONUŞUYORLAR. YURTDIŞINDA NE KADAR DEĞER VERİLEN VE KABUL GÖREN BİR SİTE OLDUĞUNU BİLİYORLAR MI ?? YABANCI KAYNAKLARDAN OKUMUŞLAR MI VEYA OKUYACAK KADAR DİL BİLGİSİNE SAHİPLER Mİ ÇOK MERAK EDİYORUM. BU MAMANIN TEK İHTİYACI BİRAZ PAZARLAMA. EĞER BUNU YAPABİLİRLERSE TÜRKİYENİN DEĞİL DÜNYANIN BİR NUMARASI OLMAYA ADAY , NOKTA
  • Bonacibo benim köpeğime alerji yaptı advance sipariş ettim var mı kullanan?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ezseko

Bonacibo benim köpeğime alerji yaptı advance sipariş ettim var mı kullanan?

cok kalıtelı bence rahatlıkla yıyebılır
  • matem-atik kullanıcısına yanıt
    Tamam sen öyle diyosan
  • Eukanuba proplan bır alt sınıftada ıse hills ve royal canin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tahıllı mamalar arasında alınabilecek markalar sadece Profine, Brit Care ve Bonacibo'dur. Diğer veterinerlerde ve petshoplarda satılan mamaların yüzüne bile bakmayın. İçeriği en kaliteli mamalar ise adından da anlaşılacağı üzere tahılsız mamalardır. Köpekler etobur hayvanlardır ancak Proplan, Hills, Royal Canin gibi mamalarda %5-%30 arasında et oranı geri kalanı çoğunlusu ise tahılla doludur.
  • Köpek maması almak isteyenler buradan temin edebilirsiniz.http://www.ucuzpet.net/KURU-MAMALAR,LA_180-2.html#labels=180-2
  • Her zmn RoyalCanin ki iyidir
  • Bonacibo taze kuzu etli köpek maması
  • Selam Akadaslar,Benim 4 aylik kurt köpegim var.Sütten kesildikten sonra bosch marka köpek mamasiyla besliyordum..bu mama bittikten sonra yerli üretim olan BonaCibo mamaya döndüm su anda köpegimin gelisimi olagan üstü..ve severek yiyor.dövizimiz yurt disina gitmiyor ve bütcemizin acik vermesine katki yapmiyorum
  • gecesefasi_52fb kullanıcısına yanıt
    Arkadasim size tavsiyem BonaCibo mamasidir fiyatida uygundur takriben 65 TL saglicakla kal.
  • 3 aylık kangal cinsi dişi köpek dısarıda kalmakta olan bebegimiz için mama tercihim ne olabılır bazı ınsanlar tavuk etlı alerji yapar diyor bazısı kuzu etlı al dıyor kafam karıstı.. tercihim hills marka
  • Sadece kuru mama vermeyin. Haftalık olarak köpeğe zararlı olmayan sebzelerden de verin. Bunun için internette biraz ciddi siteleri araştırmak yeterli. Çok iyi tarifler ve diyetler var. Kuru mama uzun süre tek başına kullanıldığında böbrek sorunlarına neden olabilmektedir. Ciddi...

• serkanertekin kullanıcısına yanıt
    Tavuk eti ya da tavuk etli mamayı sürekli vermek alerjiye ve başka bazı önemli rahatsızlıklara sebep olmaktadır. Net...

• 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.